Čo sa vám už pokazilo?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
marco_7
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: čtv lis 19, 2015 15:05

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od marco_7 » pát čer 21, 2019 20:47

Mali ste niekedy problém s odlepenim čelného skla? Už niekoľko dní som počúval pukanie z predného stĺpiku na strane spolujazdca počas jazdy, dnes mi to nedalo, postláčal som čalúnenie a všetko okolo čo sa len dalo, vrátanie prednej časti dverí a zistil som že sa mi odlepilo čelné sklo :shock: Zvnútra ide zdvihnúť asi o 2-3 mm, celá spolujazdcová strana. Horná strana sa zdvíha o trochu menej, ale zdvíha. Na strane vodiča sa sklo vôbec nehýbe. V pondelok idem hneď do servisu, auto je ešte 1,5 r. v záruke, nech mi ho prelepia :evil:

A tiež mi začala pískať predná náprava pri prejazde väčších priečnych nerovností. Už to tu ten problém niekto spomínal, malo by ísť o vyschnuté mazivo niekde na náprave :roll: To som zvedavý čo na to majstri v servise povedia a či to vôbec nájdu :roll:
Renault Fluence 1.6 16v 84kw Limited 12/2015, platinum silver

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od Rado77 » sob čer 22, 2019 08:25

Sklo - len bacha ked ho budu odlepovat, aby nespravili dlhu tenku ryhu v laku nad oknom, aby to tam nezacalo casom korodovat. K tomu vrzgotu od napravy, co si spominam byvalo vyschle mazivo v gumovych uchytoch stabilizacnej tyce...len dostat sa k tomu, budu musiet spustit nizsie cely sub-frame
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

marco_7
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: čtv lis 19, 2015 15:05

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od marco_7 » pon čer 24, 2019 12:04

Rado77 - vďaka za info, bol som v TT-car v Trnave, vyzerali z toho prekvapení, o čo viac som bol prekvapený ja, keď mi cestou od nich zavolali že Renault im zamietol záručnú opravu a mám si prelepenie (okolo 100€) uhradiť sám. Zostal som šokovaný. Hneď som napísal sťažnosť, snáď sa to k importérovi dostane, ak to neuhradia, podám podnet na SOI. Na zamietnutie nie je žiadny dôvod, ide o výrobnú vadu, sklo je nepoškodené, vozidlo servisované len u nich, samovoľne sa odlepilo. Neuveriteľné.
Renault Fluence 1.6 16v 84kw Limited 12/2015, platinum silver

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od Rado77 » pon čer 24, 2019 13:20

Im to vypluje pocitac po standardnej 2-rocnej zaruke. Berie sa do uvahy konkretny komponent vs najazd vozidla vs vek vozidla. Su diely ktore su preplatene servisom kompletne, a su zase ine, kde si klient bude hradit napr cenu prace. Su komponenty kde klient doplaca pomernu cast X % z celkovej ceny dielu. Toto co pisem plati po standardnej 2-rocnej zaruke.
Prijimaci technik preto casto ani nevie povedat predbeznu cenu opravy, ci bude vsetko zdarma, pokial problem sami nezdiagnostikuju. Urcia diely na vymenu, zadaju ich do systemu spolu s poctom km a vekom auta, a az system im on-line vypluje konkretne sumy, co bude platit zakazik, alebo co bude plne hradene na "predlzenu zaruku". Dalej su diely mimo "predlzenu zaruku", a to diely, ktore podliehaju beznemu opotrebeniu, ako brzdove kotuce, tlmice, vsetky gumove diely (tesnenia dveri, silentbloky, remene), a na tie sa zaruka nevztahuje vobec. Takze pozor na toto - v podstate po zakonnych 2 rokoch zaruky je ta rozsierna zaruka v podstate nic moc a clovek moze/musi pocitat aj s tym, ze bude cast ceny (alebo dokonca celu) platit z vlastneho.
Takto je proste postaveny system predlzenej zaruky a tak sa k nemu postavi aj Renault Slovensko. SOI v tomto pripade ani nebude nic riesit. Pritom je to uplne smiesne, lebo ked raz propaguju 5-rocnu zaruku, tak ju maju aj v plnej miere aplikovat ze? Krasny priklad odlepeneho celneho skla, kde to ani nemoze byt klientova vina (teda pokial sa nedokaze ze klient sa snazil celne sklo zvnutra vytlacit von nohami... :-) )
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
hamran
Experienced member
Příspěvky: 609
Registrován: stř lis 15, 2006 09:26
Bydliště: Slovensko

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od hamran » stř črc 03, 2019 23:24

Rado reagujem an tvoj prispevok (Re: Čo sa vám už pokazilo?Příspěvek od Rado77 » úte čer 11, 2019 13:12 )
Rado ja som mal Fluence 9 rokov a najazdil s nim 214 000 km. Pri predaji som mal vpredu este origo platnicky a kotuce krasne hladucke... Proste keby mi to niekto vravel neuverim, ale bolo to moje auto od nova az po predaj...tak som bol nuteny uverit :). Jo a mam Talisman, ako vidno z popisu a po 30 000 km a 1-rok v prevadzke mi menili pri garancke vyklepanu tycku stabilizatora na lavej strane. Som myslel ze uz vymenili obe, ale ze vraj len ten diel ktory je pokazeny mozu vymenit, tak do dvoch tyzdnov mi menili uz aj na pravej... proste take sunty a to jazdim na 80-85% dialnice, takze velmi malo nejake tankodromy...
TALISMAN Initale PARIS, 1.6Dci, 160 HP (118Kw) (kupa Maj 2018, 30 000km) s kompletnou vybavou -farba cierna amethyst, cierno-sedo-biela NAPPA koza.

Ren. FLUENCE Privilage 1.5Dci, 78KW .. predane (pri 214 000 km), za tie peniaze a najazd KM spokojnost, ziadne vazne poruchy, len vymena bezne opotrebeneych dielov

Ren. Thalia I 1.4, 8v, r.v.2002, cca 6,5 - 7.0 l/100km, 150 000 (Jazdi ju uz Segra )

Ren. MEGANE Grantour 1.9Dci, 2004.predane

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od Rado77 » čtv črc 04, 2019 08:00

Hej tie brzdy su fit zda sa ;-) Na zadnych platnickach som si vsimol ze uz nie su hladke, ale ryhovane, a platnicky je tam este dost....ale to je len kozmetika, brzdi to dobre. Brzdy uz sice nie su tak ostro nastavene ako boli na Megane 2, ale brzdi.
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
hamran
Experienced member
Příspěvky: 609
Registrován: stř lis 15, 2006 09:26
Bydliště: Slovensko

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od hamran » čtv črc 04, 2019 08:25

Ano Flu voci Meganu ma jemnejsie brzdy, ten brzdiaci efekt davkuju postupne.
TALISMAN Initale PARIS, 1.6Dci, 160 HP (118Kw) (kupa Maj 2018, 30 000km) s kompletnou vybavou -farba cierna amethyst, cierno-sedo-biela NAPPA koza.

Ren. FLUENCE Privilage 1.5Dci, 78KW .. predane (pri 214 000 km), za tie peniaze a najazd KM spokojnost, ziadne vazne poruchy, len vymena bezne opotrebeneych dielov

Ren. Thalia I 1.4, 8v, r.v.2002, cca 6,5 - 7.0 l/100km, 150 000 (Jazdi ju uz Segra )

Ren. MEGANE Grantour 1.9Dci, 2004.predane

Uživatelský avatar
makkynka
Experienced member
Příspěvky: 705
Registrován: čtv srp 19, 2010 20:24

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od makkynka » úte črc 09, 2019 13:58

Tak si nám včera stalo, že auto nešlo natočit. Zjištění závady bylo naštěstí díky náhodě rychlé, ale celkem jsem se toho bál. Vycvakla se hadička přívodu benzínu přímo do motoru..... Stačilo zacvaknou a opět to zas běželo. Ale předtím se to párkrát zkusilo přoč to nejde, a benzín cákal do celého motoru :/
Renault Fluence (Agátka) - Comfort, 1.6 benzín , Modrá Crepuscule - najeto 125 000km

marco_7
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: čtv lis 19, 2015 15:05

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od marco_7 » stř črc 17, 2019 13:16

Tak čelné sklo mi včera prelepili, horná strana a strana spolujazdca nebola prilepená od výroby takmer vôbec, na fotodokumentácií (pre importéra) bolo vidieť že lep bol úplne hladký, tj. pri osádzaní vo výrobe sa so sklom vôbec nespojil. Prelepenie hradil importér a to len vďaka mojej mailovej žiadosti. Keby som to nechal na autorizovaný servis, musel by som si to uhradiť sám. Ako "bonus" mi na koženom volante nechali 2cm lízanec od lepu, neviem čím to dám dole, skúsim kozmetikou na odstraňovanie živice a asfaltu na citrusovej báze, čokoľvek na báze acetónu by naleptalo volant (odskúšané). Do tohto autorizovaného servisu už nepôjdem.
Renault Fluence 1.6 16v 84kw Limited 12/2015, platinum silver

Uživatelský avatar
hamran
Experienced member
Příspěvky: 609
Registrován: stř lis 15, 2006 09:26
Bydliště: Slovensko

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od hamran » stř črc 17, 2019 14:17

No Marco_7, tak to si mal pech. A ked si sadal do auta pri prevzati vozidla si si nevsimol ze mas lepidlo na volante? No ze by si to hned "otrieskal" servisu o hlavu, ze ako to robia, ked si interier nezakryju pri vymene skla. To je cisty amaterizmus. Mas pravo reklamovat servisny zasah, kedze Ti poskodili interier.

Drzim palce.
TALISMAN Initale PARIS, 1.6Dci, 160 HP (118Kw) (kupa Maj 2018, 30 000km) s kompletnou vybavou -farba cierna amethyst, cierno-sedo-biela NAPPA koza.

Ren. FLUENCE Privilage 1.5Dci, 78KW .. predane (pri 214 000 km), za tie peniaze a najazd KM spokojnost, ziadne vazne poruchy, len vymena bezne opotrebeneych dielov

Ren. Thalia I 1.4, 8v, r.v.2002, cca 6,5 - 7.0 l/100km, 150 000 (Jazdi ju uz Segra )

Ren. MEGANE Grantour 1.9Dci, 2004.predane

marco_7
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: čtv lis 19, 2015 15:05

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od marco_7 » stř črc 17, 2019 15:22

hamran, bohužiaľ, všimol som si to až keď som prišiel do práce, je to na ľavej strane na koži hneď vedľa tlačidiel a nenahmatal som to lebo je to totálne hladké. Som prekvapený, pretože vždy keď som tam bol s autom, sedadlo aj volant s pákou boli omotané fóliou. Teraz neviem či to nezakryli alebo to niekto zababral až potom. Skúsim to dať dnes opatrne dolu sám, ak sa nepodarí, zajtra tam pôjdem. Už teraz vidím ako to rozleptajú aj s volantom :roll:

Už ma štve nízka precíznosť výroby Renaultu. Na mojom aute sa asi učili nejaký brigádnici vo fabrike v Turecku. Od novoty bol krivo namontovaný kufor, ten napravili. Potom bol krivo volant, najprv sa tvárili že som niekde vletel do jamy, tak urobili geometriu a zistili že je všetko ok a že stačilo len niekde doštelovať polohu volantu. Potom trebalo napružiť kontakt konektora snímača teploty, to sa podarilo na 2. krát, pretože 1. krát radšej vymenili celý snímač. Teraz to sklo - keby som si v aute nič nevšímal tak ako to robí veľa ľudí čo sa len vozí a nestará, tak by to mohlo dopadnúť veľmi zle - pri nehode by mohlo sklo vyletieť aj so spolujazdcovým airbagom a spolujazdec by dal hlavičku o palubovku :roll:
Renault Fluence 1.6 16v 84kw Limited 12/2015, platinum silver

Uživatelský avatar
makkynka
Experienced member
Příspěvky: 705
Registrován: čtv srp 19, 2010 20:24

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od makkynka » čtv zář 19, 2019 12:46

Ahoj, nevíte kód nebo kde sehnat nové zpětné středové zrcátko? To moje je už dost oloupané, od spoda asi 3 cm už :(.

ps.: v renaultu to kupovat nechci, asi 1200 za něj chtěj.
Renault Fluence (Agátka) - Comfort, 1.6 benzín , Modrá Crepuscule - najeto 125 000km

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od jaggerl » pon zář 30, 2019 18:09

Třeba tady https://renaultdily.cz/vnitrni-casti-vozidla68 , kupoval jsem zde díly na Renaulty řadu let.

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od jaggerl » pon zář 30, 2019 18:09

makkynka píše:
čtv zář 19, 2019 12:46
Ahoj, nevíte kód nebo kde sehnat nové zpětné středové zrcátko? To moje je už dost oloupané, od spoda asi 3 cm už :(.

ps.: v renaultu to kupovat nechci, asi 1200 za něj chtěj.
Třeba tady Třeba tady https://renaultdily.cz/vnitrni-casti-vozidla68 , kupoval jsem zde díly na Renaulty řadu let.

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1137
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od zdeno255 » pon zář 30, 2019 19:08

Stáva sa že sa sklo neprilepí aj pri prémiovejších značkách. Divim by si sa koľko šiel sa ešte vo výrobe prelepuje, ale ak to nezistila ide to k zákazníkovi. Všetci sa snažia diely mať za čo najmenej a tlačia na dodávateľov. Oni sa potom snažia aby mali zisk a tým klesá aj kvalita. Toto nie je iba pri Renaulte ;-)

Uživatelský avatar
makkynka
Experienced member
Příspěvky: 705
Registrován: čtv srp 19, 2010 20:24

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od makkynka » úte říj 01, 2019 09:24

Ahoj, tady jsem se koukal a to zrcátko mají už taky trochu oloupané.

jaggerl píše:
pon zář 30, 2019 18:09
makkynka píše:
čtv zář 19, 2019 12:46
Ahoj, nevíte kód nebo kde sehnat nové zpětné středové zrcátko? To moje je už dost oloupané, od spoda asi 3 cm už :(.

ps.: v renaultu to kupovat nechci, asi 1200 za něj chtěj.
Třeba tady Třeba tady https://renaultdily.cz/vnitrni-casti-vozidla68 , kupoval jsem zde díly na Renaulty řadu let.
Renault Fluence (Agátka) - Comfort, 1.6 benzín , Modrá Crepuscule - najeto 125 000km

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od jaggerl » úte říj 01, 2019 18:55

No koukal jsem, on je bohužel Renault křáp, tak tomu odpovídá výroba. Rozhodně to není všude stejné. Co jsem si užil s Talismanem a Scenicem IV to je na knihu. Renault nikdy více, kvalita neodpovídá ceně + příšerné servisy.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od Rado77 » stř říj 02, 2019 10:32

Ale co ine kupit? Co som tak trochu sondoval, tak "kvalita" prave odpoveda tej trochu nizsej cene :-) Ja pojdem do Toyoty najpravdepodobnejsie, do mesta nam staci mensie auto typu Corolla
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
makkynka
Experienced member
Příspěvky: 705
Registrován: čtv srp 19, 2010 20:24

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od makkynka » sob bře 07, 2020 12:44

Ahoj, tak mi přijde, že mi začali blbnout stěrače. Když zapnu jenom na jedno setření a oni vyjedou nahoru na konec, tak trošku poposkočí zpátky a to samé když dojenou dolů, tak nezůstanou na začátku jak mají, ale poposkočí tak o 5 cm nahoru a zasahují mi teď na dálniční známku. Netušíte co s tím? Nepřišlo mi nic uvolněného když jsem s nimi hýbal.
Renault Fluence (Agátka) - Comfort, 1.6 benzín , Modrá Crepuscule - najeto 125 000km

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od Rado77 » ned dub 19, 2020 13:46

Ja mam zas 2 probelmy. S autom jazdi zena a teraz som s nim isiel po dlhej dobe a vsimol som si:
1, cidlo na spojke (modre so sedym konektorom) - obcas nevie ze je pedal stlaceny. Neviete ako ho dostat von? Ja co som vygooglil obrazky cidla "cidlo ovladania spojky fluence", tak ma taky svoju "maticu" plastovu modru - neviete ci sa to nejako musi vysrobovat z tej matice? Lebo matica ma aj take zacvakavacie zobacky...tak ze ci ich staci stlacit a cele cidlo vyjde dohora von, alebo sa to musi nejako vysrobovat z tej matice?
2, vrzga pedal brzdy, ale ako som pozeral, nie je tam vidno rozumne, ci ma pedal aj nejaku vratnu pruzinu? Podla obrazkov co som videl som si tiez ziadnu pruzinu nevsimol....ale podla mna by tam mala byt...neviem kde to namazat vazelinou...

Diki moc za akekolvek info ;-)
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od Rado77 » ned dub 19, 2020 23:49

Ok, tak vrzganie pedalov spojky a brzdy vyriesene vazelinou.
Ale to cidlo spojky zatial stale neviem ako vymontit
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
makkynka
Experienced member
Příspěvky: 705
Registrován: čtv srp 19, 2010 20:24

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od makkynka » stř dub 22, 2020 08:32

To nevím Rado, já pořád řeším ty posunující stěrače, hodil by se mi nějaký manuál na fluenci.
Na tom čidle co jsi našel na netu na obrázku není vidět nějaký závit nebo zobáčky?
Renault Fluence (Agátka) - Comfort, 1.6 benzín , Modrá Crepuscule - najeto 125 000km

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od Rado77 » čtv dub 23, 2020 11:41

Praveze ma aj zavity, aj zobacky. Po zavitoch sa neda otacat cidlom, co chapem lebo inak by sa same vysrobovalo casom. Takze zavity su len stelovacka vzdialenosti od pedalu a funguju len ak je cidlo vonku. Takze zobacky. Ale vyzera to tam dost natesno sa dostat k jednemu lebo je tam plech. No nic, poskusam ich velkym srobovakom a prinajhorsom nove cidlo, stoji nejakych 15 eur a nemusim nic rozoberat a cistit a dufat ze to vydrzi dalsich 5 rokov... :-) Ku stieracom bohuzial neviem co to moze byt. Ale akoby bolo cosi preskocene v motorku stieracov "o zub" alebo aj viac...
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od Rado77 » ned dub 26, 2020 20:30

Tak zavity su "opacne" na jednej strane cidla, takze to niesu zavity ale proste akoby "zobacky", ktorymi sa nastavi cidlo tak, aby bolo plne stlacene ked je pedal nestlaceny. Cidlo ma "maticu" , ta ma 2 zobacky. Ale aj ked som ich stlacil kliestami a zaroven cidlo pacil plochym srobovakom von, neslo to a plasty sa deformovali. Ako som tu vygooglil na fore - vybrat to cidlo je porod. Servis na to musi mat nejaky tool vyberaci, lebo som pouzil hodne sily a neslo to von, skusal som dokonca aj kladivko :-) Zatial ho tam necham a naucime sa startovat s pakou v neutrali :-) A ked odide uplne, kupim nove, stare ulomim, nove stoji 11 eur takze fit
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

vorlis
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: čtv bře 17, 2011 16:53

Re: Čo sa vám už pokazilo?

Příspěvek od vorlis » čtv črc 02, 2020 15:39

Ahoj pánové, chtěl jsem požádat o radu. Na mém Renaultu se pokazilo ovládání tempomatu na volantu. Ze 4 tlačítek reaguje pouze jedno a to tlačítko mínus, kterým paradoxně nyní rychlost zvyšuji. Někdy mi i sama zhasne kontrolka na displeji, i když přepínač na středovém tunelu je v zapnuté poloze... Nevíte, čím by to mohlo být? Děkuji
Obrázek Renault Fluence Obrázek
*Confort 1.6, 81kW
*černá Narce, r.v.2010

Odpovědět

Zpět na „Renault Fluence“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů