divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M IV)

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
martin.curaj
Starting member

Re: divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M I

Příspěvek od martin.curaj » úte čer 04, 2019 21:56

mam taky stejny problém s 1.3 5/19 byl jsem stim v servise a udělaly se mě vola že nic neslyší a jestli tak že je to aerodynamicky šum no uplna kravina

Anryyk
Junior member

Re: divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M I

Příspěvek od Anryyk » stř čer 05, 2019 17:26

Je to bohužel ložisko, ale pokud se to nerozleti samo, nikdo a tím nic dělat nebude, jak jsem psal už, byl jsem 4x nebo 5x v servisu a výsledek byl stejný, už jsem se naučil to nějak nevnimat, až skončí záruka prodám to, jen mě mrzí, že všechny auta co jsem od nich měl půjčené, s motorem tce 130 nebo slabší verzi, ani jedno ten zvuk neudělalo. A měl jsem jich asi 5 a každé jiné, jiný nájezd a ani ťuk. Ale to je všude něco, kamarád má nový mercedes za 3 mil, a byl 12x v servisu za první rok co auto má, takže asi tak. Hold máme páteční vozy, spěchalo se rychle domu.

wincman
Starting member

Příspěvek od wincman » ned čer 16, 2019 14:26

Zdravím všechny zdejší diskutující .
Od Dubna jsem již taky hrdým majitelem nového Megana Grandtour výbavy ZEN a jsem sním nadmíru spokojený.
Ještě před koupí vozu jsem si po večerech pročítal zdejší fórum a čerpal Vaše poznatky, závady a rady.
Co čert nechtěl , tak to chrčení od převodovky jsem už taky vypozoroval . Ale teď při vyšších teplotách se mi zdá , že ta intenzita je slabší.
No uvdíme časem , ale v servise se pak určitě zeptám.
Start stop jsem pořešil podomácku zkratováním konektoru u čidla zavření kapoty a od té doby nemusím pokaždé mačkat tlačítko na palubce pro vypnutí tohoto eko nesmyslu.

Na Megana jsem přešel z Fiata Grande PUNTO a na tom našem bývalém fóru jsme občas organizovaly místní srazy na Ostravsku . Škoda že se nesrazujete i s Renaultama . No třeba časem.
Megane IV Grandtour Bílá / 1,33 / 85KW / 115k

Rado77
Moderátor

Příspěvek od Rado77 » úte čer 18, 2019 09:49

wincman píše:
ned čer 16, 2019 14:26
Na Megana jsem přešel z Fiata Grande PUNTO
Hej? Tak to my sme akurat Grande Punto 1.4 8V 2013 kupili zene, lebo rozmlatila Fiestu :-)
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Jandis
Starting member

Příspěvek od Jandis » ned črc 14, 2019 20:38

Tak jsem bohužel také majitelem vozu s tímto problémem. U mě ke zjištění došlo cca 3. den po převzetí, kdy bylo najeto cca 500km. Jednalo se o slabounké kovové chroupání/broušení odkudsi z levé přední části vozu, kdy jsem to zpočátku považoval za zvuk identický s tím, když se do brzdy dostane kamínek. Nicméně při pokusu se staženými okénky, za pomalé jízdy s neutrálem, nebylo slyšet naprosto nic, zatímco po zatažení a zařazení rychlostního stupně se po přidání plynu zvuk zase ozýval. Na nějakou dobu jsem to přestal řešit, za jízdy si pouštěl rádio a na zvuk zapoměl.
Při nájezdu cca 1500km, když zrovna přestalo hrát radio a já přeřazoval v mírném stoupání ze 4 na 5 se mi chroupání opět připomělo, kdy jsem navíc zjistil, že při puštění pedálu spojky do záběru chroupání na vteřinku zintenzivní, udělá novou tóninu a poté se vrátí do staré známé klasiky. Dalším sledováním jsem zjistil, že je prakticky jedno na jaký stupeň jedu, dělá to u všech stejně (kromě přechodu 1 na 2, tam to je bez zvuků).
Zvuk je to nepatrný, spolujezdci si jej nevšimnou, ale já už o něm vím, takže uz ho slyším jen do auta sednu. No... myslel jsem, že u nového auta nebudu muset podobné věci řešit minimalně několik desitek tisíc km.
Každopádně po zkušenostech jsem se rozhodl, že s tím hned nepoběžím do servisu, protože je mi jasný, že by ze mě akorát udělali domýšlivýho blba a raději budu zvuk průběžně monitorovat a při rapidním zhoršení na ně vlítnu + přidám problém s řadící pákou, která se při zařazené 3 a 4 hýbe o cca centimetr (možná víc) tam a zpět podle toho jak manipuluju s plynem - motor jde do záběru, či do klidu.
Jinak jsem s vozem spokojený, problémy se slícováním dílů, ostřikovači, či jiné typické bolístky Meganů u mě naštěstí nejsou, auto jede a vypadá parádně.
Později přidám jak jsem dopadl v servisu, svěřím se do péče Primocaru v Mariánských Lázních, kde jsem vozidlo kupoval.
Renault Mégane Grandoupé IV, 1,3 TCE 140 Intens, šedá platine + Pack design 18, pack navigace plus, pack easy plus, pack winter (06/2019)

renault841
Advanced member

Příspěvek od renault841 » ned črc 14, 2019 20:49

To hýbání řadící páky je v pořádku.
<> Renault Grand Modus 1.2TCe LPG | Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“