1.2 55kw otáčky/rozběh

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátoři: Moderators General, Moderators Technika

Odpovědět
athendied
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: sob kvě 11, 2019 09:48

1.2 55kw otáčky/rozběh

Příspěvek od athendied » sob kvě 11, 2019 10:12

Dobrý den
Nerad zakládám nové téma a věřím, že problém už někdo řešil, ale asi bych hledal opravdu rok a déle zde v tématech, proto se předem omlouvám.
Mám Clio 3 1.2 55Kw rok 2006. Když jsem auto dostal do ruk, tak nebyl problém s ničím a nebo jsem ho možná přehlédl. Má to najeto poctivých 70K a měnil jsem tam všemožné věci (preventivně). Rozvody, filtry, náplně, alternátor, cívku, svíčky, lambdu atd...
Nedávno jsem narazil na problém, který mi dělá hlavně když auto chvíli stojí. Když nastartuju (chytí na drc) otáčky běží cca 1000-1200 a když klepnu po plynu, tak vyskočí a mírně padají z 2000-800 a po rozjezdu motor jako by vynechá, prostě spadne výkon tak na 2 sekundy a auto má co dělat se rozjet (je to chvilička, ale při výjezdu z ulice celkem děs a hrůza)...
Vypadá to, že si to mnohdy dělá tak nějak co chce, ale po zahřátí motoru vše běží, asi jak má...
Sem tam se stane, že při stání na semaforu začnou otáčky padat na 500 a motor se začne třepat. Je mi divné, že tohle dělá tak nějak podle počasí a problém není stálý. Klapka a vše je vyčištěno (těsnění sání sem neměnil a neměnil jsem ani senzor tlaku vzduchu a teploty).
Dokázal by někdo od stolu poradit v čem by mohl být problém? Protože diagnostika nic neukáže...
Předem děkuji za jakýkoli nápad či odpověď

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: 1.2 55kw otáčky/rozběh

Příspěvek od kotasekh » sob kvě 11, 2019 14:22

Vyjezdit benzin, natankovat nejaky s ETBE misto bioslozky (omv 100 oktanu, i shell myslim ma) a aditivace VIFem. Tim bych zacal a pak se uvidi, co se zmeni ;).
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
renault841
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: úte lis 03, 2015 17:13

Re: 1.2 55kw otáčky/rozběh

Příspěvek od renault841 » úte kvě 14, 2019 00:36

Určitě jak je doporučeno výše, dušení motoru ačkoliv mám verzi 74kW, tak bylo vyřešeno právě tankováním Vervy 100 + já ještě dávám i VIF.
<> Renault Laguna III 4Control 2.0dCi - M9R - ESM - 110 kW |
Obrázek
<> Renault Megane 1.4e - E7J - 55 kW
<> Renault Laguna 2 3.0 V6 - L7X - 152 kW
V údržbě:
<> Renault Laguna III Grandtour 2.0dCi - M9R - ENERGY - 127 kW - AT6
<> Renault Grand Modus 1.2TCe - D4Ft - 74 kW | LPG demontováno |

jaspa666
Experienced member
Příspěvky: 664
Registrován: úte črc 31, 2007 10:27
Bydliště: Banská Bystrica

Re: 1.2 55kw otáčky/rozběh

Příspěvek od jaspa666 » úte kvě 14, 2019 08:49

Ja som mal v Cliu s týmto motorom problém trošku iný - niekedy sa stávalo, že nechcel naštartovať, prípadne naštartoval no otáčky nízke a kolísali. Ak motor skapal, na druhé naštartovanie už nabehol normálne, potom aj mesiac nebol problém. Robilo to aj vo veľkých zimách ale aj pri veľkých teplách. Nakoniec som to riešil tankovaním 98 oktánového benzínu a problém takmer zmizol, no občas sa to prejavilo aj tak. Pomohlo aj mať vždy čo najviac benzínu v nádrži, môj tip bol, že mu vadila voda v benzíne, nevedel si s tým poradiť, pri plnej nádrži sa tento problém eliminuje na minimum.
Renault Laguna III 2.0dCi 110kw r2008

athendied
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: sob kvě 11, 2019 09:48

Re: 1.2 55kw otáčky/rozběh

Příspěvek od athendied » sob kvě 18, 2019 23:28

Kurník že by to bylo fakt tým? To mi nepravte :) Tož to by byla fakt srandy kopa...
Mi je divné, že to vynechá a motor jako by nereaguje na plyn cca 2-3 sekundy, rozjede se a přeřadím a znova bez reakce (dnes to stálo ani ne den) a naraz buch a jede to už jak z praku. Zítra ještě preventivně vyměním těsnění a vyčistím sání. Palivový filtr sem nikde nenašel, takže si ten co jsem koupil dám zarámovat...Projedu a estli to nepomože, tož tam narubu vervu a uvidíme, ale je fakt že první tanky a rok jsem jezdil enem na vervu a tyto problémy sem neměl...Díky moc, dám dyžtak echo

Uživatelský avatar
renault841
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: úte lis 03, 2015 17:13

Re: 1.2 55kw otáčky/rozběh

Příspěvek od renault841 » sob kvě 18, 2019 23:52

Koukal jsem do dialogysu a palivový filtr je vzadu na řidičově straně pod plastovým krytem před podběhem (ten kryt demontovat). :)
<> Renault Laguna III 4Control 2.0dCi - M9R - ESM - 110 kW |
Obrázek
<> Renault Megane 1.4e - E7J - 55 kW
<> Renault Laguna 2 3.0 V6 - L7X - 152 kW
V údržbě:
<> Renault Laguna III Grandtour 2.0dCi - M9R - ENERGY - 127 kW - AT6
<> Renault Grand Modus 1.2TCe - D4Ft - 74 kW | LPG demontováno |

Uživatelský avatar
regine
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: úte úno 23, 2016 04:06
Bydliště: Hanácké Slovácko

otáčky/rozběh

Příspěvek od regine » čtv kvě 30, 2019 09:34

Ze sledování diskusí pomáhá:
- benzin bez biosložek 98 nebo dolévat VIF, projeví se časem po pročištění od olejových složek, i jeden rok
- zkontrolovat stav baterie, Clio III startuje i se zdevastovaným akumulátorem na 6 V, kompjúter kvůli emisím něco provádí se 'zapalováním' a na chvíli se přepne na akumulátor ( :roll: ACH ty kompjútry a emise) a napětí 6V na akumulátoru je fakt málo.
- vyčistit škrtící klapku a sensor v sacím potrubí, prodávají se spec. spreje, ale nejlépe současně demontovat a čistit
číštění klapky na záběru od 2:40 minuty a sensoru od 10:00 minuty:
https://www.youtube.com/watch?v=PC6z9Hfev_w
pro Ford detailněji čištění škrtící klapky:
https://www.youtube.com/watch?v=JPNnHU6PYbo
Renault Clio III 1.2 TCE Expression motor turbo D4F H7 z 2008 :arrow:

athendied
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: sob kvě 11, 2019 09:48

Re: 1.2 55kw otáčky/rozběh

Příspěvek od athendied » čtv kvě 30, 2019 22:32

renault841 píše:
sob kvě 18, 2019 23:52
Koukal jsem do dialogysu a palivový filtr je vzadu na řidičově straně pod plastovým krytem před podběhem (ten kryt demontovat). :)
Já při hledání zjistil, že by měl být součástí nádrže bo je to benzín a ten by umístil tak blízko motoru a zdroji tepla, jen Ital :)
Ale mrknu nato, pač se zítra pustím do dalších šíleností :)

athendied
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: sob kvě 11, 2019 09:48

Re: otáčky/rozběh

Příspěvek od athendied » čtv kvě 30, 2019 22:35

regine píše:
čtv kvě 30, 2019 09:34
Ze sledování diskusí pomáhá:
- benzin bez biosložek 98 nebo dolévat VIF, projeví se časem po pročištění od olejových složek, i jeden rok
- zkontrolovat stav baterie, Clio III startuje i se zdevastovaným akumulátorem na 6 V, kompjúter kvůli emisím něco provádí se 'zapalováním' a na chvíli se přepne na akumulátor ( :roll: ACH ty kompjútry a emise) a napětí 6V na akumulátoru je fakt málo.
- vyčistit škrtící klapku a sensor v sacím potrubí, prodávají se spec. spreje, ale nejlépe současně demontovat a čistit
číštění klapky na záběru od 2:40 minuty a sensoru od 10:00 minuty:
https://www.youtube.com/watch?v=PC6z9Hfev_w
pro Ford detailněji čištění škrtící klapky:
https://www.youtube.com/watch?v=JPNnHU6PYbo
Já mám vše čisté jak slovo (neber jeho jméno nadarmo) :) to už jsem provedl a po dlouhé diskusi jsem logicky zjistil, že to asi dělá čidlo teploty chladící kapaliny, pač ono asi posílá halabala chaosy a jde tam moc paliva :) když jsem totiž auto nechal chvíli nastartováno a čekal na naskočení teploty (2 čárky) na palubce, tak tento problém zmizí...VIF sem přidal, ale to nefungovalo...zítra budu měnit to čidlo, už ho mám doma a měl by být klid...

Uživatelský avatar
regine
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: úte úno 23, 2016 04:06
Bydliště: Hanácké Slovácko

odpověď athendied-ovi čtv kvě 30, 2019 22:35

Příspěvek od regine » pát kvě 31, 2019 16:36

Napiš výsledek po výměně čidla teploty.
Dík, ať se zase přiučím.
Renault Clio III 1.2 TCE Expression motor turbo D4F H7 z 2008 :arrow:

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1137
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: 1.2 55kw otáčky/rozběh

Příspěvek od zdeno255 » pát kvě 31, 2019 18:41

Skús vyčistiť škrtiacu klapku. Robota na max 15 min a nič to nestojí. Iba sprej na čistenie klapiek ;-)

athendied
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: sob kvě 11, 2019 09:48

Re: 1.2 55kw otáčky/rozběh

Příspěvek od athendied » pon čer 03, 2019 16:41

zdeno255 píše:
pát kvě 31, 2019 18:41
Skús vyčistiť škrtiacu klapku. Robota na max 15 min a nič to nestojí. Iba sprej na čistenie klapiek ;-)
Tím jsem začal, pač to jsou nejlevnější věci :wink: ale v tom problém nebyl a není, možná že tam špatně chodí motorek, ale je to origo a s nýty, takže odvrtávat to nebudu, když to funguje. Ale je to taky jedna z možností no, že ten motorek s ní hýbe blbě a proto kolísají otáčky atd... :wink:

athendied
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: sob kvě 11, 2019 09:48

Re: odpověď athendied-ovi čtv kvě 30, 2019 22:35

Příspěvek od athendied » pon čer 03, 2019 16:47

regine píše:
pát kvě 31, 2019 16:36
Napiš výsledek po výměně čidla teploty.
Dík, ať se zase přiučím.
Přijde mi to lepší, ale problém neodstraněn, jen to rychleji načte teplotu, nebo mám ten pocit.
Sranda je ta, že k tomu sání sem se nedostal, tedy výměně těsnění.
Pač aby toho všeho nebylo málo, tak mi vyhořel ovladač stěračů :) Když sem pak viděl, jak to na yt hoří každému druhému, tak sem ani nepátral bo bazarových kusech, teď to tam mám na prasáka, abych neukazoval změnu směru z okna, než mi dojde nový kus :)

athendied
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: sob kvě 11, 2019 09:48

Re: 1.2 55kw otáčky/rozběh

Příspěvek od athendied » sob čer 15, 2019 19:16

Tak jsem nakonec vyměnil čidlo teploty nasávaného vzduchu + tlak vzduchu, prošel kabely a vše očistil a opět spojil...
Originál klapku jsem odvrtal nýty, vše pořádně promazal i motorek a zanýtoval zpět kryt (vypadá to jak origo)...
Diagnostika nic nehlásí a auto jelo po 4 denní odstávce naprosto bez cukání...dnes mi to trošku cuklo při rozjezdu po ránu, ale už to nebylo tak hrozné jako dříve...chci počkat, třeba si to sedne...Jinak zvedl se mi volnoběh a je to daleko stabilnější a přijde mi, že to nekolísá jako dříve....
Chci co nejdříve udělat ventily, bo je tam nikdo nedělal asi od koupě (má to 70 000), auto sice necvaká jak dízl, ale pro jistotu a při té příležitosti totálně vyčistit sání + dát nové těsnění.
A musí to šlapac jak hodinky...

Uživatelský avatar
renault841
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: úte lis 03, 2015 17:13

Re: 1.2 55kw otáčky/rozběh

Příspěvek od renault841 » sob čer 15, 2019 19:31

Ty ventily udělat, bude určitě fajn. Já když je sešteloval, tak rozdíl byl celkem markantní. Je pravda, že 190k km je nikdo nedělal. Dělal jsem to přímo podle výrobce, po úhlech, největší pakárna byla se dostat na rozvody, ale teď kdybych to dělal už podruhé, by to šlo zase rychleji. Tak hodně štěstí a držím palce, ať už auto nezlobí. :)
<> Renault Laguna III 4Control 2.0dCi - M9R - ESM - 110 kW |
Obrázek
<> Renault Megane 1.4e - E7J - 55 kW
<> Renault Laguna 2 3.0 V6 - L7X - 152 kW
V údržbě:
<> Renault Laguna III Grandtour 2.0dCi - M9R - ENERGY - 127 kW - AT6
<> Renault Grand Modus 1.2TCe - D4Ft - 74 kW | LPG demontováno |

Bumbeer
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: úte črc 31, 2018 09:12

Re: 1.2 55kw otáčky/rozběh

Příspěvek od Bumbeer » pát čer 28, 2019 22:50

Určitě bych vyzkoušel jiný benzín. Podle mé zkušenosti jsou ty motory za francouzské gurmány, možná i ta baterka. Viz vlákno viewtopic.php?f=39&t=94977 užil jsem si při výměně svíček :-)
Teď akorát řeším, že po výměně rozvodů je motor hlučnější...vypadá to jako problém v ložisku, kladce nebo řemenici. Motor intervalově hrčí způsobem, jako by se některý řemen v určitém místě více napnul...vibrace se přenáší i do kabiny, ale nikdo to neumí identifikovat (podle servisu, kde se rozvody dělaly nic výjimečného...) a nesehnal jsem nikoho, kdo má ty motory v uchu. Předtím jen příjemně cvakaly ventily.
Clio Grandtour 1.2TCe 74kW 2011 (KR0P)
RV 2011
70 tis. km

athendied
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: sob kvě 11, 2019 09:48

Re: 1.2 55kw otáčky/rozběh

Příspěvek od athendied » sob črc 06, 2019 07:51

Včera mi došel generátor impulzů klikové hřídele (130 korun) a je po problému. Otáčky drží jak steklé a auto necuká, ani když bylo odstaveno a projeto dnes za celkem chladného ranního počasí. Přijde mi, že to jede úplně jinak, plynuleji vše...
Aspoň mám skoro veškeré čidla a snímače nové. Jediné co ostalo staré je čidlo klepání motoru (předstih) a tlak oleje.
Udělám ventily a auto mne přežije :) Ano su blb, měl jsem začít tím generátorem, ale zase zkušenost no...
A jelikož žabu nehodlám prodávat, tak jen plus pro mne, že je tam vše nové...
Svíčky jsem měnil s cívkou a bral jsem NGK cívku a Densa (1400 korun komplet i s nádstavcem na ně)...
S tím benzínem jsem nikdy problém neměl...

athendied
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: sob kvě 11, 2019 09:48

Re: 1.2 55kw otáčky/rozběh

Příspěvek od athendied » čtv črc 11, 2019 19:45

No tak budu se opakovat, ale problém je fakt vyřešen. Po výměně toho generátoru impulzu klikové hřídele vše funguje jak má.
Auto stálo 5 dní, pač jsem byl ve Francii a po návratu chytlo na drc a otáčky drží na 650, žádné propady při rozjezdu, nebo vynechávání motoru.
Nic se neklepe, nekolísá a rozjezd je úplně o něčem jiném :) Přijde mi, že to jede úplně jinak (ne rychlost a tak, ale hlavně rozjezdy a plynulost).
Takže pokud to někomu nedrží otáčky a motor si dělá při volnoběhu co chce, tak doporučuji jít první po těchto věcech.
Smutné je na tom to, že se jedná i o celkem směšnou finanční záležitost...Akorát je tam přístup, jak k penězum, pokud nechcete oddělávat žlab s kabely a nemáte očkovou ráčnovou desítku :) ale jde to...

Odpovědět

Zpět na „Renault Clio III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů