SCENIC-BENZIN-CLIMA

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
lusch
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: stř črc 08, 2009 18:41
Bydliště: Náchod

SCENIC-BENZIN-CLIMA

Příspěvek od lusch » čtv črc 09, 2009 09:13

Poradí někdo kde sehnat kod k orig.radiu,mám i TP z NSR.Mám také problém asi s klima.Po zapnutí zapalování vrčí něco pod palubkou u spolujezdce a svítí 2.kontrolka nahoře zprava-taková ta oranžová vlnka.Mám poprvé Renaulta(r.v.98,1.6) v životě tak to je pro mě mazec.Taky mi dálka na centrál zabírá až když ji namířím těsně u auta na čidlo a to tak na 5.až 10.zmáčknutí,baterky jsem měřil-jsou OK.Předem díky za i jen dílčí radu.

Uživatelský avatar
jewell
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: stř kvě 21, 2008 13:50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jewell » čtv črc 09, 2009 14:45

Ahoj. Co sa tyka kodu, to bude asi trochu problem, ale skus pohladat este tu niekde na fore, ale asi gto bude problem - viewtopic.php?t=16438&highlight=kod+radia
To co vrci pod palubkou, bude pravdepodobne ventilator. Je tam aj filter, treba ho vyhodit von (najlepsie asi aj vymenit ) a skusit potom pustit ventilator, moze tam byt nejaky sajrajt. A aspon sa presvedcis, ci to on vrci.
Co se tyka tej kontrolky, moze to byt vela veci, treba sa pozret do motorickej casti a skontrolovat, ci nie je vypadnuty nejaky konektor. Mne to robilo, ked som mal vypadnuty konektor od klapky, a druhy raz, ked som mal vypadnutu hadicku od vahy vzduchu.
Co sa tyka zamykania, ano je to v poriadku, je to tak robene ze reaguje len zblizka a po namiereni na snimac. Mozno tak skus precistit to sklo na snimaci v aute.
Posielam Ti tiez adresu, kde si mozes stiahnut manualy k autu, ked budes nieco potrebovat: http://www.renault.hostuju.cz/index2.htm

lusch
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: stř črc 08, 2009 18:41
Bydliště: Náchod

Příspěvek od lusch » čtv črc 09, 2009 20:33

Moc díky,byla to hadička,upadla bakelitová trubička co trčí z podtlakové elektroniky,co je tam pod stěračema přišroubovaná na stěně.Lepím to.
Vrčí fakt ventilátor,jen musím zjistit jak s ním ven a ten centrál,to jsem rád,že je to normální,kod snad zjistím v Renaultu.Měj se a ještě jednou díky.Luboš.

Uživatelský avatar
jewell
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: stř kvě 21, 2008 13:50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jewell » čtv črc 09, 2009 21:19

Neni zac, nato toto forum je. Ja som tu tiez nasiel vela rad, ked som mal problemy.

lusch
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: stř črc 08, 2009 18:41
Bydliště: Náchod

Příspěvek od lusch » ned črc 12, 2009 10:12

Větrák je OK,ale vrčí tam nějaké to ovládání klapek-přívod vzduchu do kabiny a ohledně klima nebo co.Nemohu se na to dostat.Klapka se nehýbe,jen má jako snahu a to vrčení při té snaze kolísá na intenzitě.Je to nepříjemné a mám obavu,aby se to ovládání klapky nespálilo.Poradíš ještě???Luboš

Uživatelský avatar
jewell
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: stř kvě 21, 2008 13:50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jewell » ned črc 12, 2009 11:06

Tak to Ti asi fakt neporadim. Ani neviem preco by ta klapka mala vrcat, kedze vsetky su ovladane mechanicky. To bude treba skratka len pozriet. Posielam Ti adresu na stiahnutie knihy - ktora je aj k scenicu a pozri na str. 225 - tam je nakres aj popis. Aspon tolko. adresa na stiahnutie: http://leteckaposta.cz/file/411370743.1 ... cff470b7c7

lakinooo
Senior member
Příspěvky: 1035
Registrován: pon zář 27, 2004 09:33

Příspěvek od lakinooo » ned črc 12, 2009 17:11

To co vrci je klapka regulacie vzducho - vonkajsi okruh ( nasava vzduch zvonka) vnutorny okruh ( nasava vzduch znutra).
Megane II 2.0 16V AT4, Eberspächer HYDRONIC B5WSC

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Příspěvek od zdeny65 » pon črc 13, 2009 05:53

jewell píše:Tak to Ti asi fakt neporadim. Ani neviem preco by ta klapka mala vrcat, kedze vsetky su ovladane mechanicky. To bude treba skratka len pozriet. Posielam Ti adresu na stiahnutie knihy - ktora je aj k scenicu a pozri na str. 225 - tam je nakres aj popis. Aspon tolko. adresa na stiahnutie: http://leteckaposta.cz/file/411370743.1 ... cff470b7c7
Jak u koho.To chce aby sem hodil foto panelu na ovládání.Mechanicky ovládaná je klapka studený-teplý vzduch a rozvod vzduchu.Cirkulaci mám elektrickou.
Vrčení může třeba dělat i ventilátor v pomalých otáčkách.To chce vědět,kdy to vrčí.
Renault Scenic 1,9 dTI

lusch
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: stř črc 08, 2009 18:41
Bydliště: Náchod

Příspěvek od lusch » pon črc 13, 2009 13:27

Vrčí to hned jak pootočím klíčkem,hned v té 1.poloze,kdy ještě ani nesnítí kontrolky na palubce,mám hrůzu s toho jestli to nemá něco společného s klimatizací a tu mám poprvé v autě a nevím tedy vo co go,ani ji neumím ovládat,ale vrčet si myslím,že by to nemělo,je to jako by se ten motorek měl po čase spálit a dostat se tam k tomu není možný,možná bych musel demontovat palubku,ale snad to půjde nějak jednodušeji,kdyžtak to nafotím,ale nevím co.Předem dík.Luboš
Ps.Jo a centilátor jde jen na nejvyšší polohu,že by to mělo souvislost?

Uživatelský avatar
jewell
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: stř kvě 21, 2008 13:50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jewell » pon črc 13, 2009 14:45

Ahoj. Doporucujem Ti si precitat clanky o tomto problemem bolo to tu uz niekolkokrat preberane. Staci si hore kliknut na Hledat, napisat slovo ventilator, v okienku forum vybrat Renault Scenic I + RX4 a dat hladat.
Tam toho najdes dost. Pre priklad posielam nejake odkazy
http://www.renault-megane.cz/viewtopic.php?t=1078
viewtopic.php?t=19616&highlight=ventil%E1tor
viewtopic.php?t=17992&highlight=ventil%E1tor
viewtopic.php?t=24238&highlight=ventil%E1tor
atd.

Co sa tyka ovladania klimatizacie, popis najdes v navode, ktory si stiahnes s adresy:
http://renault.hostuju.cz/Manualy/scenic96.rar

lusch
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: stř črc 08, 2009 18:41
Bydliště: Náchod

Příspěvek od lusch » pon črc 13, 2009 23:35

moc díky,zítra se do toho pustím.luboš

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Příspěvek od zdeny65 » úte črc 14, 2009 05:26

Tak to vypadá na regulátor otáček.Vřčí ti to v té první poloze i s vypnutým ventilátorem?Jinak klima se ti bez natočení motoru nespustí.
Renault Scenic 1,9 dTI

lusch
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: stř črc 08, 2009 18:41
Bydliště: Náchod

Příspěvek od lusch » úte črc 14, 2009 10:14

Jo vřčí to v té první poloze i s vypnutým ventilátorem.A měni se také ta intenzita vrčení s mačkáním knoflíku na ovládání přístupu vzduchu do kabiny.Je nad knoflíkem k ovládání klima takové to autíčko se zahnutou šipkou.Jen nevím kde hledat ten motorek na to ovládání,co mám odšroubovat,abych se k němu dostal,co brání vypnutí toho motorku po přesunutí té zapeklité klapky,(která se nehýbe) po pokusu o změnu polohy knoflíkem.Ta klapka se téměř nehýbe,jakoby vypadlo ovladací táhlo nebo co.Ta klapka má jakoby snahu se pohnout vždy po asi 15ti sekundovém intervalu,ale polohu nezmění.Cítím to když na ni položím prsty z motorového prostoru.Možná ta klapka jen drhne,ale při pokusu momoci ji rukou to nejde.Už mě napadlo jestli není rozhozená koncová poloha,kdy by měl motorek vypnout,ale to je jen taková zoufalá úvaha.Rezatého jsem nic nenašel,voda to zřemě nemá na svědomí.

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Příspěvek od zdeny65 » úte črc 14, 2009 20:50

lusch píše:Jo vřčí to v té první poloze i s vypnutým ventilátorem.A měni se také ta intenzita vrčení s mačkáním knoflíku na ovládání přístupu vzduchu do kabiny.Je nad knoflíkem k ovládání klima takové to autíčko se zahnutou šipkou.Jen nevím kde hledat ten motorek na to ovládání,co mám odšroubovat,abych se k němu dostal,co brání vypnutí toho motorku po přesunutí té zapeklité klapky,(která se nehýbe) po pokusu o změnu polohy knoflíkem.Ta klapka se téměř nehýbe,jakoby vypadlo ovladací táhlo nebo co.Ta klapka má jakoby snahu se pohnout vždy po asi 15ti sekundovém intervalu,ale polohu nezmění.Cítím to když na ni položím prsty z motorového prostoru.Možná ta klapka jen drhne,ale při pokusu momoci ji rukou to nejde.Už mě napadlo jestli není rozhozená koncová poloha,kdy by měl motorek vypnout,ale to je jen taková zoufalá úvaha.Rezatého jsem nic nenašel,voda to zřemě nemá na svědomí.
Tak to bude ta klapka.No rozdělávat to bude peklo.Každopádně je možný,že přeskočil pastorek a doběh se posunul a tím pádem to neví co má dělat.Pokusím se podívat jak na to.U našeho auta mi to funguje OK,tak jsem neměl potřebu to rozdělat.
Renault Scenic 1,9 dTI

lusch
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: stř črc 08, 2009 18:41
Bydliště: Náchod

Příspěvek od lusch » stř črc 15, 2009 09:03

jo,jestli tam je nějaký doběh,tak to by se fakt nabízelo,ale kde ten zmetek je schovanej to bude asi past.

zdeny65
Senior member
Příspěvky: 1222
Registrován: ned lis 09, 2008 06:23
Bydliště: Starý Vestec

Příspěvek od zdeny65 » stř črc 15, 2009 09:19

lusch píše:jo,jestli tam je nějaký doběh,tak to by se fakt nabízelo,ale kde ten zmetek je schovanej to bude asi past.
Logicky by měla klapka být před ventilátorem.Při cirkulaci je nasáván vnitřní vzduch z kabiny.Možná by se tam dalo dostat po sejmutí horního krytu palubky.Každopádnš to nebude práce nic moc.Koukal jsem do Jak na to a tam je popsaný jen Mégane.No ale zkusil bych to omrknout zvrchu.Když to vezmeš,tak vstup vzduchu je pod sklem a ta klapka tam někde musí být.
Renault Scenic 1,9 dTI

lusch
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: stř črc 08, 2009 18:41
Bydliště: Náchod

Příspěvek od lusch » stř črc 15, 2009 13:10

ok,jak to půjde,tak se do toho pustím,pak dám vědět.dík.

Uživatelský avatar
Skippy87
Člen RCČR
Příspěvky: 924
Registrován: pát čer 19, 2009 09:11

Příspěvek od Skippy87 » stř črc 15, 2009 14:54

jinak kod rádia najdeš tady: viewtopic.php?t=24313


opiš kody na rádiu a popros SZ Davidak79, on ti to určitě zjistí
Renault Scénic 1.9dCi (75kW)
Renault Megane II 1.5dCi (60kW)

Renault Megane III Grandtour GT line (1.2 Tce 115k) Malte modra
Renault Grand Scénic III 2.0 dCi Bose (118/160) FAP
Renault Megane IV GT 1.6 Tce BOSE (151/205) modra Iron

Pilotek
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: sob zář 20, 2008 20:16
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Pilotek » ned črc 19, 2009 20:08

K tej klapke vnutornej cirkulacie: skusenost z ineho auta - Opel Astra G, ale mozno pomoze. Robilo nam to presne to iste - po zapnuti klucika stale pulzujuce vrcanie kdesi spod pristrojovky pred spolujazdcom.

Bola to klapka. Preklapa ju motorcek, ktory vypne iba elektronicky - narastom prudu ked je klapka nadoraz v jednej alebo druhej koncovej polohe.
Na hriadelke motorceka bol unasac z bieleho plastu s vystupkom zapadajuci do protiotvoru samotnej klapky. Ten unasac sa v klapke pretocil (cierny plast klapky praskol a vybezok motorcekoveho unasaca opustil drazku a pretacal sa).

Klapka je na Astre pred ventilatorom kurenia nad nohami spolujazdca a zatvara otvor nasavania vzduchu z priestoru pod stieracmi - vtedy sa nasava do ventilatora vzduch z kabiny a prehana sa dookola (vnutorna cirkulacia).

Na Scenicu by som zacal naozaj demontazou hornej casti pristrojovky (to je hracka - je to tu niekde popisane - tusim repromriezky vylupnut dohora, pod nimi dve skrutky a cely vrchny diel pristrojovky vpredu silno pridvihnut a k sebe odobrat).
Renault Megane Scenic 1.6e 66kW 1998, JA0F, K7M 7/02

josef.skerik
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pát lis 07, 2008 20:44

Re: SCENIC-BENZIN-CLIMA

Příspěvek od josef.skerik » pon črc 20, 2009 19:02

lusch píše:Poradí někdo kde sehnat kod k orig.radiu,mám i TP z NSR.Mám také problém asi s klima.Po zapnutí zapalování vrčí něco pod palubkou u spolujezdce a svítí 2.kontrolka nahoře zprava-taková ta oranžová vlnka.Mám poprvé Renaulta(r.v.98,1.6) v životě tak to je pro mě mazec.Taky mi dálka na centrál zabírá až když ji namířím těsně u auta na čidlo a to tak na 5.až 10.zmáčknutí,baterky jsem měřil-jsou OK.Předem díky za i jen dílčí radu.
zajdi do renoltu vezmi velký techničák oni zjistí kód na rádio měto stálo 300Kč ať ti ukáže jak se tam kód dává

lusch
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: stř črc 08, 2009 18:41
Bydliště: Náchod

Příspěvek od lusch » čtv črc 30, 2009 15:01

moc oboum díky pak dám vědět,jak to dopadlo...

lusch
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: stř črc 08, 2009 18:41
Bydliště: Náchod

Příspěvek od lusch » sob srp 22, 2009 12:26

v motorku ovládání přívodu vzduchu(4 dráty) pod palubkou u spolujezdce byly omletá plastová ozubení,kdyby někdo mšl motorek,prosím nabídněte,dík lusch@centrum.cz

dutakov5
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pát led 30, 2009 00:15
Kontaktovat uživatele:

radio

Příspěvek od dutakov5 » ned srp 23, 2009 22:12

ahoj jestli mas technicak z nemecka tak to das dohromady. http://renault.hostuju.cz/Technicakkodradio.jpg

lusch
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: stř črc 08, 2009 18:41
Bydliště: Náchod

Příspěvek od lusch » pon srp 24, 2009 11:35

mam tak to oprubuju,dik luboš

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů