Bazén v LAGUNĚ

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

vesco
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 10, 2005 18:55
Bydliště: Holešov

Bazén v LAGUNĚ

Příspěvek od vesco » pát črc 08, 2005 15:47

Ahojky všichni.
Tak jsem najezdil kolem 1000km a ve středu jsem objevil první závadu.
Prosím Vás o radu jak se s ní vypořádat.
Ve středu docela pršelo a auto bylo celou dobu venku ujel jsem cca 10km a večer objevil vzadu pod nohama docela bazén vody cca 2cm,jelikož se nedá pod ty koberce dostat tak jsem to vysušil houbou a hadrama,pak samozřejme sucho až do dnešního dne kdy jsem ujel cca 80km na mokré ceste s mírným deštěm a hele vzadu opět vlhko.Koukal jsem kolem dveří ale sucho žádna voda ,ze spodku jsem nahmatal akorát kotvící šrouby na kterých je ukotvený pojezd pro přední křesla.
Ve předu je bez problému úplně sucho.Nezdá se mi že by to protýkalo přes dveře ale možné je všechno.Vzadu za spolujezdcem bylo vody více nežli za řidičem.
HELP ME PLEASE!!!!
Děkuji Robert

Uživatelský avatar
SCENIC II 2.0T
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: ned kvě 29, 2005 20:56

Příspěvek od SCENIC II 2.0T » pát črc 08, 2005 19:08

Podobný problém jsem řešil s Cliem 1,4 RT . Po dešti se objevila voda v kufru a vzlínala přes koberec až za přední sedadla. Problém jsem odhalil při výměně žárovky v zadním světle. Bylo špatně usazeno těsnění a voda se dostala i do zadního světlometu. Po správném nasazení těsnění a usazení světla bylo po problému. Nejhorší bylo dostat tu vodu z té lampy. Z Lagunou jsem jezdil před pěti roky, a už si nejsem jist jak jsou zadní svítilny řešeny, ale Tě má zkušenost s Cliem pomůže.

Uživatelský avatar
SCENIC II 2.0T
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: ned kvě 29, 2005 20:56

Příspěvek od SCENIC II 2.0T » pát črc 08, 2005 19:09

Podobný problém jsem řešil s Cliem 1,4 RT . Po dešti se objevila voda v kufru a vzlínala přes koberec až za přední sedadla. Problém jsem odhalil při výměně žárovky v zadním světle. Bylo špatně usazeno těsnění a voda se dostala i do zadního světlometu. Po správném nasazení těsnění a usazení světla bylo po problému. Nejhorší bylo dostat tu vodu z té lampy. Z Lagunou jsem jezdil před pěti roky, a už si nejsem jist jak jsou zadní svítilny řešeny, ale Tě má zkušenost s Cliem pomůže.

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » pát črc 08, 2005 21:41

Nejlepší je vyndat z auta vše a s pořádnou baterkou za pomoci druhýho co ti bude na auto lít kýble vody, to objevit.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
NOSI
Starting member
Příspěvky: 54
Registrován: pát črc 01, 2005 00:42

voda v kufru

Příspěvek od NOSI » sob črc 09, 2005 01:50

Jo, tak tohle taky nechápu... jel jsem před týdnem na Moravu a lilo a v kufru jsem ráno objevil taky trochu vody... vysušil jsem to a včera jedu do domů.. a lilo ještě víc a v kufru sucho.. takže buď špatně zavřený zadní kufr nebo nevím.. budu to pozorovat a časem na to snad přijdu :)

Uživatelský avatar
hobitt
Junior member
Příspěvky: 225
Registrován: pát led 02, 2004 11:06
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v kufru

Příspěvek od hobitt » sob črc 09, 2005 11:45

NOSI píše:Jo, tak tohle taky nechápu... jel jsem před týdnem na Moravu a lilo a v kufru jsem ráno objevil taky trochu vody... vysušil jsem to a včera jedu do domů.. a lilo ještě víc a v kufru sucho.. takže buď špatně zavřený zadní kufr nebo nevím.. budu to pozorovat a časem na to snad přijdu :)
Mám to samé na své Laguně, když hodně prší tak mam mokrý tapecírung střechy do výšky cca 3 cm na pravé straně auta nade dveřmi. Auto má střešní okno, ale nedokázal jsem zatím přijít na to čím by to mohlo být. Nemá někdo z Vás stím zkušenost?
Petr, Laguna 1.8i r.v.97

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v kufru

Příspěvek od Čeněk Urbanec » sob črc 09, 2005 13:15

hobitt píše: Auto má střešní okno, ale nedokázal jsem zatím přijít na to čím by to mohlo být. Nemá někdo z Vás stím zkušenost?
Zkuste se podívat na odvodňovací kanálky - jejich neprůchodnost by mohla zavinit Váš problém....
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

vesco
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 10, 2005 18:55
Bydliště: Holešov

Příspěvek od vesco » sob črc 09, 2005 13:51

To je sice hezké ale kde je najdu??Zjistil jsem protrženou gumu na prahu ale nezdá se mi že by to melo vliv.
Asi se naštvu a skusím sundat koberečky-jediný problém je že jsou vcelku.
Nebo Lagunce koupim deštník :D

vesco
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 10, 2005 18:55
Bydliště: Holešov

Příspěvek od vesco » pát črc 15, 2005 13:56

Hezký slunečný den,

tak jsem dneska koukal :shock: na dveře(R.Laguna 1998) a všimnul si že na předných dole na lemech jsou nacvaklé gumy(lemovky)a na zadných chybí,tak teď nevím jěstli tam mají ve skutečnosti být aneb je tam někdo přilepil(nacvaknul) dodatečně.
Vzadu je nemám takže podle toho usuzuji že tam buď chybí nebo nemají být. :?:
Lagunisté poraďte.
Děkuji a přeji hezký weekend
Robert

Uživatelský avatar
NOSI
Starting member
Příspěvky: 54
Registrován: pát črc 01, 2005 00:42

voda v kufru

Příspěvek od NOSI » sob črc 16, 2005 11:02

Tak jsem zjistil kudy se tam dostavá voda.... jde skrz zadní světla :/

PavelJ
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: čtv črc 15, 2004 22:57
Bydliště: Děčín

levé zadní dveře-teče

Příspěvek od PavelJ » stř črc 20, 2005 21:53

mě teče pod levýma zadníma dveřma-tím žlábkem co je v plastovém prahu. Nevíte někdo kudy se tam ta voda dostává?
Díky
Pavel

vesco
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 10, 2005 18:55
Bydliště: Holešov

Příspěvek od vesco » čtv črc 21, 2005 06:20

Ahoj Pavle,
no tým žlábkem to k finále taky nateče ale za dveřní těsnění se to dostává někde vrchem.
Nenašel jsem místo.Máš na spodním lemu zadních dveří taky těsnění jako na předních??
Robert

josef01
Člen RCČR
Příspěvky: 445
Registrován: pon čer 20, 2005 12:54

Re: Bazén v LAGUNĚ

Příspěvek od josef01 » čtv črc 21, 2005 23:24

[quote="vesco"]Ahojky všichni.
Tak jsem najezdil kolem 1000km a ve středu jsem objevil první závadu.
Prosím Vás o radu jak se s ní vypořádat.
Ve středu docela pršelo a auto bylo celou dobu venku ujel jsem cca 10km a večer objevil vzadu pod nohama doce........................................


Ahoj,

možná máš problém vyřešený, ale zkušenost se hodí vždy. Měl jsem podobný problém s tím rozdílem, že mi tekla voda na podlahu pod volant. skoro bych už vyměnil i přední sklo, když jsme jednou byli na nákupu, auto stálo na parkovišti v děšti. Po otevření mých dveří jsem viděl jak po prahu od těsnící gumy (kde se stýkají oba konce) přes práh teče pramínek vody na podlahu. Jednoduše jsem na spoji těsnících gum udělal z černého silikonu "hovínko" a je po problému

Honza

Uživatelský avatar
Martin M.
Člen RCČR
Příspěvky: 21
Registrován: pát čer 04, 2004 21:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Martin M. » pát črc 22, 2005 07:47

Zdravím všechny,
tak koukám,že řešíme stejný problém. Teče mi PZ dveřmi do auta už od začátko co jsem ho koupil. Na tuto stranu to bylo bouraný, resp.PZ blatník a dveře. Od té doby je tam mokro. Pomáhá mi občas Silikonový sprej na těsnění dveří, ale po nedávných deětích nepomohlo nic. Už jsem i s autoklempířem poposazoval dveře a stále nic.
Martin M.
Laguna 2.0 RXE '97

vesco
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 10, 2005 18:55
Bydliště: Holešov

Příspěvek od vesco » pát črc 22, 2005 09:05

Ahojky všem,
takže vyskouším asi ten silikon a ucpu ten kanálek co se spojují ty dva plasty na zadním prahu dveří.Momentálně jezdím s isolepou s kterou jsem přelepil zvenku vrch a bok dveří...a neteče :D
Robert

josef01
Člen RCČR
Příspěvky: 445
Registrován: pon čer 20, 2005 12:54

Příspěvek od josef01 » pát črc 22, 2005 10:30

vesco,

než to uděláš sedni do suchýho auta a druhej ať ti hadicí (lepší než belík) stříká okolo místa kde myslíš že ti teče. někdo tu již takhle radil. Jedině tak se zjistí příčina.

Honza

Uživatelský avatar
pyxo
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: úte říj 11, 2005 08:43
Bydliště: Bratislava

zatečená Laguna

Příspěvek od pyxo » čtv říj 13, 2005 13:07

Bacha největší, neblbější a nejstupidnější problém při bazénu v Laguně je střešní anténa, stačí se jí jednou blbě dotknout a nebo zapomenout odšroubovat před vjezdem do myčky a netěsní, mě takhle XXXXXX do auta přes ní a byla celkem sranda když jsem chtěl ráno DO otevřít auto a v horním panelu kde je umístěnej i přijímač byl litr vody
P.Y.X.O.
Espace IV
2.2 dci 110 kw
H.A.N.D.
Have A Nice Day

Uživatelský avatar
Ladislav Ballý
Člen RCČR
Příspěvky: 489
Registrován: stř pro 31, 2003 07:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladislav Ballý » sob říj 15, 2005 22:51

Hele Vesco, koukni se ze pod auto, tam jsou někdy ucpávky a sem tam nějaká vypadne.
Láďa B
Laguna 2.2D RXE, Laguna II 2.2 DCI

Uživatelský avatar
Filip
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pon led 26, 2004 12:16
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip » čtv říj 27, 2005 11:00

Caute, mam rovnaky problem, mlaka za soferovym sedadlom. Hlavne po vydatnom dazdi. Myslel som ze to bude tiect niekde cez strechu, ale raz po dazdi otvorim nahodou LZ dvere a vidim pekny prudik vody stekajuci z tesnenia na prahu dveri. Voda tam pravdepodobne steka pozdlz tesnenia dveri a dole sa to nazhromazdi a nasledne pretecie do auta. Pokusim sa naimpregnovat tesnenie dveri a uvidim co bude dalej....vdaka za dobre tipy
Filip, Laguna 98,1.8RT 8V

Uživatelský avatar
laguna
Advanced member
Příspěvky: 310
Registrován: úte kvě 25, 2004 12:47
Bydliště: bratislava

Příspěvek od laguna » čtv říj 27, 2005 21:40

pozor aj na zatekanie spod čelneho skla, riešil som to dvakrat, vzdy po vymene predneho skla!!!!! sklenari ho slabo zatesnia a ked prsi steka to cez blatnik pod koberece, treba zobrat silikon a kraje okna poriadne zasilikonovat ale zas tak, aby ste tam dostali lištu.
laguna 1,8 rv94

sesto
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: ned zář 18, 2005 14:43
Bydliště: Slovensko - Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sesto » čtv říj 27, 2005 23:04

Filip píše:Caute, mam rovnaky problem, mlaka za soferovym sedadlom. Hlavne po vydatnom dazdi. Myslel som ze to bude tiect niekde cez strechu, ale raz po dazdi otvorim nahodou LZ dvere a vidim pekny prudik vody stekajuci z tesnenia na prahu dveri. Voda tam pravdepodobne steka pozdlz tesnenia dveri a dole sa to nazhromazdi a nasledne pretecie do auta. Pokusim sa naimpregnovat tesnenie dveri a uvidim co bude dalej....vdaka za dobre tipy
Zo spodu dveri su odvodnovacie kanaliky.
Teba tie vycistit
Šes?o
Renault 25 TX Symphonie
VW 1500S TYP3 1964

Uživatelský avatar
hobitt
Junior member
Příspěvky: 225
Registrován: pát led 02, 2004 11:06
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hobitt » čtv říj 27, 2005 23:43

laguna píše:pozor aj na zatekanie spod čelneho skla, riešil som to dvakrat, vzdy po vymene predneho skla!!!!! sklenari ho slabo zatesnia a ked prsi steka to cez blatnik pod koberece, treba zobrat silikon a kraje okna poriadne zasilikonovat ale zas tak, aby ste tam dostali lištu.
Mě zase teče na hlavu střešním oknem. O pořád nemohu přijít na to kudy, nepomohl ani test z hadicí ze studny. Prostě když jsem na okno stříkal proud vody tak ani kapka nenatekla dovnitř. A když venku přes noc prší tak mi ráno teče v zatáčce na hlavu. Nemáte někdo nějakou radu jak odhalit kde to teče, případně jestli to může tect ještě nikudy jinudy než oknem?
Petr, Laguna 1.8i r.v.97

Uživatelský avatar
SaryK
Člen RCČR
Příspěvky: 332
Registrován: čtv pro 23, 2004 21:34
Bydliště: Holýšov

Příspěvek od SaryK » pát říj 28, 2005 00:00

hobitt píše:
laguna píše:pozor aj na zatekanie spod čelneho skla, riešil som to dvakrat, vzdy po vymene predneho skla!!!!! sklenari ho slabo zatesnia a ked prsi steka to cez blatnik pod koberece, treba zobrat silikon a kraje okna poriadne zasilikonovat ale zas tak, aby ste tam dostali lištu.
Mě zase teče na hlavu střešním oknem. O pořád nemohu přijít na to kudy, nepomohl ani test z hadicí ze studny. Prostě když jsem na okno stříkal proud vody tak ani kapka nenatekla dovnitř. A když venku přes noc prší tak mi ráno teče v zatáčce na hlavu. Nemáte někdo nějakou radu jak odhalit kde to teče, případně jestli to může tect ještě nikudy jinudy než oknem?

Zkus se mrknout na anténu!
Vašek T.

Aktuálně: Espace IV 2.0 DCi 127Kw, 6AT AJ0 (Jatco), 2012, DPF
Clip 1.68
Historie: Espace III, 2.0 8V, Laguna I 1.8 8V

sesto
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: ned zář 18, 2005 14:43
Bydliště: Slovensko - Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sesto » pát říj 28, 2005 00:02

hobitt píše:
laguna píše:pozor aj na zatekanie spod čelneho skla, riešil som to dvakrat, vzdy po vymene predneho skla!!!!! sklenari ho slabo zatesnia a ked prsi steka to cez blatnik pod koberece, treba zobrat silikon a kraje okna poriadne zasilikonovat ale zas tak, aby ste tam dostali lištu.
Mě zase teče na hlavu střešním oknem. O pořád nemohu přijít na to kudy, nepomohl ani test z hadicí ze studny. Prostě když jsem na okno stříkal proud vody tak ani kapka nenatekla dovnitř. A když venku přes noc prší tak mi ráno teče v zatáčce na hlavu. Nemáte někdo nějakou radu jak odhalit kde to teče, případně jestli to může tect ještě nikudy jinudy než oknem?
Mne to tiez tieklo.
Rozobral som to a vybral celu konstrukciu.Pekne odmasnil a ciernym tmelom co sa lepia skla zatmelil o strechu.Drzi ako nove a bez mokrej hlavy.Tesnenie medzi sklom a konstrukciou som pekne vydrhol a namazal bielym olejom.Tesnenie ozilo a je mekucke ako nove :wink:
Naposledy upravil(a) sesto dne sob říj 29, 2005 22:15, celkem upraveno 2 x.
Šes?o
Renault 25 TX Symphonie
VW 1500S TYP3 1964

Raduna
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pon srp 30, 2004 21:44

Bázén vzadu pod nohama

Příspěvek od Raduna » pát říj 28, 2005 18:44

Ano tento problém jsem také řešil a vyřešil. Vždy za většího deště vzadu pod nohama mokro a při otevření zadních dveří v kanálku voda. Myslel jsem že ve dveřích chybí ten igelit co chrání tapecírunk proti vodě. Tak jednoho děštivého dne zase mokro vzadu ihned uháním do garáře rozebírám zadní dveře, ten igelit no on to u Laguny není igelit, ale taková pěnová folie tam ale je. ale přesto tam ta voda byla mezi tapecírunkem a tou pěnovou folií. tak kudy se to tam dostalo? Voda stýká okolo rámu dveří dolů až narazí na tu aretační tyčku dveří po té stýká dovnitř do dveří po té folii i po tapecírunku a dole mezi tapecírunkem a dveřmi do kanálku z kanálku do vnitřku na kobereček a už je tam to mokro. Takže trochu fantazie igelit silikon atd. a od té doby sucho. Bylo to na obou stranách záleželo z jaké strany pršelo. Teď může lít jak z konve a nikde ani kapka. hodně štěstí všem.

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna I“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 11 hostů