Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
rika100000
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: úte úno 16, 2010 23:39
Bydliště: Drahotěšice

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od rika100000 » úte úno 19, 2013 00:24

zdravím, přečetl jsem všech 9 stránek a nemůžu si pomoci nenapsat dotaz.
Auto topí, ale u spolujezdce při zahřátém motoru se vyvalí "dým" (pára smradlavá) s výdechů topení. Už nějakou dobu se mi strana spolujezdce mlžila, ale sváděl jsem to na klapku vnitřního okruhu. Až najednou tohle, naštěstí jde u spolujezdce ubrat topení na minimum a můžu v autě aspoň trochu topit.
Je to prasklý radiátor nebo nějaká jiná netěsnost, dá se tam nakouknout. Měl někdo takový problém (na koberečku v tomhle nečase nic nepoznám, ale v expanzce bylo vody po dně)
Zkusil jsem nalít do chladící kapaliny utěsňovač a nic.
Díky za radu
Espace IV 2.0T r.v.04, Espace IV 3.0 dCi r.v. 03, Espace III 2,2 dT r.v. 98 ,historie Clio 1,2 r.v. 99, Clio 1,4 r.v. 93 a pár jiných autíček

Smartyn34
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: čtv říj 20, 2011 08:06

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od Smartyn34 » úte úno 19, 2013 07:52

Do r. 2001 je radiátor běžná závada. navíc tam nic jiného není z čeho by tekla voda.

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od Míča_2.2DT » úte úno 19, 2013 20:21

Jo asi radiátor udělala se tam díky ubytku vody(netěsností radiátoru) vzduchová bublina a tu to pak nahnalo do radiátoru a asi už byl chycenej tak to tudy prošlo ven.

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od Márty » stř úno 20, 2013 09:06

Smartyn34 píše:Do r. 2001 je radiátor běžná závada. navíc tam nic jiného není z čeho by tekla voda.
přesněji do r.v. 09/2000
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

Kufr
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: pát led 04, 2013 14:25

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od Kufr » pon dub 01, 2013 14:27

Tak mám tu výměnu radiátorů za sebou a bylo to opravdu v pohodě.Pravá strana jde lépe a u levé se toho musí více odpojit, ale jde to cca 4-5 hodin práce s tím, že jsem musel oba radiatory uřezat, abych nemusel vyndat celou palubku.
Ale mám skvělou ruční brusku, která vypadá jako zubní vrtačka a s tou to bylo ihned.
Radiatory Valeo oba cca1660,-kč...a kdybych si u mě v servisu účtoval práci, řeknu si 3000,-kč

Je to nabídka pro ty, kdo se s tím nechtějí patlat a mlží se jim okna....Jsem z Prahy....pište SZ nebo tel.+420702404721
Renault Espace 2.2dT rok 99´ stříbrná metalíza

yndezit
Starting member
Příspěvky: 61
Registrován: sob bře 09, 2013 19:00
Bydliště: Praha

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od yndezit » stř dub 10, 2013 12:06

Kufr píše:Radiatory Valeo oba cca1660,-kč...a kdybych si u mě v servisu účtoval práci, řeknu si 3000,-kč

Je to nabídka pro ty, kdo se s tím nechtějí patlat a mlží se jim okna....Jsem z Prahy....pište SZ nebo tel.+420702404721
Solidní nabídka řekl bych. Já za to samé dal před lety 12000,- korun.

Kufr
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: pát led 04, 2013 14:25

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od Kufr » sob dub 13, 2013 15:15

Tak už mám za sebou 5 aut s výměnou radiátorů a jde to dobře, občas narazímě na ty pitomí spojky co jdou mezistěnou do radiátorů a nechtějí se utrhnou, ale vždy to nějak vyřešíme....cena celkem do 5000 tisíc....
Renault Espace 2.2dT rok 99´ stříbrná metalíza

pas
Junior member
Příspěvky: 248
Registrován: stř lis 04, 2009 20:25

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od pas » ned dub 21, 2013 03:57

Kufr píše:Tak už mám za sebou 5 aut s výměnou radiátorů a jde to dobře, občas narazímě na ty pitomí spojky co jdou mezistěnou do radiátorů a nechtějí se utrhnou, ale vždy to nějak vyřešíme....cena celkem do 5000 tisíc....
Ty spojky jsou fakt nářez.Momentálně s jednou taky zápasím.Už jsem rozhodnutej ji uříznout a dát tam šroubovací sponu.Jak to řešíš ty?A radiator s půlenýmy vývody je pravý a levý?Dík.

Kufr
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: pát led 04, 2013 14:25

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od Kufr » sob kvě 04, 2013 00:23

Normálně to fikni a dej to na sponu pokud to jinak neuděláš, nebo si udělej páku jako já.....svařil jsem si takovou malou páku ve tvaru jakoby véčka, kterou opřu o kastly a tím to jde snadno.
Nic méně, když to fikneš a dáš tam kvalitní spony tak to rozhodně vydrží...a příště, tedy pokud nějaké příště bude, ti to půjde jednoduše...
a ten nový dělený radiátor, já kupuju pravý a levý.Je to lehce vykosený...ale myslím že to jde obrátit...
Renault Espace 2.2dT rok 99´ stříbrná metalíza

tennesseewalker
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: čtv zář 12, 2013 21:38

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od tennesseewalker » čtv zář 12, 2013 23:51

Ahoj, mam espace 2.2 dt, man klima, rv 1999. Koupil jsem ho uz s nefunkcni klimou a podle tvrzeni predchoziho majitele, ktery tomu vubec nerozumel a jeste to byl nemec, takze jsem mu rozumel kazdy treti slovo :-) , by ho oprava stala asi 20 tis kc tak se na to vyprd a pry se totalne vysypal cely okruh klimy. Myslim ze tim myslel klima kompresor. Pokud je to tak,opravdu by byla oprava tak draha? Diky za odpoved.

tennesseewalker
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: čtv zář 12, 2013 21:38

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od tennesseewalker » pát zář 13, 2013 16:31

Lidi nemate nekdo prosim nakres pojistek v motorovym prostoru? Me na tom krytu chybi a nevim od ceho ktera je. Nechodily mi sahary a myslel jsem si ze to je prasklou 40 A pojistkou. Tak jsem ji vymenil a ze sahar se zacalo misto sepnuti kourit. V tu chvili praskla ta pojistka. A kdyz jsem se podival na vrtule, zjistil jsem ze se toci pravej motor ale chybi tam vrtule a z levy vrtule se kouri.O tom se mi byvaly majitel jaksi zapomnel zminit a paradoxne jsem nemel s teplotou doted problemy. Nektery lidi jsou fakt prasata.

Uživatelský avatar
uzzy
Starting member
Příspěvky: 47
Registrován: pon kvě 10, 2010 17:09

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od uzzy » ned říj 06, 2013 10:35

tennesseewalker píše:Lidi nemate nekdo prosim nakres pojistek v motorovym prostoru? Me na tom krytu chybi a nevim od ceho ktera je. Nechodily mi sahary a myslel jsem si ze to je prasklou 40 A pojistkou. Tak jsem ji vymenil a ze sahar se zacalo misto sepnuti kourit. V tu chvili praskla ta pojistka. A kdyz jsem se podival na vrtule, zjistil jsem ze se toci pravej motor ale chybi tam vrtule a z levy vrtule se kouri.O tom se mi byvaly majitel jaksi zapomnel zminit a paradoxne jsem nemel s teplotou doted problemy. Nektery lidi jsou fakt prasata.
Hod si sem email, poslu ti fotku.
Renault Espace III 2.0 8V, 84 kW, 1997 + LPG AG Autogas systems, Opel Vectra 1.6i 8V, Ford fiesta 1.4, Škoda 120 GLS

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od Míča_2.2DT » pon říj 07, 2013 21:39

Do psího zadečku taky mě to dohnalo!Loužička u spolujezdce.Mám koupené oba radiátory dělené budu měnit oba najednou.Mám na to jít spodem z obou stran nebo horem? Co je menší zlo? PS:CHtěl jsem to někou dát máme tady 11 automechniků ptal jsem se postupně všech!Jeden po druhém mě odkopnul i ten co dříve měl autor.servis na Renault.

tennesseewalker
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: čtv zář 12, 2013 21:38

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od tennesseewalker » pát říj 11, 2013 14:25

Ahoj, e-mail je: dastychr@seznam.cz

Dik moc.
uzzy píše:
tennesseewalker píše:Lidi nemate nekdo prosim nakres pojistek v motorovym prostoru? Me na tom krytu chybi a nevim od ceho ktera je. Nechodily mi sahary a myslel jsem si ze to je prasklou 40 A pojistkou. Tak jsem ji vymenil a ze sahar se zacalo misto sepnuti kourit. V tu chvili praskla ta pojistka. A kdyz jsem se podival na vrtule, zjistil jsem ze se toci pravej motor ale chybi tam vrtule a z levy vrtule se kouri.O tom se mi byvaly majitel jaksi zapomnel zminit a paradoxne jsem nemel s teplotou doted problemy. Nektery lidi jsou fakt prasata.
Hod si sem email, poslu ti fotku.

Uživatelský avatar
uzzy
Starting member
Příspěvky: 47
Registrován: pon kvě 10, 2010 17:09

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od uzzy » čtv říj 17, 2013 21:29

tennesseewalker píše:Ahoj, e-mail je: dastychr@seznam.cz

Dik moc.
uzzy píše:
tennesseewalker píše:Lidi nemate nekdo prosim nakres pojistek v motorovym prostoru? Me na tom krytu chybi a nevim od ceho ktera je. Nechodily mi sahary a myslel jsem si ze to je prasklou 40 A pojistkou. Tak jsem ji vymenil a ze sahar se zacalo misto sepnuti kourit. V tu chvili praskla ta pojistka. A kdyz jsem se podival na vrtule, zjistil jsem ze se toci pravej motor ale chybi tam vrtule a z levy vrtule se kouri.O tom se mi byvaly majitel jaksi zapomnel zminit a paradoxne jsem nemel s teplotou doted problemy. Nektery lidi jsou fakt prasata.
Hod si sem email, poslu ti fotku.
Ahoj o vikendu ti ji pošlu, teď jsem pořád v jednom kole.
Renault Espace III 2.0 8V, 84 kW, 1997 + LPG AG Autogas systems, Opel Vectra 1.6i 8V, Ford fiesta 1.4, Škoda 120 GLS

tennesseewalker
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: čtv zář 12, 2013 21:38

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od tennesseewalker » ned říj 27, 2013 21:17

to uzzy: ok, počkám. díky

rxe
Experienced member
Příspěvky: 603
Registrován: ned bře 18, 2007 11:56

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od rxe » pát lis 01, 2013 15:25

caute lidi chcem vas tu poprosit. mam problem na espace III 2,0 16v ,stale mi vyhadzuje poistky klimatiazcie len otocim do polohy jedna a bum.viete mi nejako pomoct napady navrhy ?nejake schema ci ... dakujem



este by som sa opytal ci niekdo nevie na co je toto rele
7700844682 lebo ked ho vitiahnem poistka nebuchne.

Uživatelský avatar
milanPf
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: úte pro 20, 2005 10:10
Bydliště: Plzen - Sever

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od milanPf » stř lis 20, 2013 19:00

reset autoklima pro espace III :)

http://hosting.pilsfree.net/milan/fotky ... sReset.pdf

nezkousel jsem, Benisek hledal...tak sem to mozna nasel :)
Renault Espace Initiale 3.0 V6 140kw 2001 plna palba :)
----------------------------------------------------------------
http://www.espacefreunde.de/forum/

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od benisek josef » stř lis 20, 2013 20:50

nemel by nekdo navod na kalibraci klapek u digi kilimi cesky?je zde popsanej jen manualni ovladac...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od Márty » čtv lis 21, 2013 16:09

Pepo, máš to na druhé straně tohoto topicu :-)
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od benisek josef » čtv lis 21, 2013 20:31

marty to sem nasel ale o tohle mi nejde...tohle vlastne jen naparuje panel s rj ale me panel funguje jak ma. ja potrebuju nakalibrovat klapky ve smesovaci protoze mi prijde ze jedna uplne nedovira a misi teply vzduch se studenym...cca po tydnu se to blizi skoro k netopeni.fouka jen vlazne pak ale procvicim klapky dam max+ a pak hned max- pri plnym fuku zacne to hned topit poctate lip...u manualu mi stacilo jen vzime udelat kalibraci a az do dalsi zimi to topilo jak melo...ale kdyz treba to srovnavam tak i milanovipf to topi tak ze na fukaru se da udrzet ruka stejne jako na mojen ale u mojeho staryho smanualni se na tom neudrzela ruka jak to bylo varici...ale je pravda ze ja ho mel ze svicarska takze kdo vi co tam bylo jeste k topeni pridany...v lete budu rozebirat tak sem zvedav co vse najdu...jina kalibrace teda neni ?kde to nastavi klapky smesovace s udaji na panelu?nebo bude zakopanej pes ve smesovaci pridrena klapka ci moturet atd...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od Márty » pát lis 22, 2013 07:12

Je to zároveň i kalibrace celého systému.
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

Uživatelský avatar
renovator
Starting member
Příspěvky: 91
Registrován: ned dub 10, 2011 20:42
Bydliště: Kutná Hora

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od renovator » ned pro 15, 2013 22:57

nevíte někdo, co vše je potřeba na přestavbu z manuální klimy na digitální? nějak si pořád nemůžu zvyknout na to pořád čachrovat s kolečkem a hejblátkem... díky :wink:
3x safrane biturbo + espace IV

Uživatelský avatar
favorel
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: čtv črc 07, 2011 23:57

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od favorel » pon úno 24, 2014 14:52

Zdravím všechny.Prosím pěkně,jak se vyndavá motorek ventilátoru?Přestal foukat,pojistky jsou v pořádku.Předem moc děkuju za radu.

1nokia1
Junior member
Příspěvky: 100
Registrován: pon bře 03, 2008 15:00
Bydliště: Poprad,Tatry-SK

Re: Topení, klimatizace, ovládání a vše okolo

Příspěvek od 1nokia1 » pon úno 24, 2014 19:29

Nemusí to byť motor...mne odišiel regulátor otáčok ventilátora...
Renault Espace III 2.2td r.v.1999

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů