Vypínače oken

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Honey
Starting member

Re: Vypínače oken

Příspěvek od Honey » čtv srp 02, 2018 23:29

Boxík 1 je zepředu u baterky,tam jsou velký,hlavní pojistky.Boxík 2 je vedle baterky na blatníku,tam jsou pojistky na vše co se týká světel,podle mne.Boxík 3 je ten z manuálu pod volantem.Boxík 4 je nad kastlíkem u spolujezdce,je dimenzovanej na 6 pojistek ale já tam mám jen 2.Jedna je na zadní okna a druhou jsem nezkoumal.Dá se k němu dostat jen tak,že se vymontuje kastlík :D :D

hOOrNeT
Junior member

Příspěvek od hOOrNeT » sob srp 04, 2018 10:22

to tam mají i pojistku na pojistku, ne? :-D :-D
Clio III Grandtour; 1.2 58kW; quickshift; Dynamique výbava

Honey
Starting member

Příspěvek od Honey » ned srp 05, 2018 18:32

Mají,pojistka na dětskou pojistku :D ,kterou když vytáhnu tak dětská pojistka vesele funguje dál :D :D Takže,vzal jsem trafo 12V a propojoval kontakty na tišťáku(ovládání předních oken u řidiče)-2 kombinace rozsvítí žárovičky.Problém je že v konektoru na daném kontaktu prostě není drát :-o Připojil jsem to zpět do auta,připojil ke kostře zkoušečku a zjistil jsem následující:Ze 7 drátů v konektoru,4 po propojení zkoušečkou posílají okna u řidiče a spolujezdce nahoru nebo dolů.3 nereagují a u těch vím ze zkoušení trafem,že 2 na jedné straně jsou na kontaktech co rozsvítí žárovičky,bohužel chybí ten drát na kontaktu proti nim.Takže mi jeden drát(fialový s černým proužkem) "přebývá" a jinde zase chybí :D Momentálně jsem zmaten a nevím jak dál.Ale vypadá to že nesvícení není způsobené poruchou :(

pecaturboman
Advanced member

Příspěvek od pecaturboman » ned srp 12, 2018 00:45

Je tu někdo komu ty vypínače se 4ma oknama svítí? :lol: :roll:

renault841
Advanced member

Příspěvek od renault841 » pon říj 22, 2018 11:21

Na Modusu jsou stejné vypínače, zadní okna jsem dodělával a ve schématech je jak píšeš přímo napájení pro osvětlení vypínačů. Na konektoru u řidiče je to konektor 3 v horní řadě, poslední 6 konektor je na protikusu zaslepen(chybí konektor). A u zadních oken je to konektor B3, horní řada je A a dolní B. Nicméně mně všechny tyto spínače svítí, jak vpředu tak i vzadu.
<> Renault Grand Modus 1.2TCe LPG | Obrázek

renault841
Advanced member

Příspěvek od renault841 » pon říj 22, 2018 12:11

To zapojení jak jsem psal výše je přímo z VISU Clio III.

pecaturboman
Advanced member

Příspěvek od pecaturboman » pát lis 16, 2018 20:17

To je divné že ti svítí . Už mě to teď štve kdyz je brzo tma a nevidím na to . :x :x

renault841
Advanced member

Příspěvek od renault841 » pát lis 30, 2018 23:37

Jediné, co by zbývalo je se podívat na protikus průchodky, tam já měl maximální možnou kabeláž, dva dráty mi na protikusu uvnitř auta zbyly a to od el.sklápění zrcátek, takže i to by šlo dodělat. No nicméně pokud by tam byl připojený konektor, tak by jej šlo ručně natáhnout do všech spínačů. Ale zabralo by to docela dost času. Když už jsme u toho, jak ti funguje "zamykání " oken? Když jej zmáčkneš, zablokuje, nebo povolí otevření oken? :)

Honey
Starting member

Příspěvek od Honey » pát pro 07, 2018 18:42

Já už na to ....Podle mě tam chybí kablík a už jsem vytrénoval levačku :D
Máš na mysli dětskou pojistku?Ta zablokuje jakýkoliv pohyb zadních oken a odpojí otevírání dveří takže funguje správně.

renault841
Advanced member

Příspěvek od renault841 » pát pro 07, 2018 19:53

Aha, takže tobě to zase zamyká i zadní dveře zevnitř, já mám dětskou pojistku manuální a jenom okna mužů blokovat. Popravdě okna ovládám popaměti. :D

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“