Kontrolka SERVICE (DF072 - Detská poistka)

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
FrogmanMJ
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: stř lis 06, 2019 13:40

Kontrolka SERVICE (DF072 - Detská poistka)

Příspěvek od FrogmanMJ » stř lis 06, 2019 14:09

Zdravím Vás všetkých

Už dlho mám Espace. Najprv III 2.0 Benzín a potom IV 2.2 dCi. Teraz som si kúpil Grand Space IV 2.2 dCi 2005. Spravil generálku motora a podvozku a teším sa z prvých km.

No teraz k veci.

Svieti mi na prístrojovej doske SERVICE. Niekedy s a niekedy bez Airbagu. Dorábal som si Tempomat.
Zmenil som páčky pod volantom, volant a tlačidlo zapnutia Tempomatu. Všetko toto funguje.
Tu na fóre som našiel, že keď svieti SERVICE, môže to byť ten slimák pod volantom...keď som to rozobral, prepípol multimetrom, tak všetko ok. Vstup a aj výstup funguje. Skontroloval som aj konektory pod sedačkou šoféra a spolujazdca. Pre istotu som ich aj prepinoval do nových konektorov pre autoindustriu (vodeodolné).

Konečne sa mi dostal do ruky CAN CLIP a ten mi ukázal chybu DF072 Obvod Detskej poistky. CC a CC0. Skrat na kostru.

Lenže. Kde to mám už hľadať? Včera som ešte rozobral aj dvere vzadu za spolujazdcom a pozrel ten mikrospínač v zámku. Dnes skúsim aj dvere za šoférom.

V sedačke pod šoférom je tiež nejaký mikrospínač a ten dáva hodnotu 100 ohm. Pri stlačení je 0. Čiže ide.

Občasne ten SERVICE na pristrojovke aj vypne. Ale chyba DF072 stále zostáva v UCH.

V UCH som vypol Elektronickú detskú poistku a chyba je stále tu...

Už neviem ako ďalej. Za každú radu budem vďačný.
Naposledy upravil(a) FrogmanMJ dne čtv lis 07, 2019 12:48, celkem upraveno 1 x.

faradaj
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: úte pro 15, 2015 14:18

Re: Kontrolka SERVICE

Příspěvek od faradaj » stř lis 06, 2019 22:08

Ahoj, zvladl jsi hromadu uprav a oprav a zastavi te detska pojistka :wink:
Kdyz jsi mel rezebrane ty zadni dvere tak jsi ty pojistky asi prohledl vid? Ted se zeptam je tam mechanicka pojistka na plochy sroubovak ale pak i nejaka elektricky ovladana v zamku dveri? Tu ovladas od ridice zablokovanim otvirani zadnich dveri zevnitr a take stahovani okna od zadnich spinacu... kontroloval jsi i ten blokovaci spinac u ridice?
Espace IV grand, 2014, 2.0dCi
Espace IV grand, 2007, 2.0dci
http://faradaj.rajce.idnes.cz/Espace/

FrogmanMJ
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: stř lis 06, 2019 13:40

Re: Kontrolka SERVICE

Příspěvek od FrogmanMJ » stř lis 06, 2019 22:49

Ahoj

Ďakujem za odpoveď.

Mechanická poistka je tam. Ale to je taký ten dzindzik. Také ako tyčka. Na plochý šróbovák je tam tiež taká čierna dierka. To vlastne len zamyká auto, keď by ti nešlo zamknúť centrálnom. Alebo sa mýlim? Lebo motorček s tým nehýbe. Teda...aspoň sa mi zdá...

Čo myslíš pod pojmom poistky?

Ten spínač u šoféra je v pohode. Teda...ak tam majú byť 2x -. Tuším je jeden stály a druhý spínací. Nenašiel som presné schéma k môjmu autu (JK0H) a mám len J81 všeobecne.
Tento spínač mi zablokuje iba okná. Nie dvere.

Dnes som nestihol nič robiť. Musel som variť ;)

Zajtra večer rozoberám a fotím aj rozobratý zámok a ako to v ňom vyzerá. Plus musím vymeniť prasiatko na ľavej zadnej brzde - slabo dotláča.

Vďaka za nejaké nové postrehy

romacho
Starting member
Příspěvky: 82
Registrován: sob říj 25, 2014 15:34

Re: Kontrolka SERVICE

Příspěvek od romacho » stř lis 06, 2019 23:59

Ahoj
Mam 2.0dCi r.v.2013 starsi bol z 2008 no na oboch mi spinac blokuje zadne okna a otvaranie zadnych dveri zvnutra (detska poistka). Na tomto novsom dokonca aj tlacitka ovladania klimy na paneloch v zadnych dverách pre zadne zony.
Podla toho co popisujes by som to typoval skor na kabelaz zadnych dveri. Ulomeny drot alebo skor predrana izolacia operajuca sa niekde v prechode o kostru.

FrogmanMJ
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: stř lis 06, 2019 13:40

Re: Kontrolka SERVICE

Příspěvek od FrogmanMJ » čtv lis 07, 2019 06:53

Na kabeláž som to tipoval aj ja. Ale keď stlačím tlačidlo uzavretia dvetí zvnútra, zamknú sa. Okná sa sťahujú a vyťahujú hore v pohode. Auto zamyká centrálnom z karty všetko.
Ale áno, ešte som ju nekontroloval a môžem to spraviť...
Obe zadné dvere.
A ako vravím, to tlačidlo na dverách mi uzamkne iba okná, nie dvere.

faradaj
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: úte pro 15, 2015 14:18

Re: Kontrolka SERVICE (DF072 - Detská poistka)

Příspěvek od faradaj » čtv lis 07, 2019 13:55

FrogmanMJ a myslis ze to tak ma byt ze ti blokuje jen okna a dvere ne? Mrkni do uzivatelske prirucky podle me kdyz tam to tlacitko mas melo by blokovat komplet zadni dvere. Uz si nevzpominam jak to bylo na mem byvalem Espace 2007 ale na soucasnem mi to prave blokuje i zadni dvere zevnitr. (Klimu vzadu nemam) nebude prave problem v tom spinaci v prednich dverich? Kdyz ti neblokuje oboje zadni dvere zkusil bych nejdriv to jednodussi vysetrovani v prednich dverich spinac...

Nasel jsem v prirucce z roku 2004 toto (spinac 3 je tam na obrazku prave ten v prednich dverich):
Vozidla vybavená spínačem3 s integrovanou kontrolkou Stiskněte spínač3 pro zablokování funkce ovládání zadních oken a otevření zadních dveří.Rozsvícení kontrolky integrované ve spínači potvrdí zamknutí dveří.V případě poruchy se ozve zvukový signál a kontrolka se nerozsvítí.Zvláštnost Tato funkce rovněž zablokuje zadní ovládání klimatizace(pøejdìtenaodstavec„Automatickáklimatizace“kapitoly3).

Neumim vkladat obrazky tak jsem zkopiroval text :wink:
Espace IV grand, 2014, 2.0dCi
Espace IV grand, 2007, 2.0dci
http://faradaj.rajce.idnes.cz/Espace/

romacho
Starting member
Příspěvky: 82
Registrován: sob říj 25, 2014 15:34

Re: Kontrolka SERVICE

Příspěvek od romacho » ned lis 10, 2019 15:21

FrogmanMJ píše:
čtv lis 07, 2019 06:53
Na kabeláž som to tipoval aj ja. Ale keď stlačím tlačidlo uzavretia dvetí zvnútra, zamknú sa. Okná sa sťahujú a vyťahujú hore v pohode. Auto zamyká centrálnom z karty všetko.
Ale áno, ešte som ju nekontroloval a môžem to spraviť...
Obe zadné dvere.
A ako vravím, to tlačidlo na dverách mi uzamkne iba okná, nie dvere.
Neviem presne ako to tam je, ale logickou uvahou detska poistka blokuje otvorenie dveri len z vnutra. Z vonku je to mozne ak je to aktivovane.
Tlacitkom vnutri auta na odomknutie alebo zamknutie centralu a ovladacom v karte ovladas uzamknutie celého auta komplet z vonku. Z vnutra kluckami otvorit mozes aj ked mas zamknute. Blokovanie detskou poistkou musi mat iny ovladaci okruh - presne ten co ti blokuje pouzitie kluciek na zadnych dverách pre otvorenie zvnutra ak je detska poistka aktivovana.
Ak sa zamyslim este dalej, nemusi to byt zalezitostou zadnych dveri ale len signálom do riadiacej jednotky centralu z prepinaca detskej poistky na dverách vodica.

romacho
Starting member
Příspěvky: 82
Registrován: sob říj 25, 2014 15:34

Re: Kontrolka SERVICE (DF072 - Detská poistka)

Příspěvek od romacho » ned lis 10, 2019 22:19

Nazdar chlape,

tak mi to nedalo a pozrel som sa problem trochu blizsie.
Najskôr poznamka na okraj DF072 moze byt aj chyba airbagu spolujazdca no vsetko vychadza od typu komfortu, ktory ako vybavu mas.
Pozeral som schémy. Su dva typy zamkov. S jednym alebo dvoma motormi. Ak mas dva motory (rozumej zamku) a dva snimace hladaj dalej.
Ak mas len jednoduchsiu vybavu s jednym motorom a jednym snimacom zadne dvere treba blokovat manualne. Pozri ci mas na zadnych dverách prepinac podla nasledovného listu manualu. Ak je tam manualny prepinac, ovládanie blokovania okien nebude zamykat zadne dvere, ale len blokovat ovládanie okien.
Obrázek
Snad sa pohnes z miesta no predtým si prever co tam vlastne mas a dufam, ze chyby citas CLIP-om. Inak mozes dostat uplne ine kody chyb.
Zatial sa maj.

faradaj
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: úte pro 15, 2015 14:18

Re: Kontrolka SERVICE (DF072 - Detská poistka)

Příspěvek od faradaj » pon lis 11, 2019 20:49

Pisou tam pokud ma spinac 3 blokuje vzadu okna ,dvere a klimu :smile15: nepisou podle vybavy jen okna nebo dvere :?:
Nebo mas jiny zdroj info?
Espace IV grand, 2014, 2.0dCi
Espace IV grand, 2007, 2.0dci
http://faradaj.rajce.idnes.cz/Espace/

FrogmanMJ
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: stř lis 06, 2019 13:40

Re: Kontrolka SERVICE (DF072 - Detská poistka)

Příspěvek od FrogmanMJ » úte lis 12, 2019 22:30

Ďakujem, že sa pokúšate mi poradiť :)

Mal som v piatok technickú a poslali ma kade ľahšie...

Vraj musí brzda brzdiť na celej ploche a nie len na 3cm, ako je to v mojom prípade. Vravel som im, že tie brzdy sú jazdené iba 10km....ale to ich netrápilo...i keď dobre brzdia - podľa mašiny... (buzerácia)

Ohľadom vypínača - nesvietila v ňom žiarovečka. Rozobral som a žiarovečku vymenil. Podľa niektorých ľudí to môže byť príčina. NIE JE. Po výmene sa nič nezmenilo. Iba začalo tlačidlo svietiť...

Mal som rozobraté aj zadné dvere, ale mal som vybitý mobil a tak som nefotil... žiadne káble nie sú polámané a ani nijak inak fyzicky poškodené. Oboje zadné dvere OK.

Rozobral som predné dvere, keďže to píše skrat na kostru. Nenašiel som žiadny kábel, ktorý by mal byť poškodený. ALE - všimol som si niečoho iného.

V schéme od Auta je vypínač, čo má 5 káblov. No ja mám na vypínači iba 4. Vie mi to niekto nejako potvrdiť, či pracujem so správnou schémou?

Tak isto sa stalo, že žltý kábel z tlačidla detskej poistky mi pípal pri prepojení s kostrou. ALE keď som dal druhé (áno, mám aj druhé tlačidlo), tak to nepípalo. Ale chyba sa aj tak neodstránila. A keď som zapojil znova to, čo má dobrú žiarovečku, tak zase pípalo na kostru. Ale keď som vybral tlačidlo ovládania okien vzadu, prestalo. Tak som dal to staré (aj tie mám dve) a nepípalo a aj tak sa chyba neodstránila. A to isté aj s tlačidlom predných okien.

čiže - žltý kábel (ovládanie - diódy detskej poistky), je prepojený na okná vpredu aj vzadu. Výmena ovládačov nič nepriniesla.

Nedokážem sem nijako vložiť obrázky schémy ovládania...

romacho
Starting member
Příspěvky: 82
Registrován: sob říj 25, 2014 15:34

Re: Kontrolka SERVICE (DF072 - Detská poistka)

Příspěvek od romacho » úte lis 12, 2019 23:41

faradaj píše:
pon lis 11, 2019 20:49
Pisou tam pokud ma spinac 3 blokuje vzadu okna ,dvere a klimu :smile15: nepisou podle vybavy jen okna nebo dvere :?:
Nebo mas jiny zdroj info?
Nazdar faradaj, citaj do konca. Treti stlpec dokumentu zacina slovami Ostatne pripady
Prelozene do ludskej reci. Pokial mas na zadnych dverach prepinac (na obrazku oznaceny cislom 4 ) necakaj, ze sa ti budu zadne dvere blokovat prepnutim tlacitka 3 na vodicovych dverach. Zablokovat ich mozes len prepinacom 4 na prislusnych zadnych dverach.
Treba si uvedomit, ze manualy k autu ako je aj tento su pisane univerzalne pre vsetky varianty vybavy auta a ty sa musis podla toho co na aute mas rozhodnut co z toho pre tvoje auto plati a co nie. :D

romacho
Starting member
Příspěvky: 82
Registrován: sob říj 25, 2014 15:34

Re: Kontrolka SERVICE (DF072 - Detská poistka)

Příspěvek od romacho » stř lis 13, 2019 00:26

Servus FrogmanMJ,
vidim, ze si uz dost flustrovany no skus zacat od zaciatku a odpovedaj si sam podla toho co vidis na aute.
1. Otvor zadne dvere a pozeraj ci tam mas prepinac 4 (mienim tym stranku z uzivatelskej prirucky k autu co som vyssie publikoval).
Ak ho tam mas Prepinac 3 ti zablokuje len okna. Ak tam nieje a nemas vyskladane auto z viacerých kusov prejdi k nasledovnému dokumentu.
Obrázek
Toto je zo servisného manualu technikov pri vycitani chyb z UCH (tzv.komfortnej jednotky) a objaveni sa chyby DF072
Podla toho co pises ohladom piskania na kostru sa domnievam, ze behas okolo auta len s multimetrom a piskas odpory medzi kostrou a jednotlivými vodicmi. Treba si uvedomit, ze medzi tlacitkami a zamkami je uz zmienovany pocitac UCH, ktory zbiera vsetky signaly zo snimacov, tlacitiek, citacky karty, nasledne rozhoduje sa co ma urobit a potom vydava povely napr zamkom dveri na odomknutie a podobne.
Ak si dobre cital problem nieje na drôtoch tlacitiek, ale na drôtoch veducim z UCH k motorcekom otvarania zadnych dveri pripadne v motoroch samotných zamkov.
Druha moznost je ze sa ti prepisala konfiguracia v UCH a chyba sa objavila len preto, ze mas iny hardware.

2. pises "V schéme od Auta je vypínač, čo má 5 káblov. No ja mám na vypínači iba 4. Vie mi to niekto nejako potvrdiť, či pracujem so správnou schémou" Aky vypinac mas na mysli ? Vypinac detskaej positky alebo ovládanie okien ?
Prebehol si uz par modelov ako pises hore, tak predpokladam zakladne rozdiely vo vybave si uz postrehol ako napr. Vypinac pre ovládanie okien
kde mozes okna otvorit alebo zavriet alebo vo vyssej vybave pri potiahnuti vypinaca viac do hora sa ti okno zavre samo bez toho aby si vypinac dalej drzal. Tato funkcia sa montovala v dvoch variantach. Okno vodica s funkciou ostatne obycajne, alebo vsetky styri s popisovanou funkciou.
Tym chcem len povedat, ze tych modifikacii je viacero no to co tam mas naozaj mat ako bolo auto vyrobene vedia len v Renaulte podla VIN cisla, pripadne este par ludi co disponuju potrebnymi udajmi.

FrogmanMJ
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: stř lis 06, 2019 13:40

Re: Kontrolka SERVICE (DF072 - Detská poistka)

Příspěvek od FrogmanMJ » stř lis 13, 2019 06:19

Ahaaa
Romacho vďaka.

Pravdepodobne to bude teda nastavením UCH. Musel som totiž meniť aj komfortku, riadiačku a aj zámok volantu.
Mám len variantu automatického otvárania/zatvárania šoférovho okna. Tak isto mám vzadu len páčku č. 4.

Pípal som to s multimetrom...ale mal som odpojený ten konektor čo ide z dverí do auta. Je to rýchlospojka. A priamo na konektore som si pípal čierny a žltý... čiže to bola iba kabeláž a nešla cez UCH.

Takže hop sa - šup sa do renaultu a nahrať nový software? Resp. podľa VIN nahrať, čo tam má byť? Nedokážem to nejako aj sám?

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti