Megane ll nestartuje

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Vilma
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pát srp 16, 2019 12:09

Megane ll nestartuje

Příspěvek od Vilma » pát srp 16, 2019 12:45

Zdravím všechny, nepodařilo se mi tu dohledat stejný problém, možná jsem někde přehlédla..
Mám megana ll 2004, 1.9dci, na jaře nový EGR (občas auto nešlo za plynem a byl černý olej, auto psalo INJECTION něco.., diag. psáno vadný EGR), od té doby šlapalo autíčko krásně.
Ve středu po startu motor normálně naskočil, ale rozsvítila se kontrolka STOP, spadly otáčky a chcíplo to. Druhý start po pár minutách ok, 30km domů bez problému.
Včera vložím kartu, zmáčknu start, kontrolky se rozsvítí, ale motor ani ťuk, ani nezačne točit, jen se spustí větrák asi na 4 minuty, a svítí kontrolky STOP, baterka a olej. Na displeji žádná hláška. Baterka i olej jsou ok, pojistky co jsem dohledala v kabině i v motoru taky. Známý přijel s diagnostikou, ale nespojila se, přitom na jaře v pohodě, i závadu vypsala.
Poslal mě do servisu. Na odtah.
Moc prosím, poradí mi někdo, v čem by mohl být problém, co zkontrolovat, kam se vrtnout?

lakinooo
Senior member
Příspěvky: 1037
Registrován: pon zář 27, 2004 09:33

Re: Megane ll nestartuje

Příspěvek od lakinooo » pát srp 16, 2019 13:14

Kazda jedna zavada u tohto samochodu by sa mala zacat riesit kontrolou poistkovej skrinky nad lavym blatnikom.
Megane II 2.0 16V AT4, Eberspächer HYDRONIC B5WSC

Vilma
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pát srp 16, 2019 12:09

Re: Megane ll nestartuje

Příspěvek od Vilma » pát srp 16, 2019 13:36

Pojistky jsem zkontrolovala, všechny ok. Některé jsem zkusmo vymněnila, všema káblíkama pohejbala a nic.. Na víc si sama netroufám..

lakinooo
Senior member
Příspěvky: 1037
Registrován: pon zář 27, 2004 09:33

Re: Megane ll nestartuje

Příspěvek od lakinooo » pát srp 16, 2019 13:45

Ono tam oxiduju spoje. Nie len poistky.
Megane II 2.0 16V AT4, Eberspächer HYDRONIC B5WSC

Vilma
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pát srp 16, 2019 12:09

Re: Megane ll nestartuje

Příspěvek od Vilma » pát srp 16, 2019 13:52

Aha.. děkuju moc za radu, zkusím bráchu, ať to zkoukne..

Vilma
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pát srp 16, 2019 12:09

Re: Megane ll nestartuje

Příspěvek od Vilma » pát srp 16, 2019 21:01

Tak ta pojistková skříňka prý vypadá v pořádku, žádná oxidace nikde, voda, nic.. Nějaký další tip, prosím?

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1140
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Megane ll nestartuje

Příspěvek od zdeno255 » pát srp 16, 2019 21:13

Ak sa nevieš pripojiť na RJ motora a pri zapnutí kľúča sa spustí vetrák, skontroluj napájanie roku motora. Pretože vetrák sa sám spustí ak UPC nemá signál od RJ motora a nevie aká je teplota motora. Schému ale nemám .

Vilma
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pát srp 16, 2019 12:09

Re: Megane ll nestartuje

Příspěvek od Vilma » pon srp 19, 2019 10:01

Jsem úplný laik, v těch kabelech se vůbec nevyznám.. Takže: odpojila jsem baterku na noc a den. Včera při zapojení zpět něco "šuplo“ zhruba v místech, kde je startér. Při okusu o start "Defaillant elektronique". Totálně mrtvo...
Muž rozebral tu UPC skříňku, nějaký pin byl ulomený - připájel nový, a nějaký kontakt byl zoxidovaný - očistil, očistil i to oko, za které je ta skříňka uchycená - a auto chytlo na první pokus a startuje bezchybně! Zdá se, že všechno funguje, jak má. Ale svítí kontrolka motoru a Service. Diag. nově vypsala chyby:
DF29- ventil EGR, snímač polohy, mikropraskliny
DF025- jednotka předehřevu/dohřevu, diagnostické vedení
DF015- obvod řízení hlavního relé, uzavřeno příliš pozdě.
Prý bude asi něco s elektrikou, muž prohlásil, že na to nemá čas ani nervy, a tohle auto půjde z baráku..
Prosím o radu, co teď?

Vilma
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pát srp 16, 2019 12:09

Re: Megane ll nestartuje

Příspěvek od Vilma » pon srp 19, 2019 10:07

Oprava - ta první chyba je DF209.

lakinooo
Senior member
Příspěvky: 1037
Registrován: pon zář 27, 2004 09:33

Re: Megane ll nestartuje

Příspěvek od lakinooo » pon srp 19, 2019 18:00

Chyby vymazat, egr vycistit, dobit baterku a jazdit. Nemyslim ze tam bude nieco ine.
Megane II 2.0 16V AT4, Eberspächer HYDRONIC B5WSC

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů