hlasový synthetizátor

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

schumi0007
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: ned bře 09, 2008 11:19
Kontaktovat uživatele:

hlasový synthetizátor

Příspěvek od schumi0007 » sob led 17, 2009 10:56

dá se přídat hlasový sinthetizátor do lagi kde není a co je k tomu potřeba

Duchač Luděk
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: ned kvě 28, 2006 09:48
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Duchač Luděk » sob led 17, 2009 21:20

Dá, byla to jedna z prvních věcí (další byla navigace, tempomat...), kterou jsem si zařídil, viz odkaz...
http://www.sweb.cz/ella.praha/
Laguna GrandTour 2.0dCi 180k 11/2008, Carminat Bluetooth DVD

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VanJ » pon led 19, 2009 16:26

Duchač Luděk píše:Dá, byla to jedna z prvních věcí (další byla navigace, tempomat...), kterou jsem si zařídil, viz odkaz...
http://www.sweb.cz/ella.praha/
Hmm tak vasa odpoved mu velmi pomohla !! Ten dkaz, je len na preprogramovanie exisujuceho modulu do cestiny. Jeho, a aj moja otazka je, ako tento modul domontovat,ked v aute nie je !
Mam sice INITIALE, ale syntezator tam nemam, aj ked tam je reproduktor, ktory aspon vyuziva navigacia.
Laguna Grandtour 2.2dCi Initiale 5st Automat, 2004 , Cabasse Auditorium, Carminat Informe, stresne okno a 17" elektrony

vitas2
Experienced member
Příspěvky: 774
Registrován: sob črc 31, 2004 11:44

Příspěvek od vitas2 » pon led 19, 2009 22:58

Bylo by nutné dokoupit hlasový modul, ten pak propojit multiplexním vedením s palubním štítem, dodělat vypínací tlačítko a nakonec aktivace pře diagnostiku. Je to dost práce za málo muziky. Hlasový modul se v originálu nachází nad přihrádkou spolujezdce a je tam i držák, kterej také chybí.

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VanJ » úte led 20, 2009 07:59

vitas2 píše:Bylo by nutné dokoupit hlasový modul, ten pak propojit multiplexním vedením s palubním štítem, dodělat vypínací tlačítko a nakonec aktivace pře diagnostiku. Je to dost práce za málo muziky. Hlasový modul se v originálu nachází nad přihrádkou spolujezdce a je tam i držák, kterej také chybí.
Z popisu mi to neprichadza ako vela prace. Len mi tam chyba este jedna vec. Ako sa to pripoji na reproduktor. Zvuk tam urcite nepojde po CAN.
Laguna Grandtour 2.2dCi Initiale 5st Automat, 2004 , Cabasse Auditorium, Carminat Informe, stresne okno a 17" elektrony

vitas2
Experienced member
Příspěvky: 774
Registrován: sob črc 31, 2004 11:44

Příspěvek od vitas2 » úte led 20, 2009 11:36

VanJ píše:
vitas2 píše:Bylo by nutné dokoupit hlasový modul, ten pak propojit multiplexním vedením s palubním štítem, dodělat vypínací tlačítko a nakonec aktivace pře diagnostiku. Je to dost práce za málo muziky. Hlasový modul se v originálu nachází nad přihrádkou spolujezdce a je tam i držák, kterej také chybí.
Z popisu mi to neprichadza ako vela prace. Len mi tam chyba este jedna vec. Ako sa to pripoji na reproduktor. Zvuk tam urcite nepojde po CAN.
Takže nějakou práci pridám :D , od tlačítka vedou 2 dráty na štít, třetí je uzemněn, jak jsem již psal, hlasový modul je napojen multiplexem na štít, reproduktor je napojen právě na tento hlasový modul, je asi jasné, že také 2ma dráty, dále z hlasového modulu jeden drát na ovládání MUTE rádia a abych nezapoměl hlasový modul má 2 napájecí dráty, jeden přes klíček a jeden na pojistku. Tak to je vše, todle už je trochu víc ne :wink:

PS: nakonec ta aktivace diagnostikou

Uživatelský avatar
VanJ
Advanced member
Příspěvky: 379
Registrován: čtv zář 11, 2008 16:01
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VanJ » úte led 20, 2009 19:53

vitas2 píše:Takže nějakou práci pridám :D , od tlačítka vedou 2 dráty na štít, třetí je uzemněn, jak jsem již psal, hlasový modul je napojen multiplexem na štít, reproduktor je napojen právě na tento hlasový modul, je asi jasné, že také 2ma dráty, dále z hlasového modulu jeden drát na ovládání MUTE rádia a abych nezapoměl hlasový modul má 2 napájecí dráty, jeden přes klíček a jeden na pojistku. Tak to je vše, todle už je trochu víc ne :wink:

PS: nakonec ta aktivace diagnostikou
No vidis, ze sa to da, ked sa chce!! :) Zaujimalo by ma, ako je vyriesene pripojenie na reproduktor, ked je k nemu pripojena navigacia.
Laguna Grandtour 2.2dCi Initiale 5st Automat, 2004 , Cabasse Auditorium, Carminat Informe, stresne okno a 17" elektrony

vitas2
Experienced member
Příspěvky: 774
Registrován: sob črc 31, 2004 11:44

Příspěvek od vitas2 » úte led 20, 2009 20:35

VanJ píše:
vitas2 píše:Takže nějakou práci pridám :D , od tlačítka vedou 2 dráty na štít, třetí je uzemněn, jak jsem již psal, hlasový modul je napojen multiplexem na štít, reproduktor je napojen právě na tento hlasový modul, je asi jasné, že také 2ma dráty, dále z hlasového modulu jeden drát na ovládání MUTE rádia a abych nezapoměl hlasový modul má 2 napájecí dráty, jeden přes klíček a jeden na pojistku. Tak to je vše, todle už je trochu víc ne :wink:

PS: nakonec ta aktivace diagnostikou
No vidis, ze sa to da, ked sa chce!! :) Zaujimalo by ma, ako je vyriesene pripojenie na reproduktor, ked je k nemu pripojena navigacia.
No když tě to zajímá, chce to hledat, já to za tebe hledat nemůžu :-) už todle sem hledal okolo čtvrt hodiny :wink:

knoflajzs
Starting member
Příspěvky: 83
Registrován: pon lis 19, 2007 23:40
Bydliště: Okolí PHY

Příspěvek od knoflajzs » stř led 21, 2009 12:25

vitas2 píše:Bylo by nutné dokoupit hlasový modul, ten pak propojit multiplexním vedením s palubním štítem, dodělat vypínací tlačítko a nakonec aktivace pře diagnostiku. Je to dost práce za málo muziky. Hlasový modul se v originálu nachází nad přihrádkou spolujezdce a je tam i držák, kterej také chybí.
Muzes prosim te upresnit kde ten modul najdu ? musim vyndat schranku nebo to je nekde pod ni ? Diky
Laguna Grandtour 1,9 dci 88 kw 2001 privileg,225/45/17,xenony,

vitas2
Experienced member
Příspěvky: 774
Registrován: sob črc 31, 2004 11:44

Příspěvek od vitas2 » stř led 21, 2009 18:39

knoflajzs píše:
vitas2 píše:Bylo by nutné dokoupit hlasový modul, ten pak propojit multiplexním vedením s palubním štítem, dodělat vypínací tlačítko a nakonec aktivace pře diagnostiku. Je to dost práce za málo muziky. Hlasový modul se v originálu nachází nad přihrádkou spolujezdce a je tam i držák, kterej také chybí.
Muzes prosim te upresnit kde ten modul najdu ? musim vyndat schranku nebo to je nekde pod ni ? Diky
Sice nevím co se ti na tom nezdá :wink: , ale ještě jednou, je nad přihrádkou spolujezdce, samozřejmě ji musíš vyndat.

neo.cz
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: úte črc 31, 2007 20:49

Moje auto se mnou prestalo mluvit

Příspěvek od neo.cz » stř srp 19, 2009 14:33

Zniceho nic mi prestalo fungovat hlaseni chyb. Cele se to preplo jakoby do rezimu bez hlasu (jako kdyz tuto funkci zakazete tlacitkem vlevo pod volantem) - napr. pri rozsvicenych svetlech a otevrenych dverich to nehlasi "Light switch down" ale zacne pouze pipat. Ostatni chyby samozrejme nehlasi vubec.

Tomuto predchazelo vybiti akumulatoru - toto se mi ale stalo jiz podruhe, ale syntezator vporadku fungoval.

Dale se mi podatrilo pri hledani neceho pod zadnim sedadlem oprit nohou o plasty pod volantem (az zaskripaly plasty) a ve stejnou chvili prestalo hrat radio. Po chvili naskocilo. Nevim, jestli toto ma neco spolecneho se syntezatorem. Prisuzuji tomu pozornost proto, ze by se mohlo jednat o nejake rozpojeni konektoru. Predpokladam, ze krabicka hlasoveho syntezatoru je nekde pod volantem, ale nevim kde, abych to prekontroloval.

Nema nekdo podobnou zkusenost? Dekuji...
Renault Laguna Grandtour II V6 24V

rxe
Experienced member
Příspěvky: 603
Registrován: ned bře 18, 2007 11:56

Příspěvek od rxe » stř srp 19, 2009 22:23

no mam čerstvu skusenost , kamaradovi som predal moju byvalu Lagunu , a rozbil ju na total schade :( :( ! ! vystrelili vsetky airbagy! auto som pripojil na baterku nastartovalo v pohode, a compuuter hlasi vše o.k, ??!! a nesvieti servis len kontrolka airbagov? a teraz , co na to hovorite? ? :D

Uživatelský avatar
Giggo
Experienced member
Příspěvky: 535
Registrován: čtv zář 11, 2008 12:20
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Giggo » pát srp 21, 2009 14:10

rxe píše:no mam čerstvu skusenost , kamaradovi som predal moju byvalu Lagunu , a rozbil ju na total schade :( :( ! ! vystrelili vsetky airbagy! auto som pripojil na baterku nastartovalo v pohode, a compuuter hlasi vše o.k, ??!! a nesvieti servis len kontrolka airbagov? a teraz , co na to hovorite? ? :D
Že laguna je super a nezničitelná.
Jak to souvisí s hlasovým syntentizátorem?
UKRADENÁ :( Renault Laguna II; 1.9dCi 88kW@106kW; 2001

Uživatelský avatar
Giggo
Experienced member
Příspěvky: 535
Registrován: čtv zář 11, 2008 12:20
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje auto se mnou prestalo mluvit

Příspěvek od Giggo » pát srp 21, 2009 14:11

neo.cz píše:Zniceho nic mi prestalo fungovat hlaseni chyb. Cele se to preplo jakoby do rezimu bez hlasu (jako kdyz tuto funkci zakazete tlacitkem vlevo pod volantem) - napr. pri rozsvicenych svetlech a otevrenych dverich to nehlasi "Light switch down" ale zacne pouze pipat. Ostatni chyby samozrejme nehlasi vubec.

Tomuto predchazelo vybiti akumulatoru - toto se mi ale stalo jiz podruhe, ale syntezator vporadku fungoval.

Dale se mi podatrilo pri hledani neceho pod zadnim sedadlem oprit nohou o plasty pod volantem (az zaskripaly plasty) a ve stejnou chvili prestalo hrat radio. Po chvili naskocilo. Nevim, jestli toto ma neco spolecneho se syntezatorem. Prisuzuji tomu pozornost proto, ze by se mohlo jednat o nejake rozpojeni konektoru. Predpokladam, ze krabicka hlasoveho syntezatoru je nekde pod volantem, ale nevim kde, abych to prekontroloval.

Nema nekdo podobnou zkusenost? Dekuji...
Já syntáč nemám, ale sou tři čudlíky, čudlík na syntáč, tempomat a ESP panýlek s nima jde celkem snadno vydělat a vlevo od něj je repro syntáče. Tam můžeš zkontrolovat kabílky, jestli Ti např jdou dobře do jeho spínače.
UKRADENÁ :( Renault Laguna II; 1.9dCi 88kW@106kW; 2001

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Příspěvek od jarda19 » pát úno 26, 2010 21:45

Pánové je tohle hlasový syntetizér ???
Obrázek
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Příspěvek od jarda19 » sob úno 27, 2010 16:11

To fakt nikdo neví ??????
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

Uživatelský avatar
Davidak79
Moderátor
Příspěvky: 9464
Registrován: čtv črc 26, 2007 19:03
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Davidak79 » sob úno 27, 2010 16:23

jarda19 píše:To fakt nikdo neví ??????
pokud si to vytáhl tady odtud tak je to ono :D
Obrázek
Peugeot 508 GT SW 2,2HDI 2014 FULL
204PS@450Nm >>>odbrzděných 230PS@524Nm



EX:Škoda 105 ,120,125,Felicia , Peugeot 205, Laguna I 1.8 8v RT , Laguna II 2,0T Initiale 120kw 270nm >>> 143kw 340nm , VW Caddy 2.0TDI 2019

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Příspěvek od jarda19 » sob úno 27, 2010 16:32

No vytáh jsem to z pravé horní strany přihrádky. Teď ještě dotaz nechce mi to kecat, reprák, pojistka, vypínač dobrý. Když dám MUTING tak to píská. Nemáte někdo schéma kam je to všude připojený. ?????
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Příspěvek od jarda19 » pát bře 05, 2010 15:06

Pánové: tak podle schématu pin č. 14 a 15 mluvícího modulu má jít přímo na repro. Je to zelený a hnědý drát. Na repráku jsou úplně jiné barvy a když jsem měřil reprák proti modulu tak piny 14 a 15 nemají spojení s reprákem. Nevíte někdo jestli je ještě pod přístrojovkou v teto cestě nějaký konektor ??? Případně jestli se mluvení nedá v DDT nebo nějakým jiný fíglem zapnout a vypnout ???
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

standasv
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 07, 2017 01:19
Bydliště: Dlouhá loučka

Re: hlasový synthetizátor

Příspěvek od standasv » ned led 06, 2019 11:57

Ahoj,
povedlo se to někomu "funkčně" napojit? Vše jsem zapojil, snad dobře. V diagnostice snad povolil (dal jsem v palubovce povolit ACC jestli je to ono)? Ale pořád na mě nemluví. Nemá někdo prosím přesný postup, zda jsem nedělal něco špatně?
Děkuji
Renault Clio 2 1.2 16v 55 kW rok 2003
Renault Laguna II 1.8 16v 86Kw

standus
Advanced member
Příspěvky: 349
Registrován: stř dub 23, 2008 16:04
Bydliště: Praha

Re: hlasový synthetizátor

Příspěvek od standus » ned led 13, 2019 22:34

Ahoj
Dodělat to jde,sám jsem to kromě Carminatu a tempomatu taky dodělával jako první akci. Koupil jsem Syp modul,repráček,tlačítko použil pouze jako vypínací.Nic jsem v diagnostice neaktivoval,jen odpojil a znovu připojil baterku a už to kecá a kecá. Linkou jsem se chytnul na budíky.Proti dodělávce Carminatu to byl čajíček
Laguna II,rv 2004, 1,8 benzin

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Re: hlasový synthetizátor

Příspěvek od jarda19 » pon led 14, 2019 21:35

Ano podařilo. Zkus na piny 14 a 15 mluvícího modulu (za přihrádkou) připojit repráček, pokud ti to bude mluvit tak natáhni káblíky k repráčku v palubovce. Takhle jsem to udělal já.
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

Uživatelský avatar
akruh
Advanced member
Příspěvky: 462
Registrován: pon lis 29, 2010 23:08
Bydliště: Praha 9

Re: hlasový synthetizátor

Příspěvek od akruh » pon úno 03, 2020 23:38

Zdravím oživím toto téma, prosím máte někdo seznam hlášení toho modulu.
Pokud možno v EN.
Scenic II 2,0L, 16v, r.v.2006, LPG.
Laguna II 2,0L, 16v, Turbo 125 kW, navigace, tempomat, tažné, r.v. 2005, LPG.
Laguna II Grandtour, 1,8L, 16v, - iniTiale Paris -, navigace, kůže, tempomat, tažné, couvací senzory. R.v. 2002, LPG.
Laguna I po face, 2,0L, r.v. 1998 automat DP0, motor F3R K611, - iniTiale Paris -

http://akruh.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Re: hlasový synthetizátor

Příspěvek od jarda19 » úte úno 04, 2020 13:16

K čemu to potřebuješ ???
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

Uživatelský avatar
akruh
Advanced member
Příspěvky: 462
Registrován: pon lis 29, 2010 23:08
Bydliště: Praha 9

Re: hlasový synthetizátor

Příspěvek od akruh » úte úno 04, 2020 21:57

Syntetizátor hlásí nějakou poruch a já nemohu rozlousknou co mi chce říct. Na LI byl seznem hlášek ale to neplatí pro LII.
Scenic II 2,0L, 16v, r.v.2006, LPG.
Laguna II 2,0L, 16v, Turbo 125 kW, navigace, tempomat, tažné, r.v. 2005, LPG.
Laguna II Grandtour, 1,8L, 16v, - iniTiale Paris -, navigace, kůže, tempomat, tažné, couvací senzory. R.v. 2002, LPG.
Laguna I po face, 2,0L, r.v. 1998 automat DP0, motor F3R K611, - iniTiale Paris -

http://akruh.rajce.idnes.cz/

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot], hypnotic a 36 hostů