Ukazatel paliva

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Jana72
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 11, 2019 12:22
Bydliště: Krkonoše

Ukazatel paliva

Příspěvek od Jana72 » stř pro 11, 2019 14:22

Dobrý den. Mám dotaz. Mám nové Clio cca 2 měsíce.- Když mi poprvé "zapípal" ukazatel paliva na dojezd, tak displej ukazoval dojezd 100km. Auto jsem zaparkovala, ráno nastartovala a ukazatel ukazoval rovnou čáru - žádný údaj....takto to bylo celých 20km, než jsem dpojela natankovat. S tím, že ručička rapidně padala dolů, a já nevěděla, jaký mám skutečný dojezd. Na můj dotaz mi prodejce sdělil, že toto je "normální", že to má souvislost se studeným startem...Mě tedy nepřijde až tak normální, že po dobu 20km a tedy cca 20 minut jízdy neukázal displej žádný údaj. Máte někdo prosím podobnouz zkušenost...? Díky.......:-)

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od kotasekh » stř pro 11, 2019 14:40

Nema to nic spolecneho se studenym startem. Ma to ale hodne spolecneho s tankovanim ;). Renault timto uci ridice tankovat nejpozdeji ve chvili, kdy pipne rezerva. Proste na rezervu neukazuje dojezd. Coz je dle meho v poradku, nauci to lidi nejezdit na rezervu ;). Muzeme o tom polemizovat, ale to je tak vse, co s tim nadelame, toto je vlastnost.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
mike33
Starting member
Příspěvky: 56
Registrován: stř pro 11, 2019 14:53

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od mike33 » stř pro 11, 2019 15:03

Mám nové Clio týždeň, každý deň prejdem približne 64 km do práce zatiaľ trištvrte nádrže vyskúšam potiahnuť na rezervu a napíšem Vám potom. Inak akú máte spotrebu ja zatiaľ 4,7 priemer za týždeň najazdených okolo 300 km. :D
Renault Clio 1.O Tce 74kW/100k

imaster
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: pon srp 19, 2019 16:29

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od imaster » stř pro 11, 2019 16:20

Při pípnutí rezervy mi dojezd ukazuje 110 km, při 100 km se objeví ---- . Zatím jsem od p´pnutí najel nejvíce 27 km, víc jsem si netroufal.
Peugeot 206 1,1i 44Kw 2004. 2019 po smrti, protiúčtem za Clio
Renault Clio IV Grandtour, 2019 TCe 75 , Červená Flamme NNP.

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od DYK77 » stř pro 11, 2019 22:28

Mám podobnou zkušenost jako Jana72, jen s tím rozdílem, že mi rezerva pípla na dálnici. Ručička šla rapidně dolu a na displeji žádný dojezd. Dojel jsem pomalu super ECO jízdou k nejbližší benzínce a hned natankoval.
Proč vám zmizel na displeji dojezd až po dalším nastartování, bych viděl hned ze dvou důvodů. Palivo se za jízdy v nádrži přelévá, a to zvedá plovák ukazatele stavu paliva trochu výše. Když auto zůstane v klidu, hladina paliva se uklidní a plovák sjede o něco níže. Ještě níže se plovák dostane, když je auto zaparkované jinak než vodorovně a palivo nateče do rohu nádrže ( plovák bývá spíše někde v jejím prostředku ). Pokud jste auto odstavila v moment, kdy byla hladina těsně nad hranicí rezervy, tak se vám po nastartování klidně toto mohlo stát.
Nádrž je u Clia malá, netroufám si odhadovat kolik paliva na rezervu zbývá, ale ani s plným kanystrem v kufru to zkoušet nebudu, protože vyjetí paliva nedělá dobře palivovému čerpadlu ( čerpadlo běžící nasucho se nechladí a "nemaže" ).
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Uživatelský avatar
mike33
Starting member
Příspěvky: 56
Registrován: stř pro 11, 2019 14:53

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od mike33 » čtv pro 12, 2019 08:51

Takže v mojich manuáloch od Clia V som našiel toto: Ak sa počas jazdy rozsvieti výstražná kontrolka minimálneho množstva paliva (kontrolka v tvare benzínovej pumpy), po rozsvietení kontrolky vám zostáva pri normálnej rýchlosti 50 km dojazdu. Veľkosč palivovej nádrže pri benzínovom motore 42 litrov pri nafťáku 39 litrov.
Renault Clio 1.O Tce 74kW/100k

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od DYK77 » čtv pro 12, 2019 10:28

Pěkný :t18:
Ale je to fakt velmi všeobecné. Podle objemu nádrže a množství natankovaného paliva, když jsem dojížděl tenkrát na rezervu, byla rezerva snad jen 3litry ( natankoval jsem 43litrů :-D , jasně něco navíc se vejde do hrdla nádrže ). S 1.2TCe mám dlouhodobý průměr 8l/100, 0,9TCE a 1,2 16V tu jezdí za 5,5l/100 a diesel si může říci i pouhých 4,5l/100, takže ty dojezdy na rezervu by byly při udávaných 5ti litrech velmi rozdílné. Dokud to někdo s konkrétním autem nevyjede do mrtě, nebo nevypustí nádrž, tak se pravdu stejně nedozvíme.
Se staršími malými auty co jezdily průměrně za 5,5l/100, jsem na rezervu ujel i 100Km. U 1.2TCe mi spotřeba nevadí, ale nádrž měla být jak u diesela a rezerva alespoň 10litrů. nevím, že to takhle do.....i. Tedy víme proč, nižší pohotovostní hmotnost auta = menší emise :smajli9:
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Jana72
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 11, 2019 12:22
Bydliště: Krkonoše

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od Jana72 » čtv pro 12, 2019 11:45

DÍKY všem za postřehy..:-)...Včera se mi stalo to samé...ukazatel "pípl" na 100km...za okamžik se ukázala rovná čára......Auto bylo teplé......:-)....Tudíž souvislost se studeným startem je opravdu hloupost....Tedy...už vím, jak se v tomto případě zachovat...Chovat se tak, aby mi ukazatel "nepípal" na 100km a tankovat raději s předstihem.::-)...Jinak co se týká spotřeby...Na podzim jsem jezdila 5,2 - 5,3 l/100km..Nyní v zimě je to 5,4 l /100km....a to jezdím hlavně malé vzdálenosti....Takže za mě...spokojenost...:-)

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od DYK77 » čtv pro 12, 2019 12:15

Tak hlavně že vám to takhle stačí :-) Ale příště to chce napsat jakou máte motorizaci, jinak je údaj o spotřebě k ničemu. Ideálně si to dát do popisu jako to mám já i další členové fóra, viz níže pod textem.
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 584
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od moucha tse-tse » sob pro 14, 2019 22:04

Ahojte vsichni
pres DDT jsem zjistil, ze na mem cliu byla zadana vyse rezervy 6litru.
Zmenil jsem to na 1litr a ted uz na mne nic nesviti.
Ale nebojte, nejezdim s tak malo benzinem. Mam tam skoro pul nadrze kvuli chlazeni cerpadla, ale jezdim na lpg a ten palivomer neni napojen na plovak jak kdysi, ale jednotka prepocitava spotrebu a ovlada rucicku palivomeru.
Takze vyse rezervy se da nastavit jak kdo chce.. 👍
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od DYK77 » pon pro 16, 2019 23:48

I když palivoměr není napojený přímo na plovák, tak ale stejně je základní signál analogový ( poloha plováku ) a bude jen přepočítaný převodníkem na digitální signál. Kdyby se zůstatek paliva v nádrži počítal jen z toho kolik jsem projel litrů, tak jak by se palivoměr dozvěděl, že jsem dotankoval ? Stav paliva v nádrži podle mě stále hlásí plovák.
Když změníš rezervu ze 6l na 1, tak to jako zvětší nádrž ? :-)
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 584
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od moucha tse-tse » úte pro 17, 2019 06:00

Vtipalku DYKu..
nene, nezvetsi🙈jen mi nebude svitit rezerva tak brzy..
A zmenu hladiny zaregistruje az kdyz natankujes minimalne asi 5litru paliva.. pak zaznamena zmenu a prepocita.
Ja to zkusil primo na pumpe.. vypl auto.. dal 2litry zapl auto a nic.. dal 5litru a nacetlo.. 👍
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1307
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od Renaulťák » úte pro 17, 2019 08:18

Ac staromilec, jak me tu nekdo nazval, presto mi nevadi, kdyz mam i zvukove upozorneni na rezervu, nebo na pasy.
Asi, jako silne zaostaly, nechapu ani duvod snizeni hodnoty rezervy na jeden litr. Pochopil bych zvyseni u toho, kdo se pohybuje v terenu se slabym pokrytim cerpackama. Predpokladam, ze LPG nema duvot toto ovlivnovat.
Take nevim, kdo v dnesni dobe cerpa pet litru. Tolik davam pouze do bandasky pro potreby zahradni techniky.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 584
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od moucha tse-tse » úte pro 17, 2019 08:52

Mily renaultaku
ja beru toto forum jako zdroj informaci, postrehu, rad.. Pokud necim mohu pomoci, rad se podelim.
Toto vlakno je tusim o dojezdu na rezervu a ja se podelil o informaci, ze v DDT je nastaveno na 6litru.Prave proto abych si to overil, tak jsem to zmenil na 1 litr.
Sam mam kolem pul nadrze benzinu a vse to souvisi prave s jizdou na lpg a klesajici rucickou, ktera se probira v jinem vlakne..
A to, ze jsem zkousel tankovat 2 a 5 litru a zjišťoval, kdy se hladina nacte bylo jak pro mne, tak pro ty, co chteji tuto informaci mit.
.. asi tak.. :D
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1307
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od Renaulťák » úte pro 17, 2019 09:48

Mily Mouche tse-tse. Nemam nic proti radam teto kategorie, protoze me utvrzuji v tom, ze Renault dela stale kvalitni auta (a to myslim s plnou vaznosti), protoze, jak jsem psal v jinem prispevku se na tomto foru resi pouze jeden zasadnejsi technicky problem a to jsou tycky stabilizatoru. Ostatni temata jsou, pro bezpecny provoz auta, pouze zastupne az nepodstatne.
Za tento svul filosoficky postoj jsem byl zarazeny do kategorie zaostalych staromilcu. Nemuzu za to, ze nedostavam orgasnus z elektronických udelatek, ale buracejici motor a tvrda odezva od brzd a volantu mi privodi alespon dobry pocit.
Pokud je u ctverkovych rad pevne zadana rezerva, je to informace. Kdyz mi nekdo da informaci, ze to maji i trojkove rady, tak to bude opet informace. Teoreticky budu vedet, kolik, pri zrovna jetem zpusobu toho muzu najet. Pokud mi da nekdo informaci, ze je i u moji LIII udana na 6 litru, tak budu zmateny jeste vice, protoze pri cerpani do plne, na stejnem stojanu, po najeti slusne porce kilometru se mi vejde i o tech sest litru mene.
At me Renaulbijci ukamenuji.
.. asi tak..
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od DYK77 » úte pro 17, 2019 23:53

Moucha : Doufám, že jsi můj dotaz na zvetšení nádrže pochopil správně jako vtip. Je pravda, že zmenšit si rezervu na 1l je na první pohled zvláštní počin, ale chápu, že prostě zkoušíš co to dělá. Kdo nezkusí neví a to co teď vypadá jako zbytečná hra, se může později zúčtovat ( nemyslím jen nastavení rezervy). Občas mám ironické otázky, ale ne že bych chtěl dělat chytrého, spíše mi jde o dovysvětlení, abych se víc dozvěděl :-)

Renaulťák : Ty jsi se špatně vyspal :-) Já bych to neviděl hned tak, že má někdo orgasmus z el. udělátek. Moucha podle mě psal k tématu. El. udělátka jsou dnes hodně využívána a pokud chceme pochopit jak naše auto funguje a něco o něm vědět, tak je dobrý se zajímat i o tuto část věci. Někde člověk začít musí, třeba u přenastavení rezervy. Ano od Mouchy to je pouhá informace, tak ať. Můžeš mít skvěle burácející motor a tvrdé brzdy, ale "hardvér" Ti bude k ničemu, když Ti ho vypne "soft" na nějaký elektronický kurvítko, které je potřeba nejen správně diagnostikovat a vyměnit, ale i zkalibrovat či nastavit. Pak se každá "informace" může hodit. Ale zase jako nemyslím, že tohle bys nevěděl. Jinak ani já neholduji elektronice v autě a vůbec všemu co tam být nemusí. Podle mě se vývoj mohl klidně zastavit u nepřímého vícebodového vstřikování, elektrického stahování oken a centrálního zamykání dveří. Ale bohužel.
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od kotasekh » stř pro 18, 2019 07:54

Hlavne smysl 1l rezervy je u lpg v tom, ze fiktivne klesajici rucicka ukazatele paliva nebude zbytecne pipat brzo.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 584
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od moucha tse-tse » stř pro 18, 2019 08:26

DYKu.. ja jsem úplně v pohode, pochopil jsem vtip. Ale prave jen diky lpg jsem pochopil, kdy az treba nacita palubak hladinu benzinu.. o cemz bych vubec nepremyslel, kdybych jezdil jen na benzin..
Jen jeste na okraj.. kdyby vam nekdy zacala chodit rucicka palivomeru stale nahoru a dolu, tak je to znamka toho, ze rj nedostava signal od plovaku.
A diky jeste z minuleho vlakna za foto zadnich svetel👍

kotasekh.. mas pravdu. Alespon nepipa a vim, ze palubak umi ukazat dojezd i 40km..Mam udelany emulator, ale zatim mi funguje tak, ze vzdy pri 2az 3 startovani se mi nacte aktualni hladina. Zatim jsem neprisel na to, proc se tomu tak deje. Takto jsem ve fazi ze vim, kolik tam je benzinu a rezerva na mne jen zridka upozorní..
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

neopagan
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: pon zář 10, 2012 13:43

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od neopagan » stř led 15, 2020 20:15

ja som po rozsvieteni rezevy este v pohode presiel asi 50km
Renault Clio IV, 898 cm3 56kW Winter Edition 2019

l’Acrobate
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř pro 23, 2020 23:49

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od l’Acrobate » pon úno 01, 2021 21:02

Já teď trošku nechápal když se na mě rozsvítila rezerva po vyjetí asi 34 litrů z plné nádrže. Když jsem nové 0,9 TCe v autosalonu přebíral, na benzince za rohem jsem natankoval skoro 41 litrů. Nádrž má mít 45 litrů a rezerva tedy signalizovala už po vyjetí 3/4 paliva. Je to normální? Bude to vždy při stejné litrové hranici nebo počítač provádí nějaké predikce?
0,9 TCe 90

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 584
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: Ukazatel paliva

Příspěvek od moucha tse-tse » čtv úno 25, 2021 13:44

Jsem to tady prehlidl..
Moje zkusenosti s mym vozem jsem popsal vyse. Pokud je 0.9 stejna, tak predpokladam, ze take budes asi mit urcenych 6litru na rezervu. +-
Take zalezi, kolik jsi ve skutecnosti mel v nadrzi. Jde to zjistit pomoci diagnostiky.
Kazdopadne nove data o stavu benzinu v nadrzi se obnovuji az po natankovani asi min 5litru paliva.. do te doby ti ukazatel ukazuje to, co prepocita rj.
Jeste doplnim, ze mozna nove data o aktualnim stavu benzinu v nadrzi se snad taky obnovuji i po.. a ted presne nevim.. ale 2 nebo 3 dnech stani auta.. Ale toto uz si nejsem jisty..
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti