Diagnostika Renault CLIP

Najdete-li nějaké schéma, dejte ho sem!

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Zefek » pát bře 15, 2013 13:49

Přesně tak, ono nejde jen o přístroj, ale hlavně o přístup k databázi kódů pro kódování a reprogramace.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

JackHerer
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pát úno 01, 2013 18:25

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od JackHerer » sob bře 16, 2013 19:42

Zdravím , měl bych dotaz jaký kabel bych si měl pořídit aby mi fungoval s clipem? (nejspíš chinu) laguna 2 2002
renault laguna 2002/8 1.9dci 74KW

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od dlabca » sob bře 16, 2013 20:00

Stačilo by si pročíst toto téma a budeš mít jasno
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

JackHerer
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pát úno 01, 2013 18:25

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od JackHerer » sob bře 16, 2013 20:31

ano 30 stránek a vecina z toho nepodstatných vecí, nebylo by od škody to tu pročistit, nebo duležité info hodit do prvního příspěvku. Ale když už sis našel tolik namahy napsat tohle mohl si napsat tech par dalšich slov co je potřeba :).. prošel sem asi posledních 10 stránek ale furt mi není jasno , nebo sem název přehlídl? ...
renault laguna 2002/8 1.9dci 74KW

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Zefek » sob bře 16, 2013 20:38

No se software Renault Clip bude chodit jen sonda Renault Clip, nic jiného. Když si zadáš do googu renault clip, tak ti vyjedou nabídky na sondu.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
johnyd21
Senior member
Příspěvky: 1488
Registrován: sob bře 27, 2010 17:19
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od johnyd21 » sob bře 16, 2013 20:46

Zefek píše:Přesně tak, ono nejde jen o přístroj, ale hlavně o přístup k databázi kódů pro kódování a reprogramace.
Zefek :t18: konečne je to niekomu jasné,čiže online a kod slape 20 minut. :supermouse:
Koleos 2018
Intens Energy dCi 175 4x4 Can-Clip,Vag-VCDS-Op-com,Bmw ista-D,KTS 540 Esi 2

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Zefek » sob bře 16, 2013 22:12

johnyd21 píše:
Zefek píše:Přesně tak, ono nejde jen o přístroj, ale hlavně o přístup k databázi kódů pro kódování a reprogramace.
Zefek :t18: konečne je to niekomu jasné,čiže online a kod slape 20 minut. :supermouse:
Až tak jasné to není, protože ty kódy jdou zadat i offline a pokud víš jak na to, tak není problém je vygenerovat. Jak už jsem někde psal, tak nemám problém odkódovat kartu od auta a pak ji zase zpátky nakódovat. Ale umím to jen s kartama, které už jsou k autu přiřazené. Zatím se mi totiž nepovedlo sehnat novou kartu. Ale k tomu taky potřebuješ ty kódy. Platnost kódu je hodina.

Jinak by mě zajímalo, jestli by novou kartu, která přijde z FR, bylo možné nakódovat k jakémukoliv autu (objednám kartu na Mégane II a můžu ji nakódovat k jakémukoliv Mégane II), nebo je to nějak přednastavené už pro to konkrétní auto.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od dlabca » ned bře 17, 2013 07:39

Podle toho co jsem slyšel, tak je karta přiřazená už z FR k určitému autu podle VIN.
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od dlabca » ned bře 17, 2013 07:55

JackHerer píše:ano 30 stránek a vecina z toho nepodstatných vecí, nebylo by od škody to tu pročistit, nebo duležité info hodit do prvního příspěvku. Ale když už sis našel tolik namahy napsat tohle mohl si napsat tech par dalšich slov co je potřeba :).. prošel sem asi posledních 10 stránek ale furt mi není jasno , nebo sem název přehlídl? ...
To ses asi špatně díval, protože skoro na každé stránce se najde někdo jako ty a nechce se mu hledat. Pořád dokola se tady někdo ptá s jakým kabelem mu bude Clip chodit a pořád dokola se jim odpovídá, že jedině s clip sondou! Jestli jsi opravdu pročetl posledních 10 stránek, tak jsi to musel číst nejméně 5x.
Promiň, ale když se tady bude pořád dokola ptát na stejné otázky a pořád dokola se na ně bude odpovídat, tak se tady nic nevyřeší a fórum bude zapráskané pořád dokola se opakujícími otázkami.
Krásným příkladem je téma Auto-hifi hned první příspěvek je zjištění kódu rádia, perfektně popsaný už v názvu tématu a stejně pořád dokola zakládají nová a nová témata kde shánějí kód. A to jen proto, že jsou líní si pročíst pár témat.

Sorry za off-topic, ale musel jsem. :off:
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

Uživatelský avatar
johnyd21
Senior member
Příspěvky: 1488
Registrován: sob bře 27, 2010 17:19
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od johnyd21 » ned bře 17, 2013 08:41

Zefek píše:
johnyd21 píše:
Zefek píše:Přesně tak, ono nejde jen o přístroj, ale hlavně o přístup k databázi kódů pro kódování a reprogramace.
Zefek :t18: konečne je to niekomu jasné,čiže online a kod slape 20 minut. :supermouse:
Až tak jasné to není, protože ty kódy jdou zadat i offline a pokud víš jak na to, tak není problém je vygenerovat. Jak už jsem někde psal, tak nemám problém odkódovat kartu od auta a pak ji zase zpátky nakódovat. Ale umím to jen s kartama, které už jsou k autu přiřazené. Zatím se mi totiž nepovedlo sehnat novou kartu. Ale k tomu taky potřebuješ ty kódy. Platnost kódu je hodina.

Jinak by mě zajímalo, jestli by novou kartu, která přijde z FR, bylo možné nakódovat k jakémukoliv autu (objednám kartu na Mégane II a můžu ji nakódovat k jakémukoliv Mégane II), nebo je to nějak přednastavené už pro to konkrétní auto.
protože ty kódy jdou zadat i offline a pokud víš jak na to - toto by ma zajímalo ak to nieje tajné,ked tak SZ dík.
Koleos 2018
Intens Energy dCi 175 4x4 Can-Clip,Vag-VCDS-Op-com,Bmw ista-D,KTS 540 Esi 2

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Zefek » ned bře 17, 2013 11:44

Nebudu to psát do SZ, ale nebudu tady psát ani postup jak na to. Proč? Protože je to jako s diagnostikou. Když servis zákazníkovi opraví auto, řekne mu, že oprava bude stát tisíc korun. Zákazník se ptá, co s tím bylo a servis řekne, že jen dotáhli jeden šroubek. Zákazník se diví, že za dotažení šroubku si servis účtuje tisíc korun. A servis reaguje tím, že je potřeba vědět, který šroubek.

Nemám jiný zdroj informací než to, o čem se povídá tady na foru, nemám k dispozici přístup do Renault NRE, Renault BVM a dalších databází. Nejsem ani z oboru, dělám do IT. Začal jsem se dost zajímat o diagnostiku a četl jsem si diagnostické manuály a snažil jsem se v nich něco najít. Stálo mě to hodně času a energie. Říct tady postup, jak kódovat karty a dělat reprogramace, říct tady všechny informace, které jsem nasbíral ... Prostě mám k tomu osobní důvody, proč si to zatím nechávám pro sebe. Je to trochu i ochrana, pokud by se objevil někdo, že si přečetl můj návod, odkodoval si karty a teď mu nejde auto nastartovat, ... Já v tomhle směru odmítám nést jakoukoliv odpovědnost.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Krovak
Senior member
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 15, 2007 13:49
Bydliště: Hospozín

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Krovak » ned bře 17, 2013 13:01

Ty seš teda pěknej soukromník :D To já když vím, klidně se podělím. A odpovědnost? Tu si nese každý sám za sebe, nevidím důvod, proč se vinit z něčeho, co udělal někdo jiný.
Na druhou stranu tě chápu, protože když člověk stráví x hodin hledáním jediné blbosti ve schématech a druhej to pak má bez práce, může se to zdát nefér. Ale jak jsem řekl - mě to nějak žíly netrhá. A navíc to většinou dělám pro příbuzenstvo :)
R 21 2.1D ->
R 5 1.0 ->
Safrane 2.2 8v ->
Safrane 2.2 12v,děsně nenažraný auto :-) ->
Laguna 1.9dTi RXE ->
Laguna II 1.9dCi Initiale Paris->
Laguna II 2.0 dCi 127kW, FZS1000 Fazer

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Zefek » ned bře 17, 2013 13:51

Jde taky o to, že se musí v Clipu vyčíst určité data z UCH pomocí záchranného kódu, ten jsem našel jen na jednom fr fóru a je překvapující, že je stejný pro všechny Renaulty :D A taky jde o to, že postup, jak tyhle data vyčíst existuje, nebo se ho člověk dozví, pokud si koupí plnou verzi generátoru kódu pro kódování a programování.

Já osobně si myslím, že pokud má člověk diagnostiku jen na auta v rodině a na řešení závad, tak se do téhle situace, aby potřeboval nakódovat kartu, nebo přeprogramovat jednotku, moc nedostane. Je totiž otázka, jestli karta za 2500,-kč, kterou nabízí určitá česká firma, může být nakódována pomocí Clipu, nebo se musí nakódovat pomocí jiného sw (Renault Explorer).
Pokud by se mi tohle podařilo nějak ověřit a měl bych jistotu, že to bude fungovat, tak bych se o návod klidně na fóru podělil s uživateli, kteří do diagnostiky vidí více a auty se i živí. Jinak si myslím, že je zbytečnost tohle nějak řešit, protože i když napíšu jak na to, bude to všem vlastně k ničemu.
Bohužel, investice do karty za 2500,- bez jistoty, že to půjde nakódovat, je pro mě dost vysoká. :(
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
speedy11
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: ned bře 24, 2013 15:41
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od speedy11 » pon bře 25, 2013 19:10

heniko píše:Takze vdaka Romcosovi som vyskusal aj v117 s mojim Meganom 2001, zial s rovnakym vysledkom.
Ale este pred downgradeom som vyskusal povodnu v124 s kolegovym Megane III, a s tym to fungovalo(teda aspon detekcia multiplexnej siete prebehla, na viac som vtedy nemal cas).
Takze sa chystam checknut este zopar renaultov(roznych rokov vyroby), ci ten problem nie je
v tej novej sonde (kt. instaluje uz iba jeden "Diagnostic 1B-Alliance Vehicle Communication Interface" ovladac miesto styroch, ako to bolo pri starsich verziach).

Inac,pri pokuse o automaticku detekciu vin na mojom megane som dostal nasledovnu message:
"Na multiplexni siti nebyla zjistena zadna komunikace: zkontrolujte, zda je zapnuty klicek a zkontrolujte napojeni CAN L a CAN H na diagnostickou zasuvku".

Nenajdu sa tu dalsi vlastnici new clip sondy, kt. ju pouzivaju so starsimi autami okolo roku 2001?

Dik za kazdu info.
Mám úplně tu samou new sondu a také se mi ve WIN 7 nainstaloval jen jeden ovladač "Diagnostic 1B-Alliance Vehicle Communication Interface". Je to v pořádku a nic víc potřeba není. Diody se rozsvítí všechny až po připojení k vozu.
Zkoušel jsem např.: SCENIC II (2004), Twingo (1999), všechno zatím makalo v pohodě. Budu v blízké době zkoušet i Clio (1995) s redukcí na 12pin.
11 let ve značkovém servisu, 7 let v neznačkovém, nyní už sám na sebe a stále s RENAULTY :D
Diagnostika: CLIP (Renault, Dacia), VCDS (VW, Audi, Škoda, Seat), DELPHI (ostatní značky)
Příručky: VISU (elektrická schémata), partslink24 (náhradní díly)

romcos
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 20, 2009 14:27
Bydliště: Bratislava

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od romcos » pon bře 25, 2013 21:45

To je v poriadku.
Ale na jeho staršom megane nevedel spraviť diagnostiku.
Zamrzlo to na testoch.
Moja sonda bez problémov. 2-ovládače.
Renault Megane II Grandtour, 1,5dCi 78kW, 2006
Obrázek

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Zefek » úte bře 26, 2013 08:52

Já myslím, že sonda Aliance má nějaké omezení. Viz what's new v Clipu.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

heniko
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pon úno 18, 2013 16:05
Bydliště: Bratislava

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od heniko » úte bře 26, 2013 11:10

Nazdarek,

s Romcosom (este raz velka vdaka) sme pre istotu checkli moju sondu s jeho kablami, potom sa on napichol so svojou sondou (asi rok stary model-2 ovladace) na moj Megane 2001 a vsetko fungovalo ako ma.
Tej mojej alliance sonde staci uz len 1 ovladac(ktory sa nakopiruje(pre Windows XP) do C:\WINDOWS\system32\drivers pri instalacii). A tento jeden ovladac sa instaluje automaticky pri rozpoznani sondy az po pripojeni USB aj OBD , nie ako to bolo pri starsich sondach. Inac, vyskusal som to aj cez aktivny USB hub, ale bez zmeny. Takze som neuspesne vyskusal vsetko, co som zistil na UK a CZ forach a moju sondu po dohode s predajcom poslal na test,resp. vymenu k sudruhom spat do ciny.

@speedy11:
Tvoja info mi dava nadej, ze po vymene uz bude vsetko OK, pretoze uz som sa obaval, ze sudruhovia stihaju iba kopirovat HW,FW a SW, ale nestihaju to aj otestovat.....

Takze momentalne mi ostava vyplnit cas hranim sa s DDT2000 v tej hnusnej fr.

Zatial vdaka a po dodavke novej dam vediet vysledok.
Renault Megane Kombi 1.6 16V 2001, ex Skoda Octavia I 1.6 2003,Nissan Qashqai+2 2.0 dCi 2011, Honda CB600F Hornet 2012, Renault Laguna Grandtour 2.0dCi 2009

Uživatelský avatar
speedy11
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: ned bře 24, 2013 15:41
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od speedy11 » úte bře 26, 2013 20:41

Zefek píše:Já myslím, že sonda Aliance má nějaké omezení. Viz what's new v Clipu.
Výňatek z "what's new:
Kompatibilita sond/vozidla Renault

Platí tato obecná pravidla:

Sonda RLT2002 je kompatibilní se všemi vozidly diagnostikovatelnými CLIPem ve všech prostředích.

Sonda VI Alliance je kompatibilní se všemi vozidly diagnostikovatelnými CLIPem ve všech prostředích ASDE (pouze přes USB), BORNEO II (USB/BLUETOOTH) a BORNEO III
(USB/BLUETOOTH).


To platí samozřejmě pro originál sondu Alliance (ta šedá plochá, která komunikuje i přes Bluetooth), pokud jí u nás v práci připojíme přes kabel tak máme vyzkoušený, že v pohodě dokáže pracovat i s Megane (1998). Dál umí i DACIA, ale pouze LOGAN, DUSTER a LODGY. Na starší např.: Sandero je potřeba RTL2002.

Nedalo mi to a proto jsem si dnes vzal mojí novou RTL2002 sondu s vnitřnostmi z VI Alliance do práce a potvrdil si její funkčnost:
MASTER III (2013), Laguna III (2011), SCENIC II (2003), Twingo (2001), Clio II (2000), Scenic (1999) a jinak jsem dnes vyzkoušel komunikaci i na starém Clio (1992), jak jsem psal výše (nevěděl jsem přesný rok)s redukcí na 12pin.
U všeho jsem se napojil do všech přístupných jednotek ať už v prostředích BORNEO a nebo starším ASDE. Dá se konfigurovat, číst parametry i stavy, mazat chyby i reprogramovat. Používám Clip v126 ve WIN 7 32bit.

Takže vzkaz pro "heniko": chyba bude zřejmě jen v té sondě
11 let ve značkovém servisu, 7 let v neznačkovém, nyní už sám na sebe a stále s RENAULTY :D
Diagnostika: CLIP (Renault, Dacia), VCDS (VW, Audi, Škoda, Seat), DELPHI (ostatní značky)
Příručky: VISU (elektrická schémata), partslink24 (náhradní díly)

heniko
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pon úno 18, 2013 16:05
Bydliště: Bratislava

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od heniko » stř bře 27, 2013 10:33

Dufam, ze sa to potvrdi(ta chyba sondy).
Inac, predajca sa zda byt zatial seriozny, refundoval mi postovne za zaslanie chybnej sondy do ciny a dnes by mal poslat novu. Tak dufam, ze tato uz bude OK, a bude plne funkcna(diag,reprog,....) na vsekych renaultoch, tak ako napisal speedy11.
Renault Megane Kombi 1.6 16V 2001, ex Skoda Octavia I 1.6 2003,Nissan Qashqai+2 2.0 dCi 2011, Honda CB600F Hornet 2012, Renault Laguna Grandtour 2.0dCi 2009

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Márty » ned bře 31, 2013 13:49

3 roky fungoval Clip bez problémů.
Pak sonda při spojování se mi vždy zasekla na 20ti procentech "upgrade sondy".

Nakonec pomohlo přeinstalovat zpět na verzi 107 a pak znovu výš. Nechápu, ale zatím to jde i když se nespojí vždy a musím až třeba na "potřetí".
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od Zefek » ned bře 31, 2013 14:24

Stalo se mi to teď taky, z ničeho nic se mi sonda zasekla na 20% a následovala hláška, že rezervace sondy selhala. Pomohl restart noťasu.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
drCvach
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: čtv srp 25, 2005 14:45
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od drCvach » pon dub 01, 2013 14:03

Ahoj,

po uspesne instalaci CLIP v124 na VMware XP SP3 mi crack registracni soubor RSRWin.exe "C:\CLIP_X91\Lib\Application\RSRWin.exe" vzdy klekne a vyhazuje hlasku "SPX CLIP Registration Client has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience." Nestalo se vam to nekomu?

Pokud spustim orig registraci tak ta nabehne v pohode a pak je SW se sondou funkcni. Stejne tak na Win7 32bit ta sama instalace i s Crackem funguje bez problemu...
Nevim jestli neco nastavit v registrech, nebo jestli je problem s Anglickymi XP nastavenymi jako regional na Cestinu?

Diky za jakoukoliv radu.

Petr
Renault Megane GRT 1,5 dCi Dyn, 78kW, r.v.2007

Uživatelský avatar
speedy11
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: ned bře 24, 2013 15:41
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od speedy11 » úte dub 02, 2013 19:24

V registrech by problém být neměl, Clip ti přece nainstalovat jde. A registrace se instaluje s ním.
A děláš to fakt přesně podle návodu:
1) vyjmout originál RSRWin.exe na plochu
2) vložit "crack" RSRWin.exe a spustit. Provést registraci offline, ukončit program.
3) z plochy zkopírovat originál soubor RSRWin.exe a přepsat ten "crack" soubor RSRWin.exe

Mám to vyzkoušené v XP, 7 a dokonce i na 7 s virtuálníma XP od Microsoftu. Vždycky to makalo perfektně.
Jedině to zkus instalovat s angličtinou, musíš to vyzkoušet...
11 let ve značkovém servisu, 7 let v neznačkovém, nyní už sám na sebe a stále s RENAULTY :D
Diagnostika: CLIP (Renault, Dacia), VCDS (VW, Audi, Škoda, Seat), DELPHI (ostatní značky)
Příručky: VISU (elektrická schémata), partslink24 (náhradní díly)

Uživatelský avatar
drCvach
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: čtv srp 25, 2005 14:45
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od drCvach » stř dub 03, 2013 10:25

Ano, dělám to správně, orig soubor pred prvnis pusteni prejmenuju, pak spustim druhej a nakonec nahradim.
Zkousel jsem i tu zmenu jazyka XPcek a vsecko dalsi co me napadlo (spousteni s kompatibilitou a tak) ale nic nepomaha.
Renault Megane GRT 1,5 dCi Dyn, 78kW, r.v.2007

romcos
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 20, 2009 14:27
Bydliště: Bratislava

Re: Diagnostika Renault CLIP

Příspěvek od romcos » stř dub 03, 2013 10:49

Čauko,
a prečo nenecháš originál RSRWin.exe, keď ti to funguje ?
Ja som upgradol verziu odinštalovaním starej a inštaláciou novej a tiež som už nepotreboval crack ;-)
Renault Megane II Grandtour, 1,5dCi 78kW, 2006
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Manuály a schémata & diagnostika“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů