Výměna těsnění pod hlavou válců u R19 1721ccm, 54kw

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
MilanZ
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte úno 19, 2008 01:02
Bydliště: Nová Paka

Výměna těsnění pod hlavou válců u R19 1721ccm, 54kw

Příspěvek od MilanZ » úte úno 19, 2008 01:20

Dobrý den, čeká mě výměna těsnění pod hlavou válců u jednobodového vstřikování. Podfouklo mě to u čtvrtého válce. Mohl by mě někdo z Vás poradit a říct mi vlastní zkušenosti? Potřeboval bych vědět jaký je utahovací moment na šroubech hlavy a v jakém pořadí se dotahujou? Jaká je vůle ventilu sacího a jaká výfukového? Předem děkuju za odpovědi :)

Joska
Starting member
Příspěvky: 87
Registrován: čtv lis 17, 2005 13:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od Joska » úte úno 19, 2008 16:58

Postup při dotahování bys měl vyčíst zde http://www.elitecat.cz/Images/Documents ... 108000.PDF pokud nebude odkaz fungovat, tak www.elitekat.cz a hledat podel vozu a motoru těsnéní pod hlavu elring, u toho je popis v PDF-ku. Vůle ventilů by měla být 0,2 a 0,4 mm. Zkušenosti? No prostě výměna jako u všeho, akorát bacha na rozvody, jestli je umíš dělat (pokud ne, asi to vzdej nebo vyhledej pomoc či poradce) a místa je na ně jak v hodinkách. Podrobnej popis by zabral celou stranu A4. Jo a pokud mám zkušenost, na každém těsnění pod hlavu bývá popis jak ho dotahovat.
R19 chamade, 1,8 65kW 1994

Odpovědět

Zpět na „Renault 19“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host