Výměna pojistky Kangoo II r.v.2009

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
fhonsa
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř led 19, 2011 12:07

Výměna pojistky Kangoo II r.v.2009

Příspěvek od fhonsa » stř led 19, 2011 12:14

Poradí prosím někdo, kde jsou a jak se vymění pojistky na LP obrysové světlo,osv.SPZ a LZ koncové světlo a podsvícení ovladačů a rádia...
Údajně jsou někde v motorovém prostoru a jsou špatně přístupné. V návodu se píše, ať jedu do servisu. Přece s pojistkama nepojedu do servisu.

NĚMEC Karel
Starting member
Příspěvky: 58
Registrován: úte pro 21, 2010 18:51

Re: Výměna pojistky Kangoo II r.v.2009

Příspěvek od NĚMEC Karel » čtv led 20, 2011 23:58

Dobrý den ! Mám ,,klokana,, 1.9dTi z roku 2001 a mám ho krátce , takže taky tápu kde co leží . Většina aut ,který jsem měl měla pojistkovou skříňku u řidiče pod palubkou vlevo. I můj renďa má pojistky v těchto místech pod takovým krytem ,který se musí sejmout ! NETVRDÍM ,že Váš auťák je tam bude mít taky ! Zjišťuji totiž ,že frantici nasekali takovejch typů a co typ to orig... Takže šťastný ,,očuchávání,,...! Karel P.S.Na tom krytu zezadu jsou pojistky očislovány a co jistí!!
kadel

Uživatelský avatar
Miguel83
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: úte úno 01, 2011 21:32

Re: Výměna pojistky Kangoo II r.v.2009

Příspěvek od Miguel83 » úte úno 01, 2011 21:57

Prakticky stejnou zavadu jsem resil tento tyden...praskla obrysova zarovka, kvuli tomu zhaslo zadni svetlo a cast podsviceni palubky. Jen to radio mi svitilo dal :-) Jel jsem s tim do servisu, oprava to byla na vic jak pul hodiny protoze se musi odpojit a vyndat baterka, pry i odpojit ridici jednotka. Vse to mela za vinu pojistka a bohuzel pojistky jsou tak blbe umistene....

zdenek_doli
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: úte lis 05, 2013 09:39

Re: Výměna pojistky Kangoo II r.v.2009

Příspěvek od zdenek_doli » pát úno 14, 2014 08:35

Ahoj všem,
asi pozdě, ale přeci mám stejný problém nesvítí mi středový panel a zadni levé koncove světlo :evil:. Při hledání jsem našel odkaz s fotkama na německém servru tak pro ostatní kdo to bude řešit.
Vše je prý spůsobeno netěsností osvětlení spz ... nevím jestli zrovna mě nesvítí osvětlení spz, ale rozhodně před výměnou pojistky v motorovem prostoru vše zkontroluji a dám vědět. :roll:
http://forum.mykangoo.de/index.php?id=244468

zdenek_doli
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: úte lis 05, 2013 09:39

Re: Výměna pojistky Kangoo II r.v.2009

Příspěvek od zdenek_doli » pon úno 17, 2014 18:17

Ahoj,
tak opravdu mi nesvítilo levé přední parkovaci světlo, osvětlení středového panelu a zadní koncové levé svělo ... vše zůsobeno vlkostí v osvětlení spz. Postupoval jsem dle návodu a dá se to :roll:

pakolar
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř led 28, 2015 13:07

Re: Výměna pojistky Kangoo II r.v.2009

Příspěvek od pakolar » stř led 28, 2015 13:44

Dobrý den, chtěl bych poděkovat zdenek_doli i dalším, díky jeho odkazu na německý server jsem našel příčinu stejné závady. Dostat se k pojistce, kdy plast řídicí skřínky je v zimě ztvrdlý je skoro nemožné. Věc jsem ohlásil jako technickou nedořešenost (zatékání do osvětlení SPZ a umístění pojistek ke všemu světel! v řídicí skřínce bez jakéhokoliv upozornění uživatele) na Renault.cz a odpověděli mě:
1. Tuto skutečnost lze ovlivnit změnou plastového krytu osvětlení RZ, obj.č. změněného dílu 26 51 031 61R + změna hodnoty pojistky z původní 7,5A na 10A. V tomto případě doporučujeme navštívit autorizovaný servis, který díly objedná a provede výměnu.
2. Výměnou plastového krytu osvětlení RZ a opravou případně výměnou poškozené kabeláže osvětlení RZ a výměnou pojistky F2 10A.
3. Podobný dotaz naše technické oddělení nezaznamenalo. Taková záležitost tedy nebyla nijak dále řešena.
4. Technická dokumentace a opravárenské postupy jsou k dispozici na placeném serveru http://www.infotech.renault.com/fo/accueil.action.
5. Cena náhradních dílů a příslušenství je stanovována výrobcem a dále dle rozhodnutí marketingové strategie v dané zemi.

Jsem s touto až arogantní odpovědí velmi nespokojen a pokud je nás více, zvažme nějakou akci proti takovému zastoupení výrobce v ČR.
Jinak jsem nalezl po čtyřech létech minimálního provozu auta svítilnu osvětlení SPZ v prostorech obou žárovek plnou vody a bláta, objímky vypálené, celoskleněné žárovičky kupodivu v pořádku (zkrat nastal tou vodou v objímkách). Kupovat nové "změněné" osvětlení za cca 800Kč se mi nechce, samotné originál objímky se zřejmě nedodávají (byly by moc levné na měřítka Renault.cz).
Má někdo zkušenost s náhradou těchto objímek jinými (třeba českými)? Přitažení krytu osvětlení ke karoserii bych utěsnil podomácky vystřiženým těsněním, zatím jezdím bez žárovek (byl by ihned nový zkrat v rozložených objímkách).
Dále jsem se chtěl zeptat, nemá někdo možnost elektronického předání výhradně pro vlastní potřebu oné technické dokumentace a opravárenských postupů, které jsou zpoplatněny přímo zlatem na serveru http://www.infotech.renault.com/fo/accueil.action ? Je další ostudou zřejmě participujících na poplatcích pracovníků Renault.cz snížit se k takovému aroganci k vlastníkům vozů... možná, že jde o jedny a ty samé podnikavce ... Děkuji.

Uživatelský avatar
Krumph
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: pon bře 07, 2011 17:26
Bydliště: Praha

Re: Výměna pojistky Kangoo II r.v.2009

Příspěvek od Krumph » stř led 28, 2015 14:11

Nevim jestli je to co hledas a co se da stahnout z tech origo stranek, ale servisni manual pro Kangoo II jsem stahl v anglictine zde http://manualy.autooo.eu/cz/cs/renault- ... ult-kangoo

pokud by nekdo mel toto v cestine tak bych to uvital. Ale na to hlavni ta anglictina staci a do nejakejch narocnejsich oprav se beztak nepustim.
Renault Kangoo 2 - 2009 1.5dci 63kW

pakolar
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř led 28, 2015 13:07

Re: Výměna pojistky Kangoo II r.v.2009

Příspěvek od pakolar » čtv led 29, 2015 00:51

Díky, ale odkazy jsou již bohužel neplatné, nic tam není. Kdyby šlo si to nějak přeposlat mezi sebou, popř. přes www.uschovna.cz, byl bych velmi rád.

Uživatelský avatar
Krumph
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: pon bře 07, 2011 17:26
Bydliště: Praha

Re: Výměna pojistky Kangoo II r.v.2009

Příspěvek od Krumph » čtv led 29, 2015 07:47

viz SZ
Renault Kangoo 2 - 2009 1.5dci 63kW

thomas007
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pát lis 14, 2014 11:51

Re: Výměna pojistky Kangoo II r.v.2009

Příspěvek od thomas007 » sob lis 25, 2017 12:21

Ahoj,

včera mi přestaly svítit hlavní brzdový světla. Svítí mi jen to co je navrchu v zadních dveřích. Všechno ostatní ale funguje. Světla, mlhovky, blinkry, i na palubce je všechno OK. Sundal jsem celý zadní světla a zkontroloval stav, zda do nich nezatéká a nikoliv. Jsou zcela čistá. Ten plast.překryt světel SPZ už mám měněnej včetně kabel.svazku (vyhnilo to totiž díky zatékání uplně). Nevím jestli by to mohla být pojistka, ale to by asi nesvítilo ani to brzdový ve dveřích. Stejně tak kdyby nefungoval ten spínač brzd.světel.

Nemáte nějaký tip? Dík
Renault Kangoo 1.5 dCi 66kW

Tucnacek
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: sob čer 15, 2019 16:57

Re: Výměna pojistky Kangoo II r.v.2009

Příspěvek od Tucnacek » sob čer 15, 2019 17:04

Krumph píše:
čtv led 29, 2015 07:47
viz SZ
Zdravím, mohl bych poprosit také o daný manuál - švagrové se tak trochen podělal její Kangoo, tak se na to chci mrknout. Díky Moc

Odpovědět

Zpět na „Renault Kangoo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů