chrčanie z "oblasti" výduchu ventilácie - vodič -> Actis 53817

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
martin.curaj
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát črc 19, 2013 09:03

Re: divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M I

Příspěvek od martin.curaj » úte čer 04, 2019 21:56

mam taky stejny problém s 1.3 5/19 byl jsem stim v servise a udělaly se mě vola že nic neslyší a jestli tak že je to aerodynamicky šum no uplna kravina

Anryyk
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: stř čer 28, 2017 18:27

Re: divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M I

Příspěvek od Anryyk » stř čer 05, 2019 17:26

Je to bohužel ložisko, ale pokud se to nerozleti samo, nikdo a tím nic dělat nebude, jak jsem psal už, byl jsem 4x nebo 5x v servisu a výsledek byl stejný, už jsem se naučil to nějak nevnimat, až skončí záruka prodám to, jen mě mrzí, že všechny auta co jsem od nich měl půjčené, s motorem tce 130 nebo slabší verzi, ani jedno ten zvuk neudělalo. A měl jsem jich asi 5 a každé jiné, jiný nájezd a ani ťuk. Ale to je všude něco, kamarád má nový mercedes za 3 mil, a byl 12x v servisu za první rok co auto má, takže asi tak. Hold máme páteční vozy, spěchalo se rychle domu.

wincman
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: čtv dub 25, 2019 20:57
Bydliště: Ostrava

Re: divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M I

Příspěvek od wincman » ned čer 16, 2019 14:26

Zdravím všechny zdejší diskutující .
Od Dubna jsem již taky hrdým majitelem nového Megana Grandtour výbavy ZEN a jsem sním nadmíru spokojený.
Ještě před koupí vozu jsem si po večerech pročítal zdejší fórum a čerpal Vaše poznatky, závady a rady.
Co čert nechtěl , tak to chrčení od převodovky jsem už taky vypozoroval . Ale teď při vyšších teplotách se mi zdá , že ta intenzita je slabší.
No uvdíme časem , ale v servise se pak určitě zeptám.
Start stop jsem pořešil podomácku zkratováním konektoru u čidla zavření kapoty a od té doby nemusím pokaždé mačkat tlačítko na palubce pro vypnutí tohoto eko nesmyslu.

Na Megana jsem přešel z Fiata Grande PUNTO a na tom našem bývalém fóru jsme občas organizovaly místní srazy na Ostravsku . Škoda že se nesrazujete i s Renaultama . No třeba časem.
Megane IV Grandtour Bílá / 1,3TCe 115k

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M I

Příspěvek od Rado77 » úte čer 18, 2019 09:49

wincman píše:
ned čer 16, 2019 14:26
Na Megana jsem přešel z Fiata Grande PUNTO
Hej? Tak to my sme akurat Grande Punto 1.4 8V 2013 kupili zene, lebo rozmlatila Fiestu :-)
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Jandis
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned črc 07, 2019 14:05

Re: divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M I

Příspěvek od Jandis » ned črc 14, 2019 20:38

Tak jsem bohužel také majitelem vozu s tímto problémem. U mě ke zjištění došlo cca 3. den po převzetí, kdy bylo najeto cca 500km. Jednalo se o slabounké kovové chroupání/broušení odkudsi z levé přední části vozu, kdy jsem to zpočátku považoval za zvuk identický s tím, když se do brzdy dostane kamínek. Nicméně při pokusu se staženými okénky, za pomalé jízdy s neutrálem, nebylo slyšet naprosto nic, zatímco po zatažení a zařazení rychlostního stupně se po přidání plynu zvuk zase ozýval. Na nějakou dobu jsem to přestal řešit, za jízdy si pouštěl rádio a na zvuk zapoměl.
Při nájezdu cca 1500km, když zrovna přestalo hrát radio a já přeřazoval v mírném stoupání ze 4 na 5 se mi chroupání opět připomělo, kdy jsem navíc zjistil, že při puštění pedálu spojky do záběru chroupání na vteřinku zintenzivní, udělá novou tóninu a poté se vrátí do staré známé klasiky. Dalším sledováním jsem zjistil, že je prakticky jedno na jaký stupeň jedu, dělá to u všech stejně (kromě přechodu 1 na 2, tam to je bez zvuků).
Zvuk je to nepatrný, spolujezdci si jej nevšimnou, ale já už o něm vím, takže uz ho slyším jen do auta sednu. No... myslel jsem, že u nového auta nebudu muset podobné věci řešit minimalně několik desitek tisíc km.
Každopádně po zkušenostech jsem se rozhodl, že s tím hned nepoběžím do servisu, protože je mi jasný, že by ze mě akorát udělali domýšlivýho blba a raději budu zvuk průběžně monitorovat a při rapidním zhoršení na ně vlítnu + přidám problém s řadící pákou, která se při zařazené 3 a 4 hýbe o cca centimetr (možná víc) tam a zpět podle toho jak manipuluju s plynem - motor jde do záběru, či do klidu.
Jinak jsem s vozem spokojený, problémy se slícováním dílů, ostřikovači, či jiné typické bolístky Meganů u mě naštěstí nejsou, auto jede a vypadá parádně.
Později přidám jak jsem dopadl v servisu, svěřím se do péče Primocaru v Mariánských Lázních, kde jsem vozidlo kupoval.
Renault Mégane Grandoupé IV, 1,3 TCE 140 Intens, šedá platine + Pack design 18, pack navigace plus, pack easy plus, pack winter (06/2019)

Uživatelský avatar
renault841
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: úte lis 03, 2015 17:13

Re: divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M I

Příspěvek od renault841 » ned črc 14, 2019 20:49

To hýbání řadící páky je v pořádku.
<> Renault Laguna III 4Control 2.0dCi - M9R - ESM - 110 kW |
Obrázek
<> Renault Megane 1.4e - E7J - 55 kW
<> Renault Laguna 2 3.0 V6 - L7X - 152 kW
V údržbě:
<> Renault Laguna III Grandtour 2.0dCi - M9R - ENERGY - 127 kW - AT6
<> Renault Grand Modus 1.2TCe - D4Ft - 74 kW | LPG demontováno |

Thom222
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: ned dub 14, 2019 13:16

Re: divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M I

Příspěvek od Thom222 » stř črc 24, 2019 15:14

Ne není to v poriadku...značí to buď prasknutý, uvoľnený alebo príliš mäkký silenblok, alebo ako u mna problem s prevodovkovym loziskom. Tak by som to nezľahčoval. U mna to začalo pri 3000 km.
Renault Clio TCe 75 Limited 2019.5,3l

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M I

Příspěvek od kotasekh » stř črc 24, 2019 16:49

Pohyb radici paky vetsinou teda znaci to, ze je pouzito tahlo misto lanovodu ;). Ale pokud je tam lanovod a pohyb je i tak vetsi, muze byt problem v tom silentbloku (nejcasteji zachyt reakce).
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
renault841
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: úte lis 03, 2015 17:13

Re: divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M I

Příspěvek od renault841 » stř črc 24, 2019 19:29

Schválně jsem si hledal jak vypadá kulisa a co z ní vede u Megana IV a vypadá to úplně stejně jako to mám např. já. Dvě táhla a přímo na převodovku. Obecně u Renaultu se s pohybem řadící páky nesetkávám poprvé a na fóru je toho tady taky dost. Samozřejmě nikdy není vyloučeno, že není něco špatně... Pokud jsou pochybnosti tak zavézt auto do servisu a poptat se, hlavně když je ještě v záruce.
<> Renault Laguna III 4Control 2.0dCi - M9R - ESM - 110 kW |
Obrázek
<> Renault Megane 1.4e - E7J - 55 kW
<> Renault Laguna 2 3.0 V6 - L7X - 152 kW
V údržbě:
<> Renault Laguna III Grandtour 2.0dCi - M9R - ENERGY - 127 kW - AT6
<> Renault Grand Modus 1.2TCe - D4Ft - 74 kW | LPG demontováno |

Uživatelský avatar
xlukash
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: úte črc 30, 2019 19:07

Re: divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M I

Příspěvek od xlukash » úte črc 30, 2019 19:13

Pridam se k tematu. Mam Megane GrandCoupe rv 2019 1.3 85kw maual 6r. Najel jsem cca 2200km a urcite hned po prvni tisicovce to zacalo chrastit presne z leve strany, jakoby z ventilace. Byl jsem na zarucni oprave a pry to je turbo a hlucnost je v norme. Ale turbo to urcite neni, pri nizkych otackach a bez plynu, zarazena rychlost to proste chrasti. A pry v norme, to bych chtel vysledky mereni videt, ale ty k dispozici nemaji.
Ten hluk me fakt dost se*e.
Renault Megane GrandCoupe 1.3 85kw 2019

Anryyk
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: stř čer 28, 2017 18:27

Re: divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M I

Příspěvek od Anryyk » sob srp 03, 2019 20:18

Je to spojka/převodovka 👍

Citizen_x
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: sob úno 02, 2019 19:09

Re: divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M I

Příspěvek od Citizen_x » úte srp 13, 2019 14:58

Něco z YouTube :

Dear all,
Below you may find movie from today :) I was in Renault Service and suggested that it may be an issue with clutch slave cylinder and pneumatic hose of the clutch.
Service decided to replace these parts and voila:) I've drove about 30km and it's still quite. I hope that it will not change but if it will, I know what should be replaced :)
Megane IV grandtour tce 140 intens

Citizen_x
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: sob úno 02, 2019 19:09

Re: divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M I

Příspěvek od Citizen_x » úte srp 13, 2019 15:01

Preklad z translatoru:

Drazí,
Níže můžete najít film od dneška :) Byl jsem ve službě Renault Service a navrhl, že to může být problém s válečkem spojky a pneumatickou hadicí spojky.
Služba se rozhodla tyto části vyměnit a voila :) Jel jsem asi 30 km a je to pořád docela. Doufám, že se to nezmění, ale pokud ano, vím, co by mělo být nahrazeno :)
Megane IV grandtour tce 140 intens

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M I

Příspěvek od Rado77 » stř srp 14, 2019 09:09

Len prave ta klucova veta je tam blbo: " I've drove about 30km and it's still quite"...nemalo to byt "quiet"? Ze je konecne ticho? :D Taktiez nic ako pneumaticka hadica spojky neexistuje...zrejme mysleli kovovu hydraulicku rukru zo spojkoveho valca k spojkovemu lozisku
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Anryyk
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: stř čer 28, 2017 18:27

Re: divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M I

Příspěvek od Anryyk » stř srp 14, 2019 17:11

Zítra jedu po již 6?, do servisu s úplně stejným zvukem jako ten chasnik. Servis Renault Kříž Domažlice stejnou závadu již řešil jelikož 1.2 tce a 6 stup., manuál to mohou mít, bohužel mě poslali tam kde jsem si auto koupil a 5x tam závadu řešil, Renault Hornat Plzeň, uznali že výměna válečku spojky toto vyléčí, ale bohužel zvuk nikdy nikdo od nich neslyšel, mám několik nahrávek a tím, jak jezdím každodenně a svoje auto znám tak to prostě slyším, řekl jsem že si výměnu i zaplatím... Tak zítra poslední pokus, pokud nikdo nic neuslysi, jedu do neautorizovaneho a seru na záruku, která je mi ve výsledku k ničemu, když se závada nikdy neprojeví (údajně) jednou jsem tam měl auto přes měsíc a taky nic 👍

Anryyk
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: stř čer 28, 2017 18:27

Re: divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M I

Příspěvek od Anryyk » čtv srp 15, 2019 09:20

Dneska nová návštěva servisu, rozhovor s vedením, defakto se jedná o výrobní vadu u 4 rady Renaultu, dle ucha jedince je slyšet v každém autě, dci tento zvuk prehlusi tudíž majitel nemá šanci slyšet, jezdil jsem 1.6 atmosféra, 1.2 různé výkonnosti a prostě slyšet bylo vždy a na všech. Zvuk vydává hydraulické potrubí, oficiálně řešení není, jen dle Aktis možná výměna držáků za jiné může pomoci. Až přijde díl s Francie a vymění dám vědět.

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M I

Příspěvek od niky79 » čtv srp 15, 2019 10:32

Servis neslysi :D To znám... mě klepaly tycky stabilizatoru, že tak nahrala i autokamera (to kovové klepání) a kazdy, komu jsem to pustil, to slyšel (i když to bylo pousteno na mobilu v rusnejsim prostredi, treba u televize). Ale servis to neslysel v tichem prostředí ani se sluchatky :-) A to jsou lidi, co přece vědí, co mají slyšet. Laik neví, co má slyšet a přesto to slyší :D
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Anryyk
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: stř čer 28, 2017 18:27

Re: divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M I

Příspěvek od Anryyk » čtv srp 15, 2019 10:58

Jo tyčky mám už za sebou, to trvalo jen měsíc

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M I

Příspěvek od Rado77 » čtv srp 15, 2019 11:05

No dobre, kedze je to ale globalny problem, a zda sa ze sa tyka chrastenia hydraulickej rurky od spojkoveho valca ku spojkovemu lozisku, tak by nemal byt nekjaky problem najst risesnie nie? Kedze sa jedna o uzavrety okruh co sa tyka brzdovej kvapaliny, co sposobuje to chrastenie?
Dve sance:
1, samotny pohyb kvapaliny v hlavnom spojkovom valci (master), alebo vo vypinacom lozisku spojky (slave)
2, drncanie rurky v jej uchytoch
Ako ja som tento problem ani nepocul, ani neskumal, ale zjavne je uz blizko k rieseniu. Uz skusal niekto tu rurku dacim obalit napriklad? Skusal rukou jej vole v uchyteniach? Lebo ludia tu bedakaju na 7 stran fora, a podla mna staci malo k vyrieseniu. Citizen_X spominal, ze problem bol vyrieseny " issue with clutch slave cylinder", takze vymena loziska (a zrejme aj rurky) pomohla problem vyriesit
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Anryyk
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: stř čer 28, 2017 18:27

Re: divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M I

Příspěvek od Anryyk » čtv srp 15, 2019 13:46

Jak říkáš tak to je, řešení opravdu bude banální, servis mluvil o obou možnostech, jak pohyb kapaliny tak to uchycení, tudíž jsem zvědav na tu změnu uchycení 🤷‍♂️ o řešení jako na videu jsem jim říkal, bohužel je to ještě trochu jiná varianta, kterou prostě ještě Aktis nezná, tím pádem u nás neřešitelné, o nějakém jiném způsobu mi říkal ale to frčí ve Francii 🤷‍♂️

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M I

Příspěvek od Rado77 » čtv srp 15, 2019 23:19

Mozno prebehnut Francuzke forum s translatorom, ti budu mat urcite masivne forum. Ale mne sa nezda ze by zvuk sposoboval akysi "pohyb kvapaliny"...ten okruh je predsa uzavrety. To musi byt len nejaka kravina:
1, zleho navrhnutia od vyroby - spojkove lozisko sa neodtlaca dostatocne daleko a svojim nahodnym tocenim sposobuje zvuk
2, vibruje dakde samotna kovova rurka (ci uz kvoli vibraciam za jazdy, alebo naporom vetra v motor priestore), bud ma volu v plastovych uchytoch, alebo sa niekde niecoho dotyka
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
Ládys
Junior member
Příspěvky: 240
Registrován: stř led 17, 2018 14:44

Re: divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M I

Příspěvek od Ládys » pát srp 16, 2019 10:37

niky79 píše:
čtv srp 15, 2019 10:32
Servis neslysi :D To znám... mě klepaly tycky stabilizatoru, že tak nahrala i autokamera (to kovové klepání) a kazdy, komu jsem to pustil, to slyšel (i když to bylo pousteno na mobilu v rusnejsim prostredi, treba u televize). Ale servis to neslysel v tichem prostředí ani se sluchatky :-) A to jsou lidi, co přece vědí, co mají slyšet. Laik neví, co má slyšet a přesto to slyší :D
Takže ta bedna s fitinkama už není slyšet? :D
Mégane IV Grandcoupé Zen SCe 115 + pack Design 16, Parking, Klimatizace Plus

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M I

Příspěvek od maydayanthem » úte srp 27, 2019 23:20

Anryyk píše:
čtv srp 15, 2019 09:20
Zvuk vydává hydraulické potrubí, oficiálně řešení není, jen dle Aktis možná výměna držáků za jiné může pomoci. Až přijde díl s Francie a vymění dám vědět.
myslis akoze tento diel 7703179112 ? urceny pre twingo III... ja ti nevim karle, je to obycajny drziak - inak bacha, su 3 - a nemyslim, ze by to drncanie boli schopne "utisit"... po milionty krat opakujem, a som o tom presvedceny na 100 pro, to chrcanie je neodstranitelne... resp. odstranitelne, ked inzinieri prekopu prevodovku a navrhnu ju uplne inak... mate to v nadpise - kazda TL4
inak, to chrcanie v interieri je nic proti tomu ako to pocut zvonku
maly pokus, otvor si okno na vodicovej strane, idealne niekedy vecer, ked je nizka intenzita hluku okolia, zarad jednotku, jemnucky rozbeh, v zapati 2-ku ale tak, ze spojku mas este stlacenu tak centimeter dva od vrchu a pridaj plyn, uber, pridaj... asi v 0,5 - 1 sekundovych intervaloch...
mozes si prizvat dalsiu osobu na "pocuvanie", ktora bude stat dalej od teba (kym sa rozbehnes) asi vo vzdialenosti, ked uz stlacas spojku a zaradzujes dvojku...
komu sa to ani tak nepodari (pocut to), tak za auto vozik, nalozit tak 300 kileciek nan a snazit sa rozbehnut... ale to uz su fakt zvuky, ze si myslis, ze v aute niekto reze nejaku kovovu cast alebo ako to nazvat...
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

Anryyk
Junior member
Příspěvky: 122
Registrován: stř čer 28, 2017 18:27

Re: divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M I

Příspěvek od Anryyk » pát srp 30, 2019 09:19

Tak mám auto v servisu, čekám na něj, mění ty plastové držáky, co přišel papír k mému autu na tento actis píše se tam doslovně, pokud i po výměně svorek, bude zákazník pozorovat mechanicky zvuk, proveďte kompletní výměnu spojky. Takže po 2 letech v servisu ee možná dočkám toho, co říkám od začátku.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: divné zvuky-chrčanie z oblasti "výduchu ventilácie - vodič" -> každý motor s manuálom TL4 (všeob. problém M III, M I

Příspěvek od Rado77 » pát srp 30, 2019 09:30

Tak ako Anryyk ? Pohlo sa nieco pls?
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů