Výmena oleja a filtrov

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Matus88
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: sob úno 24, 2018 15:05

Výmena oleja a filtrov

Příspěvek od Matus88 » stř bře 13, 2019 21:21

Ahojte idem si meniť prvý krát na fluenci olej a filtre rád by som všetky ( palivový,olejový,peľový,vzduchový) ale nemám skúsenosti s týmto autom ako sa mení a nechcem nič pokaziť mohol by niekto popísať alebo ak by mal aj fotky pridať ako čo najjednoduchšie a najlepšie vymeniť tieto veci ?by som nemusel zbytočne maturovať pri tom :D :D , poprípade aj aké značky odporúčate kúpiť chcel by som dať tie čo boli v prvovýrobe :D :D ďakujem

MarkAurel
Starting member
Příspěvky: 40
Registrován: pát říj 19, 2018 19:39

Re: Výmena oleja a filtrov

Příspěvek od MarkAurel » pon čer 03, 2019 16:38

znacku filtrov si zvol vyber aku cchces kazdy preferuje nieco ine. pod motorom je velky plast kryt asi 8skrutiek mne sa jedna zahrdzavena zalomila, na skrutku olejovej vane potrebujes stvorhran kluc tusim 8mm samozrejme olej filter na bloku motora najprv odkrut a porovnaj s novym ci si kupil spravny az potom vypust olej spominanou stvrhrannou skrutkou na olejovej vani. pelovy filter je zasity z boku spolujazdca musis vypacit ten bocny plast pod priehradkou a trochu vzadu hladaj nenapadne male dvierka, su mensie ako filter ten tambudes musiet trochu skrcit a on sa vo vnutri uz roztiahne.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Výmena oleja a filtrov

Příspěvek od Rado77 » ned črc 14, 2019 16:36

Akurat dnes som menil olej s filtrom. Po 2 rokoch :twisted: Dolny kryt staci zhodit 3 predne a 2 bocne sroby (velkost 10) a kryt stiahnut k betonu. Prehne sa a lezi na betone, takze k zadnym srobom sa ani netreba nacahovat. Ja si len podvihnem auto u LP kolesa, nech sa pod to zmestim. Co som mal problem bol moj tool (velkost 8 ) na ten vypustak. Hrany stvorca vo vypustaku boli trichu strhnute a tool sa mi vykrucal von. Tak som ho na mieste kusok odpilil a pilnikom upravil, nechal mu ostre hrany, natukal do vypustaku a uz islo povolit. Stary olej po 2 rokoch bol cierny ako uhol (navyse auto jazdi len mesto kratke trasy). Ja viem ze kazdy rok...ale som lenivy :-) Na filter som mal kluc, islo to v pohode, ako vzdy, hlavne ked si nezatiahnem novy filter na fest... medena podlozka pod vypustak stala 60 centov v autorizaku.
Pred 2 tyzdnami kabinovy filter (po 5 rokoch) :-) ....klima uz skoro nechladila a ventilator uz na 3-jke hucal jak besny. Teraz paradicka. Nemusel som zhadzovat kastlik spolujazdca, islo to pohode. Vzduchac dtto (po 4 rokoch) :-) Vidno ze sa zjavne staram.... :-)
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
elda
Experienced member
Příspěvky: 588
Registrován: pát lis 05, 2010 11:20
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena oleja a filtrov

Příspěvek od elda » čtv srp 08, 2019 19:22

Ahojte, ked menite olej, kolko litrov oleja nalejete do motora benzin 1,6 litr. 16V?Manual píše 5 litrov, aka je vsak vasa skusenost a prax? Dik
Renault Fluence Privilege, 1,6 16V (110k), sivá platine D69,zadný spojler,tmavé fólie,dodaný 9.3.2011, 46600km

http://polda026.rajce.idnes.cz/

Matus88
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: sob úno 24, 2018 15:05

Re: Výmena oleja a filtrov

Příspěvek od Matus88 » čtv srp 08, 2019 20:27

Rado ty si menil po dvoch rokoch :D ja som odvtedy ako som napísal tento príspevok menil už dva krát.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Výmena oleja a filtrov

Příspěvek od Rado77 » pát srp 09, 2019 09:31

@Matus88 - no, priznavam ze sa o auto moc nestaram :-) Poslednou dobou som riesil Punto co sme kupili jazdenku...to je story na cely samostatny clanok...ale hodne som sa pri tom naucil
@elda - po nahodeni noveho filtra tam vlezie cca 4,5 az 4,75 litra, vtedy je hladina oleja na merke tak tesne pod max ryskou. Ale zalezi aj od velkosti filtra, ja kvoli malo miestu pouzivam ten klasicky prcek ako bol od vyroby
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

MarkAurel
Starting member
Příspěvky: 40
Registrován: pát říj 19, 2018 19:39

Re: Výmena oleja a filtrov

Příspěvek od MarkAurel » ned zář 15, 2019 18:05

tak ako pise kolega nevlezie tam celych 5L, nieco ostane na pripadne doliatie. pelovy filter je perfektne skryty hladal som ho pekne dlho a dvierka su voci filtru pekne male

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Výmena oleja a filtrov

Příspěvek od Rado77 » pon zář 16, 2019 10:30

Teraz som pelovy menil nedavno (hned zacala klima chladit poriadne :-) ), zmakol som to v pohode aj bez demontaze kastlika. Tym ze tie filtre maju papierove boky a nie umele ramiky, ide to pekne v poovici prehnut a napachat to tam :-)
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Odpovědět

Zpět na „Renault Fluence“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů