Pukanie vo dverách pri otváraní a zatváraní

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

PETERMISK
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 07, 2012 17:19

Pukanie vo dverách pri otváraní a zatváraní

Příspěvek od PETERMISK » ned bře 10, 2013 21:11

Zdravím chalani, v poslednej dobe som si všimol, že mi občas pukne vo dverách pri otváraní alebo zatvárani, robí to nepravidelne či už v prvej alebo druhej polohe na strane vodiča, skúšal som dotiahnuť šrob ktorým je ten jazýček prichytený k blatníku no nešlo s ním ani pohnúť. Na chvíľku pomože silikonový olej, žeby odchádzal ten mechanizmus vo dverách, alebo sa v nom povolil nejaký šrob? Nestretol sa s tým už niekto ? je to v poriadku, alebo s tým zájsť do servisu ? Pri tom puknutí si spomeniem na Š120 :D

Uživatelský avatar
radar77
Experienced member
Příspěvky: 519
Registrován: stř led 26, 2011 14:26

Re: Pukanie vo dverách pri otváraní a zatváraní

Příspěvek od radar77 » pon bře 11, 2013 09:23

Vítej v klubu :) to pozoruju vic jak rok. V servisu jsem byl uz 2x a prd. Bud se delaji blbi ze nic neslysi nebo tvrdi ze je to normalni. Nakonec mi vymenili panty a vubec nicemu to nepomohlo. Pritom je to znamy problem a urcite to jde nejak odstranit. Zkus tvuj servis, treba to budou umet vyresit.
| Renault Megane III Grandtour 1.6 16V 74kW (K4M 848) | Advantage 2011 / 16" kola, digi klima, tempomat, auto daylight, bluetooth, sunset atd. |

Uživatelský avatar
mont
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: ned bře 28, 2010 11:47
Bydliště: Frýdek

Re: Pukanie vo dverách pri otváraní a zatváraní

Příspěvek od mont » pon bře 11, 2013 13:02

Já byl v servisu se stále svíticí kontrolkou airbagu a rozebrali půl auta i tapecírunk ve dveřích a na dotaz proč mi bylo odpovězeno, že mi měnili mechanismus aretace dveří protože byl prý hlučný. Pak vyměnili ŘJ airbagu a je vše OK. Vše v rámci 5leté záruky.
Meg III, 2009, 1,6 110k 6R, ecume, nuvi 3790 LTM

Uživatelský avatar
radar77
Experienced member
Příspěvky: 519
Registrován: stř led 26, 2011 14:26

Re: Pukanie vo dverách pri otváraní a zatváraní

Příspěvek od radar77 » pon bře 11, 2013 13:12

Zajímavé, a ty jsi o žádném problému u dveří nevěděl? Není divné, že to řešili? Má zkušenost se servisem je taková, že neopraví ani to s čím přijedete, natož aby opravovali něco na co si nestěžujete, takový servis by jsem chtěl navštěvovat... pro mě trochu sci-fi :)
| Renault Megane III Grandtour 1.6 16V 74kW (K4M 848) | Advantage 2011 / 16" kola, digi klima, tempomat, auto daylight, bluetooth, sunset atd. |

Uživatelský avatar
mont
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: ned bře 28, 2010 11:47
Bydliště: Frýdek

Re: Pukanie vo dverách pri otváraní a zatváraní

Příspěvek od mont » pon bře 11, 2013 18:27

Můj dojem je, že potřebovali na mé auto v záruce nafasovat nějaké ND a proto to trvalo až do druhého dne (prý závadu konzultovali s Prahou a kontrolovali celou kabeláž ).Diagnostika hlásila závadu na ŘJ airbagu tak ji nakonec vyměnili. Hlučnost dveří jsem nezpozoroval.
Meg III, 2009, 1,6 110k 6R, ecume, nuvi 3790 LTM

PETERMISK
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 07, 2012 17:19

Re: Pukanie vo dverách pri otváraní a zatváraní

Příspěvek od PETERMISK » pon bře 11, 2013 22:36

radar77 píše:Vítej v klubu :) to pozoruju vic jak rok. V servisu jsem byl uz 2x a prd. Bud se delaji blbi ze nic neslysi nebo tvrdi ze je to normalni. Nakonec mi vymenili panty a vubec nicemu to nepomohlo. Pritom je to znamy problem a urcite to jde nejak odstranit. Zkus tvuj servis, treba to budou umet vyresit.
Tak skusím s tým zájsť zajtra do servisu, no včera som tam striekol silikonový olej tak sa to troška zmiernilo, uvidíme ako sa k tomu postavia. Pánty budú určite v poriadku pretože ak priložím palec na ten jazýček tak zvuk sa šíri priamo z neho.

Uživatelský avatar
radar77
Experienced member
Příspěvky: 519
Registrován: stř led 26, 2011 14:26

Re: Pukanie vo dverách pri otváraní a zatváraní

Příspěvek od radar77 » úte bře 12, 2013 09:09

Tak pak dej vedet jak si dopadl...
| Renault Megane III Grandtour 1.6 16V 74kW (K4M 848) | Advantage 2011 / 16" kola, digi klima, tempomat, auto daylight, bluetooth, sunset atd. |

spitfire
Starting member
Příspěvky: 71
Registrován: pát pro 28, 2012 15:16

Re: Pukanie vo dverách pri otváraní a zatváraní

Příspěvek od spitfire » úte bře 12, 2013 11:08

ještě mě někdo prozraďte co to je pukanie... ptal jsem se přítelkyně (Slovenka) a jasnou odpověď jsem nedostal ..... :-)

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: Pukanie vo dverách pri otváraní a zatváraní

Příspěvek od septim » úte bře 12, 2013 11:24

Kdyz neco dela zvuk puk tedy praská nebo cesky taky lupe, zvuk lupání... :-)

Ak som dobre prelozil, dufam som pomohol. :-)
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

PETERMISK
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 07, 2012 17:19

Re: Pukanie vo dverách pri otváraní a zatváraní

Příspěvek od PETERMISK » úte bře 12, 2013 12:03

No u mňa to zatial puká :D čiže je to troška jemnejšie ako praskanie :D ,,, hlavne že vieme o čo ide. Tak práve som sa vrátil zo servisu, príjimacia technička nijako nespochybnovala moje tvrdenia, pretože to robí nepravidelne, hneď objednala nový mechanizmus udržiavania dverí v polohách a do troch dní idem na výmenu. Zaujimalo ma čo spôsobuje to praskanie, no pokiaľ je auto v záruke tak to vobec neriešia a rovno to vymenia, nový mechanizmus stojí 50€ plus polhodinka roboty tak dúfam, že nezačnú robiť hluk aj tie ostatné. Hneď som sa pozrel aj na Lagunu, Fluence a mali ten istý mechanizmus no a vraj u týchto modelov ešte nemali reklamáciu na to praskanie, žeby to tam bolo iné ???

Uživatelský avatar
radar77
Experienced member
Příspěvky: 519
Registrován: stř led 26, 2011 14:26

Re: Pukanie vo dverách pri otváraní a zatváraní

Příspěvek od radar77 » úte bře 12, 2013 13:07

spitfire píše:ještě mě někdo prozraďte co to je pukanie... ptal jsem se přítelkyně (Slovenka) a jasnou odpověď jsem nedostal ..... :-)
až ti to bude dělat, tak to poznáš :) je jedno jak tomu budeme říkat, ale je to něco co tam nepatří a co tam nebylo za nova... lupnutí, klepnutí, jak jdou dveře přes ty 2 aretační polohy, když se zhoupnou tam a zpět v jedné z těch poloh...
| Renault Megane III Grandtour 1.6 16V 74kW (K4M 848) | Advantage 2011 / 16" kola, digi klima, tempomat, auto daylight, bluetooth, sunset atd. |

Uživatelský avatar
radar77
Experienced member
Příspěvky: 519
Registrován: stř led 26, 2011 14:26

Re: Pukanie vo dverách pri otváraní a zatváraní

Příspěvek od radar77 » úte bře 12, 2013 13:13

PETERMISK píše:...Zaujimalo ma čo spôsobuje to praskanie, no pokiaľ je auto v záruke tak to vobec neriešia a rovno to vymenia...
ano, tak to by me taky zajimalo, dokazali ti popsat konkretni problem, cim to je? to ze to vymeni nemusi nic znamenat, taky to mam vymenene a je to to same, akorat servis ma servisni ukon...
| Renault Megane III Grandtour 1.6 16V 74kW (K4M 848) | Advantage 2011 / 16" kola, digi klima, tempomat, auto daylight, bluetooth, sunset atd. |

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Pukanie vo dverách pri otváraní a zatváraní

Příspěvek od Rado77 » úte bře 12, 2013 13:20

Ak su panty rovnake ako na MII, tam chalani zistili cim to pukanie je, a musela sa privarit vnutri pantu taka tycka ci co....aj nejake fotky boli....
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
radar77
Experienced member
Příspěvky: 519
Registrován: stř led 26, 2011 14:26

Re: Pukanie vo dverách pri otváraní a zatváraní

Příspěvek od radar77 » úte bře 12, 2013 13:42

Rado77 píše:Ak su panty rovnake ako na MII, tam chalani zistili cim to pukanie je, a musela sa privarit vnutri pantu taka tycka ci co....aj nejake fotky boli....
jsou uplne jine nez v MII
| Renault Megane III Grandtour 1.6 16V 74kW (K4M 848) | Advantage 2011 / 16" kola, digi klima, tempomat, auto daylight, bluetooth, sunset atd. |

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Pukanie vo dverách pri otváraní a zatváraní

Příspěvek od Zefek » úte bře 12, 2013 13:54

Rado77 píše:Ak su panty rovnake ako na MII, tam chalani zistili cim to pukanie je, a musela sa privarit vnutri pantu taka tycka ci co....aj nejake fotky boli....
A pomohlo to na chvilku, pak to zase začalo pukat.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Pukanie vo dverách pri otváraní a zatváraní

Příspěvek od Rado77 » úte bře 12, 2013 19:22

Hej? Tak to som nevedel ze sa pukot vratil :shock: Tazko uverit ze dnes sa da zmrvit taka banalita ako pant dveri....tak radsej pouzijem nieco co funguje 10 rokov, ako zbytocne vymyslat nieco nove...
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

PETERMISK
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 07, 2012 17:19

Re: Pukanie vo dverách pri otváraní a zatváraní

Příspěvek od PETERMISK » úte bře 12, 2013 22:32

radar77 píše:
PETERMISK píše:...Zaujimalo ma čo spôsobuje to praskanie, no pokiaľ je auto v záruke tak to vobec neriešia a rovno to vymenia...
ano, tak to by me taky zajimalo, dokazali ti popsat konkretni problem, cim to je? to ze to vymeni nemusi nic znamenat, taky to mam vymenene a je to to same, akorat servis ma servisni ukon...
Nevedeli, vraj som druhý čo má s tým problém. Dnes som to trošku študoval a všimol som si, že plech v blatníku v mieste kde je prichytený jazýček tak sa to miesto trošku prehýna práve vtedy ako to praskne, celé to miesto troška pracuje, napadlo ma či z vnútornej strany nieje nejaká výztuš a či medzi nou a plechom nevznikla medzera, skús sa na to pozrieť či sa to u teba tiež prehýna. Ak na to miesto priložím palec tak citim ako odtiaľ vychádza to prasknutie.

PETERMISK
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 07, 2012 17:19

Re: Pukanie vo dverách pri otváraní a zatváraní

Příspěvek od PETERMISK » úte bře 12, 2013 22:54

Takto to u nás vyzerá MIII ... Foto od Martina Jaroša

http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.p ... 4&start=25

Uživatelský avatar
Martin Jaroš
Experienced member
Příspěvky: 977
Registrován: pát kvě 27, 2005 09:57
Bydliště: Praha, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pukanie vo dverách pri otváraní a zatváraní

Příspěvek od Martin Jaroš » stř bře 13, 2013 13:28

Loupání při otevírání dělají ty omezovače dveří, viz foto na linku výše, které jsem sem kdysi dával. Já už měnil ve dveřích u řidiče a už začíná lupat i ve dveřích u spolujezdce. Renault tohle prostě vyrobit neumí, měl jsem s tím problémy na Laguně i na Cliu...
ex Renault Megane III 1.6 16v 110k Dynamique 2009
Smart Roadster 0.7T 82k 2003
Skoda Octavia Combi 1.4TSI 122k 2009
http://www.detailingclub.cz

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Pukanie vo dverách pri otváraní a zatváraní

Příspěvek od Rado77 » stř bře 13, 2013 14:17

Mozno by pomohlo zistit, ci MIII 3-dverak ma napr. zosilnene tieto prvky kvoli dlhsim dveram, prip. vnutri konstrukcne inak. Napr. ja mam MII 3-dverak a po 7 rokoch nic nelupe, auto sa pouziva denne. Takze ak by ich mal MIII 3-dverak rovnakej velkosti, mozno by sli pouzit...
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

milan.maly
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: stř kvě 26, 2010 09:28

Re: Pukanie vo dverách pri otváraní a zatváraní

Příspěvek od milan.maly » stř bře 13, 2013 17:24

Rovnake obmezdovace ma aj Thalia I (r.v.2001). Pukanie sposoboval biely umelohmotny valcek, ktory sa pritlakom pruziny zdeformoval. V podstate sa v mieste dotyku toho jazycka z neho stal akoby kvader a pri otvarani zacal preskakovat.

Cele riesenie spocivalo v otoceni toho valceka, co pomohlo, pretoze jazycek sa nepohyboval presne v strede, ale zrhuba v 1/3 dlzky toho valceka.

Zatial to je viac ako rok a ziadne pukanie nepozorujem. Teoreticky sa tym predlzi zivotnost obmedzovaca na dvojnasobok (coho sa uz to auto asi ani nedozije).

PS: Pruziny su vazne silne, bez zveraku a nejakej paky to urobit nejde. Za usetrenych 50 EUR to ale urcite stoji.
Renault Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW/101k, r.v.: 01/2005 http://moje.auto.cz/Master13/megane.html
Renault Laguna III Grandtour 4-Control 2.0dCi 127kW/175k, r.v. 10/2013
V občasnej údržbe:
Renault Thalia 1,4 16V 72kW/98k, r.v.: 2001
Renault Fluence Privilege 1,6 16V 81kW/110k, r.v.: 2010
Renault Fluence Technofeel 1,6 16V 110k, r.v.: 2012
Renault Megane III Grandtour 1,6 16V 110k, r.v.: 2012

PETERMISK
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 07, 2012 17:19

Re: Pukanie vo dverách pri otváraní a zatváraní

Příspěvek od PETERMISK » stř bře 13, 2013 23:23

Rado77 píše:Mozno by pomohlo zistit, ci MIII 3-dverak ma napr. zosilnene tieto prvky kvoli dlhsim dveram, prip. vnutri konstrukcne inak. Napr. ja mam MII 3-dverak a po 7 rokoch nic nelupe, auto sa pouziva denne. Takze ak by ich mal MIII 3-dverak rovnakej velkosti, mozno by sli pouzit...
možno by sa dali použiť, no veľmi tomu neverím že by si dali námahu a ten mechanizmus urobili na trojdverák odolnejší ked aj Laguna III má rovnaký, možno sú použité silnešie pružiny kvoli dlhším dverám, ale to bude asi tak všetko. Problém bude u tých valčekoch z nejakeho plastu ktorý nieje asi najtvrdší a časom sa zdeformuje a pomôže len výmena.

PETERMISK
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 07, 2012 17:19

Re: Pukanie vo dverách pri otváraní a zatváraní

Příspěvek od PETERMISK » sob bře 16, 2013 19:40

Tak a je pokoj :)
Pukanie, praskanie, loupaní sposobujú tie plastove kolieska vo vnutri obmedzovača, u môjho bol jeden mierne zdeformovaný do oválu teda sa neotáčal po jazýčku ale sa šmýkal a cez jednotlivé výstupky na jazýčku jednoducho preskočil a to sposobovalo hluk prasknutie, na domácu úpravu to nevidím, je to z plastu a časom sa to bude len zhoršovat, plast sa čím dalej tým viac zdeformuje. Celý ten mechanizmus je obmedzený na nejaký počet otvorení a zatvorení dverí čo má dosť sklamalo takže buď po každých dvoch rokoch budem musieť min. jeden vymeniť alebo chodiť do auta cez okno :D

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: Pukanie vo dverách pri otváraní a zatváraní

Příspěvek od maydayanthem » pon bře 18, 2013 19:08

to praskanie sa tu riesilo tusim 2 roky dozadu
je to vec, s ktorou sa jednoducho treba zmierit, ziadne mazanie nepomaha, je to vnutorna deformacia materialu...
u mna zivotnost od nova asi 2 - 2,5 roka, nasledne servis v ramci zaruky objednal novy kus a vymenil
dnes po cca roku sa pripravujem navstivit servis opat, hoci tam este nie je to povestne prasknutie (strelenie), uz je tam badat naznak, ze to nie je uplne ok

na golfoch je ten mechanizmus uplne inak vyrieseny, skoda ze frantici nie su korejci (mohli obkukat uz vychytane a hlavne funkcne riesenie ;-) )

no ale spat k vymene, je tu este iny fakt... samotna vymena suvisi s oddrapenim tapaciru, nasledne su v plechu 2 velke "pracovne" diery, ktore su prelepene tlmiacou samolepkou - minimalne jedna, krajna spodna, sa musi odlepit, je takmer nemozne odlepit ju a nalepit bez poskodenia, jedine, ze by ste si to robili doma v klude sami (v servise sa s tym isto nebudu mojkat).... cize vacsinou dojde k poskodeniu, kedze tie samolepky sa predavaju ako par a stoja viac nez 50€ verim tomu, ze servis ich neobjednava...
dalej cupliky (cca 7-8 kusov, jeden cca 1,5€), ktore drzia tapacir, asi kazdemu je jasne, ze ich zivotnost je vacsinou na jedno nacvaknutie, a aj nasledne ak sa cuplik nepokazi pri demotazi, je uz jeho tvar deformovany... toto vsetko moze sposobovat po case rezonancie, prip. vrzganie tapaciru o samotny plech dveri pri prejazde nerovnostami....

a to uz je nieco, co vie fakt docela pekne nasrat
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

PETERMISK
Starting member
Příspěvky: 80
Registrován: sob črc 07, 2012 17:19

Re: Pukanie vo dverách pri otváraní a zatváraní

Příspěvek od PETERMISK » stř bře 20, 2013 20:51

Dnes som mal čas tak som sa poriadne pozrel na ten nový mechanizmus aretácie dverí ktorý mi nedávno vymenili, ten povodný bol čierny a vo vnútri mal dva plastové válčeky, ten nový je šedý a vo vnútri má samozrejme valčeky, ale sú šedé a z kovu, naozaj su z kovu pokiaľ ma zrak a sluch neklame, niekoľkokrát som po nich zaklepal a zvuk je kovový, rovnako ako zvuk pri otváraní a zatváraní je podobný ako ked prejdete ložiskom o kov. Dvere nepraskajú a sú v jednotlivých polohách poriadne pevne až veľmi. Zajtra to nafotím a prídám foto.

Odpovědět

Zpět na „Renault Megane III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů