chorvatsko

Kde jste byli a kam bychom se mohli podívat?

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
hana kudrnovska
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř dub 21, 2004 22:17
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

chorvatsko

Příspěvek od hana kudrnovska » stř srp 25, 2004 16:56

Ahoj lidi, od 15. 5. jsme byli týden v Chorvatsku s naším "renďasem", kterého jsme měli tři týdny:-)) (espace grand 2.2 TDi z roku 2000).. Trochu jsme se báli neznámého auta, předtím jsme měli citroena xantii break,ale všechno bylo úžasný:-)))). Projeli jsme pobřeží az po Dubrovnik a spali v autě, kdekoli. Teď jsme pořídili "postel" dozadu, co se pod ní vejdou věci v krabicích od banánů, máme ji skládací a tak není problém tam dát dvě kola a vyjet! Takovéhle auto jsme si přáli už dlouho, jsme sami dva s manželem a jsme s ním nezávislí..... tak doufám, že nás nebude zlobit!!
Jinak typ v Chorvatsku: národní park Biokovo nad Makarskou, to je nádhera... autem od 0 nadm. výšky do cca 2700 m.n.m. v úseku 31 kilometrů, výhledy do dálky a na konci vysílač a vrchol Svatého Jury... jen nevím, jak se v sezoně na té úzké silničce vyhýbají.. Opravdu to byl adrenalinový zážitek.
Zkuste to taky:-))
ahoj Hanka

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » pát črc 22, 2005 09:38

Vzhledem k tomu, ze jsem prijel z chorvatska jen opravuji - chorvatsko nema! horu o vysce 2700. Vagansky vrch (ci jak se to jmenuje) ma neco pres 1700 a to je nejvetsi.

Ivan

MDN
Experienced member
Příspěvky: 679
Registrován: sob úno 28, 2004 10:38
Bydliště: Aachen, Beisweiler

Příspěvek od MDN » pát srp 08, 2008 11:53

Já osobně doporučuji navštívit Plitvická jezera.. Jsou sice velmi proklamovaná, a je tam děsně lidí, ale když si přivstanete, stojí to za to. My jsme přijeli už na 6 a první autobus jel cca před 7. Nechali jsme se ovézt úplně nahoru a celé to prošli pěšky. cca až kolem 9 hodiny jsme začali potkávat lidi. Pak jsme se nechali převést po největším jezeře trajektem na druhou stranu(ze které vyráží nejvíce lidí) a kolem 10 hodiny už tam nebylo k hnutí. V 11 když jsme odcházeli se hrnuly davy lidí od parkoviště a my byli blahem bez sebe, že už to máme za sebou - mimo to, začínal hrozný pařák.

Takže má doporučení :
Dobře si vyberte místo pro zaparkování - rozhodně na parkovišti. Policajti se s Vámi mazat nebudou.
Vyrazit opravdu hned na ráno
Trasu začít autobusem a sejít od horních jezer dolů
Obrnit se velkou trpělivostí, aby až budete odcházet jste přečkali zástupy řvoucích upocených čechů. To bylo pro mě naprosto otřesné a raději jsme mluvili anglicky.
Nejsem servis! Prosím nepište mi dotazy ohledně oprav vozů Safrane, VelSatis ani jiných! Vše jsem již několikrát popsal zde na fóru, včetně odkazů na manuály na stažení, tak hledejte. Díky

josef12345
Starting member
Příspěvky: 75
Registrován: úte pro 16, 2008 09:34

pro hanu kurdnovskou

Příspěvek od josef12345 » pát zář 11, 2009 14:29

zajímalo by mne jak jste to udělali s tou postelí v Espacu, můžete zaslat foto? sramj@seznam.cz

Uživatelský avatar
Skupa
Člen RCČR
Příspěvky: 327
Registrován: pát lis 26, 2010 16:36
Bydliště: Plzeňsko

Příspěvek od Skupa » ned pro 19, 2010 11:56

Na příkaz moderátora musím pokračovat v tématu a né k mým otzkám založit nové.Takže svoje dotazy hrnu do cizího tématu k něčemu úplně jinému, ale je to Chorvatsko :D

Ahoj,
zima už mi drtí, tak jsem začal alespoň v duchu myslet na léto a dovolenou.
Rád bych konečně vyrazil s rodinkou AUTEM do Chorvatska.Mam ale problém, JE TO POPRVÉ.Určitě jsou mezi vámi znalci v tomto ohledu.
Co se mne týče jsem naprostý amater, co se týče mýtného, výběru místa atd.K momentálně důležitým otázkám mi napadají tyto:
1) Jsem Plzeňák, takže na Linz, nebo přez Deutsch?
2) Poplatky v Rakousku a Slovinsku jsou ve formě známek že??
3) V Chorvatsku se vyplatí dálnice, nebo se vyhnout a ušetřit na poplatcích(kolik)??
Chci do kempu, bez karavanu pouze se stanem.A někde mezi Trieste a Pula.
Každopádně kvuli dětem chci někam kde bude vidět plno vody a né nějakou zátoku.Nechci aby měli pocit že jsou někde u jezera, ale aby poznali jak vlastně moře vypadá.Takže:
4) 3děti (8, 5, a rok a půl), nejideálnější kemp s ohledem na rodinu a na výše psaný výhled na moře.
5) Jak je to s cenama kempů?
6) Co se vlastní cesty a předpisů týče, zvláštní vybavení, které u nás neni nutné atd...
7) Vystačím si všude s eurem, nebo potřebuji Kuny??
Cool Kde raději tankovat(diesel)??

Momentálně mi nic více nenapadá, to až v průběhu.
Takže předem díky za všechny tipy a rady.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: chorvatsko

Příspěvek od Ivan1 » ned led 16, 2011 15:35

Pozor na SLO, jednoznačne by som si kúpil dialničnú známku, pretože pokuta je vysoká, hrozí zadržanie vozidla, do doby pokial sa neuhradí vysoká pokuta, spolihať sa na prejazd z minulého roka sa neoplatí , pretože slovinci robia všetko preto aby človek nemal šancu obísť krajinu po neplatených cestách. Kempovať v HR je možné iba v označených kempoch, nocovanie v "prírode" je trestné !!!, pri založení táboraku hrozí extrémne vysoká pokuta + súd, všetko je to kôli možným pozostatkom z vojny (výbušniny). Dalšia vec na ktorú netreba zabudnúť je potvrdenia o zaplatení ubytovania, bez neho pri spiatočnej ceste hrozí rovnako vysoká pokuta, pretože ste okradli štát, ktorý z vášho pobytu nedostane ani jednu kunu, štát okradol vlastne človek , ktorý mal vystaviť toto potvrdenie, ale to už nikoho nezaujíma. Cestovať v HR mimo dialnic je velmi zdlhavé...

Osobne som uprednostnil Bulharsko, síce more nie je tak priezračné ako v HR, ale aspon sa po finančnej stránke nemusím ani trochu obmedzovať, pláže podstatne väčšie, ubytovanie ovela vyššieho štandartu za polovičnú cenu, aj ked je to dalej v konečnom dôsledku to môže vísť lacnejšie a človek nemá žiadne starosti z varením a podobne, stravovanie výlučne v reštauráciach, je ich tam kopec a všade za ludové ceny...
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

misve
Junior member
Příspěvky: 170
Registrován: sob srp 08, 2009 07:44
Bydliště: Domažlicko

Re:

Příspěvek od misve » pon led 17, 2011 19:49

Skupa píše:Na příkaz moderátora musím pokračovat v tématu a né k mým otzkám založit nové.Takže svoje dotazy hrnu do cizího tématu k něčemu úplně jinému, ale je to Chorvatsko :D

Ahoj,
zima už mi drtí, tak jsem začal alespoň v duchu myslet na léto a dovolenou.
Rád bych konečně vyrazil s rodinkou AUTEM do Chorvatska.Mam ale problém, JE TO POPRVÉ.Určitě jsou mezi vámi znalci v tomto ohledu.
Co se mne týče jsem naprostý amater, co se týče mýtného, výběru místa atd.K momentálně důležitým otázkám mi napadají tyto:
1) Jsem Plzeňák, takže na Linz, nebo přez Deutsch?
Jsem z domažlicka, jezdíme do Poreče (kemp

Kód: Vybrat vše

www.plavalaguna.hr
) přes Cham po B20 na Salzburg, Villach (rakouská dálniční známka asi 240,-Kč, přes tauernský tunely (cca 10 éček) a Itálii (cca 10 éček poplatek) na Trieste, do Koper a ve Slovinsku jedeme asi 10km podél dálnice (celkem se jede přes Slovinsko asi jen 30km). Z Domažlic je to cca 680 km a s dětma jezdím tak 10 - 12 hodin (vyjíždíme kolem 4. ráno). Ty tauernský tunely bejvají hlavně přes víken ucpaný a chytíl jsem tam při zpáteční cestě hodinu až 2 a to bylo ve čtvrtek. Na přelomu července a sprpna tam můžeš v pátek nebo v sobou viset i 5 hodin. Je lepší vyjíždět brzo ráno lépe v tejdu. Sousedovi se to jednou podařilo jet za 8 hodin (začátek července, v klidu, s dětma.
[/b]

2) Poplatky v Rakousku a Slovinsku jsou ve formě známek že??
viz výše - ve Slovinsku nemá touhle cestou smysl kupovat známku, rakouské se nechá koupit i u nás na benzíně (tradičně kupuju na OMV Folmava

3) V Chorvatsku se vyplatí dálnice, nebo se vyhnout a ušetřit na poplatcích(kolik)??
Naposledy jsem jel mimo dálnici (do Poreče je to asi hodina od hranic), ale jelikož tam budujou nový cesty, podařilio se mi tam jednou najet na placený úsek (mýto) za 2 éčka (jezdím bez navigace, je to dobrodružnější :-))

Chci do kempu, bez karavanu pouze se stanem.A někde mezi Trieste a Pula.
Každopádně kvuli dětem chci někam kde bude vidět plno vody a né nějakou zátoku.Nechci aby měli pocit že jsou někde u jezera, ale aby poznali jak vlastně moře vypadá.Takže:
4) 3děti (8, 5, a rok a půl), nejideálnější kemp s ohledem na rodinu a na výše psaný výhled na moře.
5) Jak je to s cenama kempů?
Výše uvedený kemp patří k evropské špičce (je to spíš takový malý holadský město), pár Němců, sem tam Čech, Ital, Slovinec nebo Slovák. Tomu odpovídá i cena, týdení pobyt tam vyjde i s cestou, poplatkama, pojištěním pro 2 dosp. a 2 děti od 11000 do 13000 (ve stanu a příplatkem za elektriku), děti mívají různé slevy. V kempu je několik restaurací a 2 bazény (děti se nenudí), toalety se s našimi nedají vůbec srovnávat, 1 supermarket, asi 2 minimarkety, tenis, pingpong, dětská hřiště...... domluvit se nechá i česky. Je pravdou, že za ty peníze se nechá domluvit prej i apartmán (když jedeš na blind - to jsem ale s dětma nechtěl. Poprvé jsme s sebou tahli dost jídla, ale v tom supermarketu se nechá nakoupit srovnatelně jako u nás (po ránu čerstvé pečivo s máslem... dokonce i Staropramen) a v restauracích v kempu je draho (možná levněji) než v Domažlicích. Za 20 - 25000 je to docela luxusní dovolená pro mladou rodinu s dětma u moře, moc jsme se omezovat nemuseli. Jinak tam český cestovky (CK Maják) pronajímá karavany a stany.

6) Co se vlastní cesty a předpisů týče, zvláštní vybavení, které u nás neni nutné atd...
Není nuté asi už nic (reflexní vesta už je povinná i u nás, policajti potkáš akorát v Německu (1 auto) a v Čechách (z Folmavy do Domažlic 3 auta). V kempu je dobrý mít redukci na karavanovou zásuvku do elektriky (nechá se koupit i tam, ale chtějí za ní 30 éček. Jsou tam kamenitý pláže, je dobrý mít s sebou boty do vody.
Jinak Německo se ráno profrčí, v Rakousku se rychleji než 100 nejede (přes Alpy), Itálie se nechá jet 130 (jsou tam tuším tunely omezený na 100 a je jich tam dost ale frčí to, Slovinsku a Chorvatsko je couračka

7) Vystačím si všude s eurem, nebo potřebuji Kuny??
Cool Kde raději tankovat(diesel)??
Vystačíš si s eurem, případně měnit na kuny je lepší ve městě (ne na hranicích ani v kempu - i když v tomhle kempu mění i český). Tankoval jsem u nás plnou a zpátky plnou ve Slovinsku (je nejlevnější). V Chorvatsku je o trochu levnější než u nás, Rakousko u dálnice a Německo asi jako u nás (může to být v létě jinak - ale to Slovinsko je dlouhodobě nejlevnější

Momentálně mi nic více nenapadá, to až v průběhu.
Takže předem díky za všechny tipy a rady.
Espace III 16V 2.0i F4R E2 BIIB3 r.v.2000

Uživatelský avatar
Skupa
Člen RCČR
Příspěvky: 327
Registrován: pát lis 26, 2010 16:36
Bydliště: Plzeňsko

Re: chorvatsko

Příspěvek od Skupa » pon led 17, 2011 20:19

Děkuji, vyčerpávající :)
Ale přesto další otázky.
Jak je to ze Salzburgu na Villach, takhle na mapě se to zdá že to jede dost přez Alpy, je to hodně kopcovité?
Nějakej důvod proč přez Itálii, nebo prostě jen protože.Přijde mi to rozumné(zas jen podle mapy) i přez Ljubjanu.

Jinak jsem přehodnotil ten kemp na nějakej soukromej domeček při pobřeží.
Je to velkej risk jet s dětma na blind?? Slýchávám že se prý vždy sežene.
Obrázek
Obrázek

misve
Junior member
Příspěvky: 170
Registrován: sob srp 08, 2009 07:44
Bydliště: Domažlicko

Re: chorvatsko

Příspěvek od misve » úte led 18, 2011 10:02

Ze Slazburgu na Villa ch se jede dálnící Alpami (když není pod mrakem, je to úžasný), nechá se to valit tou omezenou stovkou. Problametické bývají 2 tunely (jeden - tuším Katschenberský) je proražen jenom v jednom pruhu pro každý směr (alespoň vloni), takže to tam pouštějí na semafory (aby se nevytvořila zácpa v tunelu) a nechá se tam chytit zpoždění. My jsme jeli v tejdnu (dopoledne), takže jsme se zdrželi asi ne 1/4 hodinky, ale zpátky se tam projíždí i v tejdnu odpoledne hůř. Předloni i vloni jsem tam chytil na každým tunelu cca hodinu, ale ty co najížděli z holandska a německa na itálii, tak stáli asi 15km (poslední víkend v červenci - jindy to může být snažší). Jinak tu Itálii jsem volil na doporučení souseda, kterej jezdí Chorvatsko 15 let a přes Itálii to a) frčí, b) lepší dálnice c) poplatek (mýto z Tavrisia do Trieste) 18Euro (tam i zpět). Ve Slovinsku se snad nějaká lepší cesta mezi Villachem a Ljubljanou právě buduje (nevím, v jakým je to stavu, ale prej to bylo příšerný). Týdenní známka stojí ve Slovinsku 15E - obvykle jedeš ale 8 dní, takže bys potřeboval 2 a nebo zariskovat. Pokud si dobře vzpomínám, jel jsem asi 3 hodiny Německo, 3 hodiny Rakousko, 2 hodiny Itálii a po hodině Slovinsko a Chorvatsko (+-). Někde to mám zapsaný, kdyžtak dohledám vč kilometráže...

Letos to chci zkusit do apartmánu na blind (mám nějakej kontakt od druhého souseda), tak uvidím.
Espace III 16V 2.0i F4R E2 BIIB3 r.v.2000

misve
Junior member
Příspěvky: 170
Registrován: sob srp 08, 2009 07:44
Bydliště: Domažlicko

Re: chorvatsko

Příspěvek od misve » pát led 21, 2011 16:11

Jetě jsem dohledal nějaké poznámky, třeba to někomu k něčemu bude:
Spotřeba dovolená Chorvatsko 22. - 29.7.2010
21.7. Mrákov (domažlicko) necelá plná 1500 CZK
22.7. Itálie 14,01 EUR 10litrů dotankováno pro jistotu
22.7. Slovinsko Škofije 41 litrů 50 EUR
29.7. Slovinsko Bertoki (OMV) 50 EUR dotankovaná plná

najeto kilometrů 1400
spotřeba dle palubního PC 8,6 l/100km
prům. rychlost dle PC 65 km/hod
dojezd: 3 buřtíky, dle PC ještě 300km

Cesta tam:
5:00 Tlumačov
8:55 Saltzburg
mýtné 9,50 EUR tunely Rakousko
12:15 Udine
mýtné Itálie 10,20 EUR Tarvisio - Trieste
14:13 Chorvatská hranice
15:00 Poreč

Cesta zpět
9:30 Poreč
11:45 Škofije - hranice Slovinsko Itálie (66km)
Pozn: příště zkusit cestu přes Altöting (předělávka dálnice u Burgahusenu do 2014)
Espace III 16V 2.0i F4R E2 BIIB3 r.v.2000

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od Ivan1 » sob led 29, 2011 16:19

misve píše: Výše uvedený kemp patří k evropské špičce (je to spíš takový malý holadský město), pár Němců, sem tam Čech, Ital, Slovinec nebo Slovák. Tomu odpovídá i cena, týdení pobyt tam vyjde i s cestou, poplatkama, pojištěním pro 2 dosp. a 2 děti od 11000 do 13000 (ve stanu a příplatkem za elektriku), děti mívají různé slevy. V kempu je několik restaurací a 2 bazény (děti se nenudí), toalety se s našimi nedají vůbec srovnávat, 1 supermarket, asi 2 minimarkety, tenis, pingpong, dětská hřiště...... domluvit se nechá i česky. Je pravdou, že za ty peníze se nechá domluvit prej i apartmán (když jedeš na blind - to jsem ale s dětma nechtěl. Poprvé jsme s sebou tahli dost jídla, ale v tom supermarketu se nechá nakoupit srovnatelně jako u nás (po ránu čerstvé pečivo s máslem... dokonce i Staropramen) a v restauracích v kempu je draho (možná levněji) než v Domažlicích. Za 20 - 25000 je to docela luxusní dovolená pro mladou rodinu s dětma u moře, moc jsme se omezovat nemuseli. Jinak tam český cestovky (CK Maják) pronajímá karavany a stany.
Nechcem sa nikoho dotknúť , ale 20-25000Czk a spávať v stane je silná káva... Fakt sa treba poobzerať okolo seba, existujú aj iné destinácie, kde pojem nemusel som sa obmedzovať má celkom iný význam, a to nevravím, že budem späť v posteli, budem mať svoju kúpelnu, klimatizáciu, kuchynku vrátane chladničky (ktorú za celý pobyt použije človek len na uvarenie rannej kávy), bude ležať na pieskovej pláži bez poriadnych "šutrov"...

To že je pre naše okolie do HR blízko, neznamená ešte že to bude lacné... Ísť na sever HR aby som čo najmenej zaplatil za ich mýto, špekuloval ako obísť SLO tak aby som neplatil ich nekresťansky drahú známku o cene za stravovanie v reštauráciach ani nevravím...

Neverili by ste kolko CZ špz-tiek človek uvidí v BG, aj ked je to v mnoho prípadoch minimálne 1500km len tam ...
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

Uživatelský avatar
S3m8a
Senior member
Příspěvky: 1384
Registrován: ned kvě 03, 2009 14:14
Bydliště: Vysočina - ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od S3m8a » pon led 31, 2011 09:11

Ivan1 píše: Nechcem sa nikoho dotknúť , ale 20-25000Czk a spávať v stane je silná káva... Fakt sa treba poobzerať okolo seba, existujú aj iné destinácie, kde pojem nemusel som sa obmedzovať má celkom iný význam, a to nevravím, že budem späť v posteli, budem mať svoju kúpelnu, klimatizáciu, kuchynku vrátane chladničky (ktorú za celý pobyt použije človek len na uvarenie rannej kávy), bude ležať na pieskovej pláži bez poriadnych "šutrov"...

To že je pre naše okolie do HR blízko, neznamená ešte že to bude lacné... Ísť na sever HR aby som čo najmenej zaplatil za ich mýto, špekuloval ako obísť SLO tak aby som neplatil ich nekresťansky drahú známku o cene za stravovanie v reštauráciach ani nevravím...

Neverili by ste kolko CZ špz-tiek človek uvidí v BG, aj ked je to v mnoho prípadoch minimálne 1500km len tam ...

s tímhle naprosto souhlasím, osobně jsem v HR byl několikrat ještě jako bimbo s našima, jednou jsme pak zkusili Černou horu, žádná hitparáda, a tak jsme přesedlali na jih Italie. Byl jsem tam loni sam jako na sve prvni "bezrodicovske dovolene autem" :D a nemuzu si to vynachvalit, pratelskost a povaha talianu, kteri chteji pomoct i kdyz ti nerozumi ... :) byl jsem v HR predloni a rok predtim autobusem, ale s takovou ochotou jsems e nesetkal.

Co se dopravneho tyka cesta me vysla na necelych 10 000,- vcetne dalnic, ubytovani 3500/tyden v apartmanovem dome, kdy jsme v ap. pro 6 byli 4, takze kdyz to podelis tak na hlavu nas to vyslo na 6000,- s tim ze mam kuchyn koupelnu a zazemi. Za tuhle cenu bych se dostal tak tak na makarskou kdyz jsem loni hledal dovolenou v katalogu ;)

neco jineho by bylo kdyby to bylo treba po znamosti ze jezdis x let na jedno misto a znas se s majitelem ubytovani a muzes jit naprimo.

Jinak co se cen tyka tak kdyz nebudes v destinacich typu palmova riviera, kam jezdi miliony turistu tak ses v pohode a nakupujes za lacino. ale takhle je to vsude ;)

me osobne chorvatsko uz nelaka, max ze bych si poobjizdel par hezcich mest s fotakem, na "valeci"dovolenou u me vede jih italie, takove Gallipoli nebo Copanello, prip. Capo Vaticano bych doporucil kazdemu 8) :wink:
Avantime V6 - BVM - Privilège - Nocturne

Avantime V6 - BVM - Privilege - illiade

Avantime V6 - BVM - Privilège - Taiga

Laguna 3 2,0T BVA Initiale Paris

Espace V 1,6dci EDC Initiale Paris

Safrane V6 BiTurbo

bylo:
VelSatis 2,2dCi 110kw

Jeste doma:
Master 2,5dCi 107kw 2008 L3H2
Master 2,3dCi 100kw 12/2015 L3H3
Safrane 3,0 V6 24 BVM5 "Boďa Edition"

Uživatelský avatar
NFG Orbis
Junior member
Příspěvky: 104
Registrován: pon led 24, 2011 14:37
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od NFG Orbis » úte úno 08, 2011 21:36

Skupa píše:Na příkaz moderátora musím pokračovat v tématu a né k mým otzkám založit nové.Takže svoje dotazy hrnu do cizího tématu k něčemu úplně jinému, ale je to Chorvatsko :D

Ahoj,
zima už mi drtí, tak jsem začal alespoň v duchu myslet na léto a dovolenou.
Rád bych konečně vyrazil s rodinkou AUTEM do Chorvatska.Mam ale problém, JE TO POPRVÉ.Určitě jsou mezi vámi znalci v tomto ohledu.
Co se mne týče jsem naprostý amater, co se týče mýtného, výběru místa atd.K momentálně důležitým otázkám mi napadají tyto:
1) Jsem Plzeňák, takže na Linz, nebo přez Deutsch?
2) Poplatky v Rakousku a Slovinsku jsou ve formě známek že??
3) V Chorvatsku se vyplatí dálnice, nebo se vyhnout a ušetřit na poplatcích(kolik)??
Chci do kempu, bez karavanu pouze se stanem.A někde mezi Trieste a Pula.
Každopádně kvuli dětem chci někam kde bude vidět plno vody a né nějakou zátoku.Nechci aby měli pocit že jsou někde u jezera, ale aby poznali jak vlastně moře vypadá.Takže:
4) 3děti (8, 5, a rok a půl), nejideálnější kemp s ohledem na rodinu a na výše psaný výhled na moře.
5) Jak je to s cenama kempů?
6) Co se vlastní cesty a předpisů týče, zvláštní vybavení, které u nás neni nutné atd...
7) Vystačím si všude s eurem, nebo potřebuji Kuny??
Cool Kde raději tankovat(diesel)??

Momentálně mi nic více nenapadá, to až v průběhu.
Takže předem díky za všechny tipy a rady.
Mohu ti odpovědět bohužel jen na pár otázek.
1. Jsem z České Lípy a já jezdím do chorvatska přes Linz a Graz myslím si že je to rychlejší cesta
2.Poplatky v Rakousku jsou ve formě známek ale známky jsou jen na 10 dní takže pokud tam jedeš na delší dobu tak musíš kouit známky 2 dnes stojí kolem 200,-. ALE platíš ještě za tunely projíždíš 2x bránu kde jednou zaplatí 4.50E a na druhé 7.50E ( tedy tak to bylo v roce 09,10). Slovinskou dálnici objíždim jelikož platit za podělaných 7km 900,- Kč vážně nechci. Proč 900 jelikož Slovinská známka stojí 450 a je na 7 dní takže potřebuješ 2. Já těsně před Slovinskejma hranicema sjíždim na vesnici Müreck a tam je most a to jsou hranice přes řeku a pak dál na Lenart a Ptuj. Není to špatná cesta a přes navigaci to najdeš výborně.
3.V chorvatsku se rozhodně vyplatí dálnice není to zas tak drahé ale hlavně je to pohodlné a rychlé. Projíždíš vlstně brány kde si akorát vezmeš lístek pak jedeš a na každém sjezdu jsou tyto brany znova kde se to platí.Já jezdim až do Bristu takže přes celé Chorvatsko sjíždim u Makarské a platim cca 200-220kun
4.
5.Na tyto otázky neodpovím jezdím do apartmánu tak nevim.Promiň
6.V rakousku je takový blbý nešvar že v autě musí být stejný počet reflexnich vest jako je lidí v něm. a pozor nemůžou být v kufru. Jinak rychlosti stejné. Akorát v r.2010 se tam objevily značky kde od 0:00 do 4:00 je na dálnici max. povolená rychlost 110km/h. nevim proč ale je to tak.
7.Pokud budeš ve většim městě můžeš mít Eura ale věř že chorvaté budou raději když budeš mít kuny a ty nakonec taky jelikož tam eura ještě neplatí a nemusej ti je vzít.
A co se týče tankování tak levná je benzina INA ale není to až takový rozdíl. Jinak najdeš tam i AGIP akorat je to pod nazvem eni ;)

Toď asi vše s čím ti můžu poradit kdyby něco tak napiš mail
Hyundai Lantra GLS 1.6 66kw sedan stříbrná metal od 4.2007 do 8.2010 50tis. km

Renault Fluence 1.6 81kW Exception seda Casiope od 3.8.2010 najeto 15 500km
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 2406_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 0925_n.jpg

jarda144
Člen RCČR
Příspěvky: 252
Registrován: čtv led 13, 2011 00:15
Bydliště: Praha Letňany

Re: chorvatsko

Příspěvek od jarda144 » sob bře 05, 2011 15:45

Ivan1 píše:Pozor na SLO, jednoznačne by som si kúpil dialničnú známku, pretože pokuta je vysoká, hrozí zadržanie vozidla, do doby pokial sa neuhradí vysoká pokuta, spolihať sa na prejazd z minulého roka sa neoplatí , pretože slovinci robia všetko preto aby človek nemal šancu obísť krajinu po neplatených cestách. Kempovať v HR je možné iba v označených kempoch, nocovanie v "prírode" je trestné !!!, pri založení táboraku hrozí extrémne vysoká pokuta + súd, všetko je to kôli možným pozostatkom z vojny (výbušniny). Dalšia vec na ktorú netreba zabudnúť je potvrdenia o zaplatení ubytovania, bez neho pri spiatočnej ceste hrozí rovnako vysoká pokuta, pretože ste okradli štát, ktorý z vášho pobytu nedostane ani jednu kunu, štát okradol vlastne človek , ktorý mal vystaviť toto potvrdenie, ale to už nikoho nezaujíma. Cestovať v HR mimo dialnic je velmi zdlhavé...

Osobne som uprednostnil Bulharsko, síce more nie je tak priezračné ako v HR, ale aspon sa po finančnej stránke nemusím ani trochu obmedzovať, pláže podstatne väčšie, ubytovanie ovela vyššieho štandartu za polovičnú cenu, aj ked je to dalej v konečnom dôsledku to môže vísť lacnejšie a človek nemá žiadne starosti z varením a podobne, stravovanie výlučne v reštauráciach, je ich tam kopec a všade za ludové ceny...

RE:Ivan1
Navím s čím si se setkal ty, ale vživotě jsem neměl potvrzení o zaplalaceném ubytování. A nikdy ho po mě nokdo nechtě. Do Chorvatska jezdím od roku 2003 po vlastní ose.
Škoda 1000-136 favorit felicia vw passat santana chevrolet kalos
Renault 21 Nevada 1.7 TSE r.v.1988 prodáno

Renault Laguna RT 2.2D r.v.1995 prodáno

Renault Laguna 1.9dci r.v. 2000 od 20.3.2014 prodáno


Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 aktual

Renault Laguna 3.0 24v r.v. 1999 aktual

Uživatelský avatar
johnyd21
Senior member
Příspěvky: 1488
Registrován: sob bře 27, 2010 17:19
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: chorvatsko

Příspěvek od johnyd21 » sob bře 05, 2011 16:17

Suhlasim -ja tam chodim od r.2002 kazdy rok a ziadne potvrdenie.Apropo kto ti dokaze ze si nebol v Cernej hore Macedonii atd?????
Koleos 2018
Intens Energy dCi 175 4x4 Can-Clip,Vag-VCDS-Op-com,Bmw ista-D,KTS 540 Esi 2

jarda144
Člen RCČR
Příspěvky: 252
Registrován: čtv led 13, 2011 00:15
Bydliště: Praha Letňany

Re: chorvatsko

Příspěvek od jarda144 » ned bře 06, 2011 17:00

Ahoj všem, chtěl jsem se zeptat jakou máte zkušenost s lpg na trajektu. Pustěj tě tam vůbec ? Díky Jarda
Škoda 1000-136 favorit felicia vw passat santana chevrolet kalos
Renault 21 Nevada 1.7 TSE r.v.1988 prodáno

Renault Laguna RT 2.2D r.v.1995 prodáno

Renault Laguna 1.9dci r.v. 2000 od 20.3.2014 prodáno


Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 aktual

Renault Laguna 3.0 24v r.v. 1999 aktual

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: chorvatsko

Příspěvek od faldicek » pon bře 07, 2011 18:51

Zdar někde jsem už toto téma četl, nevím jestli přímo zde na fóru, ale všichni psali že s LPG na trajektu není problém...

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: chorvatsko

Příspěvek od Ivan1 » stř bře 09, 2011 00:49

Ja som sa s tým osobne tiež nestretol, ale na iné forum písal človek od ktorého to žiadali a pretože to nemal tak musel zaplatiť poriadne vysokú pokutu (cez 200€), takéto potvrdenie nie je len v HR napríklad aj na SK alebo v CZ je ubytovacie zariadenie povinné vystaviť pre cudzinca potvrdenie o pobyte...
A s pobytom "akože" v inej krajine to je jednoduché, ak by colník pýtal potvrdenie o pobyte, mali by ste sa ním preukázať. Seriozny majitel hotela či rodinného domu vám ho vystaví okamžite... Výhovorky nikoho zaujímať nebudú, a spolihať sa na to že to odo mna nikto nepýtal predošlých 5 rokov, tak to nebude pýtať ani nasledujúci rok je naivné.
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Re: chorvatsko

Příspěvek od Miro_ba » stř bře 09, 2011 09:03

inak odomna tiez na HR hraniciach nikdy nic nepytali. Nikdy som nemal problem s prechodom HU-SLO-HR a naopak, takze asi je to aj o stasti. Dokonca bola doba, ked udajne kontrolovali hotovost, ci karty ked nebolo zabezpecene hotelove ubytovanie. Tiez ma nikdy nekontrolovali. Ale ja vacsinou jazdim v noci medzi 11-03h :-)
Mazda 6 GJ, WGN, 2l -107kW
ex. Megane II grandtour 1.6 83kW, 57000km 6.5l/100km
ex. Megane III 1.5dci 78kW, 73000km 5l/100km

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: chorvatsko

Příspěvek od Ivan1 » pát bře 11, 2011 19:21

Miro_ba píše:inak odomna tiez na HR hraniciach nikdy nic nepytali. Nikdy som nemal problem s prechodom HU-SLO-HR a naopak, takze asi je to aj o stasti. Dokonca bola doba, ked udajne kontrolovali hotovost, ci karty ked nebolo zabezpecene hotelove ubytovanie. Tiez ma nikdy nekontrolovali. Ale ja vacsinou jazdim v noci medzi 11-03h :-)
Skôr je to o tom ako sa colníkom chce, toho čo majú kontrolovať je vela, alebo je to na príkaz nadriadených. Tak ako bolo nejaký ten rok dozadu kedy "habali" všetky potraviny nad limit, zákon platí stále ibaže to colníci púšťajú, ono dohadovať sa takmer s každým cudzincom celú smenu počas dovolenkovej sezony by mi ubralo 10 rokov života
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

jarda144
Člen RCČR
Příspěvky: 252
Registrován: čtv led 13, 2011 00:15
Bydliště: Praha Letňany

Re: chorvatsko

Příspěvek od jarda144 » stř bře 30, 2011 08:38

Ahoj všichni. Zkuste dát nějakej tip na letošní dovolenou. Jsme dvě rodiny, 2+2 a 2+3. Nechci to mít daleko k moři, ubytko v apartmánu. Díky Jarda
Škoda 1000-136 favorit felicia vw passat santana chevrolet kalos
Renault 21 Nevada 1.7 TSE r.v.1988 prodáno

Renault Laguna RT 2.2D r.v.1995 prodáno

Renault Laguna 1.9dci r.v. 2000 od 20.3.2014 prodáno


Renault Laguna Initiale Paris 1.9dci r.v.2000 aktual

Renault Laguna 3.0 24v r.v. 1999 aktual

Uživatelský avatar
S3m8a
Senior member
Příspěvky: 1384
Registrován: ned kvě 03, 2009 14:14
Bydliště: Vysočina - ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: chorvatsko

Příspěvek od S3m8a » stř bře 30, 2011 08:55

a trvas si na chorvatsku? :) jakou mas max vzdalenost (predpokladam, ze ta se odviji od veku deti) z bydliste do destinace :)
Avantime V6 - BVM - Privilège - Nocturne

Avantime V6 - BVM - Privilege - illiade

Avantime V6 - BVM - Privilège - Taiga

Laguna 3 2,0T BVA Initiale Paris

Espace V 1,6dci EDC Initiale Paris

Safrane V6 BiTurbo

bylo:
VelSatis 2,2dCi 110kw

Jeste doma:
Master 2,5dCi 107kw 2008 L3H2
Master 2,3dCi 100kw 12/2015 L3H3
Safrane 3,0 V6 24 BVM5 "Boďa Edition"

rychlyfranz
Starting member
Příspěvky: 52
Registrován: úte bře 29, 2011 21:27
Bydliště: Humpolec

Re: chorvatsko

Příspěvek od rychlyfranz » stř bře 30, 2011 12:07

Ahoj pánové.
Za svůj drahně pokročilý život jsem byl v HR 39x a přestože dnes jsou obě (snad) moje dcery už samostatné jednotky, tak s dětmi i bez nich jsme si nejvíce zamilovali Pelješac. Je to dál na jihu - z Makarské do centra poloostrova najedete ještě cca 200km, ale to je vyvážené malými destinacemi, nepatrným tlakem turistických nepřátel a klidem, který miluju. Navíc si vyberete stranu buď k pevnině, nebo na volné moře. Pevnina vidět skoro není ale Malé moře nemá takové vlny a větry, Velko moro má trochu studenější vodu. Jako starej (haha) harcovník jezdím zásadně na blind, ale pokud byste měli obavy a nechtěli čekat na ubytování pod širákem, tak zkuste http://www.dovolenavchorvatsku.cz/index.html. Poprvé na Pelješac s nimi jel můj známý a byl mile překvapen. Já s nimi nejel, jak jsem již psal, jezdím na blind ale na jejich Webovky se dívám rád v zimě.TOTO NENÍ REKLAMA, JÁ S NIMI NEJEL, ale je tam dobrej přehled o Pelješacu a orientace v cenách.
Co se cesty týče už mám roky najetou trasu Znojmo, Vídeň, Graz, Maribor, Zagreb, Karlovac, Zadar, Split, Makarska, Ston - kde se sjede na Pelešák. Nemusíte se crcat po okreskách ale za poplatek valíte po nový dálnici. Kdo se radši kochá může sjet v Brele a pokračovat po Jadranský magistrále nebo magistrálu sjet celou z Rieky (u nás je to cca okreska), ale pořád čumíte doprava na moře, což ocení caparti.BACHA na jízdu za vlhka hlavně po ránu, HR je vlastně zatopenej vápencovej kras (Italové jsou pískovna) a na magistrále je minipovlak vápence. I když to nevypadá a auto se zdá stabilní, jsou tam úseky, že i přes toto zdání se Vám bez varování urvou gumy z asfaltu a třeba 10m jste jako na ledě a pak zase JAKO nic a to nezáleží na rychlosti, brždění, zatáčkách, gumách - zkrátka jet opatrně, citně a respektovat povolené rychlosti i proto, že moře bývá taky 10m pod Vámi. To je vše, co mne napadá - ještě bacha na radary 138km/h na 30tce mě stálo ve 2.00 v noci 1700,- Kč a to jsem poldu ukecal. A ty potvory jsou všude a klidně na 5km 3x za sebou. Tak hezké léto.
FERI ESPACE III 2,2dci, 2002, ŽIVOT JE NEPŘETRŽITÁ ŘADA PRŮSERŮ NEPRAVIDELNĚ PO SOBĚ NÁSLEDUJÍCÍCH

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Re: chorvatsko

Příspěvek od Miro_ba » stř bře 30, 2011 13:51

rychlyfranz píše: ještě bacha na radary 138km/h na 30tce mě stálo ve 2.00 v noci 1700,- Kč a to jsem poldu ukecal. A ty potvory jsou všude a klidně na 5km 3x za sebou. Tak hezké léto.

tak prekrocenie o 108km/h za 1700,- je zadara :-) Alebo to bolo len o 8km/h ?
Mazda 6 GJ, WGN, 2l -107kW
ex. Megane II grandtour 1.6 83kW, 57000km 6.5l/100km
ex. Megane III 1.5dci 78kW, 73000km 5l/100km

rychlyfranz
Starting member
Příspěvky: 52
Registrován: úte bře 29, 2011 21:27
Bydliště: Humpolec

Re: chorvatsko

Příspěvek od rychlyfranz » stř bře 30, 2011 17:31

ne fakt jsem tam měl 138, ukázal jsem bengum prázdnou peněženku a ten jeden blb si strčil můj pas do kapsy a řekl, že mi ho nedá, dokud nezaplatím tenkrát ještě 200 DEM.A jestli nemám, ať si půjčím, nebo dojedu na pumpu a šel filcovat dalšího nešťastníka. Tak jsem odjel cca 20km k pumpě, vybral jsem z karty 1000 kun a vyrazil jsem zpátky - to všechno bez pasu, nevím co by bylo, kdyby mě stopli další krkavci. Tomu mezulánovi jsem ukázal 400 kun, on si je vzal a všechny mince k tomu, řekl mi, že mi na takhle malou pokutu nemůže dát potvrzení, a že je to vyřízený.
Potom rozhodil na kapotu asi 5 různých pasů, ať si vyberu ten svůj a mohl jsem jet. Nevím, co by se stalo na hranicích, kdyby si tam někdo omylem tenkrát vzal jinej pas, to ještě chtěli pasy na každý celnici.
Ta pokuta tenkrát byla nejdražší platba na dovolený, to jsme jezdili HR s 2 malými dětmi (jedno na zapřenou) i s cestou na týden kolem 5 000 Kč, vždycky první a poslední týden o prázdninách, a se ženou někdy i v září s kamarádem jedním autem, dnes za to neuděláš ani jednu dovču ve dvou.
FERI ESPACE III 2,2dci, 2002, ŽIVOT JE NEPŘETRŽITÁ ŘADA PRŮSERŮ NEPRAVIDELNĚ PO SOBĚ NÁSLEDUJÍCÍCH

Odpovědět

Zpět na „Zajímavá místa na cestování“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti