bezpečnostní pásy

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

jarda69
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: čtv dub 12, 2007 17:22
Bydliště: Neratovice
Kontaktovat uživatele:

bezpečnostní pásy

Příspěvek od jarda69 » pát čer 08, 2007 20:20

Mám dotaz jestli se dá někde sehnat prodloužení na pásy , na zadní sedačce mám dětskou autosedačku a ta je asi hodně široká a zakrejvá díl bezp. pasu co je připevněn pod sedačkou , a tím pádem nejde dítě připoutat ( jde to ale dost špatně) prosím někoho o radu jak na to . :( děkuji
RENAULT MEGANE II. 1.5 dci 06. 78kw

pgp
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: pon zář 11, 2006 12:56
Bydliště: Ostrava

Re: bezpečnostní pásy

Příspěvek od pgp » úte čer 12, 2007 15:10

jarda69 píše:Mám dotaz jestli se dá někde sehnat prodloužení na pásy , na zadní sedačce mám dětskou autosedačku a ta je asi hodně široká a zakrejvá díl bezp. pasu co je připevněn pod sedačkou , a tím pádem nejde dítě připoutat ( jde to ale dost špatně) prosím někoho o radu jak na to . :( děkuji

Jó, tak to by mě taky zajímalo, mám ten stejný problém. Sedačka překrývá kotvu pásu a je nutno ji před zapnutím posouvat. Zatím se mi nikde nepodařilo na nějaké prodloužení pásů narazit. Pokud někdo máte tip, poraďte prosím.
Megane II 1.6 Grandtour

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » čtv čer 14, 2007 06:43

:?: Chlapi vy jste se úplně pomátli..... !!!!

:idea: co takhle prodloužení brzdy, aby na ni dosáhla ženská, nebo volantu ?

:!: tady je návod, jak to provézt:

To se sundá volant, nabije se na tu tyč trubka osoustružená tak, aby měla přesah dvě stovky a zahřátá na 300 st. C následně se přikryje zbytek palubovky a spoj se důkladně obvaří elektrodou EB.121 a lehce přežíhá plamenem. Prodloužení zamaskujeme novodurovou trubkou o průměru 100mm, kterou nastříkáme černým sprayem. Volant se nabije kladivem na vložku, zavařenou v trubce. Osoustružený průměr odpovídá vnitřnímu průměru tisícihranu. Poté se dotáhne maticí, zkumo ověří poloha volantu při přímé jízdě a spoj se pojistí svarem a zalije epoxidovou pryskyřicí.
Airbag není možno namontovat, proto pyropatronu odpálíme plochou baterií, vyřežeme plátno, vnitřek vycpeme skelnou vatou pro tlumení nárazu hlavy a zamaskujeme stopy po vytržení. Tímto vznikne tajná schránka, kterou je možno použít např. na prezervativy.

A další návod na tu brzdu:

Na okružní pile vyrobíme z dubového dřeva špalek o rozměrech 100 x 50 x X mm. Rozměr X ověříme zkusmo posazením drahé polovičky za volant a odměříme chybějící vzdálenost. Špalek provrtáme průměrem 12mm a zahloubíme průměrem 22mm do hloubky 15 mm. Pedál brzdy podložíme a provrtáme v jeho prostřední části. Šroubem M12 - 120 přitáhneme špalek k brzdě, matici umístíme zespoda. Nakonec vše otočíme černou izolační páskou. Celek je velmi působivý....


Úpravy je nutno nechat schválit u Ústavu pro silniční dopravu ČR, neobával bych se ale komplikací.
:D :D :D :D

S pozdravem wc :D

PS: prodloužení pásu nevím, ale příště uvedu návod na prodloužení penisu
:D
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

lubosov
Advanced member
Příspěvky: 255
Registrován: úte srp 29, 2006 18:30

Příspěvek od lubosov » pát čer 22, 2007 20:23

PS: prodloužení pásu nevím, ale příště uvedu návod na prodloužení penisu
Very Happy

Už nemusíš - už vieme aký si veľký :lol:

jarda69
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: čtv dub 12, 2007 17:22
Bydliště: Neratovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jarda69 » ned čer 24, 2007 11:15

Tak nevím zda jsme jenom dva co mají tento problém , a asi jsme tady jediní co mají děti a dbají na jejich bezpečnost .Nebo snad tady jsou jen ti co nemají děti asi jako náš velký WC ?? Ale už jsem to vyřešil koupil jsem na vrakovišti spodek pasu co je u řidice nebo u spolujezdce a namontoval ( spokojenost ).Jinak mas dobré návody WC taky už vím jak seš velkej penis :D :D :D
RENAULT MEGANE II. 1.5 dci 06. 78kw

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » ned čer 24, 2007 22:55

Milý Jardo 69.
Nevím, co víš o tom, jak jsem velkej penis, ale já tuším něco o Tvé oblíbené poloze.

Každopádně oceňuji snahu věc řešit netradičně pomocí prodlužování pásů..... a tak......


Pokud se mohu vyjádřit k tomu prodlužení pásu, samozřejmě to lze poměrně lehce provézt. Tento úkon - ač je proveden dostatečně a tuhost onoho přípravku bude zřejmě srovnatelná s originálním vybavením, bohužel neřeší v případě havárie trestní odpovědnost rodiče za zanedbání péče nepřipoutáním dítěte, protože se nejedná o schválený bezpečnostní prvek.

Na trhu je dostatek různých typů dětských autosedaček a to jak nových tak second hand, abychom nemuseli dělat takové věci. Pokud mi nevyhovuje, prodám a koupím jinou. Děláme to takhle ostatně i s auty, tak proč proboha nadstavovat pásy ????

Mimochodem víte o tom, že zadní pásy mají rovněž pyrotechnické předpínáky? Viděli jste, co to dovede?

Sám bych tuto věc takovým způsobem nikdy neřešil.

S pozdravem

wc :D
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

MikeTT
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: úte říj 23, 2007 13:22
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MikeTT » úte říj 23, 2007 16:41

jarda69 píše:Tak nevím zda jsme jenom dva co mají tento problém , a asi jsme tady jediní co mají děti a dbají na jejich bezpečnost .Nebo snad tady jsou jen ti co nemají děti asi jako náš velký WC ?? Ale už jsem to vyřešil koupil jsem na vrakovišti spodek pasu co je u řidice nebo u spolujezdce a namontoval ( spokojenost ).Jinak mas dobré návody WC taky už vím jak seš velkej penis :D :D :D
Mám 1,6 a vzadu a u spolujezdce je systém zvaný ISOFIX , ten by ti měl pomoct , ale jde o to že musíš mít sedačku s lyžinama na které je umístěna

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » úte říj 23, 2007 17:56

Ve vícero autech mám problém s ukotvením dětské sedačky - resp. stejně řeším nedostatek místa, vykloubenou ruku ap.
Řeším to tak, že si sedačku nejprve šoupnu na druhou stranu, zapnu pás a sedačku srovnám. Není v tom žádné kouzlo.
Holt jsem si měl vybrat užší dětské sedačky - jenže tyhle byly ze všech nejbezpečnější... ;)
Vždy je něco za něco a nejde o problém, se kterým bych neuměl žít.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

KUNAX
Junior member
Příspěvky: 140
Registrován: stř zář 12, 2007 07:49
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KUNAX » stř črc 09, 2008 10:36

Uh,my god. Prodlužovat pásy? To dítě chcete spíš zabít než zachránit ne? Pokud se tu nebavíte o nějakým speciálním přípravku schváleným a atestovaným. Pásy jsou nějak konstruovaný a zkoušený a svévolně je prodlužovat asi neni to nejlepší co můžu pro dítě udělat...
R19 PhII 1.8 66kW

ScenicNoir
Junior member
Příspěvky: 171
Registrován: úte bře 25, 2008 17:02

Příspěvek od ScenicNoir » stř črc 09, 2008 12:29

Chápu že prodloužit pás tak aby měl pevnost stejnou nebo vyšší není po technické stránce problém, ale stejně bych to nedělal kvůli těm předepínačům.

Navíc pásy dokážou v extrémním případě způsobit člověku mnohočetná vnitřní poranění. Právní důsledky se pak dost liší podle toho jestli to způsobil atestovaný pás nebo nějaký homemade od kutila, který je chytřejší než vývojový tým výrobce sedačky a vozidla.

Na atestech nijak zvlášť nebazíruju ale je rozdíl jestli atest chybí mračítkům, nebo bezp.pásům.

Dětskou sedačku jsem kupoval už několikrát a první co jsem v obchodě slyšel bylo: přijeďte s autem a nejdříve jí vyzkoušejte

jirina42
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte srp 05, 2008 08:47

Příspěvek od jirina42 » úte srp 05, 2008 09:01

No, on ten vyvojovy tym vyrobce asi zase tak chytry nebyl. Prostor pro sedacku je neskutecne maly a navic jsou zamky strasne moc zapustene v sedadlech. Stacilo by kdyby byly o par centimetru delsi a bylo by to v pohude.
Pred par dny jsem kupoval novou sedacku a specialne jsem se zameril na to, aby byla co nejuzsi (ale zase jsem nechtel sedacku z Tesca za 980Kc) ... nepomohlo - zapnout pas ze strany kde je sedacka je temer nemozne a z druhe strany je druha sedacka. Ja uz jsem se to ze strany sedacky jakz takz naucil, ale zena je tehotna, takze se pravda pres sedacku nemuze prehnout tak moc jako ja... co ted poradi chytrejsi panove shora? Teda krome blbych kecu typu "nemeli jste mit tolik deti"?
Verte mi, ze kdyby me prodejce Renault upozornil, z do auta nelze umistit detske sedacky, tak bych si koupil aute jine.
Osobne bych do prodluzovani pasu asi nesel,... spis bych hledal neco jako prodluzovacku zamku pasu - na jedne strane jazycek, na druhe strane dalsi zamek a mezi tim par centimetru pasu. Asi by se to dalo celkem snadno vyrobit, ale do toho se mi z duvodu uvedenych v diskusich vyse moc nechce.

Zdravim

Jirka

vlasdoli
Starting member
Příspěvky: 78
Registrován: čtv lis 19, 2009 11:19

Prodlouzeni pasu

Příspěvek od vlasdoli » pon led 04, 2010 18:55

Zajimolo by me zda jste to uz nejak vyresili protoze mam stejny problem.
Sedacku mam s ISOFIXem a tudiz s ni nelze nijak pohnout na stranu jak nekdo doporucoval. Navic ta zasuvka pasu je dost utopena v sedaku a jeste s velmi nepraktickym uhlem takze zapinani je fakt problem, musim rict nejhorsi co jsem zazil (Passat, Octavka, Vectra, Fabia, Focus).

Moje predstava je samozrejme atestovane nadstaveni: zastrcka - kousek pasu - zasuvka, pripadne ta zastracka (co je primontovana na karoserii) by mohla byt delsi a trochu vice zahnuta dopredu...

No proste tvurce automobilu zase vytvoril dalsi bastl!

Diky
Renault Megane II Grandtour, 1.5dCi 74kW, Confort Expression, Tiptronic, 60.000km, rv 2005

jirina42
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte srp 05, 2008 08:47

Příspěvek od jirina42 » úte led 05, 2010 07:57

Nakonec jsem to vyresil tak, ze pas nechavam zapnuty porad a kluk si pod nej vzdycky vleze. Akorat ho musim uplne cely vytahnout z navijece, ale je to v pohode. Dokonce bych rekl ze je to mozna jednodussi nez se tam porad dozadu nahybat a hledat zastrcku na pas :-)
Je treba ziskat ten spravny cvik, ale pak je to v pohode.

vlasdoli
Starting member
Příspěvky: 78
Registrován: čtv lis 19, 2009 11:19

Příspěvek od vlasdoli » úte led 05, 2010 09:47

Diky vyzkousim to.
Renault Megane II Grandtour, 1.5dCi 74kW, Confort Expression, Tiptronic, 60.000km, rv 2005

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » ned led 10, 2010 23:20

Ahoj,
mám problém s předními pásy - špatně se navíjí. Zkoušel jsem u řidiče přitáhnout pružinu, nejdřív mi asi třikrát vyskočila, pak se mi ji povedlo přitáhnout o pět otáček - na konci pásu je cítit znatelný odpor pružiny, ale tak daleko je nevytahuji. Problém přetrvává. Když jsem sundal ten plast na sloupku a potáhl za pás nad navíječem, bylo cítit, jak to pružina bere zpátky a to dost silně, takže jsem usoudil, že je problém v oku nahoře.
Nevíte někdo, jestli to něčím ošetřit, nebo nějak upravit to oko?
Naposledy upravil(a) Zefek dne stř led 25, 2012 01:03, celkem upraveno 1 x.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Příspěvek od Rado77 » pon led 11, 2010 08:51

Nestaci len streknut ten sprej na pasy? Vraj to pomaha...
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
volfik
Člen RCČR
Příspěvky: 313
Registrován: čtv lis 15, 2007 19:44
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

nástavec k pásu

Příspěvek od volfik » ned bře 14, 2010 19:31

Trochu pozdě,ale já měl v autě tuhle věc.Mám auto ze švýcar a bylo tam tohle.Asi měl původní majitel problém s pasy.Našel jsem to na netu:http://translate.google.cz/translate?hl ... y_id%3D241.
A funguje to. :wink:
Renault Espace III,2,0i /8v r.v.97,7 míst,R19 Chamade 1,7 RXE r.v.92,ex-Clio 1,4i r.v.96

vlasdoli
Starting member
Příspěvky: 78
Registrován: čtv lis 19, 2009 11:19

Re: nástavec k pásu

Příspěvek od vlasdoli » ned bře 14, 2010 21:00

volfik píše:Trochu pozdě,ale já měl v autě tuhle věc.Mám auto ze švýcar a bylo tam tohle.Asi měl původní majitel problém s pasy.Našel jsem to na netu:http://translate.google.cz/translate?hl ... y_id%3D241.
A funguje to. :wink:

To presne hledam... ale kde to koupit u nas?
Renault Megane II Grandtour, 1.5dCi 74kW, Confort Expression, Tiptronic, 60.000km, rv 2005

Uživatelský avatar
falonso
Junior member
Příspěvky: 127
Registrován: úte úno 23, 2010 09:20
Bydliště: Plzeňský kraj

Příspěvek od falonso » pon bře 15, 2010 13:54

Opravdu pomůže ten sprej.Je to SIPREM od Normfestu.Stojí kolem 200,-kč a jedná se o silikon na suché bázi.Takže to nemastí,ale přesto zvětšuje kluznost pásu. Z vlastní zkušenosti doporučuji po roce opakovat.Je to práce na 3 minuty u všech pásů a jeden sprej vám vydrží několik let...Vyzkoušeno-funguje to-doporučuji... :wink:
RENAULT MEGANE II , 1.6 16V , r.v. 2003 , K4M 760 , modrá metal.

Uživatelský avatar
Cowley
Starting member
Příspěvky: 47
Registrován: úte bře 27, 2007 07:53
Bydliště: Zlín

Prodlužka pásu

Příspěvek od Cowley » čtv zář 23, 2010 22:44

Ano v ČR se nic takoveho nedela. Pomuze si vygooglit: seat belt extension. Vyleze Ti milion odkazu. Tato sranda prijde asi na 10 liber (prodlužka o 350mm) a dalších 8 liber poštovného :-) http://www.disabledinfo.co.uk/dis/131-s ... ension.asp
Scénic 1998, 1,9dTi, 72kW,modrá tmavá, 5,5l /100km dlouhodobě

Uživatelský avatar
Kuno
Senior member
Příspěvky: 1941
Registrován: stř led 16, 2008 21:05

Příspěvek od Kuno » pát zář 24, 2010 16:58

já mám děcek jak školník ale zatím jsem každé v pohodě do sedačky-ek připoutal.
Možná to bude také i tím,že jsou krásné,chytré a hlavně štíhlé po mě. :D :D :D

Váňa
Junior member
Příspěvky: 190
Registrován: ned bře 22, 2009 15:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Váňa » sob zář 25, 2010 23:24

:twisted: Na 100% je jistá vždy jen matka. Chytré děti mohou být i po mě.
Renault Laguna III combi, 2.0 dCi (110 kw), 2011
Renault Megane II combi, 1.5 dCi (78 kw), skoro 07

tek
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: stř bře 11, 2009 00:17

Příspěvek od tek » pon zář 27, 2010 23:56

Potvrzuji, že zapnout pás u téhle autosedačky: Britax Römer KidFix 2010
http://www.babystar.cz/index.php?page=s ... &Itemid=54
je náročné. Když se připne ISOFIXem, tak s ní nejde hnout, takže musím jednou rukou tlačit na zámek v sedadle směrem od autosedačky a druhou se to snažit zacvaknout. Když jsem to dělal poprvé, tak i tekla krev. Dá se to ale nacvičit. Nehledě na to, že když se mi už podařily vyměnit žárovky ve světlech na obou stranách, tak tohle je už brnkačka :-)
Jiný auto s ISOFIXem jsem s touhle sedačkou ještě nezkoušel, tak nevím, jestli je to jinde lepší nebo horší.
Škoda, že se nedělají autosedačky pro tuhle velikost dětí s vlastními pásy, potom by to bylo v pohodě.

Přiznávám, že nástup do auta je u nás operace, žena jezdí s oběma dětma vzadu, takže nejdříve musí nastoupit starší dítě napravo do autosedačky, potom se upásá, potom se musí doprostřed přidělat sedačka protisměru s miminkem a nakonec si může sednout žena.

Vůbec si nechci představovat, kdyby se stalo něco, že bychom museli z toho auta nějak fakt rychle vypadnout, asi budu muset někam na strop přidělat nějakou tu přeřezávačku pásů, něco jako jsou v autobusech kladívka u oken :-)

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: bezpečnostní pásy

Příspěvek od benytrans » úte črc 19, 2011 14:06

Co to je za zvláštní sedačku, která se musí zároveň s isofixem pásat i pásy? To je jen pro vaší jistotu, nebo proč to tak děláte?
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

Uživatelský avatar
jizat
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: pát bře 04, 2011 06:25
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: bezpečnostní pásy

Příspěvek od jizat » úte zář 11, 2012 14:01

Renault Megane II Grandtour Luxe Dynamique 2.0l 16V

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 25 hostů