Točí motorem a nenastartuje Espace III/2001

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
josefmks
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát čer 25, 2010 15:07
Bydliště: Pardubice

Točí motorem a nenastartuje Espace III/2001

Příspěvek od josefmks » pát čer 25, 2010 15:13

Zdravím, nepravidelně se mi stává, že starter točí motorem, ale ten nenaskočí. Imobilizer normálně zhasne. Po několika pokusech nastartuji.

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Márty » pát čer 25, 2010 15:45

nepíšeš motorizaci, ale tipuji na 2,0 16v, pokud ano, bývá to čidlo horní úvratě.
Předpokládám, že benzin jde k motoru atd...
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

viadrus
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 08, 2023 10:17
Bydliště: Smilovice

Re: Točí motorem a nenastartuje Espace III/2001

Příspěvek od viadrus » pon led 09, 2023 18:44

Zdravím!
Mot. F4R Espace III. r.2001
Mezi svátkami pro návrat, motror ihned nastartoval, ale asi po 4 s klidně zhasnul!
Imobilizer funguje, při zapnutí zapalování do II. polohy zhasne, startér točí OK, je po GO, ale motor od té doby ani neškytne, domů cca 30 km odtahem!
Čerpadlo BZ točí, přívod BZ k motoru pd tlakem, při rozpojení mě BZ hezky postříkal, svíčky vypálené, ale suché, nastříkal jsem do válců BZ, poté stejně ani neškyto! Takže zřejmě ani jiskra nejde na svíčky!
Vypadá že je bloknutý BZ i el na integrované cívky na svíčkách.
Vyměněny všechny dostupné relátka, tedy u baterky i u UCH, zkontrolovány - proměřeny všechny pojistky i ty veliké a tak už několikátý večer prolézám zde návody o závadách! Koupené náhradní zapal.cívky, objednaná ze SL druhá UCH B2 BIII, ale tam nebude fungovat imobilizér, tokže akorát do zásoby! Nádr před dvěma roky čištěná, oprava nalomeného kolínka u čerpadla, s tím jsem dojel po koupi z K.Varů!
Zamykám vnitř. centrál tlačítkem a dveře klíčkem, dálkač nefunkční od koupě. Startér před rokem GO, protože se nevracel ve spínačce klíček ze startovací polohy a po stresu na policej.stanici jsem na stopce šachopval a po novém nastarování pak jel 3 km se zapnutám startérem! :-(
Následovala výměna vložky spínačky, el. část zůstala původní, zlobila fabka a nedařily se vydolovat přívodní dráty, tak jsem to jen prohodil.
A nastal i problém (mělo by to jít do jiné sekce)
při demontáži sedačky spolujezdce se mi protočily u dvou zadních šroubý ty hluboko utopené vkládané matice!
To netuším, jak si s tím poradím!
Už asi rok bloknuté rádio a v Renaultu podle techničáku neumí dodat kod pro odblokování rádia!
Takže 14 dní nejezdím a hrabu se v eletrice!
Jinak Smilovice u Hnojníku poblíž Český Těšín, kdyby měl někdo tip na schopného eletrikáře!
Potěšoio by! marcell

Uživatelský avatar
michal.sk
Junior member
Příspěvky: 135
Registrován: pát dub 19, 2013 07:23
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Točí motorem a nenastartuje Espace III/2001

Příspěvek od michal.sk » pát led 13, 2023 19:16

narazovy senzor??? kod radia je ten najmensi problem... na radiu je napisany
čo bolo, bolo... teraz je to .:Renault::Espace::1998::E2::2,0::8V:.

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2456
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Točí motorem a nenastartuje Espace III/2001

Příspěvek od Dawes » stř led 18, 2023 23:01

Tyjo fakt že jo. Na ruce bych si nas... že jsem to nekontroloval důkladnějc.
Dvakrát nejmíň jsem ten vehement měl odpojenej a kontroloval jsem ho, ale až když jsem teď místo něj do konektoru strčil drát, auto jede.
Takže po vylaborování a důkladný kontrole nárazáku zjištěno, že jak auto stojí poslední tři roky venku, bylo zevnitř olezlý a hnusný, takže vodilo/nevodilo. Respektive měřák naměří vodivost, nějakej přijatelnej odpor danej tím že nejde o nepřerušený vodič, ale jak má projít nějaký proud, je to málo a obvod čerpadla a lišty byl blokován.

Takže nový čidlo a hotovo :-)
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

viadrus
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 08, 2023 10:17
Bydliště: Smilovice

Re: Točí motorem a nenastartuje Espace III/2001

Příspěvek od viadrus » čtv led 26, 2023 13:45

Dawes - ty se máš, já tam to prostorové čidlo nemám, ten prostor tam je prázdný! 2.0 16V F4R, ale je fakt, že jsem s ním asi před půl rokem na křižovatce do auta přede mnou drcnul, když si paní, co už z ní vyjížděla, to najednou rozmyslela a já koukal vpravo vlevo, zda mi nic taky nehrozí!

viadrus
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 08, 2023 10:17
Bydliště: Smilovice

Re: Točí motorem a nenastartuje Espace III/2001

Příspěvek od viadrus » čtv led 26, 2023 13:47

Dawes - prostorové, jasně že nárazové, už z toho blbnu! :-)

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů