stahování okna u spolujezdce - NEFUNGUJE :-(

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Lukiss
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned črc 17, 2011 15:46

stahování okna u spolujezdce - NEFUNGUJE :-(

Příspěvek od Lukiss » ned črc 17, 2011 16:07

zdar chlapi. před nějakou dobou mi přestalo fungovat stahování okna. hledal jsem tady na foru toto téma, jedno jsem našel. . . a podle příspěvku a rad, co jsem tam četl jsem se na to díval, rozebíral spínačky na stahování oken, čistil je atd. . . bohužel pořád to nefunguje. . . myslel jsem že je v hajzlu motorek stahování, ale když u spolujezdce zatlačím na tlačítko směrem nahoru, jakože zavřít okno, tak motorek lupne. . .jako by fungoval a chtěl dovřít okno. ale směrem dolů je to hluché, nic nelupne, necvakne, dokonce ani ze strany řidiče to nereaguje, jen u spolujezdce na tlačítku směrem nahoru motorek zalupe.
dneska ráno vam tak vyjíždim na cestu, auto bylo cele orošené, chci si stáhnout okno na moji straně, a omylem jsem zatlačil na čudlík pro okno spolujezdce, a ejhle. . . okno sjelo dolů. no nechapal jsem nic. najednou to šlo. . .jako by se nechumelilo. . .parkrát sem s tim pojezdil nechapavě nahoru a dolu, a zdalo se že to normalně funguje. zavřel sem ho, po nějakem čase sem ho chtěl otevřít, tak sjelo dolu. . .ale nahoru už ne. . .nahoru šlo jen ze strany u spolujezdce. zavřel sem ho, a při spáteční cestě jak jsem jel domu už zase otevřít nešlo, a nejde doted. . . celkem mě to XXXX , a nevim čim to je, pač už sem rozebral kde co, a všecko se zdá byt v pohodě, i dráty, že by byly polámané nebo poškozené. . nic. . .pojistky sou ok. . . všecky ostatní okna jdou stahovat v pohodě. . .akorad okno od řidiče se někdy při zavirání v polovině sekne a stoji. tak to musim zavřít na dvakrát, ale to bych nějak neřešil, spiše to okno řidiče, někdy je nepřijemne jak člověk musi otevírat dveře když mu třeba na parkovišti někdo podává lístek od zaplacení atd. . . nevíte co by to mohlo být? nesetkal se s tim někdo? pro informaci, mam lagunu II 1.9 DCi 79KW r.2002 . . .pokud tady zakladam téma které už tady je, tak se omlouvám. . .

klito
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv úno 04, 2010 10:31
Kontaktovat uživatele:

Re: stahování okna u spolujezdce - NEFUNGUJE :-(

Příspěvek od klito » pon srp 22, 2011 11:34

Mam ten isty problem,okno spolujazdca najprv len blblo raz slo a raz nie a teraz uz vobec nejde...poslednu dobu mi sem tam strajkuje aj okno na vodicovej strane,ono ide ale ked ho chcem otvorit alebo zatvorit tak sa stale po cca 10cm zastavy cize tlacitko stlacam 3-4krat kym ho otvaram alebo zatvaram. LAGUNA II, 1,9DCI , 79KW , 2004

magadafagada
Experienced member
Příspěvky: 843
Registrován: pon led 29, 2007 07:22
Bydliště: staňkov
Kontaktovat uživatele:

Re: stahování okna u spolujezdce - NEFUNGUJE :-(

Příspěvek od magadafagada » pon srp 22, 2011 20:20

musíte rozebrat ten skupinový ovladač u řidiče a proletovat mikrospínače. na 100% to bude ono. ta destička , která se bude letovat se musí z těch kontaktů po krajích pomalu po jednom po kouskách stahovat. je tam jen nasazená.
Laguna GT III 2.0dCi 110 kW, 4control, střešní okno
Megane 4, 1.5dCi, 85kW. člověka to aspoň nenutí jezdit rychle :wink:

Uživatelský avatar
swintufy
Starting member
Příspěvky: 40
Registrován: úte dub 20, 2010 08:29
Kontaktovat uživatele:

Re: stahování okna u spolujezdce - NEFUNGUJE :-(

Příspěvek od swintufy » úte srp 23, 2011 07:52

klito píše:Mam ten isty problem,okno spolujazdca najprv len blblo raz slo a raz nie a teraz uz vobec nejde...poslednu dobu mi sem tam strajkuje aj okno na vodicovej strane,ono ide ale ked ho chcem otvorit alebo zatvorit tak sa stale po cca 10cm zastavy cize tlacitko stlacam 3-4krat kym ho otvaram alebo zatvaram. LAGUNA II, 1,9DCI , 79KW , 2004

skúšal si ho naformatovať? nemal si odpojenú baterku?
Škoda Felícia, r.v. 1998, 1.3 (predaná)
Renault Laguna II Grandtour (Phase I), Privilége, r.v. 11/2001, 1.9 Dci, 79 kW., KG0R

magadafagada
Experienced member
Příspěvky: 843
Registrován: pon led 29, 2007 07:22
Bydliště: staňkov
Kontaktovat uživatele:

Re: stahování okna u spolujezdce - NEFUNGUJE :-(

Příspěvek od magadafagada » stř srp 24, 2011 06:15

baterka s tím nemá nic společného to by mu snad okno běhalo(sice po kouskách) ne???
Laguna GT III 2.0dCi 110 kW, 4control, střešní okno
Megane 4, 1.5dCi, 85kW. člověka to aspoň nenutí jezdit rychle :wink:

momo71
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pát zář 28, 2012 19:05
Bydliště: Martin

Re: stahování okna u spolujezdce - NEFUNGUJE :-(

Příspěvek od momo71 » sob zář 29, 2012 16:24

Mam Lagunu 2 grandtur r.v. 2003. Problem sa tyka zadneho praveho okna, Od vodica sa neda ani spustat ani dvihat a ani netuka v motorceku okna. Lave zadne ide v pohode aj nod vodica aj zo zadu aj hore aj dole. Prave okno od spolujazca v zadu ide len hore. dole nie. Dole ani netukne. Prehodil som kable na motorceku a zapol dvihanie, tak spustalo. Takze motorcek je v poriadku. Prehodil som spinac z laveho zadneho okna /co funguje/ na prave, a zas len hore islo a dole ani tuk. Poistky 30 A su v poriadku relatko zopne len co zasuniem kartu na polovicu. Vsetky okna funguju okrem tohto zadneho praveho ktore len nespusta. Tak neviem kde moze byt chyba. Poradte prosim. Dakujem.

Single
Experienced member
Příspěvky: 700
Registrován: ned zář 06, 2009 22:28

Re: stahování okna u spolujezdce - NEFUNGUJE :-(

Příspěvek od Single » sob zář 29, 2012 16:46

Je to tím mikrospínačem u ovládání přislušného okna u řidiče, musíš to rozebrat, dostat se až na samotnou destičku mikrospínače (z jedné strany spínače z druhé jsou cestičky vedené plíškem) a ten propájet (bacha na kraťasy, nám se s kámošem jeden podařil a pak to hned začne prskat ;-) ). Nefunkčnost je způsobena sériovým spojením vypínačů do UCH, prostě pokud má špatný kontakt u jednoho ovladače, tak nepůjde ani ten u samotných dveří.

Zaseknutí okna při zavírání je způsobeno funkcí proti přivření prstů. Která jakmile okno narazí na nějakou překážku, tak se zastaví posun a sjede asi o centimetr dolů. Může za to zatuhlá stahovačka, mám to taky a bylo mi poraděno, ať rozhodím tapec a celé to prostříkám WDčkem. Jo a bacha madlo dveří není na nacvakávačkách ale na 3! šroubech ať to někdo neurvete ;-).

momo71
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: pát zář 28, 2012 19:05
Bydliště: Martin

Re: stahování okna u spolujezdce - NEFUNGUJE :-(

Příspěvek od momo71 » sob zář 29, 2012 19:31

Tak som to popajil ty dosticky k tym plieskom tak ako boli pozapichovane a stale nic. Stale okno nejde stahovat. Vsetko je tak ako pred tym. :-(
Kde by mohla byt chyba este?

Single
Experienced member
Příspěvky: 700
Registrován: ned zář 06, 2009 22:28

Re: stahování okna u spolujezdce - NEFUNGUJE :-(

Příspěvek od Single » ned zář 30, 2012 14:16

Single píše:Je to tím mikrospínačem u ovládání přislušného okna u řidiče, musíš to rozebrat, dostat se až na samotnou destičku mikrospínače (z jedné strany spínače z druhé jsou cestičky vedené plíškem) a ten propájet (bacha na kraťasy, nám se s kámošem jeden podařil a pak to hned začne prskat ;-) ). Nefunkčnost je způsobena sériovým spojením vypínačů do UCH, prostě pokud má špatný kontakt u jednoho ovladače, tak nepůjde ani ten u samotných dveří.
Takže odsát cín s těch zapíchaných ploch a rozdělat tu samotnou plastovou destičku pod kterou jsou plíškami vedené cestičky a na kterých jsou i připájeny spínače a ty spínače propájet, raději všechny a neudělat zkraty. Sorry měl jsem to asi víc zdůraznit, pokud ti to nepůjde odsát tak abys tu destičku oddělil od toho zbytku s tím konektorem, tak my jsme to s kámošem vždycky prohřáli a vyfoukli cín kompresorem, pak to šlo. Po propájení spínačů už to budeš muset po sesazení propájet tak jak si to udělal teď.

Azimko
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát dub 16, 2010 16:47

Re: stahování okna u spolujezdce - NEFUNGUJE :-(

Příspěvek od Azimko » stř říj 10, 2012 19:18

Mal som rovnaký problém a chyba bola v studenom spoji na mikrospínačoch.
Renault Espace 2,2 dci,110kw, 2005
Renault Laguna combi 2,2 dci,110kw, 2003
Renault Clio 1,2 1999

Single
Experienced member
Příspěvky: 700
Registrován: ned zář 06, 2009 22:28

Re: stahování okna u spolujezdce - NEFUNGUJE :-(

Příspěvek od Single » stř říj 10, 2012 22:27

čili to co popisuju :mava:

zub10
Starting member
Příspěvky: 89
Registrován: úte črc 05, 2011 21:07

Re: stahování okna u spolujezdce - NEFUNGUJE :-(

Příspěvek od zub10 » sob čer 09, 2018 17:34

dík, ušetřeno 500kč.
U Espace IV to bylo to samé
- u spolujezce nahoru bzučí,dolu nic.
u řidiče nic.

Rozebrat dvoutlačítko od řidiče jde lehce.
po odpáčení destičky z pinů byl jeden kontakt mikrospínače dokonale oddělený od plošného spoje.

Jen jsem nejdřív udělal blbost a připájel venkovní piny, abych to pak z nich zase odsával, když to nefungovalo :)

tlačítko od spolujezdce je stejný jako zadní okna, na zkoušku jsem je prohodil, abych našel zdroj.
ex Trabant - střecha s lišejníkem a v materiálech předběhl čas
ex Megane I 1.6 55kw,
ex Ford Focus 1.8tdci
ex ESPACE III 2.i LPG r.v. 97 po 20 letech ho začala ničit degradace
Grand Scenic 1,6 2012 LPG - jezdím za kačku na km
ESPACE IV 2T LPG r.v. 2004 - 385t chudák neekonomická oprava - komplet olítaný spotřebák- lpg nádrž,světla vykoukaný,kotouče,stěrače,pření náprava .....
ESPACE IV 2T LPG.

opinena
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: úte bře 22, 2016 13:59

Re: stahování okna u spolujezdce - NEFUNGUJE :-(

Příspěvek od opinena » úte čer 12, 2018 19:48

Ahoj,
myslíte,že by se to dalo aplikovat na podobný problém - stahování okna u spolujezdce jde cukaně,vezmu za čudlík,okno sjede cca 5 cm - dál nic,opakovaně takto po kouskách okno sjede,nahoru je to to samé.

Uživatelský avatar
Davidak79
Moderátor
Příspěvky: 9464
Registrován: čtv črc 26, 2007 19:03
Bydliště: Litoměřicko

Re: stahování okna u spolujezdce - NEFUNGUJE :-(

Příspěvek od Davidak79 » úte čer 12, 2018 20:38

tak zkus tlačítko v horní (dolní ) poloze na několik vteřin přidržet
Peugeot 508 GT SW 2,2HDI 2014 FULL
204PS@450Nm >>>odbrzděných 230PS@524Nm



EX:Škoda 105 ,120,125,Felicia , Peugeot 205, Laguna I 1.8 8v RT , Laguna II 2,0T Initiale 120kw 270nm >>> 143kw 340nm , VW Caddy 2.0TDI 2019

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Re: stahování okna u spolujezdce - NEFUNGUJE :-(

Příspěvek od VanJ » stř čer 13, 2018 11:27

Objednal som si stahovanie okna na Lagunu 2 (2004), vyrobca je uvedeny ako Magnetti Marelli. Na skatuli je tiez uvedene Renault Laguna 2 01-07.
Ale konektor na pripojenie motora na tej navijacej cievke je uplne iny. Laguny maju 3 take capy, ktore zapadnu do 3 otvorov v motore. Na tejto je ale nejaka 8-cipa hviezdicova jamka (vid foto), do ktorej by mal zapdnut obdobny kus na motore.
Neviete niekto na ake auto je to robene? Chcem to vyreklamovat, a tak by som potreboval viac udajov.
Obrázek
Laguna Grandtour 2.2dCi Initiale 5st Automat, 2004 , Cabasse Auditorium, Carminat Informe, stresne okno a 17" elektrony

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: stahování okna u spolujezdce - NEFUNGUJE :-(

Příspěvek od Šamša » čtv čer 14, 2018 10:20

Co řešíš, prostě to tam nepadne, tak vyměnit. Origo bude Valeo.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

radek hanak
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob pro 15, 2018 17:24

Re: stahování okna u spolujezdce - NEFUNGUJE :-(

Příspěvek od radek hanak » sob led 12, 2019 16:14

Nefunguje stahovani okna spolujezce, vymenil jsem vypinac u ridice a stale nic, kdyz propojim pin s kostrou okno funguje ale stahne se cele, kdyz ho necham dole pri zamknuti vyjede nahoru, muze me nekdo prosim poradit

xplode221
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pát úno 19, 2021 17:11

Re: stahování okna u spolujezdce - NEFUNGUJE :-(

Příspěvek od xplode221 » pát úno 19, 2021 17:16

Ahoj Mám rovnako problém so sťahovačkou na strane vodiča . Problém spočíva že neviem kúpiť sťahovačku na moje auto Renault megane 2 kombi 1.6 16v 83 KW
hore vyššie je obrazok s konektorom na pripojenie motorčeka 8cipová hviezda. presne takú potrebujem no neviem kde to kúpim nikde som nič take nenašiel. dakujem za pomoc

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Re: stahování okna u spolujezdce - NEFUNGUJE :-(

Příspěvek od jarda19 » pát úno 19, 2021 19:39

A potřebuješ stahovačku nebo motor???
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 36 hostů