Moje auto má epilepsii.

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Roman_an9
Starting member

Moje auto má epilepsii.

Příspěvek od Roman_an9 » pát zář 14, 2018 18:23

Moje auto má epilepsii. Začalo to tím že před začátkem léta začalo ráno obtížně startovat - vždycky ale po chvilce chrchlání naskočí (před tím na drc a čím větší byla zima tím líp nastartovalo).Starty za tepla jsou v pořádku. Už jsem jednou něco podobného řešil tak jsem koupil nový snímač teploty nasávaného vzduchu - tím to nebylo. Tak nové svíčky, vyčistil jsem klapku, zkontroloval všechny konektory, relé a pojistky a kouk jsem na co se dalo. Startuje pořád ráno stejně blbě nebo ještě o něco hůř - tady je ráno kolem 6-ti stupňů.
A k tomu se přidalo že auto za jízdy přestane reagovat na plynový pedál - otáčky jsou kolem 2500 a auto netáhne a svítí kontrola motoru a stop. Když to chcípnu a nastartuju tak je situace stejná - auto na akci s plyn pedálem nereaguje, otáčky kolem 2200-2500. Jediné řešení je odpojit a zapojit baterku , a po nastartování zase funguje normálně.

Zjistil jsem že v době kdy auto nereaguje - tak je úplně "mrtvá" škrtící klapka. Udělal jsem kontrolu klapky, konektoru a všechno se zdá být ok.
Otázka - po vyčištění klapky je potřeba udělat nastavení poloh - reset adaptačních hodnot? viz http://dfens-cz.com/service-vycisteni-s ... svepomoci/ Nebo si to auto osahá samo?

Může obtížné starty na studena dělat malý tlak čerpadla nebo "zasviněný" trysky? Auto je na LPG takže benzín používám jen k ohřátí motoru a přes trysky toho moc neproteče.
Renault Laguna Grandtour 18 16V 2001

Roman_an9
Starting member

Re: Moje auto má epilepsii.

Příspěvek od Roman_an9 » stř zář 19, 2018 20:34

Dneska měření tlaků a diagnostika. Tlaky 11, 11, 5-7, 11. Měřeno ráno za studena. Provedeno základní nastavení, smazaná autoadaptace.
Kontrola tlaku čerpadla nebyla - neměli nástavec jak připojit měřák.

Ty tlaky nejsou nic moc :-/ Auto je jinak v dobrym stavu. Má LPG Lovato , bez přímazu, to se na tom asi podepsalo.

Šamša
Moderátor

Příspěvek od Šamša » stř zář 19, 2018 22:14

válec č. 3 evidentně podpálený ventil
Laguna II. 2001 1.9dCi Carminat 79kW, čip bmwpower.cz cca 110kW(boost 2bary),
pružiny Eibach (sníženo -5cm), podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 392000km

Obrázek
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 212000km
Obrázek

BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 354000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
Obrázek

Analyse
Starting member

Příspěvek od Analyse » stř zář 19, 2018 22:25

Tak jak píše Šamša.

Jinak LPG samo o sobě za nic nemůže, těch cca 50C v teplotě výfukových plynů navíc samo o sobě motor nezničí. S tím přímazem je to jenom sichrování. Na začátku plynaři doporučovali přímaz jen na japonské auta s měkkými sedly ventilů. Později to cpali pro jistotu všude a když přišly turbomotory, kde to podtlakový nasávání nefunguje, tak to najednou nebylo potřeba.

Byly slyšet hydroštěly (aka klepavý diesel zvuk)? Kolik má Laguna najeto? Pokud je to auto ok a jsou to opravdu sedla, tak nechat udělat hlavu.

Roman_an9
Starting member

Příspěvek od Roman_an9 » čtv zář 20, 2018 14:01

Ono už od začátku chrastí vačkový kolo - ale ano řekl bych že jsou slyšet. Už mi to říkal i plynař. Najeto má 195000 , ale udržuji ji pořád v dobrým stavu.

Ano má to přesně zvuk jako studený diesel .
Naposledy upravil(a) Roman_an9 dne čtv zář 20, 2018 14:04, celkem upraveno 1 x.

Roman_an9
Starting member

Příspěvek od Roman_an9 » čtv zář 20, 2018 14:03

Teď ještě co ty výpadky klapky - stává se to jen ve vysokých otáčkách - teď po městě ani jednou , v pátek zase pojedu po D1 tak doufám že zase nebudu muset restartovat auto

Analyse
Starting member

Příspěvek od Analyse » čtv zář 20, 2018 21:30

U klapky jde zkontrolovat, jestli není vydřená v nějakém místě dráha potenciometru. Ale to nemusí být primární příčina. Když je to tak daleko, že rozsvítí Check Engine (MIL nebo jak tomu kdo říká), tak je uložená chyba a je rozumné ji vyčíst. V lepším případě CLIPem (oslov někoho v okolí), v horším alespoň nějakým OBD-II skenerem (Torque atd).

Roman_an9
Starting member

Příspěvek od Roman_an9 » pát zář 21, 2018 09:13

Tak včera jsem závadu na klapce nasimuloval - na volnoběh odpojit na chvilku konektor klapky -a chová se to stejně - pedál plynu nereaguje, cyklují otáčky kolem 2200. Po zhasnutí a znovu nastartování se to chová stejně a pomůže až odpojení baterky. Diagnostika (Delphi) nic neukázala - žádnou závadu i když check engine byl rozsvícený.

Takže jsem jí vyndal, zkontroloval, přetěsnil. Nenašel jsem žádnou závadu. Rozpertloval jsem konektor, vyčistil a předpružil jednotlivé fastony. Jeden z napájecích - asi mínus pól - byl mírně zelenej.

Všechno jsem složil , asi 20x startoval , nechal jsem to klapat asi půl hodiny. Výsledek BZ. Tak uvidím dneska - čeká mě na D1 500km.

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“