SCENIC IV

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
greggie
Starting member

Re: SCENIC IV

Příspěvek od greggie » čtv zář 20, 2018 09:10

tak ja mam 1.90 a k tomu sedim pomerne vysoko, nastavit nie je problem, problem je ked si to potom samo poskoci o 2cm hore a zase nic nevidim, nastavim znovu a skoci to 2cm dole takze je skoro utopeny v palubke a nema vyznam...

prave dnes rano som to restartoval a nepomohlo, buducu stredu som objednany do servisu, snad koli tomu nerozbomarduju polovicu palubky, ktora zatial drzi a nic nevrzga, tak ako v celom aute... zatial nic :-)

jaggerl
Advanced member

Příspěvek od jaggerl » stř zář 26, 2018 16:53

Tak to vypadá na první vážnější závadu u Scenica. Když je spojka v záběru tak auto drnčí, děje se i na zpátečku, když potřebuji pomalu popojizdet a drzet chvili spojku v zaberu. Tipoval bych na pritlacak, ci lamely + na páty a sesty prevodovy stuper prevodovka huci. Tedy opet reklamace:). Mimochodem, bohuchani sedacky dosud nevyreseno, stale cekame na spodni dil sedaku.
Renault Scenic IV 1.3 TCe 103kW, ZEN, Modrá Cosmos.

xxc
Starting member

Příspěvek od xxc » stř zář 26, 2018 19:30

Mne sa rozdrncala palubna doska, uz ani ta spolujazdcova opierka ani tak pri tom nevadi, len aspon toto keby opravili. Prevodovka ostala ta stara, co pri 1.2 tce a ludia to reklamovali?
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6

jaggerl
Advanced member

Příspěvek od jaggerl » stř zář 26, 2018 19:55

Zcela jiste je prevodovka stejna, chova se uplne stejne a vykazuje podobne vady.

Kissman
Advanced member

Příspěvek od Kissman » čtv zář 27, 2018 22:40

Diky bohu za EDC :P najezdil sem ted behem par dni 2tkm a ve spojeni s tempomatem / omezovacem a LKA uplne bozi :) ze by ten manual byl fakt krap?
GS TCe 160 EDC | Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...

Kissman
Advanced member

Příspěvek od Kissman » čtv říj 04, 2018 11:42

Dneska jsem si rano vsim zajimave veci... kdyz pustim cudlem max na predni okno, v palubce se po chvilce ozve cvaknuti (neco sepne) a behem par chvil zacne foukat vlazny az teply vzduch na predni okno. V navodu jsem hledal, mozna blbe koukam, ale netusil jsem, ze je ve Scenicu samostatny el. ohrev. Nevidel jsem to ani pred koupi v zadnem letaku.

Obrázek

Tak nejak uz me ted nevadi to nevyhrivane sklo :D sednu a za tri minuty jedu bez skrabani :)

xxc
Starting member

Příspěvek od xxc » čtv říj 04, 2018 13:22

Ved to ma kazde auto, asi kvoli bezpecnosti, zapne klimatizaciu a pusti teply vzduch naplno. Dokonca ani cez dotykove ovladanie to auta nemaju. Este lepsie by asi bolo rovno vyhrievanie skla, ale aspon bude lacnejsie to sklo pri vymene. Dufam :-)

Kissman
Advanced member

Příspěvek od Kissman » čtv říj 04, 2018 14:32

Rozhodne to kazde auto nema :D minulou zimu jsem projezdil v hodne novych autech a u vsech jsem musel cekat jak ocas treba 10 - 20 minut, nez se zahreje motor, aby to zacalo foukat teply vzduch... (u tech, kde nebylo vyhrivane sklo). Jasne, nebylo to idealni pro motor, ale kdyz nebyla skrabka :( .

Banana
Advanced member

Příspěvek od Banana » čtv říj 04, 2018 15:15

Zajimave s tim jsem se v moji vyrobni verzi prototyp nesetkal. Jsou tam ted rozdilnosti proti prvnim verzim (novy Rlink2, DAB radio apod..)
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

xxc
Starting member

Příspěvek od xxc » čtv říj 04, 2018 18:23

Tak ja neviem, doma mame len Peugeoty a nikdy som nepocitoval, zeby to nefukalo. Dieselove elektricky musia kurit urcite a u benzinovej 208 neviem, ale nenapadlo mi to ako deficit, cize asi kuri a odhmlieva tiez. Lebo odmrazenie chvilu trva a radsej lad oskrabem a idem. Ale v kazdom pripade treba Renault pochvalit, ze to tam je :-)

Este mozu byt rozdiely pre ine krajiny, take marocke a portugalske verzie nemusia mat vyhrievany palivovy filter a ani to kurenie.

Kissman
Advanced member

Příspěvek od Kissman » čtv říj 04, 2018 18:25

No jeste aby nedoslo k mejlce :) kazde auto fouka, to ano, ale jen malo z nich ma predhrev vzduchu tak, ze po par vterinach fouka teplo :)

renault841
Advanced member

Příspěvek od renault841 » úte říj 09, 2018 22:29

I já to v Modusu mám, všechno na okno, teplotu na max a za chvíli z tama leze teplý vzduch. Ocenil jsem to, když jsem hlavně zapomněl škrabku. Za toto Renaultu +. :) Divil bych se kdyby to neměly novější a dražší auta. I když dneska už je možné všechno. :)
<> Renault Grand Modus 1.2TCe LPG | Obrázek

greggie
Starting member

Příspěvek od greggie » čtv říj 11, 2018 11:09

Kissman píše:
čtv říj 04, 2018 11:42
Dneska jsem si rano vsim zajimave veci... kdyz pustim cudlem max na predni okno, v palubce se po chvilce ozve cvaknuti (neco sepne) a behem par chvil zacne foukat vlazny az teply vzduch na predni okno. V navodu jsem hledal, mozna blbe koukam, ale netusil jsem, ze je ve Scenicu samostatny el. ohrev. Nevidel jsem to ani pred koupi v zadnem letaku.
Tak nejak uz me ted nevadi to nevyhrivane sklo :D sednu a za tri minuty jedu bez skrabani :)
ano, ked sa ochladilo, rano je tu cca 1-2 stupne, tiez som vsimol, ze v porovnani s predoslou Octavkou, Scenic kuri takmer okamzite

tiez mi najprv bolo luto ze sa nedalo objednat vyhrievane sklo, ale s tymto to nakoniec az taky problem nie je

jaggerl
Advanced member

Příspěvek od jaggerl » sob říj 13, 2018 19:05

Toto je u Renaultu fakt super, rozmrazuje to fakt hned. Kolega ma Kodiaqa a chvili to trvalo, take se letosni zimu divil co tam mam za predehrev jak rikal:)))

Banana
Advanced member

Příspěvek od Banana » čtv říj 18, 2018 08:58

Dneska rano jsem to zkousel, bylo cca 5C a fucelo z toho studeny jako u stary Octavky, takze asi zalezi na roku vyroby apod. Jinak vyhrejvani sedacky mam, o vybave to asi nebude. Bohuzel mam vozidlo z prvni vlny vyroby v lednu 2017.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic IV“