Ostřikovače

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Tomajzlik
Starting member

Ostřikovače

Příspěvek od Tomajzlik » pon srp 13, 2018 09:39

Ahoj, shanim radu ohledně ostřikovačů.
Jednoho krásného dne, mi auto zahlásilo, že dochází kapalina do ostřikovačů, neváhal jsem, a kapalunu doplnil. Když jsem chtěl jako obvykle umýt čelní sklo, nic se nestalo (ani motorek ostřikovačú nevrčel). Hledal jsem tedy pojistku, ale v pojistkové skříni u řidiče jsem našel pouze na stěrače samotné.
Byl jsem se tedy ptát v renaultu (Přerov) kde mi řekli, že ostřikovače samotné pojistku nemají.
Nemáte někdo podobnou zkušenost? Popřípadě radu?
Zatím nebyl čas se v tom vrtat, ale mám to v plánu, tak ať nedělám práci navíc.

Renault Laguna II 2001 předface (KG0N)

Hajocze
Starting member

Re: Ostřikovače

Příspěvek od Hajocze » pon srp 13, 2018 14:47

vypada to tak že ti odešelo to čerpadlo ostřikovačů... ale nech si jeste poradit nekym jinym.. je to jen muj nazor.. :)
Renault laguna II grandtour 1.9dci 88kw F9Q 750

Renaulťák
Advanced member

Příspěvek od Renaulťák » pon srp 13, 2018 15:52

Jestli nejde ani zadni ostrik, tak je sekly motorek. Nemusi byt spaleny, treba se nalitim vyplavil nejaky bordel a seklo turbinku.
Jiz si nejsem jisty, mam dojem ze staci sundat podblatnik a k cerpadlum a cidlu se dostanes. Cerpadlo je pouze zasunute do gumove manzety. Konektor by mel byt trojpolovy. Kdyz mas cidlo vysky hladiny, mel by jsi mit i ostrikovace svetel a na ne je druhe cerpadlo. Vymetl jsem to ulozene v pameti pred deseti lety, tak to nemusi byt stopro.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza

Tomajzlik
Starting member

Příspěvek od Tomajzlik » pon srp 13, 2018 21:55

To je právě to zvláštní. Všude se dočítám, že pokud mám čidlo hladiny ostřikovačů, a xenony. Měl bych mít i ostřikovače xenonů, jenže ty nemám...
Jak se dostanu k čerpadlu ostřikovačů vím, musí se povolit podběh, a nárazník odklopit.
Jen mne zajímalo, jestli opravdu Laguna II nemá pojistku ostřikovačů. Jak bude čas, rozeberu a vyčistím. Snad to bude jen zanesené, ale čerpadlo se vůbec netočí (není slyšet)

jarda19
Senior member

Příspěvek od jarda19 » úte srp 14, 2018 11:15

Jestli máš originál xenony a né nějakou předělávku tak musíš mít na nárazníku ostřikovače. Jestli narazíš na alespoň trochu chytrého policajta tak ti vezme techničák spolu s masnou pokutou. Taky by to nemělo projít na technické.
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

Tomajzlik
Starting member

Příspěvek od Tomajzlik » úte srp 14, 2018 15:39

technickou jsem dělal před měsícem, a nic mi neřekli... a auto překopané není....

jarda19
Senior member

Příspěvek od jarda19 » stř srp 15, 2018 16:46

Musí být překopané protože xenony bez ostřikovačů neexistují. Takže buď někdo vyměnil světla normál za xenony a nebo vyměnil nárazník bez ostřikovačů.
Máš na těch světlech nápis xenon ???
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

Renaulťák
Advanced member

Příspěvek od Renaulťák » stř srp 15, 2018 17:00

Ze auto neni prekopane, jsem asi na pate STK take tvrdil. Lhat se vsak nema. Vymodeloval jsem krytky ostriku, nalakoval, nalepil a pri posledni STK asi klid, protoze STK ma. Zacinaji byt vice akcni, vse se foti a nataci.
Pokud mas velkou nadobku s cidlem a dvema cerpadlama, na narazniku ti opravdu neco chybi.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“