Nefunkční přístrojová deska a startování

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
gogoun
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: ned zář 22, 2019 07:37

Nefunkční přístrojová deska a startování

Příspěvek od gogoun » ned zář 22, 2019 08:11

Zdravim , mam nasledujici problem . Po nocni , na 13 v patek , jak jinak jsem chtel nastartovat sveho scenika 1.6 79kW r.v. 2002 , ale hned po zasunuti klicku , jeste nez jsem potocil , se rozsvitila pristrojova deska , po dalsim potoceni zhasla a neslo startovani , svitila jen pro zasunuti . Myslel jsem ze zlobi ta civka imobilizeru co je nasunuta na spinaci skrince . Tak jsem ji odpojil a sundal , nic jsem vsak na ni nezjistil , tak sla zpet na spinacku . Bohuzel od te doby nesviti pristrojovka uz vubec a nejde startovat .Spinacka je nejspis ok , kdyz prepinam mezi jednotlivymi polohami tak je citit ue klic zabira . Prosel jsem vsechny pojistky co maji co spolecneho se startovanim a vymenil je za druhe ( myslim pojistky pod volantem ) , vymenil jsem i autobaterii ,nic nepomaha . Pritom podsviceni budiku jde , svetla blinkry i klakson , ale nejde nic z toho co spina spinacka , t.j. radio , ventolatory topeni apod. . Je mozne ze je v hsji nejake rele ? Nedari se mi nikde najit ktere je v motorovem prostoru od ceho , ani k cemu slouzi rele u pojistek v kabine , je schovane za pripojkou diagnostiky . Dle navodu by porucha odpovidala vadne baterii , ale tu tam mam ted zanovni a stejne to nepomohlo . Nejaka rada ci napad . Den pred tim nez se to stalo mi cestou do prace pri sjizdeni z kopce s vyrazenou rychlosti zhasl motor. Ale po zarazeni zas sel . A parkrat , cca 2-3 x jsem musel trochu dyl tocit nez to nastartovalo, jinak to slo na drc .

snikers
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: ned bře 17, 2013 13:05
Bydliště: Nemšová - SR

Re: Nefunkční přístrojová deska a startování

Příspěvek od snikers » ned zář 22, 2019 08:18

A si si ozaj isty ze spinacka je dobra? Po zasunuti kluca nema preco zasvietit pristrojovka.
Renault Scenic 1.9 dCi, 2002

gogoun
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: ned zář 22, 2019 07:37

Re: Nefunkční přístrojová deska a startování

Příspěvek od gogoun » pon zář 23, 2019 13:52

Mechanicky by mela , kdyz cvaka na jednotlivych vyznacenych pozicich , ovsem po elektricke strance si nejsem jisty .

gogoun
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: ned zář 22, 2019 07:37

Re: Nefunkční přístrojová deska a startování

Příspěvek od gogoun » ned zář 29, 2019 07:49

Kazdopadne ted nesviti vubec , vymena baterie nepomohla , byla to jedna z moznosti dle manualu proc nesviti palubka a nejde startovat . Pojistky co maji neco spolecneho s pristrojovkou nebo startovanim jsem vymenil za nove . Ale nemuzu sehnat schema rele v motoru , jestli nejake neni v haji .

gogoun
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: ned zář 22, 2019 07:37

Re: Nefunkční přístrojová deska a startování

Příspěvek od gogoun » ned zář 29, 2019 07:50

Asi to budu muset odtahnout so servisu . :-(

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Nefunkční přístrojová deska a startování

Příspěvek od vasekpetr1 » ned zář 29, 2019 20:27

Já bych tipoval, že máš pootočenou mechaniku spínací skříňky a nesedí ti polohy vůči natočení klíče. Pokud jsou pojistky v motorovém prostoru u batrky v pořádku, je v pořádku konektor spínačky na sloupku volantu a při otočení klíčem se nerozsvítí přístrojovka ani nezabere starter, bude chyba ve spínačce. Chce to měřit, co je za napětí v tom konektoru na sloupku řízení - to by bylo jasno hned.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů