Kamera

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
tondas2
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: úte kvě 31, 2011 20:56

Kamera

Příspěvek od tondas2 » čtv kvě 16, 2019 20:35

Kolegové stalo se Vám když jste dali auto do servisu že záznam kamery skončil když s autem vjeli do dílny? Prostě na férovku odpojili kameru a snad bych na to ani nepřišel ale zapoměli ji zpět zapojit.

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1137
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Kamera

Příspěvek od zdeno255 » pát kvě 17, 2019 05:14

A prečo by si ich mal natáčať na ich pozemku? Mal si na to od nich povolenie? Maju tam drahé vybavenie a ty si to tam budeš natáčať? Zas rozober aj z druhej strany.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Kamera

Příspěvek od kadliiik » pát kvě 17, 2019 08:29

Natáčet na cizím pozemku se zkrátka nesmí. A jak ji jako odpojili? Vytáhli USB konektor a pak ho zapomněli zastrčit zpět? Mně občas v servisu přepnou na férovku stanici rádia a taky bych na to asi nepřišel, kdyby ji nezapomněli přepnout zpět! ;-)
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

tondas2
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: úte kvě 31, 2011 20:56

Re: Kamera

Příspěvek od tondas2 » pát kvě 17, 2019 21:06

Koukám pánové jsou vtipálci,ale je pravda že nějak tak mi odpověděli,že kvuli GPDR se tam nesmí natáčet.
Spíše to provokuje otázku že ta výměna oleje a kontrola vozu kterou dělají 2 hodiny se dá zvládnout za hoďku.
A to vybavení co v dnešních servisech mají ,to opravdu je asi za miliony. Sorry mou ironii ,ale kdysi jsem se opravami aut trochu živil.Ale uznávám že v době kdy jsem to já dělal tak slovo dianostika neexistovalo bylo to v době škody 120 a jí podobných.Ten noťas co používají musí stát asi majlant.
Víte, dotklo se mě to protože jsem žádal přejímacího technika jestli by to nešlo trochu rychleji on řekl a´t přijdu za 1,5 hodiny tak jsem dorazil ,auto bylo uvnitř dveře otevřené a tam nikdo, po asi 45 minutách odněkud z druhé strany autosalonu se přikolébal automechanik a vyjel milostivě s tím ven tak asi to musela být náročná prohlídka.
Čas na to aby to auto dal ven neměl ,ale kabel odpojit stíhal v pohodě.

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1137
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Kamera

Příspěvek od zdeno255 » sob kvě 18, 2019 07:53

Máš možnosť sa pozerať na prehliadku a nie natáčať. Mal si sa sťažovať priamo tam hneď ako si to zistil

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Kamera

Příspěvek od kadliiik » sob kvě 18, 2019 12:28

Já fakt nevím co je to za rozšířenou úchylku v dnešní společnosti pořád si něco nebo někoho natáčet a fotit. Fakt to není ok. S GDPR to nemá nic společného.

Já věřím, že mají zkrátka nějaké protokoly, které musí následovat a podle toho se počítá čas některých úkonů. Nemají třeba v pokynech, že jim po výměně oleje musí stát auto třeba půl hodiny na dílně, aby si ověřili, že neteče nebo podobně? Já bych se ptal na takové věci přímo na místě. Ale to už řešíme věci, které s tím vypnutím kamery nesouvisí. Na soukromém pozemku se bez povolení natáčet nesmí.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Kamera

Příspěvek od DYK77 » ned kvě 19, 2019 03:09

Na druhou stranu, moje auto je muj pozemek ktery si monitoruji, takze na kameru nemaji co sahat. Asi by stalo za to, kdyby si pravo na vypnuti kamery dali do prejimaciho protokolu a byl by klid.
Me kameru na garancni prohlidce nevypli. Zjistil jsem to zcela nahodou, kdyz jsem v kamere hledal uplne jiny zaber. K memu prekvapeni, tam nebylo nic z ceho by se mi ježily vlasy a záběr na otevrenou haupnu moc sanci na pruzkum nedaval :-)
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Kamera

Příspěvek od kadliiik » ned kvě 19, 2019 14:19

Auto je zcela určitě majetkem movitým a do servisu ho dáváš zcela vědomě s tím, aby na něj šahali. A pokud je v něm spuštěná kamera a servis si nepřeje, aby se na jeho pozemku natáčelo, má absolutní právo kameru vypnout. Kdyby se každá taková sračka musela psat do protokolu, tak to bude 20 stránková bichle, kterou budou muset pokaždé tisknout, ale svět k tomu spěje...
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

tondas2
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: úte kvě 31, 2011 20:56

Re: Kamera

Příspěvek od tondas2 » ned kvě 19, 2019 19:55

Pro kolegu kadliiik,netuším proč jsi hned použil termín že se jedná o rozšířenou úchylku,jako úchyl si opravdu nepřipadám :D ,a nešlo mi o právní výklad zda na to měli právo či nikoliv, v podstatě je mi to uplně jedno.Chtěl jsem tím nastínit situaci ,požádal jsem o urychlení celé akce což mi přejímací technik přislíbil (potřeboval jsem jet do nemocnice ),ale auto tam stálo protože nestíhali ,ale čas na takovéhle vylomeniny měli o to tu šlo.
Celé mě to podráždilo jen z tohoto důvodu ,tomuto servisu jsem opravdu věřil a tudíž jsem neměl potřebu si to filmovat ,opravdu si takovéto video nechci pouštět před spaním.

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Kamera

Příspěvek od DYK77 » ned kvě 19, 2019 19:57

Rozumim o cem tady od zacatku pises a v zasade nemuzu nesouhlasit. Jen me zarazi, kde berou pravomoc vypinat kameru, ktera nespada do vybavy auta. Muzou mi tedy bezduvodne vyradit i mnou nainstalovany gps lokator? Vypnout mi telefon, ktery jsem nechal v aute na nabijecce? Co kdyz toto zarizeni, ktere nespada do originalni vybavy vozu pri manipulaci poskodi? Muze mi policista, ktery me zastavi vypnout kameru? Muzu ja pozadovat v servisu vypnuti kamer pred tim, nez tam prijedu, protoze me monitoruji jeste pred vjezdem do arealu? Zase mam ten pocit, ze vsichni muzou vsechno a bezny smrtelnik nesmi nic.
Mimochodem technicky vzato, nektere kamery stejne nejdou vypnout jen tim, ze jim vezmes napeti, nebo stisknes tlacitko, protoze ziji z vlastni baterie a pri pohybu se zase sami zapnou. Jistota je tedy zakryt kamere vyhled ( podle mne pro servis nejvetsi jistota, ze nic neporusi, neposkodi ), nebo věta, ze pri prejimce vozu musi byt majitelem v aute odstranena kamera, coz nezabere 20 stran. Take nejsem zastancem kamer, jsou zneuzitelne a plno lidi se v jejich nastrazeni psychopaticky vyziva, ale nebejt zakonu co nahravaj do karet kazdymu zmetkovi, vcetne tech co te nabouraj a ujedou, nebo servisu kde te okradou na dilech ci hodinach, tak si je řada uzivatelu nikdy nekoupi.
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

tondas2
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: úte kvě 31, 2011 20:56

Re: Kamera

Příspěvek od tondas2 » ned kvě 19, 2019 20:08

Ano tu kameru mám jen kvuli nehodě abych měl nějaký důkaz,a přiznám že to bylo poprvé co jsem ji vyndal z auta a připojil na PC abych viděl proč to vypnuli.
Jinak mám fůru jiných a zajímavějších činností než studovat nahrávky v kameře v autě.

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1137
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Kamera

Příspěvek od zdeno255 » ned kvě 19, 2019 20:25

Ak vstúpiš do priestoru ktorý je monitorovaný musíš tam mať o tom informáciu že je priestor monitorovaný a nikto ťa nenúti tam vstupovať. Tie zábery z kamery nemôžu iba tak niekde zverejniť, kdežto ľudia z black kamier dávajú na internet všetko. Oni to musia mať schválené, ty to nemáš schválené a ani im to neoznamujes. Sú nejaké pravidlá ktoré sa pri tom musia dodržať. Ak by som prišiel k tebe domov a len tak si ťa natáčal tiež by sa ti to nepáčilo. A pokiaľ je na kamere tlačidlo, alebo stačí vytiahnuť káblik tak ti nič neodinštalujú a neporušujú. Tí čo majú daciu majú diagnostickú zásuvku v priehrade spolujazca a tiež sa im nepáči, že sa im tam hrabú. Ľudia sú všelijaký a dokážu to zneužívať.

tondas2
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: úte kvě 31, 2011 20:56

Re: Kamera

Příspěvek od tondas2 » ned kvě 19, 2019 21:36

Please,již to nebudem dále rozmazávat ,snažil jsem se vysvětlit o co mi šlo,ale asi jsem na to šel špatně.
Asi nejlépe lock.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: Kamera

Příspěvek od kadliiik » pon kvě 20, 2019 12:52

pro tondas2: Já už chápu o co ti jde. A taky bych byl naštvaný, když by mi slíbili něco vyřídit rychle a pak to zdržovali, ale tohle vlákno jsi začal fakt úplně jinak... tak nějak úchylně :-D :-D

pro dyk77: Ne, nemohou ti bezdůvodně vyřadit GPS lokátor a nedovedu si představit, že by k tomu měli reálný důvod. Ne, nemůžou ti bezdůvodně vypnout kameru, ale mohou ti důvodně vypnout kameru, když nechtějí, aby se na jejich pozemku natáčelo. A ne, nemůžeš po servisu požadovat vypnutí jejich kamer, které tam mají z důvodu ochrany majetku a pakliže tyto kamery pořizují záznam, tak je mají dle zákona registrované u Úřadu pro ochranu osobních údajů. Respektive požádat je můžeš, ale asi víš jak to dopadne :-D Každopádně určitě to není tak, že každý může všechno. Taky máš pravdu že to překrytí výhledu kamery je to nejlepší řešení, ostatně tak se to dělá i v jiných prostorách, kam třeba člověka vpustí s mobilem ale přelepí mu čočky objektivů, aby si nemohl pořizovat záznam. Jinak mohou být i další důvody proč kameru vypnout... zkrátka musí pro servisní úkon vypojit baterii, můžou ti vypnout z nabíječky zapomenutý mobil, když potřebují rozdělat přístrojovku apod. já si těch důvodů dokážu představit víc. Pokud samozřejmě poškodí nějaké takové zařízení, musejí ho zaplatit, určitě je na to každý servis, či konktétní pracovníci, připraveni pojistkou odpovědnosti. Problém ale může být, že to zařízení není zmíněno v přijímacím protokolu, ale na to už t pak máme soudy...
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

Uživatelský avatar
DYK77
Experienced member
Příspěvky: 559
Registrován: pát kvě 05, 2017 21:50
Bydliště: MOST

Re: Kamera

Příspěvek od DYK77 » pon kvě 20, 2019 13:54

OK, díky za vysvětlení ;-)
Renault Clio IV GrandTour GTline 1.2TCe 120
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Captur“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti