Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
xander
Junior member
Příspěvky: 173
Registrován: pon zář 27, 2010 17:21
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od xander » čtv lis 10, 2011 15:02

Mně se ten brambor zase vrátil.. Takže v blízké době až pojedu kolem servisu, tak jim to tam ponechám.. A navíc mi začli cvakat zadní sedadla - takové ty boky co zustanou u dveří když se sedadlo sklopí.. Nějak mi to rozdělávali a ouplně se mi to kinklá...
Renault Laguna Grandtour Expression 1.5 dci BÍLÁ + 18'' Renault Mille Miles (letní) 16" Renault Broadway (zimní)

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od adagio » čtv lis 10, 2011 16:49

Ty jo... tak on ten ondro82 bude mít fakt pravdu... Dost jsem spoléhal, žes to právě ty v tom servisu tlumičema už vyřešil. Ale teď je to jasný.
To musí bejt ale vysloveně výrobní vada, když nás je tolik. A že to v tom servisu okamžitě nepoznají a nezkontrolují??

ondro82 píše:Buchalo aj mne,bola posunutá spojovacia tyč čo ide ponad nápravnicu a búchala o nocník motora,zistil som to pri prezúvaní,nosník bol dohladka ošúchaní.Skúste nato mrknut.
Opravoval mi to kamarát a na spojovačke je doraz,obruba ktorá bola odtrhnutá,možno zle privarená od výroby.
http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.p ... &start=125
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

B.F.G.
Advanced member
Příspěvky: 365
Registrován: sob bře 05, 2011 07:43

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od B.F.G. » pát lis 11, 2011 10:52

Úplně jednoduše, co bys dělal Ty, kdyby k Tobě přijel někdo, kdo po tobě chce něco zadarmo? A ono něco v původním stavu vlastně ani ničemu nevadí a je to jen pazvuk. Přece to není Audi nebo RR, abys měl právo za půl mega na auto, který nevrže a nebouchá při jízdě po 10tKm :D Osobně si myslím, že to dělají všechny auta, jen někteří šoféři jsou "hluchoni..." Podle mě je jediná šance jak se zbavit vrzání a lupání v palubovce dobrá firma, co montuje audio do aut a dokáže to odhlučnit a poladit. Brambor by musel napřed někdo jednoznačně identifikovat a pak možná lze něco řešit v Renaultu - protože oni prostě neví a nenajdou nic.
EX: Bílá Laguna III 2.0 Expression, Phase II Obrázek

ondro82
Junior member
Příspěvky: 166
Registrován: stř dub 07, 2010 15:37
Bydliště: Žilina

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od ondro82 » pon lis 21, 2011 21:46

Na fotkách je označene čo buchalo mne.
Přílohy
21112011264.JPG
21112011263000.JPG
R-21 - Laguna II 1.9 dci 88 kW - Laguna III GT 131kW - Trafic III - Espace V 1,6dci Initiale - Espace V 2,0dci Initiale

B.F.G.
Advanced member
Příspěvky: 365
Registrován: sob bře 05, 2011 07:43

Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od B.F.G. » stř lis 23, 2011 11:16

Tak dnes jsem se už opravdu namíchl a rozhodl se, že dám auto opět do Reanultu. Brambora se zimníma pneumatikama otravná a hlasitá, navíc v krajní poloze rejdu mi něco při točení volantem jakoby zavrže na nápravě. K tomu drnčivý pazvuk při pomalém zatáčení opět při malém poloměru zatáčky - dělá to na obě strany. Rozhodně to nebude problém předvést v servisu.

Založil jsem separé vlákno, pokud má někdo nové poznatky, tak sem s nima!

PS: Při specifikaci závady v Renaultu začaly padat slova jako VLASTNOSTI VOZU, NORMÁLNÍ a podobně ?!
EX: Bílá Laguna III 2.0 Expression, Phase II Obrázek

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od adagio » stř lis 23, 2011 12:43

Zkus je rovnou donutit sundat gumu a kouknout na tu spojovací tyč. Pak bude hned jasno všem, jestli je to vlastnost nebo šlendrián Renaultu :)
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

B.F.G.
Advanced member
Příspěvky: 365
Registrován: sob bře 05, 2011 07:43

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od B.F.G. » stř lis 23, 2011 12:48

A mohl by sem nekdo dat fotku spojovaci tyce?
EX: Bílá Laguna III 2.0 Expression, Phase II Obrázek

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od adagio » stř lis 23, 2011 12:53

tady dával ondro nějaký fotky, týkající se (asi) tohoto problému:
http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.p ... 4&start=25

Teď to chce už jen ověřit na jednom z našich kyblíkových vozů :)
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

kulasec
Junior member
Příspěvky: 111
Registrován: stř úno 09, 2011 17:48
Bydliště: Ted uz Liberec

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od kulasec » stř lis 23, 2011 18:39

Mam neblahy pocit, ze brambor bude vlastnost. Nechce se mi verit, ze by to byla porucha na tolika novych vozech stejneho typu - to by bylo na recall. Renault se s tim asi nezatezuje, myslim ze to neni tak hlasite aby to te vetsine "hluchonu", jak je B.F.G. nazval, vadilo. Ale na druhou stranu, nevim, kdy to moje auto zacalo delat, vsiml jsem si toho az na tech novych zimnich gumach a do ted si toho vsimnu jenom nekdy, vetsinou ale ne (zalezi asi na rychlosti a druhu nerovnosti). Kazdopadne jsem zvedavy jaky budete mit kdo vysledek se servisem. Priznam se bez muceni, ze kvuli tomuhle tam jezdit nebudu, pokud toho nebude vic tak az na garancku.

Ostatni pazvuky co B.F.G popisuje bohudiky neznam.
L III M4R Phase 2 - od 10 000 na LPG - zatim spokojenost

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od adagio » stř lis 23, 2011 20:22

Zvláštní ale je, že to snad má každej jen na levém předním kole. V mém případě po 5tis. km najeto. Hlasitý to je dost a taky to trochu při drncavým zatáčení kope do volantu. Asi jak se víc vytočej kola a auto nakloní. Tím, že jezdím hlavně po pražský dlažbě, tak to vnímám dost. Mně to znervózňuje už i proto, že mi auto defacto od počátku táhne doleva. Už jsem dělal geometrii, přehodil L/P kola i koupil zimní disky s přesným ET47, ale dělá to furt. Takže v tom levým kole bude problémů asi víc.
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2424
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od Jirke » čtv lis 24, 2011 19:32

A co bouchalo do té svislé označené tyče ?
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

ondro82
Junior member
Příspěvky: 166
Registrován: stř dub 07, 2010 15:37
Bydliště: Žilina

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od ondro82 » pát lis 25, 2011 16:24

to odkial ide šipka :wink:
R-21 - Laguna II 1.9 dci 88 kW - Laguna III GT 131kW - Trafic III - Espace V 1,6dci Initiale - Espace V 2,0dci Initiale

trapajko
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pát bře 11, 2011 11:28

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od trapajko » pát lis 25, 2011 21:12

cauko tak sa pripajam aj ja odkedy som prezul na zimne gumy tak sa ozyva take buchanie v lavom kolese som myslel ze mam vybite gulove capy alebo ramena s tych nasich super deravych ciest ! dufam ze koleso neodleti :D keby niekto zistil cim to je tak dajte vediet !
renault laguna III 2.0 16v 103kw cca 9l/100km

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2424
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od Jirke » pát lis 25, 2011 23:38

to je stabilizator covece... o vikendu se pozriem jak to vypada u me...
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

PidaKryca
Junior member
Příspěvky: 108
Registrován: sob led 15, 2011 21:17
Bydliště: Kynšperk nad Ohří

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od PidaKryca » sob lis 26, 2011 17:57

ahoj, mám najeto 23 tis. a dělá mi to taky. Při pomalý jízdě po děrovaný dlažbě s plným rejdem doleva to tluče jako blázen. Už jsem to říkal v servisu a při garančce (30 tis.) se na to podívají. Je to dost nepříjemnej zvuk :evil:
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi 16V 110kW/150k Dynamique 12/2010 Obrázek

EX:
Twingo 1,2 03/2000 - 120 000 km
Megane II Grandtour 1,5 dCi 100k 04/2005 - 155 000 km

Uživatelský avatar
Jirka_M
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: čtv črc 21, 2011 15:52
Bydliště: OSTRAVA!!!
Kontaktovat uživatele:

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od Jirka_M » sob lis 26, 2011 19:14

Potvrzuji, také mě tato porucha potkala a byla spojovací tyč měněna..

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Hučanie v prístrojovke a prach za sklom budíkov

Příspěvek od adagio » ned lis 27, 2011 19:43

Tak se obávám, že tímto to nebude... Je tam prd vidět (jen tak z chodníku), ale prostrčil jsem tam foťák a žádnej dotek tam není.

//edit: obrázky vymazány z důvodu malé kapacity fóra
Naposledy upravil(a) adagio dne pon pro 23, 2013 16:30, celkem upraveno 1 x.
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od adagio » ned lis 27, 2011 19:46

nafotil jsem (viz http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.p ... 06#p521306 ) a myslím, že musíme hledat problém ještě jinde. Žádná tyč do žádnýho nosníku neklepe.
Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2424
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od Jirke » ned lis 27, 2011 20:49

Jirka_M píše:Potvrzuji, také mě tato porucha potkala a byla spojovací tyč měněna..
Ja nechapu proc porad mluvite o spojovaci tyci... Spojovaci tyc je ridici tyc, nebo taky axialni tahlo, kterym se ovlada rejd kol.

A nerozumim tomu cos chtel rict tim ze byla spojovaci tyc menena..
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

B.F.G.
Advanced member
Příspěvky: 365
Registrován: sob bře 05, 2011 07:43

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od B.F.G. » ned lis 27, 2011 21:10

Shodou okolností jsem dnes kolo sundal a v maximálním pravém rejdu s tím i cvičil a tak podobně. Nikde žádná lehce patrná vůle, nikde nic poškozeného, nikde žádné možnosti kontaktu a viditelné body kontaktu. Zavěšení je relativně složité, nejvíc se mi nelíbí titěrná svislá táhla. Kupodivu většinou masivní čepy a zavěšení kola je tlakový odlitek ze siluminu. Takže ne takový šmejd jak bych snad už i čekal... Mno uvidíme co bude dál.
EX: Bílá Laguna III 2.0 Expression, Phase II Obrázek

Uživatelský avatar
jatro
Junior member
Příspěvky: 226
Registrován: pát čer 04, 2004 09:18

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od jatro » pon lis 28, 2011 14:00

Kromě toho že mám "brambor v kyblíku" což ale zní více jako vytlučené kuláky či tyčka stabilizátoru u LI. Také jsem si dnes všiml následujícího: při staženém okýnku: při otáčení volantu v maximálním rejdu sem a tam, dvakrát plechově cvakne. Nezáleží na směru otáčení, je to vždy téměř ve stejném místě. Zní to od levého kola. Co to je???!!! Máte to taky někdo? Jo a najeto mám cca 5000km. Nechám to ještě chvilku a pak tradá do servisu. Zajímalo by mě jestli máte něco podobného. Díky
Laguna I. Grandtour 1,9dCi 79kW (F9Q.718) r.v.: 5/2000 Navi Carminat, přestože je lagunka už starší, jezdí výborně. - Byla SKVĚLÁ!!! Teď všk udělala místo pro Lagunu III Grandtour Black Edition 110kW 2011

B.F.G.
Advanced member
Příspěvky: 365
Registrován: sob bře 05, 2011 07:43

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od B.F.G. » pon lis 28, 2011 14:57

Mě to spíš jakoby zavrže vrže v krajních polohách, je to slyšet i uvnitř auta se zataženými okny. Začalo to až se zimou. Zvuk jako v nenamazaných kulových čepech.

Kovově mi to zadrnčí při malém poloměru zatáčky - pomalé jízdě po dlažbě, nebo velmi nerovné vozovce. Taky je to zadrnčení cítit v řízení a při staženém oknu je to zvuk, jako když mlátí plech do plechu. Kamarád má stejnou Lagunu se stejným nájezdem a tohle to mu nedělá - ani bramboru u něj prakticky neslyším.
EX: Bílá Laguna III 2.0 Expression, Phase II Obrázek

RoKu
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: stř srp 11, 2010 18:43

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od RoKu » úte lis 29, 2011 11:42

já jsem reklamoval bramboru v kyblíku od 45 tis.km o bylo mi řečeno, že mám přijet, až to bude víc slyšet nebo na dalším servisu. Tak jsem na šedesáti přijel a bylo mi oznámeno, že to jsou vadné tlumiče( což opravdu jsou) a že jsem měl přijet dřív, protože podle jejich směrnic to lze na záruku řešit jen do 50 tis.km. Takže nedat se odbejt, pak už to neuznaj. To se týká i čepů, spojovaček atd. prý běžné opotřebení.
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi Dynamique

Uživatelský avatar
adagio
Experienced member
Příspěvky: 508
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:18
Bydliště: Praha

Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

Příspěvek od adagio » úte lis 29, 2011 12:55

A vracíme se na začátek... :)
xander píše:
B.F.G. píše:U me to dela presne to same Nachlup Jeste, nebo mozna vice slysim to klepani i pri pomale jizde na zalatane sisate silnici, je to jako kdyz v kyblu lita brambora a tlumene je to slyset. Pristi tyden povezu faro do servisu tak uvidime...
    Tak už ti ten brambor vyndali? Já vezu auto do servisu zítra - budou mi kvuli tomu zatím měnit horní uložení předníhi levého tlumiče, tak snad to pomůže.. Co dělali tobě?
    xander píše:
    Jean ViC píše:B.F.G.: u clia III mi ze zadu auta na houpave silnici /zvlneny asfalt/ zni podobny zvuk, to prirovnani jako brambora v kbeliku se mi libi asi ho zacnu pouzivat :) , teda takovem plastovem kbeliku...
    Přesně tak - brambor v plastovém kbelíku.. Dnes jsem si odvezl auto ze servisu - brambor se mi ozýval z přední levé strany.. Bylo mi vyměněno horní uložení tlumiče, ale to prý pomohlo jen částečně, tak mi ještě objednali tlumič, vyměnili a a zatím se mi zdá, že OK... dám vědět ještě a kdyžtak se máte nač odkázat...
    Divný ale je, že Xanderovi tlumiče měnili a prej se mu brambora vrátila.
    xander píše:Mně se ten brambor zase vrátil.. Takže v blízké době až pojedu kolem servisu, tak jim to tam ponechám..

    Takže by pak zbývala už jen snad hypotéza, že i ty náhradní díly - tlumiče, jsou šmejd a po čase se projevují i nové úplně stejně... ?!



    V souvislosti s tím bych skoro uvažoval už o něčem takovýmhle:
    http://renault.autodoplnky.cz/renault-l ... -s26835617

    Co si o tom myslíte?
    Mám totiž pořád z jízdních vlastností Laguny takový rozporuplný pocity, hlavně v zatáčkách. Nejprve jsem si říkal, že jsem prostě rozmazlenej z "nízkopodlažní" Hondy a že si časem zvyknu. Ale mám právě dojem, že se to čím dál víc horší. Najet do táhlý zatáčky (nějaký sjezd z víceproudovky) v rychlosti 70km/h+ je prostě skoro o život. Musím se chytat pravou rukou za tu středovou konzoli a levým loktem zapřít o dveře, abych zůstal sedět...
    Obrázek Lagy III 2011, 2.0 benzín, liftback, Cendre + Navi, PA brzda, P senzory, R17 MiM+225/50 GoodYear, R17 WSP+215/50 Nokian

    Uživatelský avatar
    Jirke
    Grafoman
    Příspěvky: 2424
    Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
    Bydliště: Hradec Králové
    Kontaktovat uživatele:

    Re: Pazvuky z přední nápravy - "brambora v kyblíku"

    Příspěvek od Jirke » úte lis 29, 2011 22:39

    adagio píše:A vracíme se na začátek... :)
    V souvislosti s tím bych skoro uvažoval už o něčem takovýmhle:
    http://renault.autodoplnky.cz/renault-l ... -s26835617

    Co si o tom myslíte?
    Mám totiž pořád z jízdních vlastností Laguny takový rozporuplný pocity, hlavně v zatáčkách. Nejprve jsem si říkal, že jsem prostě rozmazlenej z "nízkopodlažní" Hondy a že si časem zvyknu. Ale mám právě dojem, že se to čím dál víc horší. Najet do táhlý zatáčky (nějaký sjezd z víceproudovky) v rychlosti 70km/h+ je prostě skoro o život. Musím se chytat pravou rukou za tu středovou konzoli a levým loktem zapřít o dveře, abych zůstal sedět...

    No ten podvozek by se mi libil kurna, ale cenove je to teda raketa. To tak kdybych si kupoval novy auto za tech +- 550.000,-, to by me to nebolelo.. To ale neni muj pripad..
    Ale mozna ze v SRN treba bude nekde levnejsi...
    aktuálně: BMW F11+F20
    exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

    Odpovědět

    Zpět na „Renault Laguna III“

    Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů