Snímač tlaku oleje R5 Alpine Turbo 122B

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr Opálka
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: pon lis 23, 2009 17:58
Bydliště: Ostrava

Snímač tlaku oleje R5 Alpine Turbo 122B

Příspěvek od Petr Opálka » pon lis 23, 2009 18:23

Dobrý den vespolek.
Po několika letech (..kvůli nedostatku času...) konečně dokončuji renovaci svého R5 Alpine Turbo a začínám se chytat na různé špeky. Co mě trápí aktuálně je nefunkční snímač tlaku oleje. U Alpine a Alpine Turbo je to sdružený snímač se dvěma PINy jak rozpínacím na kontrolku mazání, tak i vývodem z reostatu do palubního ukazatele tlaku oleje. Problém je se sehnáním jiného, nového apod. V nouzi jsem nechal vyrobit "T" kus a rozhodl se nahradit tento sdružený snímač zvlášť spínacím, tak snímacím. Jenže jak se zdá, tak jsem si moc nepomohl, protože o ten snímací s vhodnými parametry taky nějak nemůžu zavadit.. :cry:
Poradíte mi prosím někdo kde se k němu dostat? Parametry jsou: závit 14x1,5 a max 6Bar.
Díky za jakékoliv info.. 8)

Uživatelský avatar
Petr Opálka
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: pon lis 23, 2009 17:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Petr Opálka » stř pro 02, 2009 11:24

No tak to vypadá, že tohle asi nikdo ještě neřešil. Nakonec mi v Renaultu našli nějaký zahrabaný kousek ve Francii. Parametry odpovídají, snímač 6Bar i spínač v jednom za 2.021,-Kč :shock: , bohužel je ale z R5Alpine a ne R5AT, takže mu chybí delší dřík pro objímku na hadici k turbu. Ale nic co by šikovný soustružník nevyřešil... 8)

Streetkid
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: pát črc 25, 2008 17:28
Bydliště: Mikulčice

Příspěvek od Streetkid » ned pro 06, 2009 19:38

Všímám si asi pozdě, ale mělo by to sedět i z Volva 343 turbo, blok je stejný a čidlo by mělo být totožné. Otázka je, co je jednodušší sehnat..

Uživatelský avatar
Petr Opálka
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: pon lis 23, 2009 17:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Petr Opálka » ned pro 06, 2009 20:40

Jo jo, díky, ale jak jsem psal, mám nový sníma z Alpiny atmosférické. No takže parametry ok, akorát to má obyčejné, krátké šroubení, zatímco Turbo má delší dřík šroubu, který je vrtaný. Tzn mezi blokem motoru a čidlem je objímka hadice mazání turba. To by teoreticky to Volvo asi mělo taky. No ale 2litry už jsem zacvakal tak teď se snaší soustružník vytočit ten mezikus. V zásadě by to měla být brnkačka.

Díky za info, kdyby to neklaplo, vím kde zapátrat.. :D
R 5 Alpine Turbo, Moto Guzzi Breva V1100
... pak ještě další ale ty nestojí za řeč... (moc nové, moc elektronické, moc..... )

Streetkid
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: pát črc 25, 2008 17:28
Bydliště: Mikulčice

Příspěvek od Streetkid » ned pro 06, 2009 23:37

Vím o co se jedná protože oživuju AT taktéž, a tu bambuli též zatím nemám. Mám v plánu přídavné budíky s přesnou stupnicí, takže to tam bude stejně trochu jinak, motor se bude časem upravovat.
Chválím bílou barvu, s červeným interiérem je to pecka.
Jinak pokud můžu nějak dál pomoci, jsem tady :)

Uživatelský avatar
Petr Opálka
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: pon lis 23, 2009 17:58
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Petr Opálka » pon pro 07, 2009 09:40

No já ho už oživil, ale to byla, zdá se, ta nejjednodušší záležitost. Teď se nejvíce peru s elektrikou, kterou mám tak na 95% a těch zbývajících 5% je asi největší pakárna.... I s perfektním schématem miněkteré věci nehrají. Jedna blbě udělaná kostra a půl auta se chová jinak a nevíš proč :roll: Nejraději bych to dal elektrikáři, no ale ten pocit když to člověk zmákne sám, že.... :wink:
Kdybych ale byl ve slepé uličce, nic jiného mi stejně nezbude.... :?

No uvidíme..

Video z prvního oživení:

http://www.youtube.com/watch?v=JUktVYC5GtA
R 5 Alpine Turbo, Moto Guzzi Breva V1100
... pak ještě další ale ty nestojí za řeč... (moc nové, moc elektronické, moc..... )

Odpovědět

Zpět na „Renault 5 1973-1985“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti