Engine failure hazard, Check ABS, Check power steering...

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
FyBy
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: sob říj 03, 2015 07:55
Bydliště: Praha

Engine failure hazard, Check ABS, Check power steering...

Příspěvek od FyBy » ned črc 07, 2019 10:07

Ahoj, po roce a půl kdy jsem měl problémy s tím, že Lagu nechtěla nastartovat, ale pak v Renaultu se na nic nepřišlo a vše už bylo ok, mám opět problém. Jedná se o LIII 2014, 127kw, 4control, najeto cca 225 000 km. Olej měněn naposled před Zimou (cca 10 000km zpět).

Předesílám, že auto zavezu do servisu, nicméně třeba tu někdo bude mít dobrej tip a kdyžtak sem pak napíšu, co byla příčina (jestli v Renaultu jen nesmažou chyby...)

Začalo to minulou sobotu při odjezdu na dovolenou. Popíšu schválně, co se dělo okolo odjezdu.

Ve čtvrtek 27.6. jsem měnil kabinový filtr (postup dle amata na rnews.cz). Dezinfekce tedy nebyla pěnová, ale aspoň jsem trochu prostříkal výparník (do výdechů klima jsem nic nestříkal).

Večer v pátek 28.6. jsem vzal auto na WAPku, důkladně omyl a ještě jel něco zařídit circa 80km tam a 80km zpět. Po těch 80km jsem měl už málo nafty, ale pospíchal jsem, tak jsem natankování nechal na poslední chvíli. Musel jsem pak natankovat 15 litrů skoro do prázdné u neznámé pumpy KM-Prona (obec Vrbčany). Dojel jsem domů a u benzíny tam dal ještě Vervu až do plna (50 litrů).

Ráno v sobotu 29.6. jsem auto hodil před barák, celé ho naložil a když jsme chtěli s rodinou už odjet, tak jsem nastartoval a po cca 5 vteřinách auto samo chcíplo. Bez jakékoliv chyby. Znovu jsem nastartoval a chcíplo to už za cca vteřinu. Pak už to jen točilo. Po nějaké době (cca 15 minut) jsem auto opět nastartoval a opět po chvíli chcíplo. Tak jsem vše odnosil zpět, začal jsem shánět servis, ale nikde nikdo (ani v Renaultě na Zličíně, kde mají být v sobotu do 16h nikdo nebyl :-/). Po cca 30 minutách jsem zkusil auto opět nastartovat a najednou bylo vše ok. Tak jsem ho odvezl zpět na parkoviště a půjčil si na dovolenou auto od známých.

Včera 6.7. jsme se vrátili, tak jsem jel auto projet. Nastartovalo bez problémů, vzal jsem ho na dálnici, nakoupil jsem, hodil jsem ho opět na wap (za týden stání bylo jako prase) a ještě jsem zajel do drogerie. Při dojezdu z drogerie to začalo nanovo. Nastartoval jsem, chci jet a najednou to chcíplo se zprávou "Engine failure hazard" spolu s kontrolkami "klíč" a "STOP". Znovu jsem nastartoval, auto už nechcíplo, tak jsem opatrně dojel domů (10 km).

Dnes 7.7. jsem šel auto nastartovat, abych se podíval, jestli náhodou nejsou ve frontě ještě další zprávy. Nastartoval jsem, opět "Engine failure hazard", "klíč" a "STOP". Tak jsem začal přepínat páčkou a narazil jsem ještě na hlášky "Check power steering" a "Check ABS" s tím, že i svítí kontrolka ABS na palubce. Nicméně během toho už nesvítila kontrolka "STOP" ale jen klíč.

Bohužel to vše momentálně řeším jen o víkendu a jako na potvoru není v okolí ani žádný autoservis, který by se mi mohl věnovat - a už vůbec ne Renault.

Dnes to ještě šoupnu na obyč OBD diagnostiku.
Zítra to nějak pořeším a nejspíš dojedu do Renaultu v Ďáblicích - mám to nejblíž.

Nicméně máte někdo šajn, co by to mohlo bejt? V historii na fóru jsem tuto kombinace hlášek neviděl, nicméně engine failure hazard už se tu vyskytlo několikrát - snímač tlaku oleje, palivový filtr, vysokotlaké čerpadlo, vstřiky, případně ještě DPF (ale to bylo v kombinaci s jinými hláškami). Trochu mě tam mate to ABS a posilovač.

Dám pak samozřejmě vědět, jak to dopadlo.
Espace V, 4control, 1.6dci 118kw 160k
Ex (fnuk): Laguna III grandtour, 4control, 2.0dci 127kw 172k
Ex. Laguna III liftback, Bose 4control, 2.0dci 96kw 130k
Ex. Megane III grandtour, gt style, 1.2Tce 85kw 115k
Ex. Clio III grandtour, 1.2 55kw 75k

FyBy
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: sob říj 03, 2015 07:55
Bydliště: Praha

Re: Engine failure hazard, Check ABS, Check power steering...

Příspěvek od FyBy » ned črc 07, 2019 13:03

Tak jsem ještě zkontroloval stav přes klasickou obecnou OBD diagnostiku (ELM327 v1.4) s těmito výsledky:
(Od posledního resetu - což je tak půl roku)
Kód P1525(F3) - Ait bypass valve system
Kód P0002(23) - Fuel volume regulator control circuit range / performance

Pak jsem ještě projel nějakej test nekontinuálních veličin a tam byla chyba:
Manufacture defined monitor ID - $B2
Manufacturer defined - Test ID $80
Value: 99, Min:0, Max:12

Palubní počítač už nehlásí žádný problém, takže v Renaultu je to o ničem, ale nic jiného mě nenapadá. Do servisu to stejně dám.
Zejtra až pojedu, zapnu si i freeze frame a vyresetuju chyby.
Uvidíme, co se nasbírá po cestě.
Espace V, 4control, 1.6dci 118kw 160k
Ex (fnuk): Laguna III grandtour, 4control, 2.0dci 127kw 172k
Ex. Laguna III liftback, Bose 4control, 2.0dci 96kw 130k
Ex. Megane III grandtour, gt style, 1.2Tce 85kw 115k
Ex. Clio III grandtour, 1.2 55kw 75k

FyBy
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: sob říj 03, 2015 07:55
Bydliště: Praha

Re: Engine failure hazard, Check ABS, Check power steering...

Příspěvek od FyBy » pon črc 08, 2019 09:04

Tak dnes ráno jsem nastartoval, nahodil obd diagnostiku, nastavil freeze frame a odvezl dcerku na příměšťák a pak do práce. Circa 40km celkem. No a sranda. No a v práci zastavim na parkovacím místě a během 20 vteřin na volnoběh to chcíplo a už to zase nestartuje. A to vůbec. Jenom točí. Na OBD žádná nová chyba ani freeze frame nic nezachytil.

Odpoledne to hodím ještě na CLIP, jestli budu chytřejší a pak asi budu řešit servis. Nicméně pokud na diagnostice nic nebude, Renault mi nepomůže. To je prekérka. Pak už asi jenom vrakáč :-/
Espace V, 4control, 1.6dci 118kw 160k
Ex (fnuk): Laguna III grandtour, 4control, 2.0dci 127kw 172k
Ex. Laguna III liftback, Bose 4control, 2.0dci 96kw 130k
Ex. Megane III grandtour, gt style, 1.2Tce 85kw 115k
Ex. Clio III grandtour, 1.2 55kw 75k

FyBy
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: sob říj 03, 2015 07:55
Bydliště: Praha

Re: Engine failure hazard, Check ABS, Check power steering...

Příspěvek od FyBy » pon črc 08, 2019 10:14

Tak smolík pacholík. CLIP při spuštění hlásí "Chyba 1 biosu: kontaktujte prosím linku pomoci bosch"
A auto stále nestartuje jen točí. Takže odtah do servisu. Doufám, že mi ho opět nevrátí s tím, že mu nic není. Držte palce.
Espace V, 4control, 1.6dci 118kw 160k
Ex (fnuk): Laguna III grandtour, 4control, 2.0dci 127kw 172k
Ex. Laguna III liftback, Bose 4control, 2.0dci 96kw 130k
Ex. Megane III grandtour, gt style, 1.2Tce 85kw 115k
Ex. Clio III grandtour, 1.2 55kw 75k

Uživatelský avatar
EfineSS
Grafoman
Příspěvky: 3113
Registrován: úte led 10, 2006 12:05
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Engine failure hazard, Check ABS, Check power steering...

Příspěvek od EfineSS » pon črc 08, 2019 20:03

Nemá to palivo. Tipuju špatný pal. čerpadlo v nádrži. Proto ta chyba na regulaci tlaku paliva.
Laguna III Grandtour 2013, BOSE, 4Control, 2.0 dCi 131 kW

Diagnostika vozidel Renault a Dacia (Renault Clip, Dialogys, VISU schémata)

ex Laguna II Grandtour 2005, Dynamique, 2.0 dCi 110 kW
ex Laguna I 2000, 1.9 dCi 79 kW
ex R19 1994, 1.8S, 66 kW

FyBy
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: sob říj 03, 2015 07:55
Bydliště: Praha

Re: Engine failure hazard, Check ABS, Check power steering...

Příspěvek od FyBy » úte črc 09, 2019 09:26

Díky! Včera odpoledne jsem to ještě zkusil nastartovat a zase to po 10 vteřinách chcíplo. Tak jsem zavolal odtahovku a nechal to odtáhnout do Renaultu na Zličíně v Praze. Byli tam moc milí a i když mají v servisu přetlak tak slíbili, že se mrknou alespoň diagnostikou, jestli rovnou něco najdou. Až budou volat ohledně popisu problému, tak jim tento tip řeknu.
Espace V, 4control, 1.6dci 118kw 160k
Ex (fnuk): Laguna III grandtour, 4control, 2.0dci 127kw 172k
Ex. Laguna III liftback, Bose 4control, 2.0dci 96kw 130k
Ex. Megane III grandtour, gt style, 1.2Tce 85kw 115k
Ex. Clio III grandtour, 1.2 55kw 75k

FyBy
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: sob říj 03, 2015 07:55
Bydliště: Praha

Re: Engine failure hazard, Check ABS, Check power steering...

Příspěvek od FyBy » čtv črc 11, 2019 10:24

Tak mám první zprávy z Renaultu na Zličíně. Podle diagnostiky přišli automaticky k palivovému filtru. Ten byl sice relativně v pohodě, ale už měl nárok na výměnu (60000 km).
Dále ale problém přetrvával, tak došli až k čerpadlu. Vymění tedy čerpadlo za nové (cca 9900 bez DPH) a mělo by to bejt v cajku.
Pošlu pak ještě info.
Espace V, 4control, 1.6dci 118kw 160k
Ex (fnuk): Laguna III grandtour, 4control, 2.0dci 127kw 172k
Ex. Laguna III liftback, Bose 4control, 2.0dci 96kw 130k
Ex. Megane III grandtour, gt style, 1.2Tce 85kw 115k
Ex. Clio III grandtour, 1.2 55kw 75k

FyBy
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: sob říj 03, 2015 07:55
Bydliště: Praha

Re: Engine failure hazard, Check ABS, Check power steering...

Příspěvek od FyBy » pát črc 12, 2019 20:38

Tak závěr zní:
Palivové čerpadlo, kabelový svazek (prý prohorely), palivový filtr
Plus práce (circa 5 hodin).
Všehovšudy 17100 s DPH

Jinak musím říct, že jsem byl v kontaktu celkem se 4mi lidmi z Renaultu na Zličíně a všichni byli maximálně vstřícní. Na dost věcí jsem se ptal. Vše vysvětlili. Takhle si představuji přístup k zákazníkovi a přesvědčili mě tím, že u nich budu dělat předepsanou údržbu (kromě oleje a brzd , ty si nechám udělat lokálně u známého).
Espace V, 4control, 1.6dci 118kw 160k
Ex (fnuk): Laguna III grandtour, 4control, 2.0dci 127kw 172k
Ex. Laguna III liftback, Bose 4control, 2.0dci 96kw 130k
Ex. Megane III grandtour, gt style, 1.2Tce 85kw 115k
Ex. Clio III grandtour, 1.2 55kw 75k

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1307
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Engine failure hazard, Check ABS, Check power steering...

Příspěvek od Renaulťák » sob črc 13, 2019 08:57

Oblibeny zpusob opravy v servisech. Hadat, co to muze byt a menit. Pokud to bylo v kabelazi, mel jsi to mit levnejsi o vice, jako 10000. Vymena cerpadla take neco stala.
Kdyz neukaze diagnostika, jsou zmateni a presto to vypada, ze jsou vstricni.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

FyBy
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: sob říj 03, 2015 07:55
Bydliště: Praha

Re: Engine failure hazard, Check ABS, Check power steering...

Příspěvek od FyBy » sob črc 13, 2019 13:09

No jim to právě diagnostika ukázala. Samozřejmě netuším, jestli to čerpadlo museli měnit. Čerpadlo bylo lehce pres 7000 bez DPH + samozřejmě výměna. Takže by to bylo za min jak polovic. Kabelový svazek stal něco přes litr bez DPH.

To už samozřejmě nezjistim.
Espace V, 4control, 1.6dci 118kw 160k
Ex (fnuk): Laguna III grandtour, 4control, 2.0dci 127kw 172k
Ex. Laguna III liftback, Bose 4control, 2.0dci 96kw 130k
Ex. Megane III grandtour, gt style, 1.2Tce 85kw 115k
Ex. Clio III grandtour, 1.2 55kw 75k

Martasek
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv říj 24, 2019 19:01

Re: Engine failure hazard, Check ABS, Check power steering...

Příspěvek od Martasek » čtv říj 24, 2019 19:54

Zdravím, tak nám se dnes také ukázal nápis na palubovce Engine failure hazard....docela stres během cesty. Jela jsem ale shodou okolností do servisu pro manžela, tak pan automechanik auto napichnul a ukázalo mu to filtr pevných částic. Samozřejmě k regeneraci nedošlo, protože projet Fydkem Místkem plynule nyní není možné, auto neabsolvovalo regeneraci filtru. Po vypnutí motoru a následného nastartování hláška jin nevyskakovala, ale udělali jsme si okružní jízdu přes Havířov do Ostravy Poruby na otáčky 3000,tak snad to pomohlo a filtr jsme vypálili.Tak uvidíme, jestli hláška ještě vyskočí.
Nemáte s tím někdo zkušenosti, popřípadě, jka mám řešit regeneraci, když nemám možnost vypálit filtr a jet s tím na dálnici.

Martasek
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv říj 24, 2019 19:01

Re: Engine failure hazard, Check ABS, Check power steering...

Příspěvek od Martasek » čtv říj 24, 2019 19:55

Zdravím, tak nám se dnes také ukázal nápis na palubovce Engine failure hazard....docela stres během cesty. Jela jsem ale shodou okolností do servisu pro manžela, tak pan automechanik auto napichnul a ukázalo mu to filtr pevných částic. Samozřejmě k regeneraci nedošlo, protože projet Fydkem Místkem plynule nyní není možné, auto neabsolvovalo regeneraci filtru. Po vypnutí motoru a následného nastartování hláška jin nevyskakovala, ale udělali jsme si okružní jízdu přes Havířov do Ostravy Poruby na otáčky 3000,tak snad to pomohlo a filtr jsme vypálili.Tak uvidíme, jestli hláška ještě vyskočí.
Nemáte s tím někdo zkušenosti, popřípadě, jka mám řešit regeneraci, když nemám možnost vypálit filtr a jet s tím na dálnici.

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů