Chyby v RJ motora.

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
eisy811
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: stř srp 15, 2018 14:36

Chyby v RJ motora.

Příspěvek od eisy811 » ned pro 01, 2019 11:56

Ahojte.
Mam dotaz ohladom zapisanych chyb v RJ motora. Chyby su pernamentne. Zmazat idu, ale po starte su s5. Motor ako taky ide uplne bez problemov, nepozorovat ziaden problem. Myslim, ze prebehla aj regeneracia Fapu.
Mam podozrenie, ze aspon co sa tyka tych vstrekovacov, ze su neni spravne nakodovane do tej RJ. O historii toho auta moc neviem. Akurat viem, ze RJ motora tam je nova, je s datumom vyroby minuly rok (tento rok auto bolo mimo prevadzky) . RJ bola menena koli nehode, bola poskodena. Vie niekto s tym poradit?
Auto pojde zas do Renault autorizaku, zatial urobili iba tu diagnostiku. Problem su preplnene servisy. Navyse, technik sa pred manzelkou zmienil nieco o tom, ze asi bude musiet ist motor von z auta… To mi pride ako trochu blbe, ked on uz hned vie, ze motor musi von. Neviem aky je predpisany postup pri tych chybach.
A este nieco, auto ma najazdene necelych 20 000 km (100%), takze nejake podozrenie na opotrebene vstreky by som vylucil.
Ja som to kupil v stave, ze na aute bolo uz nieco opravene, zbytok som doriesil. Akurat tie chyby v RJ motora ostali a svieti kontrolka motora.
https://ibb.co/PFZwjH6
Renault GS 1.6 DCi R9M 414 Bose Edition
A este nejaky jednickovy Scenic 1.6 benal

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1140
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Chyby v RJ motora.

Příspěvek od zdeno255 » ned pro 01, 2019 13:40

Tlak pred turbínou bude pravdepodobne prasknutá hadička, uchatá trubka k snímaču, kabeláž, alebo snímač
Ostatné chyby treba premerať elektroinštaláciu a live dáta takto sa to nedá len tak. Môžu byť poškodené vodiče, kontakty

eisy811
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: stř srp 15, 2018 14:36

Re: Chyby v RJ motora.

Příspěvek od eisy811 » ned pro 01, 2019 14:29

Takze chyba tych vstrekov, neni jejich nakodovanim, zadanim do RJ?
Tlak pred turbinou, to sa da chapat ako vaha vzduchu? Lebo snimac tlaku tam je potom az v sacom potrubi motora, avsak to je uz za turbom. Mimo snimaca tlaku vyfukovych plynov, co tym mysleny asi neni. Ja to robit nebudem, s tym sa potrapia v Renaulte, len by som rad aj nazor niekoho ineho, nez len ten autorizak.
Dik za odpoved.
Renault GS 1.6 DCi R9M 414 Bose Edition
A este nejaky jednickovy Scenic 1.6 benal

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1140
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Chyby v RJ motora.

Příspěvek od zdeno255 » ned pro 01, 2019 15:18

Tlak pred turbínou je na výfukových zvodoch pred vstupom do turba. Zvykne prasknuť hadička alebo sa upchá trubka. Váha vzduchu a snímač tlaku sú iné snímače. Tie vstrekovače treba pozrieť káble kontakty. To ti cez internet neporadím. Ak programovaní novú RJ mali by tam byť zapísané vstrekovače

eisy811
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: stř srp 15, 2018 14:36

Re: Chyby v RJ motora.

Příspěvek od eisy811 » sob pro 07, 2019 10:45

Update.
Snimace boli OK, aj ked najskor tvrdili, ze aspon ten snimac tlaku vyfuku budu musiet asi vymenit (cca 150€),a zevraj asi aj RJ motora (cca 1000€) 😂.
Nemam este fakturu a info iba sproztredkovane, ale vzhladom, ze to bolo na druhy den opravene, predpokladam, ze iba sa pohrali s RJ motora. Uz predtym v neautorizovanom servise mi auto robili a bolo mi povedane, ze treba prehrat soft v tej RJ, avsak iba v Renaulte, kedze oni nemaju pristup k tym datam.
Vsetko trva dlhe tyzdne, vsade cakacie lehoty a aj ked mi v tom Renaulte tvrdili, ze na moje auto je zvolavacka, koli softu v RJ, musel som cakat 3 tyzdne kym urobili tu diagnostiku a potom dalsie 2 tyzdne, kym auto zobrali koli tym chybam.
Akurat ma stve, ze aj ked som sa doprosoval, ze nech mi tam nahraju ten novy soft, co by im zabralo cca 30 minut, tak nie. Cakat 5 tyzdnov…
Nie, nie, navstivil, obvolal som aj ine autorizaky, vsade podobne terminy. Toto ma docela desi, ze az by som mal daky problem, tak budem cakat na servis mesiace…
Renault GS 1.6 DCi R9M 414 Bose Edition
A este nejaky jednickovy Scenic 1.6 benal

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host