zamlžení oken

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

david54
Starting member
Příspěvky: 96
Registrován: stř pro 29, 2010 22:22
Bydliště: Slovensko, zilinsky kraj.Zilina

Re: zamlžení oken

Příspěvek od david54 » ned srp 14, 2011 20:49

prosim vas kde sa nachadza pelovy filter?
espace 3.0 dci initiale

hatli
Starting member
Příspěvky: 74
Registrován: sob bře 14, 2009 21:53
Bydliště: LTM

Re: zamlžení oken

Příspěvek od hatli » pon pro 01, 2014 20:53

u motoru přece,otevřeš kapotu a je přímo před tebou,ale za tu dobu jsi to asi už zjistil,že? :)
Espace 2.2dci 110kw 2003

hatli
Starting member
Příspěvky: 74
Registrován: sob bře 14, 2009 21:53
Bydliště: LTM

Re: zamlžení oken

Příspěvek od hatli » pon pro 01, 2014 21:02

jo a další přičinění zamlžení oken je ten,že se mi za deště stávalo stékání vody přímo k filtru a stála tam voda,filt totálně mokrý,pod ním samozřejmě motor a výfuk,takže při zapnutém ventilátoru se ta voda pěkně odpařovala do vnitř a moc toho vidět nebylo,musel jsem zastavit,vytřít vodu a vyndat totálně mokrej filtr,pak už to nemlžilo.jo a byla špatná guma kolem těsněni na kapotě,co doléhá na filtr,
A k tématu,jestli se dá opravit ovládaní klapky,tak z venku určitě ne,i když se sundá palubka tak je tohodně titěrný,já to rozebíral a zničil to,hrozně křehké a malé dílky,hnus.ještě že to bylo auto na rozebrání.:)
Espace 2.2dci 110kw 2003

faradaj
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: úte pro 15, 2015 14:18

Re: zamlžení oken

Příspěvek od faradaj » úte kvě 19, 2020 08:55

Ahoj, mate nekdo fotky z te rozborky palubni desky? A vyfocenou treba i tu klapku? Ceka me take vymena tak abych vedel jak to tam vypada. Na vrakaci to prodavaji samostatne nebo je ta klapka soucasti nejakeho vzduchoveho vedeni(tubusu)? Mam ulomenou hridelku nahonu primo v tom rohu klapky predpokladam ze oprava by byla velika modelarina a s nejistou zivotnosti...
Zarazilo me ze po vyndani plechoveho sani nad motorem je za padlou klapkou videt skrz otevrenou prihradku pod radiem na sedacku spolujezdce 😬 dirka asi 3x3cm... to asi neni normalni ze? Nebo ze by byla prihradka takto ventilovana? Ale rovnou nasavanym vzduchem bez upravy teploty?
A staci odpojit baterku nebo je potreba jeste pred tim i deactivovat airbagy pres clip?

Tak jsem o 1000kc lehci musel jsem na vrakac kam nerad chodim jelikoz je nejdrazsi🙄, ale zase ma vsechno... je to cele asi 50x50cm. To bude rychta...
Naposledy upravil(a) faradaj dne úte kvě 19, 2020 12:33, celkem upraveno 1 x.
Espace IV grand, 2014, 2.0dCi
Espace IV grand, 2007, 2.0dci
http://faradaj.rajce.idnes.cz/Espace/

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: zamlžení oken

Příspěvek od Šamša » úte kvě 19, 2020 11:56

Odpoj baterku a nech půl hodiny vybít jednotku airbagů a pak můžeš bez rizika pracovat.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

-Vasek-
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: pon bře 04, 2013 09:36

Re: zamlžení oken

Příspěvek od -Vasek- » čtv kvě 21, 2020 10:01

faradaj: Pokud z opravy vznikne fotodokumentace, rád se podívám, co to obnáší. Mě se klapka zasekává v zavřené poloze, mám podezření, že zadrhává o nějaký zbytek zpuchřelého těsnění...
Gespace 3.5 V6

faradaj
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: úte pro 15, 2015 14:18

Re: zamlžení oken

Příspěvek od faradaj » ned kvě 24, 2020 00:31

Ahoj, vymena klapky probehla hladce. Demontaz palubky je na cca 3 hodky ale podruhe to budes mit venku za hodku 😉 srouby jsou dobre pristupny, jen potom vyndavani desky z auta je lepsi ve dvou lidech aby sis neprorazil strop nebo neco neposkrabal je to s airbagem celkem tezky a je to velky. Repráčky pod sklem je snazsi cele vyloupnout nez odpojit kablik ten je nesikovne schovanej pod deskou. Kabely co vedou do displeje a na cidlo slunecniho svitu jsem si svazal lepenkou aby se pak lepe protahly dirou v palubce zpet.
1. Vyloupnes krytky repraku pod sklem.
2. Pak vyloupnes tapec A sloupku, od prostred nebo od shora pac kazdej ten kryt sloupku musis pak vytahnout nahoru z dilu palubky ve tvaru hokejky co jako posledni zustane podel bocniho skla.
3. Ten kus hokejky drzi 3 klasika rendl klipy z plechu s tim poslednim co je pod celnim sklem musis trochu zajebat aby sel dobre ven.
4. Potom plast kolem sloupku volantu, zespodu 2 torxy srouby jentak nevypadnou jsou asi 5-7cm dlouhy a prochazi dirkou v plastu ktery je soucasti páček. Horni plast ma na kazde strane hacek ktery zapada do spodniho na konci smerem od volantu. Nepodarilo se mi presne zjistit postup idealniho rozloupnuti ale spojeni pak bylo jednodussi.
5. Potom samotna deska ma sroubek uprostred pod vyndanym displejem a po stranach pod tema vyndanejma hokejkama. A sroubky na blizsi strane v prihradce spolujezdce odklopis nebo sundas dekl na strope prihradky a pod nim jsou srouby. Pak v prostredni prihradce pod radiem je na kazde strane malej obdelnicek ten vydloubnes a pod kazdym je sroubek. A posledni jsou pod plastovym deklem co je mezi dverma a palubkou ten deklik taky vydloubnes. A repracky je snazsi vycvaknout cele a protahnout dolu nez rozpojit schovanej konektor. Na prave strane je u repracku jeste konektor airbagu.
6. Deska ma vpredu 3 trny zasunuty do kastle pod celnim sklem takze musis tahnout k sobe a nahoru. Vyndat radio, a pri vytahovani desky pak rozpojit kabliky z cinchu vedle radia. Kaslik co je vedle radia je dost zapusteny pod ocelovou vzperu co je napric pod deskou. A spatne to jde vyndat kolem volantu. Na prave strane je ta deska u volantu stocena dost pod volant a blbe se to pretahuje pres packy na ne pozor. Doporucuju volant uplne vysunout k sobe. No a sup deska je venku 😉

Kdyz jsem mel desku venku poutahoval jsem vsechny sroubky zespoda desky i ty v aute kam jsem videl a musim rict ze auto je o 100% tizsi 👍🏻 Deska se ozve jen pri velkem vymolu.
Fotky jsou na rajceti
Naposledy upravil(a) faradaj dne úte kvě 26, 2020 10:37, celkem upraveno 1 x.
Espace IV grand, 2014, 2.0dCi
Espace IV grand, 2007, 2.0dci
http://faradaj.rajce.idnes.cz/Espace/

faradaj
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: úte pro 15, 2015 14:18

Re: zamlžení oken

Příspěvek od faradaj » pon kvě 25, 2020 19:02

Vite nekdo kde je vstup vnitrni cirkulace? Kde se nasava vzduch z kabiny? Nekde pod pristrojovkou u nohou? Nasel jsem jen rozkreslene vystupy z vydechu po celem aute ale vstup do vnitrniho okruhu tam neni...
Espace IV grand, 2014, 2.0dCi
Espace IV grand, 2007, 2.0dci
http://faradaj.rajce.idnes.cz/Espace/

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů