Einspritzung uberprufen

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Sedlák z horní dolní
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 12, 2019 12:17

Einspritzung uberprufen

Příspěvek od Sedlák z horní dolní » úte lis 19, 2019 22:30

Mám Renault Megane II, 1,5, 60kW, najeto 200 tis. km. Svítí mi kontrolka EISPRITZUNG UBERPRUFEN a motor naskočí zastudena nejdříve napotřetí. V servisu mi tu hlášku několikrát vymazali, po ujetí asi 100 km se kontrolka vždy opět rozsvítila. V jednom servisu mi vyměnili relé žhavění. Ve druhém mi repasovali vstřiky a čerpadlo a vyčistili celý systém vč. nádrže. Závada se ale opět objevila a tak dali všechny čtyři nové žhaviče. Kontrolka se ale opět rozsvítila. Už nevím, co s tím a hledám nějakého odborníka, kdo by mi poradil, v čem ještě může být problém.

Co hlásí diagnostika bohužel nevím, nejsem odborník a doufal jsem, že tu závadu v servisech odstraní, ale ani jeden ze dvou servisů, ve kterých to auto bylo, závadu neodstranil (v prvním servisu to bylo 5x, ve druhém 2x).

V posledním týdnu se při prudším sešlápnutí plynu objeví hláška EINSPRITUNG DEFECT a rozsvítí se kontrolka STOP. Po chvilce se ale objeví znovu EINSPRITZUNG UBERPRUFEN.

Nevíte prosím, v čem by mohl být problém, případně na jaký servis se obrátit (jsem z Brna).

lordmat
Junior member
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 12, 2019 21:55

Re: Einspritzung uberprufen

Příspěvek od lordmat » čtv lis 21, 2019 13:40

To sú hlášky CHECK INJECTION a INJECTION FAULT. Na fóre sa o nich hovorilo dosť, skús niečo nájsť :)
Megane II 2007 hatchback facelift - 1.5 dCi 78kW K9K 732

Sedlák z horní dolní
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 12, 2019 12:17

Re: Einspritzung uberprufen

Příspěvek od Sedlák z horní dolní » úte lis 26, 2019 14:49

Po přečtení všech příspěvků na toto téma jsem zkusil vyčistit EGR ventil. Byl téměř neprůchozí. Věřil jsem, že už to bude OK, ale bohužel není. Kontrolka EISPRITZUNG UBERPRUFEN stále svítí a motor naskočí zastudena nejdříve napotřetí. Doplnil bych ještě, že po nastartování studeného motoru jde zespodu auta (ne od motoru, ale spíš z výfukového potrubí) hustý kouř, jakoby se ve výfuku po nastartování něco spalovalo.

lordmat
Junior member
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 12, 2019 21:55

Re: Einspritzung uberprufen

Příspěvek od lordmat » úte lis 26, 2019 22:57

A čo tak zobrať tú hlášku doslovne a naozaj nechať skontrolovať vstreky?
Naposledy upravil(a) lordmat dne stř lis 27, 2019 11:23, celkem upraveno 1 x.
Megane II 2007 hatchback facelift - 1.5 dCi 78kW K9K 732

lakinooo
Senior member
Příspěvky: 1037
Registrován: pon zář 27, 2004 09:33

Re: Einspritzung uberprufen

Příspěvek od lakinooo » stř lis 27, 2019 06:34

Ventil ked bol spinavy, sko vyzera sanie? Prirchodne?
Megane II 2.0 16V AT4, Eberspächer HYDRONIC B5WSC

Martanko
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř pro 04, 2019 18:29

Re: Einspritzung uberprufen

Příspěvek od Martanko » stř pro 04, 2019 18:34

Ja som mal to iste vymenil som vysokotlaky rozdelovac paliva a prestalo to

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů