Svítí kontrolka SERVIS A ESP ??

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
littleboy78
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř dub 22, 2009 15:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od littleboy78 » pát srp 21, 2009 08:09

Takže aby jsme se pohnuly, po konzultaci se jedná o chybu DF088 - OBVOD SNÍMAČE TLAKU V BRZDOVÉM OKRUHU, to znamená, že bych se před výměnou řídící jednotky zaměřil na tento snímač, zprvu zkontrolovat konektory - zaoxidování může udělat své a zkontrolovat, zda není někde kabel poškozen, pak by měl nastoupit člověk schopný pracovat s multimetrem a prověřit funkci snímače. Úplně na začátku zkontrolujte dostatek brzdové kapaliny v nádržce a případné zavzdušnění. V manuálu se píše, že mezi piny 1 a 3 by mělo být napájení konektoru z řídící jednotky 5V. Pokud tam napětí nebude, tak je v háji kabeláž nebo skutečně umřela řídící jednotka. Já osobně bych se bez boje nevzdal a pokud by tam 5V nebylo, pokusil bych se v první fázi napájet snímač z externího zdroje 5V. Externí napájení by se dalo vyřešit řádově za stokorunu, ale to už je skutečně extrém. Spíš bych očekával jednodušší závadu, možná bude chtít snímač jen nakalibrovat. Takhle nadálku se špatně radí

PS: Snímač by měl zřejmě být na hlavním brzdovém válci
VW Golf VI + Smart ForTwo
minulost - Laguna II, PH1 2001, 1.6 16V Privilege, LPG

Legish
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: čtv čer 18, 2009 14:37

Příspěvek od Legish » stř srp 26, 2009 14:13

Tak zdravim. Znackovy servis na Zlicine mi skutecne zdarma vymenil celou ridici jednotku ABS. Cili kdo ma problem at se zajde zeptat do Renaultu protoze ta svolavaci akce funguje.

LAGUNA II Grandtour 2006 2.2 dci 102 kw s FAP

scorpio
Junior member
Příspěvky: 148
Registrován: stř čer 17, 2009 11:39

Příspěvek od scorpio » ned srp 30, 2009 19:36

nazdárek lagunaci, tak ja mam problem s ESP vyresen,mel jsem spatne cidlo na prednim levem kole, jo a taky tomu prispivaly i cepy rizeni, byly docela vymlacene a pri nerovnosti mi to jeste problikavalo,tak sem je vymenil a mam klid!!! :P tak se mejte a hyckejte si sve mazlicky :wink:

Robino2009
Junior member
Příspěvky: 216
Registrován: úte črc 07, 2009 10:38
Bydliště: SK, Martin

Příspěvek od Robino2009 » úte zář 08, 2009 22:21

Legish píše:Tak zdravim. Znackovy servis na Zlicine mi skutecne zdarma vymenil celou ridici jednotku ABS. Cili kdo ma problem at se zajde zeptat do Renaultu protoze ta svolavaci akce funguje.

LAGUNA II Grandtour 2006 2.2 dci 102 kw s FAP
Ahoj.
Tak už aj ja som DF088 pozitiv...:-(
Tá zvolávačka predpokladám funguje len na autá kúpené u nás, nie? Čo ak je auto dovezené z F? Mne servisák povedal, že čidlo je súčasťou modulu ABS, ESP... Ak by bolo mimo, videl by som svetielko na konci tunela...
Laguna II Grandtour 1,9dCI, F9Q 758 FAP, 2/2006

erste
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 09, 2009 00:01

Příspěvek od erste » stř zář 09, 2009 00:37

Po precitani Vasich problemov s ESP sa pripajam i ja k Vam a to az ze Slovenska. Tu taktiez mame take iste problemy. No ine sposoby odstranenia zavady. Mne zasvieti ESP pri jemnom pribrzdeni na rovnej ceste (napr.dojazd ku krizovatke a pod.) a potom stale svieti a je odstavene. Vypnem zapalovanie, nastartujem a vsetko je zas OK dokial zas nepotrebujem jemno pribrzdit. Ak pribrzdujem prudko, pripadne v zakrute, vsetko funguje je OK. A co mi oznamili po diagnostike? To je ten iny sposob odstranovania zavady. Oznamili mi ze je vraj chybny spinac zadneho brzdoveho svetla, nemaju ho, musia ho objednat, k tomu cely privodny kabel a akesi klipy ktore sa mozu zlomit pri demontazi. Zatial musim asi tyzden vydrzat a hlavne opatrne brzdit. Vam sa taka pricina pozdava? Mne velmi nie, a mam obavy ze chybu budu hladat dalej a znova budu musiet objednavat dalsie veci. A tak si tu zijeme.

gap10
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: stř čer 03, 2009 20:13

Příspěvek od gap10 » stř zář 09, 2009 10:18

Robino2009 píše: Ahoj.
Tak už aj ja som DF088 pozitiv...:-(
Tá zvolávačka predpokladám funguje len na autá kúpené u nás, nie? Čo ak je auto dovezené z F?
Prave riesim rovnaky problem s Renault servisom, v kratkej dobe sa mi maju ozvat, auto dovezene z FR. Potom dam info...
Renault Laguna II Expression Plus, phase2, 11/2005, 1,9 dci 88kW

Uživatelský avatar
Giggo
Experienced member
Příspěvky: 535
Registrován: čtv zář 11, 2008 12:20
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Giggo » stř zář 09, 2009 16:18

erste píše:Po precitani Vasich problemov s ESP sa pripajam i ja k Vam a to az ze Slovenska. Tu taktiez mame take iste problemy. No ine sposoby odstranenia zavady. Mne zasvieti ESP pri jemnom pribrzdeni na rovnej ceste (napr.dojazd ku krizovatke a pod.) a potom stale svieti a je odstavene. Vypnem zapalovanie, nastartujem a vsetko je zas OK dokial zas nepotrebujem jemno pribrzdit. Ak pribrzdujem prudko, pripadne v zakrute, vsetko funguje je OK. A co mi oznamili po diagnostike? To je ten iny sposob odstranovania zavady. Oznamili mi ze je vraj chybny spinac zadneho brzdoveho svetla, nemaju ho, musia ho objednat, k tomu cely privodny kabel a akesi klipy ktore sa mozu zlomit pri demontazi. Zatial musim asi tyzden vydrzat a hlavne opatrne brzdit. Vam sa taka pricina pozdava? Mne velmi nie, a mam obavy ze chybu budu hladat dalej a znova budu musiet objednavat dalsie veci. A tak si tu zijeme.
Brzdi prudce furt :D
UKRADENÁ :( Renault Laguna II; 1.9dCi 88kW@106kW; 2001

Uživatelský avatar
Lubo
Člen RCČR
Příspěvky: 59
Registrován: ned čer 25, 2006 10:29
Bydliště: Rožnov p. R.

Příspěvek od Lubo » čtv zář 17, 2009 18:54

Ahoj všichni, u mne došlo k poruše senzoru příčného zrychlení (akcelerace). Když jsem se zeptal v Renaultu který to senzor je, ukázali mi na ten větší u řadící páky (připadalo mi to jako že si nejsou na 100% jisti). Tak jsem si ho vyměnil (9500,-kč). Chyba SERVIS-ESP se ukazovala dále. Tak jsem pročistil kontakty na ŘJ ESP (Laco19 ještě jednou děkuji). Taky to nepomohlo. Mezitím už jsem si sehnal DDT2000 a až pomocí toho programu jsem zjistil že senzor příčného zrychlení je ten menší (taková kostka za 1900,-kč). Od výměny je klid. Ten větší senzor se jmenuje senzor zatáčení (na fóru se mu někdy nesprávně říká senzor podélného zrychlení).
Přílohy
IMG_7238a.jpg
Senzor příčného zrychlení (akcelerace) (m/s2)
IMG_7238a.jpg (20.56 KiB) Zobrazeno 8892 x
IMG_7239a.jpg
Senzor zatáčení (°/s)
IMG_7239a.jpg (29.7 KiB) Zobrazeno 8892 x
Naposledy upravil(a) Lubo dne úte led 01, 2013 08:56, celkem upraveno 4 x.
Laguna II 1.8 16V
Dynamique, hatchback

Uživatelský avatar
Davidak79
Moderátor
Příspěvky: 9464
Registrován: čtv črc 26, 2007 19:03
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Davidak79 » čtv zář 17, 2009 18:58

Lubo píše: Fotky senzorů mám, ale neumím to sem dát.
ahoj
foto sem http://sklad.obrazku.cz/ a potom třetí odkaz pod obrázkem se do topicu
Peugeot 508 GT SW 2,2HDI 2014 FULL
204PS@450Nm >>>odbrzděných 230PS@524Nm



EX:Škoda 105 ,120,125,Felicia , Peugeot 205, Laguna I 1.8 8v RT , Laguna II 2,0T Initiale 120kw 270nm >>> 143kw 340nm , VW Caddy 2.0TDI 2019

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dehumanizer » čtv zář 17, 2009 21:35

Keby to niekoho zaujimalo tak ten problem ktory sa riesi opravou v renaulte zdarma je pojednavany v zltej technickej note 4703A z februara 2009 (predtym oktober 2008, v tej novsej tam pridali viac aut ktore by tym mohli byt dotknute)
Podla serioveho cisla auta je moje auto tiez medzi "vehicles likely to be affected", co ma teda velmi netesi, dufam ze sa to u mna neprejavi vobec alebo najneskor do roka kedy bude mat 5 rokov.

Inac co tu niekto spominal ze to zavisi este aj od poctu kilometrov, tak v tejto note sa o pocte najazdenych kilometrov vobec nic nepise, takze bud to je vyhovorka nejakych servisov aby to nemuseli zadarmo menit, alebo sa to este dodatocne v nejakej inej note riesi, ale skor myslim ze to prve je spravne :-)

Vymiena sa tam blok hydrauliky (hydraulicka jednotka), ktora stoji podla dialogysu 34 tisic s DPH :-) a brzdova kvapalina.
Vymiena sa to ak su splnene tieto podmienky:
-svieti kontrolka ESP, resp. hlaska check ESP
-auto nie je v zaruke (ak je, riesi sa ako zarucna oprava, nie podla tejto noty)
-auto ma menej ako 5 rokov
-seriove cislo auta je v tom zozname aut u ktorych sa zavada moze prejavit
-na diagnostike je chyba DF088 (obvod snimaca tlaku - to co tu niekto pisal)

este samozrejme zistuju v systeme ci to uz predtym menene nebolo, ak bolo tak druhy raz to uz neuznaju

inac okrem toho ze ked to vymenia tak to zaznacia do systemu tak by to este mali zaznacit na nejaky modry listok ktory by mal byt niekde okolo laveho predneho tlmica, a tam by malo byt vyznacene pole L5, ak to uz bolo menene.

Nejako som sa rozpisal, nemam co robit, snad to niekomu pomoze :-)
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

gap10
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: stř čer 03, 2009 20:13

Příspěvek od gap10 » pon zář 21, 2009 16:53

gap10 píše:
Robino2009 píše: Ahoj.
Tak už aj ja som DF088 pozitiv...:-(
Tá zvolávačka predpokladám funguje len na autá kúpené u nás, nie? Čo ak je auto dovezené z F?
Prave riesim rovnaky problem s Renault servisom, v kratkej dobe sa mi maju ozvat, auto dovezene z FR. Potom dam info...
Takze vymenia to na naklady vyrobcu, aj ked to je dovoz FR.
Renault Laguna II Expression Plus, phase2, 11/2005, 1,9 dci 88kW

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dehumanizer » pon zář 21, 2009 18:28

Dobre vediet... Vdaka za informaciu.
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

ejmaco
Starting member
Příspěvky: 89
Registrován: úte říj 02, 2007 11:22
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od ejmaco » ned zář 27, 2009 09:07

Zdravím všechny na fóru. Asi před rokem mi občas svítila kontrolka ABS a zhruba 6 měsíců už svítí stále. Na diagnostice mi zjistili závadu na LP kole, kdy čidlo ukazuje u stojícího auta 999 otáček, nebo tak nějak už si to nepamatuju. Dá se nějak proměřit, nebo to může být ještě něčím jiným.

Uživatelský avatar
Giggo
Experienced member
Příspěvky: 535
Registrován: čtv zář 11, 2008 12:20
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Giggo » ned zář 27, 2009 18:51

ejmaco píše:Zdravím všechny na fóru. Asi před rokem mi občas svítila kontrolka ABS a zhruba 6 měsíců už svítí stále. Na diagnostice mi zjistili závadu na LP kole, kdy čidlo ukazuje u stojícího auta 999 otáček, nebo tak nějak už si to nepamatuju. Dá se nějak proměřit, nebo to může být ještě něčím jiným.
Zkus pročistit kontakty k tomu čidlu. Případně jej odpoj jestli to bude ukazovat taky, tak je chyba jinde :)
UKRADENÁ :( Renault Laguna II; 1.9dCi 88kW@106kW; 2001

ejmaco
Starting member
Příspěvky: 89
Registrován: úte říj 02, 2007 11:22
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od ejmaco » pon zář 28, 2009 07:29

Kontakty byly první, po čem jsem šel a jsou OK. Přehodil jsem i čidla levý za pravý, ale k diagnostice se už zadara nedostanu, tak nevím, jestli se chyba objevila na druhém kole, nebo ne. Kontrolka svítí stále. Dá se to nějak proměřit měřákem? Kde by mohla být ještě chyba? Myslel jsem, že když diagnostika uvádí problém na PP kole, tak se tomu dá věřit a nebude to nějaká řídící jednotka.

gap10
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: stř čer 03, 2009 20:13

Příspěvek od gap10 » stř zář 30, 2009 15:06

gap10 píše:
gap10 píše:
Robino2009 píše: Ahoj.
Tak už aj ja som DF088 pozitiv...:-(
Tá zvolávačka predpokladám funguje len na autá kúpené u nás, nie? Čo ak je auto dovezené z F?
Prave riesim rovnaky problem s Renault servisom, v kratkej dobe sa mi maju ozvat, auto dovezene z FR. Potom dam info...
Takze vymenia to na naklady vyrobcu, aj ked to je dovoz FR.
Blok ABS/ESP konecne vymeneny na naklady vyrobcu, hned som si dal vymenit aj rozvody- bude mat najazdene 120000 a dali rozumnu cenu- len dufam ze nevymenili aj to co fungovalo :). BTW- primaci technik v renaulte mi oznamil, ze na SK su len 4 laguny (predane na SK), na ktore sa vztahuje moznost tejto vymeny...
Renault Laguna II Expression Plus, phase2, 11/2005, 1,9 dci 88kW

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dehumanizer » čtv říj 01, 2009 21:22

gap10 píše:
gap10 píše:
gap10 píše:
Robino2009 píše: Ahoj.
Tak už aj ja som DF088 pozitiv...:-(
Tá zvolávačka predpokladám funguje len na autá kúpené u nás, nie? Čo ak je auto dovezené z F?
Prave riesim rovnaky problem s Renault servisom, v kratkej dobe sa mi maju ozvat, auto dovezene z FR. Potom dam info...
Takze vymenia to na naklady vyrobcu, aj ked to je dovoz FR.
Blok ABS/ESP konecne vymeneny na naklady vyrobcu, hned som si dal vymenit aj rozvody- bude mat najazdene 120000 a dali rozumnu cenu- len dufam ze nevymenili aj to co fungovalo :). BTW- primaci technik v renaulte mi oznamil, ze na SK su len 4 laguny (predane na SK), na ktore sa vztahuje moznost tejto vymeny...
To sa mi nejako nezda ked vidim tie kvanta seriovych cisel aut na ktore sa to vztahuje... A neviem teda ako prisiel k tej stvorke, tam su vymenovane cele serie, jedine ze by sa na slovensko doviezli len auta so seriovym cislom 4 cisla pred koncom jednej z tych serii :-)
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

esty
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: sob srp 29, 2009 23:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od esty » stř říj 07, 2009 12:56

Ahojte,mám takový problém.
Při nastartování se my rozsvítí kontrolka serv+esp a začne blikat na malém displeji vedle hodin zadní levé kolo.Po ujetí pár stovek metrů se vrátí vše do normálu.Čidla tlaku nemám a je to Laguna 2 rv.2001.
Děkuji za rady.

littleboy78
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř dub 22, 2009 15:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od littleboy78 » čtv říj 08, 2009 13:06

v principu máš možnost doma tak maximálně prozvonit dráty ke kolům a zkontrolovat polohu senzorů na kolech, abys nepátral zbytečně někde jinde, je lepší to píchnout na diagnostiku a podle chybového kódu soustředit pozornost na skutečný problém. ESP je fakt relativně složitej systém (z nějakých 90% elektronika a snímače), může ti zlobit prakticky cokoliv. Pokud bys chtěl ten můj interface, tak se ozvi přes SZ. Nějak jsem přehlídnul, že máš Lagunu. Ještě je dobrý si z renault.hostuju.cz stahnout dialogys v češtině, tam je každý chybový kód přesně popsán.
VW Golf VI + Smart ForTwo
minulost - Laguna II, PH1 2001, 1.6 16V Privilege, LPG

Robino2009
Junior member
Příspěvky: 216
Registrován: úte črc 07, 2009 10:38
Bydliště: SK, Martin

Příspěvek od Robino2009 » čtv říj 22, 2009 19:03

Dehumanizer píše:
gap10 píše:
gap10 píše:
gap10 píše:
Robino2009 píše: Ahoj.
Tak už aj ja som DF088 pozitiv...:-(
Tá zvolávačka predpokladám funguje len na autá kúpené u nás, nie? Čo ak je auto dovezené z F?
Prave riesim rovnaky problem s Renault servisom, v kratkej dobe sa mi maju ozvat, auto dovezene z FR. Potom dam info...
Takze vymenia to na naklady vyrobcu, aj ked to je dovoz FR.
Blok ABS/ESP konecne vymeneny na naklady vyrobcu, hned som si dal vymenit aj rozvody- bude mat najazdene 120000 a dali rozumnu cenu- len dufam ze nevymenili aj to co fungovalo :). BTW- primaci technik v renaulte mi oznamil, ze na SK su len 4 laguny (predane na SK), na ktore sa vztahuje moznost tejto vymeny...
To sa mi nejako nezda ked vidim tie kvanta seriovych cisel aut na ktore sa to vztahuje... A neviem teda ako prisiel k tej stvorke, tam su vymenovane cele serie, jedine ze by sa na slovensko doviezli len auta so seriovym cislom 4 cisla pred koncom jednej z tych serii :-)
Dnes to už vymenili aj mne. Mimochodom mi technik oznámil, že hydraulický blok ESP stojí 1800€. "Yellow technical note" naozaj funguje...
Auto mám z FR.
Laguna II Grandtour 1,9dCI, F9Q 758 FAP, 2/2006

scorpio
Junior member
Příspěvky: 148
Registrován: stř čer 17, 2009 11:39

Příspěvek od scorpio » úte lis 03, 2009 18:43

zdravim vsechny, prosim poradte kde najdu senzor příčného zrychlení. díky moc za odpovedi.

Uživatelský avatar
Giggo
Experienced member
Příspěvky: 535
Registrován: čtv zář 11, 2008 12:20
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Giggo » úte lis 03, 2009 21:11

scorpio píše:zdravim vsechny, prosim poradte kde najdu senzor příčného zrychlení. díky moc za odpovedi.
čaj,

Stačí trošku číst - viz pár příspěvků nahoru...

Zaslal:Lubo čt září 17, 2009 5:54 pm Předmět:

Ahoj všichni, u mne došlo k poruše senzoru příčného zrychlení (akcelerace). Když jsem se zeptal v Renaultu který to senzor je, ukázali mi na ten větší u řadící páky (připadalo mi to jako že si nejsou na 100% jisti). Tak jsem si ho vyměnil (9500,-kč). Chyba SERVIS-ESP se ukazovala dále. Tak jsem pročistil kontakty na ŘJ ESP (Laco19 ještě jednou děkuji). Taky to nepomohlo. Mezitím už jsem si sehnal DDT2000 a až pomocí toho programu jsem zjistil že senzor příčného zrychlení je ten menší (taková kostka za 1900,-kč). Od výměny je klid. Ten větší senzor se jmenuje senzor zatáčení (na fóru se mu někdy nesprávně říká senzor podélného zrychlení).
UKRADENÁ :( Renault Laguna II; 1.9dCi 88kW@106kW; 2001

sly
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř lis 04, 2009 14:29

Příspěvek od sly » stř lis 04, 2009 14:35

Ahoj,
kde najdu tu spominanou zlutou technickou notu??

Uživatelský avatar
Dehumanizer
Člen RCČR
Příspěvky: 1684
Registrován: sob úno 16, 2008 10:58
Bydliště: Praha - Bratislava - Závažná Poruba - Račkova dolina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dehumanizer » stř lis 04, 2009 20:49

sly píše:Ahoj,
kde najdu tu spominanou zlutou technickou notu??
napriklad tu:
http://www.sendspace.com/file/8doxcc
Laguna III Grandtour GT 4control Energy 2.0 dCi (M9R 858) 127kW, r.v.2014

Uživatelský avatar
Lubo
Člen RCČR
Příspěvky: 59
Registrován: ned čer 25, 2006 10:29
Bydliště: Rožnov p. R.

Příspěvek od Lubo » pát lis 06, 2009 06:49

scorpio píše:zdravim vsechny, prosim poradte kde najdu senzor příčného zrychlení. díky moc za odpovedi.
Ty senzory se nechází přesně pod tlačítkem výstražných blinkrů. No je tam ještě taková guma tak pod ní. Jak se k tomu dostat najdeš v jedné z technických nót. Jsou různě na Internetu. Odkazy na ně by jsi měl najít topicu Manuály a schémata.
Laguna II 1.8 16V
Dynamique, hatchback

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 13 hostů