nefunkcni xenon prosim radu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

kokos03
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 29, 2008 15:07

nefunkcni xenon prosim radu

Příspěvek od kokos03 » čtv kvě 29, 2008 15:18

dostala se vlhkost do svetla a xenon prestal fungovat co se s tim da delat.prosim o radu diky vsem :cry:

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » pát kvě 30, 2008 00:33

Nejdřív vysušit a pak uvidíš.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

kokos03
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 29, 2008 15:07

nefunkcni xenon prosim radu

Příspěvek od kokos03 » pát kvě 30, 2008 06:09

vysuseno mam zalepeno taky.nicmene pred vysusenim fungoval po vysuseni uz ne pritom vybojka je dobra.

Uživatelský avatar
dráček
Advanced member
Příspěvky: 309
Registrován: pát zář 08, 2006 02:37

Příspěvek od dráček » sob kvě 31, 2008 13:32

To se mi stalo také a nakonec jsem musel měnit startér výbojky, páč odešel, nevím proč, ale opustil mě...

pap13
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: úte dub 01, 2008 19:41

Příspěvek od pap13 » ned čer 01, 2008 14:40

Lehké oroseni není zavada jak je psáno v návodu. Já bych to viděl taky na ten starter respektivě na el. řídící jednotku xenonu. Hlavně ji nekupuj u Renaultu to vyjde kolem 14000kč. Na netu se dá sehnat kolem 5000kč od stejného výrobce jako je origoš v autě tedy od Valeo. Jen to chce menší úpravu, ale asi bude záležet na tom jaký rok výroby LII. máš.

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » stř dub 22, 2009 22:14

Mozno tato informacia bude pre niekoho uzitocna. Da sa objednat SLIM HID BALLAST (ebay) a mal by sa zmestit na miesto povodneho predradnika (napisem ked namontujem). Treba k tomu dokupit este kablik na D2R. Cele to stoji cca 35 EUR.
Stary predradnik som utopil pri umyvani motora, ked som si nevsimol ze mam vypadnutu krytku na svetlomete - mozno som ju zle nasadil, mozno vypadla ked mi niekto vrazil do naraznika a rozbil hmlovku.
Pre pripadnych opravarov - da sa lahko rozobrat, nie je to zaliate v plaste, dokonca ani zalakovane to nie je. Keby som mal poruke foliove SMD 2,7mF, tak to snad aj opravim (je to len obojstranny plosak).
Takze 1-2 tyzdne budem jazdit len cez den a budem sa tvarit prekvapene ked ma policajti zastavia ze nesvietim.

Uživatelský avatar
jiri.ostrava
Advanced member
Příspěvky: 278
Registrován: čtv dub 24, 2008 15:14
Bydliště: Frýdek - Místek
Kontaktovat uživatele:

xenon

Příspěvek od jiri.ostrava » pát dub 24, 2009 13:36

Já měl to samé, taky nateklo trocha vody dovnitř špatně zajištěným krytem.. poprvé to rozchodila řídicí jednotka, ale po druhé sem takové štěstí neměl.. je přilepena zespodu světla konektory přímo dovnitř, takže pokud tam máš vodu, pořádně Ti propláchla i tu řídící jednotku..zkusit možná rozebrat, vysušit, něčím prostříknout, ale to mi už pak nepomohlo.. nová v Renaultu jen v páru /12tis/.. na vrakáči za 3tis kus
aktuálně Laguna coupe, rv 2012, 3.0dci, 177kW full - mazec pánové :D
aktuálně: GS II, 2.0T 125kW
předěláno na LPG systém BRC, prům. spotřeba 10L lpg
http://jiriceeek.rajce.idnes.cz/nastenka#DSC_0330.jpg
http://jiriceeek.rajce.idnes.cz/nastenka#DSC_0332.jpg

ex:
Megane II rv 09, 1.6i, coupe
Laguna II rv 02, 2.2dci, kombi
Laguna I rv 97, 2.2d, hatch

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Re: xenon

Příspěvek od Laco19 » pát dub 24, 2009 15:55

jiri.ostrava píše:Já měl to samé, taky nateklo trocha vody dovnitř špatně zajištěným krytem.. poprvé to rozchodila řídicí jednotka, ale po druhé sem takové štěstí neměl.. je přilepena zespodu světla konektory přímo dovnitř, takže pokud tam máš vodu, pořádně Ti propláchla i tu řídící jednotku..zkusit možná rozebrat, vysušit, něčím prostříknout, ale to mi už pak nepomohlo.. nová v Renaultu jen v páru /12tis/.. na vrakáči za 3tis kus
Je priskrutkovana zospodu na svetlomete. Uz to opravovat nebudem, zopar prekoveni na plosaku uz nie je, kondiky a odpory maju odleptane vyvody aj na IO chyba zopar vyvodov...

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » pát dub 24, 2009 16:51

To se vyplatí koupit sadu HID a použít předřadníky z nich.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » pát dub 24, 2009 18:00

Šamša píše:To se vyplatí koupit sadu HID a použít předřadníky z nich.
Dnes mi odoslali z Hong Kongu novy predradnik :wink: .

Bruce
Starting member
Příspěvky: 84
Registrován: sob led 19, 2008 11:36
Bydliště: Plzeň

Rada - hoří pojistka xenonu

Příspěvek od Bruce » úte črc 21, 2009 17:31

Zdravím, prosim o radu...na předním xenonu mi neustále hoří pojistka (jedna strana)...cca každý 2den po výměně - zkoušel jsem prohodit výbojky, ale vždycky odejde pojistka jen vpravo...má někdo zkušenost s tímhle problémem? Co zkusit vyměnit jako první? Jak je to s předřadníkem (kde je?), někde jsem četl, že snad v tom propojovacím kablíku ke xenonu...Díky.
Laguna GrandTour II. (2001) Privilege, 1.9 DCi 88kW, 17" ...

Uživatelský avatar
ballky
Advanced member
Příspěvky: 430
Registrován: čtv srp 23, 2007 23:17
Bydliště: SR

Příspěvek od ballky » úte črc 21, 2009 18:41

ja som dal riadiace jednotky (balasty) z prestavbovej sady. kupena v Madarsku v tuningovom obchode za cca 1400 korun .najskor do jedneho svetla potom odisla aj v druhom cca 2 tyzdne po sebe - rozobral som original jednotku - odtrhol z nej plosak - priskrutkoval o spodnu dosku riadiacu jednotku z prestavbovej sady - tam bola nutna uprava kabelaze odrezal som konektory z vybojky co bola v sade, aby to bolo rozoberatelne a kabel z original riadiacej jednotky kvoli pätici D2R daju sa kupit redukcie stoja u nas vraj 20€ (takto to je zadarmo). cele som to vlozil do svetla, dokonca aj konektor napajania z originalnej jednotky na plosaku som odcinovala a pricinoval k novej, cize ak by nasledovala vymena za original diel staci rozpojit konektory.cele to voslo do svetla takze z vokan nie je poznat ze nie je original. co je horsie ze musi ist dole naraznik aby ste dali von svetlo. vo svetle som musel spilit kusok plastu aby sa to zmestilo.
Renault Laguna Grandtrour 2,2Dci Initiale Paris 2006. automat,18" Ronal

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » úte črc 21, 2009 19:48

ballky píše:ja som dal riadiace jednotky (balasty) z prestavbovej sady. kupena v Madarsku v tuningovom obchode za cca 1400 korun .najskor do jedneho svetla potom odisla aj v druhom cca 2 tyzdne po sebe - rozobral som original jednotku - odtrhol z nej plosak - priskrutkoval o spodnu dosku riadiacu jednotku z prestavbovej sady - tam bola nutna uprava kabelaze odrezal som konektory z vybojky co bola v sade, aby to bolo rozoberatelne a kabel z original riadiacej jednotky kvoli pätici D2R daju sa kupit redukcie stoja u nas vraj 20€ (takto to je zadarmo). cele som to vlozil do svetla, dokonca aj konektor napajania z originalnej jednotky na plosaku som odcinovala a pricinoval k novej, cize ak by nasledovala vymena za original diel staci rozpojit konektory.cele to voslo do svetla takze z vokan nie je poznat ze nie je original. co je horsie ze musi ist dole naraznik aby ste dali von svetlo. vo svetle som musel spilit kusok plastu aby sa to zmestilo.
Moj SLIM predradnik je rozmermi mensi ako povodny a stal 26,62 EUR. No kym prisiel z Hong Kongu pockal som si nanho cca 2-3 tyzdne. Navyse od 01.04.2009 sa na SK plati 19% DPH za vsetko drahsie ako 22 EUR aj s dopravou (v CR to neplati) dovezene z mimo EU.
Nic som nemusel uproavovat, len pripevnit na plech (spodne veko na svetlomete). Redukciu na D2R treba kupit, aj s dopravou stoji 20 EUR (e-shop na SK).
Nedaval som dolu naraznik, staci odmontovat priecku nad chladicom a aj ked velmi tesno da sa svetlomet vytiahnut. Sucha sa pri tom po lakovanom narazniku, treba plochu oblepit napr. maliarskou paskou aby sa lak neposkriabal. Tiez je s tym dost prace ale cistejsej lebo nelezis pod autom.

Uživatelský avatar
ballky
Advanced member
Příspěvky: 430
Registrován: čtv srp 23, 2007 23:17
Bydliště: SR

Příspěvek od ballky » úte črc 21, 2009 20:48

Laco19 píše:
ballky píše:ja som dal riadiace jednotky (balasty) z prestavbovej sady. kupena v Madarsku v tuningovom obchode za cca 1400 korun .najskor do jedneho svetla potom odisla aj v druhom cca 2 tyzdne po sebe - rozobral som original jednotku - odtrhol z nej plosak - priskrutkoval o spodnu dosku riadiacu jednotku z prestavbovej sady - tam bola nutna uprava kabelaze odrezal som konektory z vybojky co bola v sade, aby to bolo rozoberatelne a kabel z original riadiacej jednotky kvoli pätici D2R daju sa kupit redukcie stoja u nas vraj 20€ (takto to je zadarmo). cele som to vlozil do svetla, dokonca aj konektor napajania z originalnej jednotky na plosaku som odcinovala a pricinoval k novej, cize ak by nasledovala vymena za original diel staci rozpojit konektory.cele to voslo do svetla takze z vokan nie je poznat ze nie je original. co je horsie ze musi ist dole naraznik aby ste dali von svetlo. vo svetle som musel spilit kusok plastu aby sa to zmestilo.
Moj SLIM predradnik je rozmermi mensi ako povodny a stal 26,62 EUR. No kym prisiel z Hong Kongu pockal som si nanho cca 2-3 tyzdne. Navyse od 01.04.2009 sa na SK plati 19% DPH za vsetko drahsie ako 22 EUR aj s dopravou (v CR to neplati) dovezene z mimo EU.
Nic som nemusel uproavovat, len pripevnit na plech (spodne veko na svetlomete). Redukciu na D2R treba kupit, aj s dopravou stoji 20 EUR (e-shop na SK).
Nedaval som dolu naraznik, staci odmontovat priecku nad chladicom a aj ked velmi tesno da sa svetlomet vytiahnut. Sucha sa pri tom po lakovanom narazniku, treba plochu oblepit napr. maliarskou paskou aby sa lak neposkriabal. Tiez je s tym dost prace ale cistejsej lebo nelezis pod autom.
ako si odsroboval bocne uska svetiel pod blatnikmi? tam sa neda dostat ...? ja som nemusel davat naraznik dole kvoli svetlam lebo auto bolo rozbite - trafil ma jelen a rozbil blatnik a svetlo no a ked ddoslo na skladanie pokazili sa balasty inak tie male maju v BB no ja som dal velke, a redukcie som vyrobil uz tak ma diely stali dost svetlo, celne sklo, blatnik, podblatnik este treba opravit kapotu je zlomena ale auto uz aspon jazdi len policajti piskuju, ze nesvietia rovnako svetla 1 je nove cire a stare je uz dobuchane svieti viac do biela aj ked prehodim vybojky je to presne rovnake mam vymenit aj druhe svetlo? bratovi hrozili, ze mu zoberu technicak.
Renault Laguna Grandtrour 2,2Dci Initiale Paris 2006. automat,18" Ronal

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » úte črc 21, 2009 21:10

ballky píše:ako si odsroboval bocne uska svetiel pod blatnikmi? tam sa neda dostat ...? ja som nemusel davat naraznik dole kvoli svetlam lebo auto bolo rozbite - trafil ma jelen a rozbil blatnik a svetlo no a ked ddoslo na skladanie pokazili sa balasty inak tie male maju v BB no ja som dal velke, a redukcie som vyrobil uz tak ma diely stali dost svetlo, celne sklo, blatnik, podblatnik este treba opravit kapotu je zlomena ale auto uz aspon jazdi len policajti piskuju, ze nesvietia rovnako svetla 1 je nove cire a stare je uz dobuchane svieti viac do biela aj ked prehodim vybojky je to presne rovnake mam vymenit aj druhe svetlo? bratovi hrozili, ze mu zoberu technicak.
Zboku sa da k tej skrutke dostat, vnutorny blatnik sa da vytiahnut spod vonkajsieho lakovaneho a tou skarou to ide. Horsie je priskrutkovat spat ked treba aj vlozit skrutku na strane kde je hrdlo nadrze ostrekovaca, ale da sa to. Na to pouzivam racnovy kluc, mozno je to tym lahsie.
Na predoslom aute som vnutro paraboly preplachol teplou vodou so saponatom (posledny zufaly pokus pred vymenou) a pomohlo to, zvnutra boli ako nove. Zvonku som plast lestil ale nebrusil. Vraj po pol dni brusenia (vodny smirgel az po 2000-3000) a lestenia je svetlomet ako novy.
Neviem preco by to malo vadit policajtom, ja som jazdil cca 1 rok s rozdielnymi vybojkami 4300 a 6100K a nebol problem. Mozno je to vo vodicovi - mam kamarata co pri kazdej beznej cestnej kontrole stoji o chvilu rozkroceny a oprety rukami o auto :wink: .
Ked svetlomety svietia dobre ale problem je vo farbe mozno by to slo doladit prave vybojkami s rozdielnou farbou.

Uživatelský avatar
ballky
Advanced member
Příspěvky: 430
Registrován: čtv srp 23, 2007 23:17
Bydliště: SR

Příspěvek od ballky » úte črc 21, 2009 21:23

ja som to svetlo zatial z vonku lestil,trochu to pomohlo, z vnutra som neskusal umyt to ma nenapadlo. ked otec kupil auto boli tam rozdielne vybojky jedna osram a druha philips tiez 6000 a 4300 a jedna zhasinala ked som ich prehodil zhasla len obcas jazdil tak skoro rok kym som mu ich nevymenil. aspon viem ze netreba zhadzovat naraznik ked uz bol naraznik aj tak dole tak sa mi nezdalo , ze by som sa tam dostal...
a brata stavaju pravidelne - kontrola povinnej vybavy vsetky ziarovky, poistky , obsah lekarnicky. kym jazdil s alfou otec spomenul ako ich zastavili a reakcia policajta: "Dobry den pan vodic mate nieco s prednou napravou?" Brat: !Nie preco?" Policajt : "pretoze vzdy , ked Vas vidim pohynat sa piskaju vam kolesa!" otec sa sulal na sedadle spolujazdca - a bratovi nebolo vobec do smiechu...:-)
Renault Laguna Grandtrour 2,2Dci Initiale Paris 2006. automat,18" Ronal

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » úte črc 21, 2009 21:55

ballky píše:ja som to svetlo zatial z vonku lestil,trochu to pomohlo, z vnutra som neskusal umyt to ma nenapadlo. ked otec kupil auto boli tam rozdielne vybojky jedna osram a druha philips tiez 6000 a 4300 a jedna zhasinala ked som ich prehodil zhasla len obcas jazdil tak skoro rok kym som mu ich nevymenil. aspon viem ze netreba zhadzovat naraznik ked uz bol naraznik aj tak dole tak sa mi nezdalo , ze by som sa tam dostal...
a brata stavaju pravidelne - kontrola povinnej vybavy vsetky ziarovky, poistky , obsah lekarnicky. kym jazdil s alfou otec spomenul ako ich zastavili a reakcia policajta: "Dobry den pan vodic mate nieco s prednou napravou?" Brat: !Nie preco?" Policajt : "pretoze vzdy , ked Vas vidim pohynat sa piskaju vam kolesa!" otec sa sulal na sedadle spolujazdca - a bratovi nebolo vobec do smiechu...:-)
Neber to tak ze zarucujem ze umytie nic neposkodi ale skusil som a pomohlo, ale len naliat a pohrkat, nie kefou na flase :wink: . Na Lagune mi pri umyvani do svetla voda natiekla (odpadlo viecko) a odrazova vrstva vydrzala.
No nie je jednoduche vybrat svetlo bez demontaze naraznika, treba pospekulovat ako ho natocit ale da sa.

Radostal
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: sob bře 28, 2009 08:55
Bydliště: Vratimov

Příspěvek od Radostal » úte črc 28, 2009 18:16

Pokud má někdo vadnou jednotku xenonu (měnič napětí neboli trafo), a nezbývá než sehnat novou, dovoluji si tímto nabídnout tu, kterou nabízím zde v Bazaru - prodám. Je nová, bezvadná, ale nakonec ji nepotřebuji. Díky
http://www.spritmonitor.de/en/user/Radostal.html
2003 Laguna II 1.9 dCi 88kW Expression (2009 - 2013)
2005 Laguna II ph2 Grandtour 1.9 dCi 88kW Dynamique (2013 - 2016)
2003 Laguna II Grandtour 2.0 16V 99kW automat Initiale Paris (2014 - současnost)
2012 Laguna III Grandtour 2.0 dCi FAP 127kW ESM automat (2020 - současnost)

pivel
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: ned bře 12, 2006 18:43
Bydliště: Táborsko

Příspěvek od pivel » čtv zář 10, 2009 18:50

Radostal píše:Pokud má někdo vadnou jednotku xenonu (měnič napětí neboli trafo), a nezbývá než sehnat novou, dovoluji si tímto nabídnout tu, kterou nabízím zde v Bazaru - prodám. Je nová, bezvadná, ale nakonec ji nepotřebuji. Díky
Mně také potkalo, že mi přestal svítit levý xenon. Říkám si pojistka, ono ne, tak výbojka, také nic, tak co? Pročítám forum a ani mě nenapadlo co vše na mě čeká. Chci vyndat lampu bez sundání nárazníku, jak je zde výše psáno, nechápu jak to dokázal. Já jsem sice všechny tři šrouby uvolnil, ale vyndat světlo přes nárazník mi rozhodně nešlo. Uvolnil jsem nárazník jen na té straně a v pohodě lampu vyjmul. Nárazník není nutno sundavat, jen vyndat pár šroubů a vnitřní blatník také částečně. pro jistotu jsem lampu polepil malířskou páskou proti oděru. Předřadník jsem koupil zde od "Radostal" a vše funguje jak má. V i obchodě autobenex.cz jej mají za 5200,- a xenony.cz za 4800,- Přeji všem dobré světlo.
Naposledy upravil(a) pivel dne úte kvě 29, 2012 10:32, celkem upraveno 1 x.
Renault Talisman 1,8 TCE Initial Paris 2019

Uživatelský avatar
mtv
Experienced member
Příspěvky: 671
Registrován: ned zář 06, 2009 20:14
Bydliště: Teplice

Příspěvek od mtv » pát lis 20, 2009 15:07

tak mě to čeká teď v neděli. Včera přestal svítit, řikám si výbojka (kupoval jsem za 390, moc by mě to nepřekvapilo) tak jsem to teď přehazoval a nic.V neděli mám domluvenou garáž. Před panelákem nic moc. Nemáte někdo zkušenost s opravou trafa? Nenapadlo vás to někoho, nebo to neni reálný? Nemá někdo náhodou nafoceno jak vyndat světlo?
Škoda 100L rv 1973,Škoda 120 užovka rv 1983, Škoda 105L rv 1987, Škoda favorit rv 1994, , Daewoo espero 1,6 16v 66kw rv 1997 (těžkej krok mimo), RENAULT 19 1,7 54kw rv 1994, Kia sephia 1,6 59kw rv 1994, dlouhodobě půjčený Opel meriva 1,6 údajně 74kw rv2004(strašný auto). RENAULT LAGUNA GRANDTOUR 1,8 16v 88kw LPG rv 2002.Lagunka už je ve světě a nyní jezdim Škoda fabia I combi 1,9TDi 74Kw 2001 a naprostá spokojenost...

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » pát lis 20, 2009 22:13

Nejlepší je koupit tuhle sadu a předřadníky by měli pasovat do světel.
http://www.xenony.in/xenony-xenonove-sv ... slim-sady/
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
mtv
Experienced member
Příspěvky: 671
Registrován: ned zář 06, 2009 20:14
Bydliště: Teplice

Příspěvek od mtv » sob lis 21, 2009 09:53

Ď, ale nemaj tam "d2r"... teda aspoň jsem to nenašel...
Tak jak tak prohlížim e-shopy, tak už to pomalu chápu jak to funguje: koupim si trafo, k němu redukce na výbojku podle typu. Pochopitelně chci ušetřit a nervat nikomu zlatky do chřtánu, tak hledám to nejlevněší, ale nerad bych udělal chybu. Nemáte někdo náhodou mezní rozměry trafa, který se ještě vejde a který už ne? V neděli mi to nevyšlo, takže mě čeká ještě 14 dní bez světla. Zatim mě zastavili jenom jednou a ani nechtěli vidět náhradní výbojku.. :D http://www.levnealarmy.cz/eshop/xenony/ ... v-35w.html co tohle?
Škoda 100L rv 1973,Škoda 120 užovka rv 1983, Škoda 105L rv 1987, Škoda favorit rv 1994, , Daewoo espero 1,6 16v 66kw rv 1997 (těžkej krok mimo), RENAULT 19 1,7 54kw rv 1994, Kia sephia 1,6 59kw rv 1994, dlouhodobě půjčený Opel meriva 1,6 údajně 74kw rv2004(strašný auto). RENAULT LAGUNA GRANDTOUR 1,8 16v 88kw LPG rv 2002.Lagunka už je ve světě a nyní jezdim Škoda fabia I combi 1,9TDi 74Kw 2001 a naprostá spokojenost...

Uživatelský avatar
mtv
Experienced member
Příspěvky: 671
Registrován: ned zář 06, 2009 20:14
Bydliště: Teplice

Příspěvek od mtv » úte lis 24, 2009 15:27

vážně nikdo neporadí? :(
Škoda 100L rv 1973,Škoda 120 užovka rv 1983, Škoda 105L rv 1987, Škoda favorit rv 1994, , Daewoo espero 1,6 16v 66kw rv 1997 (těžkej krok mimo), RENAULT 19 1,7 54kw rv 1994, Kia sephia 1,6 59kw rv 1994, dlouhodobě půjčený Opel meriva 1,6 údajně 74kw rv2004(strašný auto). RENAULT LAGUNA GRANDTOUR 1,8 16v 88kw LPG rv 2002.Lagunka už je ve světě a nyní jezdim Škoda fabia I combi 1,9TDi 74Kw 2001 a naprostá spokojenost...

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » stř lis 25, 2009 01:02

Ty seš asi natvrdlej :roll: vejde se tam jen slim předřadník. To seš opravdu taková socka?
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
mtv
Experienced member
Příspěvky: 671
Registrován: ned zář 06, 2009 20:14
Bydliště: Teplice

Příspěvek od mtv » stř lis 25, 2009 18:35

buď od tý lásky a urážej si někoho jinýho, já chtěl jenom radu.. CHUDÁKU
Škoda 100L rv 1973,Škoda 120 užovka rv 1983, Škoda 105L rv 1987, Škoda favorit rv 1994, , Daewoo espero 1,6 16v 66kw rv 1997 (těžkej krok mimo), RENAULT 19 1,7 54kw rv 1994, Kia sephia 1,6 59kw rv 1994, dlouhodobě půjčený Opel meriva 1,6 údajně 74kw rv2004(strašný auto). RENAULT LAGUNA GRANDTOUR 1,8 16v 88kw LPG rv 2002.Lagunka už je ve světě a nyní jezdim Škoda fabia I combi 1,9TDi 74Kw 2001 a naprostá spokojenost...

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů