Zatekani nad pedálem brzdy

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
intago
Junior member
Příspěvky: 138
Registrován: pát lis 28, 2008 15:00

Zatekani nad pedálem brzdy

Příspěvek od intago » čtv srp 29, 2019 16:04

Zas mám louži v autě. Mokro je jen nad pedály plynu a brzdy.
Premejslim že to tam teče možná kolem těsnění okna dole u stěračů. Je tam ten derovany plast ale jak ho vyndat...Na okrajích je plastový šroub ale protácí se. Jak na to poraďte dík.

Bumbeer
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: úte črc 31, 2018 09:12

Re: Zatekani nad pedálem brzdy

Příspěvek od Bumbeer » pát srp 30, 2019 12:18

Nejde spíš o rozevírací úchyt než plastový šroub? Ten stačí středem otočit, povytáhnout a pak vytáhnout vše jako celek. Pravděpodobně budou ucpané kanálky a bude se tam držet voda, která může to v určitém náklonu protékat přes ventilační vstup.
Obrázek
Clio Grandtour 1.2TCe 74kW 2011 (KR0P)
RV 2011
70 tis. km

intago
Junior member
Příspěvky: 138
Registrován: pát lis 28, 2008 15:00

Re: Zatekani nad pedálem brzdy

Příspěvek od intago » pát srp 30, 2019 13:19

Dikec
A jde to snadno vyndat když je to 10 let starý a asi slepne e s těsnící gumou... A bude tam držet až to budu dávat zpět.. A to těsnění na skle bude pak tesnit nevim
Celá ta konstrukce se mi zdá uhozena jak uložení rezervy...A je třeba sundat stěrače a je na to třeba stahovák..

Bumbeer
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: úte črc 31, 2018 09:12

Re: Zatekani nad pedálem brzdy

Příspěvek od Bumbeer » pát srp 30, 2019 23:07

Mám grandtour 2011, ale předek by měl byt stejný. Guma mezi sklem a motorovým prostorem jde sundat v pohodě. Ty úchyty by měli jít taky v pohodě (dají se případně koupit). Stěrače se sundat musí. U mě šli po povolení matky vyhodit rukou, popř. menší 2ramenný stahovák pomůže. Nad každým kolem je kanálek na odvod vody, chce to pročistit. Já měl vodu i v uložení tlumiče-vyplati se zkontrolovat. Práce max. na hodinku. Doporučuju fixem naznačit polohu stěračů!
Clio Grandtour 1.2TCe 74kW 2011 (KR0P)
RV 2011
70 tis. km

intago
Junior member
Příspěvky: 138
Registrován: pát lis 28, 2008 15:00

Re: Zatekani nad pedálem brzdy

Příspěvek od intago » sob srp 31, 2019 21:51

Moc díky. Tyhle rady jsou cenné.
Jaké uložení tlumiče. Nechápu

Bumbeer
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: úte črc 31, 2018 09:12

Re: Zatekani nad pedálem brzdy

Příspěvek od Bumbeer » sob srp 31, 2019 23:04

Pod tim plastovým krytem u skla je na každé straně ještě jeden malý, jištěný 10 klíčem. Pod ním je přístup k uchycení tlumičů. Aspoň u mě na straně spolujezdce je vždy vlhko. Jinak jsem zapomněl, že ta krycí lišta je chycená jenom jedním, trochu jiným, úchytem na každé straně, ale princip je stejný (mezi horní a spodní hranu stačí strčit tenký šroubovák a povytáhnout). A ke sklu je to jen přitlačeno plastovými sponkami-nasazovat zpátky opatrně. Vytáhnout úchyty, oddělat gumové těsnění a pak lištu na straně motoru nadzvednout a u skla potáhnout ve směru skla dolů, ať to vyskočí z těch sponek. Sklo dost přesahuje, tak tam asi zatékat nebude. Tipuju to na vstup ventilace a ucpané odtoky (ty jsou právě za kryty uložení tlumičů a jdou spíš nahmatat než vidět).
Clio Grandtour 1.2TCe 74kW 2011 (KR0P)
RV 2011
70 tis. km

intago
Junior member
Příspěvky: 138
Registrován: pát lis 28, 2008 15:00

Re: Zatekani nad pedálem brzdy

Příspěvek od intago » ned zář 01, 2019 15:37

Dik
A nešly by ty kanálky prostouchnout zespoda od kola auta to by bylo snadnější...

Bumbeer
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: úte črc 31, 2018 09:12

Re: Zatekani nad pedálem brzdy

Příspěvek od Bumbeer » ned zář 01, 2019 20:36

Možná by to šlo, ale nenapadlo mě se podivat, kde jsou. Navíc tam asi bude vadit podběh. Ale lepší to sundat shora...dost se tam zanáší listí a jiný bordel, tak si to občas zaslouží vyčistit. A opravdu je to prace na půl hodky.
Clio Grandtour 1.2TCe 74kW 2011 (KR0P)
RV 2011
70 tis. km

intago
Junior member
Příspěvky: 138
Registrován: pát lis 28, 2008 15:00

Re: Zatekani nad pedálem brzdy

Příspěvek od intago » pon zář 02, 2019 08:28

Jo, to je pravda, po dalším lijáku by kanálek zas zasekal ten sajrajt co se tam dírkama dostane... Za těch 10 let ho tam asi bude...
Ale tyhle problémy má asi časem každý. Tak by to měli napsat do knížky, jak na to. Nakonec jsem rád, že víc problémů nemám, jen potkávačky měním co rok. Holt jezdím na přehuštěnejch gumách, abych měl malou spotřebu - 5,2 l.

intago
Junior member
Příspěvky: 138
Registrován: pát lis 28, 2008 15:00

Re: Zatekani nad pedálem brzdy

Příspěvek od intago » úte zář 10, 2019 11:27

Ty úchyty jsou šílený vynález, vyndal jsem jeden, ale asi tam kus zbylo, čouhá z něj taková jehlička. A nejde dát zpátky. Možná kladivem. A to těsnění taky nejde sundat a když ho servu, tak už asi nepůjde zpět a nebude těsnit.
Zespoda to taky nejde proštouchnout. Vylil jsem vodu na sklo a vytekla až ve štvíře za podběhem. Soused mi radí vyvrtat do podlehy díru... :x Naštěstí je tam louže jen když je liják... :| Tohle se Renaultu fakt nepovedlo...

Machi
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: úte črc 25, 2017 08:07

Re: Zatekani nad pedálem brzdy

Příspěvek od Machi » úte zář 10, 2019 11:35

Najdite si temu s nazvom:
Odtokové kanáliky pod stieračmi

je tam riesenie
Renault Clio III Grandtour 2009
1.2 55kw

intago
Junior member
Příspěvky: 138
Registrován: pát lis 28, 2008 15:00

Re: Zatekani nad pedálem brzdy

Příspěvek od intago » úte zář 24, 2019 20:06

Po vašich radách jsem se rozhodl do opravy pustit. Zdařilo se a přidal bych další rady.
Stahovák na stěrače nemám, ale osvědčily se obyčejné kleště. Jedním břitem pod stěrač, druhým na čelo šroubu a šlo to.
Hlavní je kýbl teplé vody, hadem namokřit úplně vše, všecky styčné plochy. Jsou totiž slepené sajrajtem, zejména gumové těsnění ani jinak nejde servat.
Polohu stěračů jsem si označil fixkou na skle.
Vyloupnout ty nýty je problém, hned jsem jeden rozerval, pokud bude potřeba, koupím ho.
Pod plastickým krytem bylo asi kilo sajrajtu, obě výpusti byly ucpané, prolil jsem to vodou, protáhl drátem, pak i hadičky vyndal a vyčistil, musí se dát přesně stejně zpět a hlavně vyčistit celý vnitřek. Sajrajtem by se jinak ucpaly opět a velmi brzo.
Jo, pozor na sundávání plastu a nasunování na sklo, jsou tam packy, co ho přidržují na skle. Při montáži opět všecky styčné plochy očistit a navlčit, aby to šlo snadněji.

intago
Junior member
Příspěvky: 138
Registrován: pát lis 28, 2008 15:00

Re: Zatekani nad pedálem brzdy

Příspěvek od intago » pát kvě 15, 2020 09:57

No a tedka další malér. Zbláznily se stěrače. Na debatách jsem se dočetl, že to způsobil právě ten problém s ucpaným odtokem a motorek stěračů byl poškozen vodou... Tak to musím zase sundat a motorek asi vyměnit :-(

intago
Junior member
Příspěvky: 138
Registrován: pát lis 28, 2008 15:00

Re: Zatekani nad pedálem brzdy

Příspěvek od intago » ned čer 14, 2020 21:01

No tak jsem podlehl lenosti a dal to do servisu Garant Praha 3, ač jsem zdůraznil, že odešel motorek, za diagnozu si účtovali 2300, celkem 9200.- a ještě namazali táhla, co se ploužily ve špinavé vodě. Motorek stál 3450.- ač na webu je za 1300
Měl jsem si to vyměnit sám :-(
Komu zatečně voda a takových je mnoho, má stejný problém

flacek
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: pát kvě 10, 2019 21:11

Re: Zatekani nad pedálem brzdy

Příspěvek od flacek » pon čer 15, 2020 20:15

Hmm tak to je dobrá pálka. Já v Praze nenašel rozumný servis, pochopím že si někdo nechá zaplatit práci, ale co nechápu je cena ND kde je vyšší jak v Auto Kelly, což je snad nejdražší krám. Pokud auto jede, vždy jedu na jih čech ke známému a mám klid.

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů