Renault Megane II

Dodržujte, prosím, dělení podle jednotlivých typů. Zde je místo pro výměnu zkušeností. Dotazy pište do Technické sekce nebo Diskuse.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Prosím zakládejte nové téma pouze tehdy, pokud v této části nenajdete již založenou diskusi.

Příklad:
nezakládejte téma: Zkušenost s r 19 1,9 DT, když už tady existuje Zkušenost s Renaultem 19.

Dále tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti.
Chybně založená témata mohou být smazána bez dalšího.

Děkuji za respektování těchto pravidel.
Odpovědět
Uživatelský avatar
nomadm
Experienced member
Příspěvky: 587
Registrován: úte pro 20, 2011 22:34
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Megane II

Příspěvek od nomadm » čtv kvě 10, 2012 22:04

zdravim kolegove, mam otazecku zda tu nekde na foru je vlakno, kde davate sve fotky vasich dvojkovych meganku? videl jsem tu galerii Fluence, Megane III, atd.. ale galerii Megane II jsem nenasel.
Renault Megane II Sportway Grandtour 1.6, r.v.2009
Obrázek

Uživatelský avatar
Nikolaj
Starting member
Příspěvky: 59
Registrován: úte kvě 10, 2011 13:32
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Nikolaj » stř črc 18, 2012 22:43

nomadm píše:zdravim kolegove, mam otazecku zda tu nekde na foru je vlakno, kde davate sve fotky vasich dvojkovych meganku? videl jsem tu galerii Fluence, Megane III, atd.. ale galerii Megane II jsem nenasel.
Vlákno s fotkami nájdeš v technickej sekcii Meganu II.

http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?f=42&t=61435
Renault Mégane Grandtour II 1.6

Prema5128
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pon čer 25, 2012 22:43

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Prema5128 » čtv srp 16, 2012 17:40

Zdravím.Mám renault megane 2 rok 2005 a ted se mi na palubce rosvitil airbag a service.Nevíte někdo co stím? Dík
Naposledy upravil(a) 100KUC dne čtv srp 16, 2012 20:16, celkem upraveno 1 x.
Důvod: tato sekce neslouží k postování dotazů. K tomu jsou určeny sekce jiné. Zde si sdělujeme zkušenosti. pokračuj v technické sekci

spaca plzen
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned zář 30, 2012 06:36

Re: Renault Megane II

Příspěvek od spaca plzen » stř říj 03, 2012 03:06

Zdravím všechny, chci se podělit o první dojmy z Renaulta / Megane II 1,9 dci 88kw..
Motor ok výkon dostatečný, trochu hlučnější, asi kladky rozvodu nebo napínací kladka řemenu alternátoru.
Řízení auto mi připadá jako by je řídil někdo jiný, přeposilovaný posilovač jinak OK. Podvozek vcelku hodně dobrý až na občas bouchající výfuk, není divu je tam místo tak tip top. Auto drží slušně stopu. Interiér na kapličce přístrojovky a dveřních ovladačích hodně nekvalitní úprava plastu, stejné kdysi použival fiat u tempry a tipa, to je docela škoda protože jinak slušné. Posez za volantem, stejně jako jsem se stím setkal i u seta cordoby řidiče tlačí do pravé nohy středový panel, při delší jízdě dost nepříjemné, bohužel i fabie je na tom co se týče usazení řidiče za volant o dost lépe.
No.... hlavně mi nenadávejte najezdil jsem spousta km s hodně auty, jsou to jen mé postřehy.

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Re: Renault Megane II

Příspěvek od kmarty » stř říj 03, 2012 10:48

Osobne se priznam, ze mi to spis prijde jak opsane nez osobni postrehy (posilovac, plasty). Ale uz to tak proste je. (Jo, zapomnels na vrzani tech plastu :-). Ale to prijde, pockej az bude zima, to se to ozve vic. Nekdo to resil lehkym namaznutim vazelinou vsech casti co na sebe dolehaji. Ja to neudelal, jsem moc linej).
S tim vejfukem ... cece, donedavna bych nesouhlasil, ale posledni dobou mam stejny pocit (a doufam ze to je fakt vejfuk). Asi se budu muset podivat na jeho uchyty, protoze to nedelalo. Ted se mi stava, ze se obcas ozve bouchnuti nekde vlevo vzadu.

S cim ale hrube nesouhlasim je to srovnani s Fabii. Zrejme subjektivni zalezitost. Mne u Fabky od hrany vyslovene boli holen, coz se mi u Megane nestava. Nemluve o delsi jizde, protoze tu u Fabie beru jako za trest.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
nomadm
Experienced member
Příspěvky: 587
Registrován: úte pro 20, 2011 22:34
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Megane II

Příspěvek od nomadm » čtv říj 04, 2012 11:46

jj srovnavat Megana s Fabkou je skoro "trestuhodne" ... fabkou jezdim taky casto a srovnavat se, dle me, moc neda ..
Renault Megane II Sportway Grandtour 1.6, r.v.2009
Obrázek

carcha
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: sob říj 02, 2010 23:20
Bydliště: Praha 4

Re: Renault Megane II

Příspěvek od carcha » ned lis 04, 2012 12:19

Megana II GT 1.9Dci sport jsem kupoval před 2.5 rokem za 165.000,- a chtěl bych tímto všechny varovat ať to nedělaj! Na první pohled velmi krásný a výkonný společník 88kW. Můj 3. Renault a tím asi končím. Poruchy za to období: Zadní gumové uchycení ramen (6500,-); Geometrie-špatně sjeté pneu - nové (5000,-); přestala po naplnění fungovat klima (neřeším); v plastové přihrádce se urvala klika; odešli diody ovládacích prvků klimy; nenavíjí se pás u řidiče; vibrace- diagnostika 2 vadných vstřiků (čerpání jen u OMV lepší nafty) - ještě nevyřešeno kvůli náhlému úmrtí setrváku (31000,-); náhle odešlo zadní brzdové světlo, odstřikovače -používám drahé vody; neustálá vyměna moderních H7! Teď mi zlobí obě startovací karty-myslel jsem že čtečka-mám objednáno v Renaultu (4200,-) i s načtením. Stahování okna u spolujezdce; Takže zbývaj vstřiky za 20000,- nebo repas. Silenbloky motoru (7500,-). Nepočítám výměny náplní, rozvody baterii atd. K autu jsem do teď nenašel nějaký vztah a kdybych ho nemusel splácet, šel by hned. Auto se chová přesně tak, jak má vyobrazeno v logu. Srovnání s tátovou Octávií combi 1.6 či bráchovým Opel Vectra 1.9 asi není potřeba rozvádět dál. Spočítejte si sami, co za tu dobu do kasy padlo peněz. Renault musíte koupit nový a to ještě musíte mít štěstí. Slyšel jsem od známých, že odcházej vstřikovadla i u benzínů po 10000 km.

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Novotka » ned lis 04, 2012 13:07

Další výkřik do tmy.Kolikpak měl ten dobrej kup na uvěr z jistě solidního bazru najeto.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Zefek » ned lis 04, 2012 13:57

S něčím podobným jsem se teď setkal taky. Renault Laguna 1.9dCi 96kW, najeto 130 tisíc km, dovoz asi z německa. Rok výroby 2005. Už ty kilometry od roků nesedí. Hrubý zvuk motoru, asi vstřiky. Vibrace (v bazaru říkali, že silentblok) na volnoběh. Vibrace jsou tak silné, že to vidím na mrtvý dvouhmotový setrvačník. FAP, o němž ten člověk neměl ani ponětí - odešel snímač tlaku, tak to nejede. Porucha v xenonech, svítí nízko - bazar říkal, že to stačí seštelovat - diagnostika hlásí oba mrtvé snímače výšky, ... Zadní brzdové destičky na šrot. Pak taky slyším, jak je Renault nekvalitní auto. Ale já osobně bych si takové auto vůbec nekoupil, vždyť je to blbost!
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
nomadm
Experienced member
Příspěvky: 587
Registrován: úte pro 20, 2011 22:34
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Megane II

Příspěvek od nomadm » ned lis 04, 2012 22:11

No jeste Zefku, ze jsem Te pri koupi mel sebou :)
Renault Megane II Sportway Grandtour 1.6, r.v.2009
Obrázek

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Re: Renault Megane II

Příspěvek od kmarty » ned lis 04, 2012 23:01

Zefek píše:... Rok výroby 2005. Už ty kilometry od roků nesedí. ...
Sem si z toho delal kdysi srandu, ale jak na to koukam, ja vazne budu muset pred pripadnym prodejem najit nekoho kdo umi naopak nejake ty kilometry natocit :-).
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Zefek » ned lis 04, 2012 23:21

Já neříkám, že by to neměla být pravda. Ale když k tomu vztáhnu celkový stav auta ... Problém je taky v tom, že ten člověk si to nikde neověřil :( Pokud je šance kilometry doložit, tak proč ne, dá se tomu věřit, ale z logické úvahy, když si někdo koupí naftu, tak to většinou točí 30 a víc tisíc ročně. Vždyť můj benzín jezdil 30-35 tisíc ročně. Naftová Laguna si vyloženě říká o to, aby se s ní jezdilo furt. Není problém s ní za 7 let natočit přes 200 tisíc.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1941
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Kuno » pon lis 26, 2012 16:49

carcha píše:Megana II GT 1.9Dci sport jsem kupoval před 2.5 rokem za 165.000,- a chtěl bych tímto všechny varovat ať to nedělaj! Na první pohled velmi krásný a výkonný společník 88kW. Můj 3. Renault a tím asi končím. Poruchy za to období: Zadní gumové uchycení ramen (6500,-); Geometrie-špatně sjeté pneu - nové (5000,-); přestala po naplnění fungovat klima (neřeším); v plastové přihrádce se urvala klika; odešli diody ovládacích prvků klimy; nenavíjí se pás u řidiče; vibrace- diagnostika 2 vadných vstřiků (čerpání jen u OMV lepší nafty) - ještě nevyřešeno kvůli náhlému úmrtí setrváku (31000,-); náhle odešlo zadní brzdové světlo, odstřikovače -používám drahé vody; neustálá vyměna moderních H7! Teď mi zlobí obě startovací karty-myslel jsem že čtečka-mám objednáno v Renaultu (4200,-) i s načtením. Stahování okna u spolujezdce; Takže zbývaj vstřiky za 20000,- nebo repas. Silenbloky motoru (7500,-). Nepočítám výměny náplní, rozvody baterii atd. K autu jsem do teď nenašel nějaký vztah a kdybych ho nemusel splácet, šel by hned. Auto se chová přesně tak, jak má vyobrazeno v logu. Srovnání s tátovou Octávií combi 1.6 či bráchovým Opel Vectra 1.9 asi není potřeba rozvádět dál. Spočítejte si sami, co za tu dobu do kasy padlo peněz. Renault musíte koupit nový a to ještě musíte mít štěstí. Slyšel jsem od známých, že odcházej vstřikovadla i u benzínů po 10000 km.
Tak pod to se podepíšu. Starší Renaulty kterých jsem měl několik byly O.K ale to co začalo sjíždět z výr.pásů po roce 2000 je....slovy mechanika z autorizovaného servisu Renaut-neštěstím do baráku.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Zefek » stř lis 28, 2012 10:53

Mechanici v Renaultu jsou takoví zvláštní. Jsou schopní říct, že máte smůlu, prostě je to Renault. Odpoledne pak za barákem opravují VW. Co jsem se s pár mechanikama z Renaultu bavil, na mechanické práce (výměna brzd, baterky, opravy výfuku, ...) jsou super. Ale tyhle práce mi zvládne kde kdo po vyučení automechanikem. Odhalit závadu umí jen velmi malé procento z nich. Práce s diagnostikou? Eh? Ono něco takového je ... Je to smutné.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1941
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Kuno » stř lis 28, 2012 17:07

Zefek píše:Mechanici v Renaultu jsou takoví zvláštní. Jsou schopní říct, že máte smůlu, prostě je to Renault. Odpoledne pak za barákem opravují VW. Co jsem se s pár mechanikama z Renaultu bavil, na mechanické práce (výměna brzd, baterky, opravy výfuku, ...) jsou super. Ale tyhle práce mi zvládne kde kdo po vyučení automechanikem. Odhalit závadu umí jen velmi malé procento z nich. Práce s diagnostikou? Eh? Ono něco takového je ... Je to smutné.
souhlasím s Tebou ale to nic nemění na mém předchozím příspěvku.

rusta
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: sob dub 27, 2013 23:25

Re: Renault Megane II

Příspěvek od rusta » sob dub 27, 2013 23:33

Ahoj vsechni. Potrebuji poradit. Mam v planu koupit pro rodice Megana 2008, 2009 1.4 16v 72kW. Muzete mi o tom auto napsat nejake plusy - minusy? Jestli ten motor neni az moc slaby a jakou ma spotrebu cca? Snazil jsem hledat v historii, ale zadne zkusennosti jsem nenasel...

peto 1
Experienced member
Příspěvky: 938
Registrován: sob lis 27, 2010 18:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Megane II

Příspěvek od peto 1 » ned dub 28, 2013 08:29

Keď som kupoval moju 1.6-ku, tiež som uvažoval nad 1.4. Dnes som už po výmene presuvníka, ale napriek tomu neľutujem, že som sa rozhodol pre 1.6-ku, lebo spotreba je podľa mňa rovnaká, lebo ten výkonnejší motor netreba tak vytáčať, ale rozhodnúť sa treba podľa konkrétneho auta, možno natrafíš na dobrú ponuku pri 1.4.
RENAULT MEGANE III 1,5 dCi Grandtour
RENAULT MEGANE II 1,4 16v 72 kW Grandtour
Obrázek

brozek miroslav
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: ned led 11, 2009 11:46
Bydliště: Liberecky kraj

Re: Renault Megane II

Příspěvek od brozek miroslav » ned dub 28, 2013 10:17

Mam megana sedan2 r.v 2009 Sportway 1,416V.Ja jsem se rozhodl pro 1,4 kvůli presuvniku,ktery Renault dodnes nevyresil.(spis teda výrobce).Vykon je dostatecny na normalni jizdu.Myslim,ze rodice nejsou zadny zavodnici.Spotrebu podle pal.pocit. v zime ted jsem nuloval jsem mel 6,8.Pres leto 6,2.Za celou dobu co auto vlastním,kupovane nove jsem menil jednu H7.Auto samozrejme každý rok servisovane olej apod.Dodelano denní sviceni a zasuv.12V v kufru.
THALIA expresion1,48Vnově RMII sedan sportway 1,4 16V cerna metla 6/2009

rusta
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: sob dub 27, 2013 23:25

Re: Renault Megane II

Příspěvek od rusta » ned dub 28, 2013 10:29

takze asi to nebude spatna volba ten megane 1.4 16v. Premyslel jsem jeste na fabii 1.4 16v, ale ve stejne vybave jsou o neco drazsi. Rodice samozrejme nejsou zavodnici, ale bylo by dobry aby to nejakej rok vydrzelo :-)

peto 1
Experienced member
Příspěvky: 938
Registrován: sob lis 27, 2010 18:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Megane II

Příspěvek od peto 1 » ned dub 28, 2013 18:09

Určite by som radšej volil megana ako fabiu, máš za "menej peňazí viac muziky" :wink:
RENAULT MEGANE III 1,5 dCi Grandtour
RENAULT MEGANE II 1,4 16v 72 kW Grandtour
Obrázek

rusta
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: sob dub 27, 2013 23:25

Re: Renault Megane II

Příspěvek od rusta » pon dub 29, 2013 19:23

tak jsem ji dneska dovezl z renaultu. Je pekna, po prvnim majiteli, 22000 najeto. Karosarke zpracovani v pohode, palubka nic moc, ale ujde. V inzeratu je napsano 10x airbar, ale napocital jsem pouze 6x. Bud se spletli v renaultu nebo neumim pocitat. 2x je na palubce, 2x na prednich sedackach a 2 jsou vzadu nad hlavou... Kde muzou byt dalsi?
Co se tyce motoru, tak je to dost slaby. Jede to az od 3000 otacek. Mozna je to o zvyku. Kola podle mne jsou na nej moc velka. Jsou tam 16 a celkem dost siroke. Nejradsi bych tam dal 15/195/65, treba to pak lip pojede.
A ted ta spotreba? Zere to strasne nebo nevim :D Po razsviceni oka, jsem hned natankoval za 400 cca 11 litru. Pak po dalnici 120-130 na tempomat, pak cca 20 km po Praze. Ted kdyz jsem dojel domu, tak rucka je na cevenem a dojezd asi 80km. Od natankovani jsem ujel 125 km. Prece to nemuze zrat po dalnici 9 litru :D podle pocitace spotreba je 7,5 a spotrebovane palivo asi 6,9l. Nebo motor je jeste furt malo zabehly? :D
A posledni otazka, jestli tu nekdo umi podle VIN zjistit komplet vybavu a presny rok vyroby?

Ale jinak je to docela pohodlny, velky a dobre odhlucneny motor. Vubec neni slyset :)

Uživatelský avatar
Nikolaj
Starting member
Příspěvky: 59
Registrován: úte kvě 10, 2011 13:32
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Nikolaj » stř kvě 08, 2013 20:24

Podľa môjho skromného názoru je 7,5 litra pri jazde po diaľnici a Prahe úplne spoko spotreba. Na 1.6 jazdím len okresky a mesto a som na 6,5. Diaľnica a mesto vyšlo na tých 7,9 - diaľnica tachometrových cca 145. Je to kombík, takže z mojej strany spokojnosť.
Renault Mégane Grandtour II 1.6

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Zefek » čtv kvě 09, 2013 12:24

Co se týká airbagů, tak dva jsou ve stropě, dva v předních sedačkách, dva by mohly být na konci zadních dveří (zadní boční, nebo hrudní) a teď záleží, jak to servis, počítal, protože přední airbagy jsou dvoustupňové a podle intenzity nárazu se buď rozvinou na půl, nebo se rozvinou plně. Takže maximum airbagů je 8, ale pokud počítáš dva stupně předních airbagů, tak deset.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Re: Renault Megane II

Příspěvek od kmarty » čtv kvě 09, 2013 14:09

Tridverak by mel mit "airbag" v podprdelniku - nejak aby prej clovek pri narazu nesklouzl dolu ci co. Petidveraci to nemaji.

EDIT:
  • Čelní airbag řidiče (1)
  • Čelní airbag spolujezdce (2)
  • Airbag pro ochranu hrudníku (řidiče a spolujezdce) (3,4)
  • Clonový airbag (5,6)
  • Zadní airbagy pro ochranu hrudníku (volitelna vybava) (7,8)
  • Protiskluzový airbag v sedáku sedadla (řidiče a spolujezdce) - výhradně u 3dvéřových vozidel* (9,10)
*) 5dver ma misto toho(?) nejaky brisni predpinac. Je-li to klasicky "predpinac pasu", co je teda sakra "pyrotechnicky navijec"?

U petidveraku (hatch/sedan/kombi) bych standardne cekal asi jen tech sest. Osobne si ani nepamatuju ze by pri koupi tam ta volba na zadni bagy byla (coz muze byt samozrejme klidne jen skleroza).
Naposledy upravil(a) kmarty dne čtv kvě 09, 2013 17:25, celkem upraveno 2 x.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Renault Megane II

Příspěvek od Zefek » čtv kvě 09, 2013 15:32

Teď přemýšlím, jak je ukotvený pás, protože na třídvéřáku musí být pás ukotven dvěma body na karoserii, aby se tam dalo nastoupit (po odepnutí pásu je pás podél sloupku a prostor kolem sedačky je volný). Mám dojem, že u pětidvéře je jedna kotva v sedačce. Musí tam být, protože sedačka má dvě pyropatrony - každou na jedné straně. Právě tu jednu pyropatronu třídveřák nemá a proto má ten airbag na přední části sedáku.

Osobně znám jen jednu Lagunu II s osmi airbagy, takže bych taky čekal, že 6x airbag je takový standard těchto aut. Taky ale záleží na tom, jak kdo počítá přední airbagy, protože jsou tvořené dvěma patronama a podle toho která bouchne (jedna nebo obě) se ten pytel nafoukne buď na půl, nebo celý.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Odpovědět

Zpět na „Mé zkušenosti s Renaulty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti