kostka ABS

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
Expander
Junior member
Příspěvky: 108
Registrován: pon črc 21, 2008 15:52
Kontaktovat uživatele:

kostka ABS

Příspěvek od Expander » pon čer 26, 2017 11:23

Zdravím, pánové!
Začalo mi blbnout ABS / ESP (občasné hlášení chyby ABS/ESP při některých jízdách). Servis tvrdí, že jedině koupit novou jednotku ABS, že na to prý trpěly. Ovšem cena skoro 40 tis. je docela ranec :( Nevěděli byste, prosím, někdo, zda leze sehnat nějakou druhovýrobu / repas?
Předem děkuji za zprávu!

Master4u
Junior member
Příspěvky: 105
Registrován: ned srp 09, 2015 11:30

Re: kostka ABS

Příspěvek od Master4u » pon čer 26, 2017 20:32

Nejdriv Clip a pak menit, muzou to byt i draty :)

Uživatelský avatar
Expander
Junior member
Příspěvky: 108
Registrován: pon črc 21, 2008 15:52
Kontaktovat uživatele:

Re: kostka ABS

Příspěvek od Expander » pon čer 26, 2017 20:41

To se v servise prošlo (čidla, dráty, ...), ale je prý zkorodovaná ta jednotka ABS :(

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: kostka ABS

Příspěvek od Šamša » úte čer 27, 2017 00:03

No a nebylo by lepší obvolat vrakáče, projet Aukro a Allegro, případně ebay s opsaným číslem z jednotky?
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: kostka ABS

Příspěvek od Ivan1 » úte čer 27, 2017 05:51

Kolega z práce riešil ABS síce na Audi A6 a tam sa to všeobecne tiež kazí (u koncernu) - otrasmi sa vytvoria studené spoje v elektronike jednotky ABS. Ako vodiče z plošáku k pinom sú batiahnuté vodiče tenké ako vlas (údajne zlaté) a ked sa to utrhne tak je problém. Sú firmy čo robili na to repas, ale pýtali cca120€. Jemu sa podarilo zohnať celú druhú za 150€, vymenil a problém je preč.
Čo tak zistoval že keby to vyskúšal opraviť svojpomocne, tak to nikto neodporúčal, pretože ked človek nevie kde čo a ako tak si narobil ešte viac škody, potrhal to celé, je to zaliate gelom
Obrázek
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

Uživatelský avatar
Expander
Junior member
Příspěvky: 108
Registrován: pon črc 21, 2008 15:52
Kontaktovat uživatele:

Re: kostka ABS

Příspěvek od Expander » úte čer 27, 2017 07:53

Díky za odpovědi, pánové! Vrakáče jsem nějaké obeslal, tak uvidíme. Ale nějaký repas / druhovýroba pouze něco v Německu kolem 13 tisíc. Myslel jsem, jestli není nějaká osvědčená varianta v ČR krom jetých kusů z vrakáče ;) Asi ne, takže pohledám stávající kanály a uvidím.

Uživatelský avatar
cespa
Experienced member
Příspěvky: 888
Registrován: pát bře 14, 2008 17:37
Bydliště: praha

Re: kostka ABS

Příspěvek od cespa » stř led 23, 2019 19:09

Ahoj, využiji tohoto téma a přidám můj dotaz. Nedávno jsem koupil Espica 08, zkušební jízda byla při plusových teplotách a vše fungovalo. Ted, jak začalo mrznout, tak mi začalo svítit ABS i ESP. Nevíte, jak poznám, že mám ABS kostku z poruchové série, která se měnila na záruku v Renaultu?
Pak mi to taky nedalo a pustil jsem se do "očichávání" ABS systému a při povolení dvou šroubů na motorku mi vytekla z motorku voda, takže je to jasný, voda v motorku zmrzne,ten se netočí a hodí chybu. Zkoušel jsem motorek demontovat, abych ho vyčistil a nakonzervoval, jenže to se mi nepovedlo, nevíte jaký se používá fígl, bez demontáže bloku od brzdových trubiček??? Pak bych rád ABS uplně odpojil, než motorek vyčisím, jaké rele mám vyndat,Díky za posun v mé problematice. Čespa
Renault Megane II 1.6 Cabrio
Renault ESPACE IV 2,0T Dynamique
Renault ESPACE IV 2,0T Privileg
Opel Tigra 2000
Honda CR-V CDTi 4x4
HPI E-Savage 4x4

Uživatelský avatar
cespa
Experienced member
Příspěvky: 888
Registrován: pát bře 14, 2008 17:37
Bydliště: praha

Re: kostka ABS

Příspěvek od cespa » stř led 23, 2019 19:10

Ahoj, využiji tohoto téma a přidám můj dotaz. Nedávno jsem koupil Espica 08, zkušební jízda byla při plusových teplotách a vše fungovalo. Ted, jak začalo mrznout, tak mi začalo svítit ABS i ESP. Nevíte, jak poznám, že mám ABS kostku z poruchové série, která se měnila na záruku v Renaultu?
Pak mi to taky nedalo a pustil jsem se do "očichávání" ABS systému a při povolení dvou šroubů na motorku mi vytekla z motorku voda, takže je to jasný, voda v motorku zmrzne,ten se netočí a hodí chybu. Zkoušel jsem motorek demontovat, abych ho vyčistil a nakonzervoval, jenže to se mi nepovedlo, nevíte jaký se používá fígl, bez demontáže bloku od brzdových trubiček??? Pak bych rád ABS uplně odpojil, než motorek vyčisím, jaké rele mám vyndat,Díky za posun v mé problematice. Čespa
Renault Megane II 1.6 Cabrio
Renault ESPACE IV 2,0T Dynamique
Renault ESPACE IV 2,0T Privileg
Opel Tigra 2000
Honda CR-V CDTi 4x4
HPI E-Savage 4x4

Uživatelský avatar
EfineSS
Grafoman
Příspěvky: 3113
Registrován: úte led 10, 2006 12:05
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: kostka ABS

Příspěvek od EfineSS » stř led 23, 2019 20:18

Napojit na diagnostiku Renault Clip. Pokud tam bude chyba DF088 "obvod snímače tlaku", je to jasný.
Laguna III Grandtour 2013, BOSE, 4Control, 2.0 dCi 131 kW

Diagnostika vozidel Renault a Dacia (Renault Clip, Dialogys, VISU schémata)

ex Laguna II Grandtour 2005, Dynamique, 2.0 dCi 110 kW
ex Laguna I 2000, 1.9 dCi 79 kW
ex R19 1994, 1.8S, 66 kW

Uživatelský avatar
cespa
Experienced member
Příspěvky: 888
Registrován: pát bře 14, 2008 17:37
Bydliště: praha

Re: kostka ABS

Příspěvek od cespa » stř led 23, 2019 22:24

.....utnul jsi to v půlce, diagnostika vypíše chybu a pak se ptam, jak poznám jednotku, která je už odladěná a netrpí uvedenou chybou???
Renault Megane II 1.6 Cabrio
Renault ESPACE IV 2,0T Dynamique
Renault ESPACE IV 2,0T Privileg
Opel Tigra 2000
Honda CR-V CDTi 4x4
HPI E-Savage 4x4

PetrB78
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř bře 13, 2019 09:13

Re: kostka ABS

Příspěvek od PetrB78 » stř bře 13, 2019 09:25

cespa píše:
stř led 23, 2019 19:09
Ahoj, využiji tohoto téma a přidám můj dotaz. Nedávno jsem koupil Espica 08, zkušební jízda byla při plusových teplotách a vše fungovalo. Ted, jak začalo mrznout, tak mi začalo svítit ABS i ESP. Nevíte, jak poznám, že mám ABS kostku z poruchové série, která se měnila na záruku v Renaultu?
Pak mi to taky nedalo a pustil jsem se do "očichávání" ABS systému a při povolení dvou šroubů na motorku mi vytekla z motorku voda, takže je to jasný, voda v motorku zmrzne,ten se netočí a hodí chybu. Zkoušel jsem motorek demontovat, abych ho vyčistil a nakonzervoval, jenže to se mi nepovedlo, nevíte jaký se používá fígl, bez demontáže bloku od brzdových trubiček??? Pak bych rád ABS uplně odpojil, než motorek vyčisím, jaké rele mám vyndat,Díky za posun v mé problematice. Čespa
Ahoj, mám teď podobný problém na Meganu Grandtour 2010. Přes zimu jak mrzlo, tak se mi ráno při rozjezdu rozsvítila kontrolka ABS, ESB, kontrola brzd. Jak je teplo, tak to nedělá. Při každém rozjezdu ale slyším po ujetí cca 20 m slyšitelné hrknutí někde asi pod řidičem. Jak nemrzlo hodně a bylo cca -2, tak po tom hrknutí někdy kontrolka ABS, ESP zhasla. V souvislosti s tímto se mi ale začal prošlapávat brzdový pedál skoro až na podlahu. Auto jinak celkem brzdí a dokonce prošlo technickou kontrolou. V servise mi již cca před měsícem vyměnili přední brzdové kotouče a destičky, vyměnili brzdovou kapalinu a odvzdušnili brzdový systém. Cca týden se zdálo, že to bude OK, ale po týdnu znova svítila kontrolak ABS, ESP a brzdový pedál brzdí zase až dole. Jak je ráno více chladněji, tak se ale brzdový pedál neprošlapává až tak dolů. Konzultoval jsem to v dalším servise a řekli mi na rovinu, že by to opravovali systémem pokus omyl. Že to může být brzový válec, nebo ta kostka ABS, nebo celá řídící jednotka ABS a že to potřebují zkusit vyměnit a ty díly nemají. Museli by je shánět někde na vrakáči nebo objednat origoš, ale mohlo by se pak platit něco, co by bylo OK a závada by byla na něčem jiném. Takže mi poradili, ať auto dám na diagnostiku přímo do autorizovaného servisu, kam jde zítra. Prý mají nějaký jiný software a mohli by najít co je špatně. Máte s tím někdo zkušenosti? Jak dopadla tvoje oprava?? Díky za odpověď.

picasso-12345
Advanced member
Příspěvky: 344
Registrován: čtv dub 25, 2013 15:50
Bydliště: Dřísy, okr. Praha východ

Re: kostka ABS

Příspěvek od picasso-12345 » stř bře 13, 2019 15:46

Zdravím,
pokud ti svítí ABS + ESP chová se brzdový systém jako klasický systém bez ABS. Pokud prošlápneš pedál až na podlahu, je systém buď netěsný, nebo v něm máš vzduch. Častá závada bývá u zadních brzd.
Diagnostika pomůže v odhalení elektrické závady, mechanickou musí odhalit technik.
Zbyněk
Espace V, 1.6dci, 2018, plná výbava
Grand ESPACE IV, 3.0dci (P9X 701), 2004, plná výbava mimo kůže

PetrB78
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř bře 13, 2019 09:13

Re: kostka ABS

Příspěvek od PetrB78 » stř bře 13, 2019 18:33

picasso-12345 píše:
stř bře 13, 2019 15:46
Zdravím,
pokud ti svítí ABS + ESP chová se brzdový systém jako klasický systém bez ABS. Pokud prošlápneš pedál až na podlahu, je systém buď netěsný, nebo v něm máš vzduch. Častá závada bývá u zadních brzd.
Diagnostika pomůže v odhalení elektrické závady, mechanickou musí odhalit technik.
Ano, že se to chová jako systém bez ABS to vím. To je napsáno i v manuálu. Vzduch v něm asi není, protože byl po výměně kapaliny před 3 týdny odvzdušněn. Leda, že by se tam znovu nějak dostal. Já ale nejsem mechanik, jen zjišťuji, kde by mohla být chyba, protože s tímhle asi nebudou mít zkušenost možná ani některé autorizované servisy.

Na mechanickou závadu by už asi v servise před 3 týdny přišli. Byl to sice neautorizovaný servis, ale spolehlivý. Šli právě nejdříve po mechanické závadě a přišli na to, že jsou v háji přední kotouče a destičky, takže je vyměnili, vyměnili brzdovku a odvzdušnili. Auto vzali na nějakou diagnostiku, ale ne do autorizovaného servisu a hlásilo jim to prý při jedné jízdě snad nějakou chybu "motoru ABS", ale to se jim nějak nezdálo, tak šli nejdříve po té mechanické závadě. Ale po 14 dnech ze servisu znova svítila kontrolka ABS a ESP jak mrzlo a pedál se znova prošlapává.

Prý se v roce 2009 Renaulty svolávali do servisů a řídící jednotky ABS se měnily. Nedá se někde zjistit podle VIN, jestli moje auto spadá do nějaké vadné série? Můj má první registraci 2010, takže výroba mohla být i v roce 2009.

picasso-12345
Advanced member
Příspěvky: 344
Registrován: čtv dub 25, 2013 15:50
Bydliště: Dřísy, okr. Praha východ

Re: kostka ABS

Příspěvek od picasso-12345 » stř bře 13, 2019 19:59

Zdravím,
systém ABS je hodně starý systém, je vcelku jednoduchý a žádnou záludnost bych v tom nehledal.

Zkouška motoru ABS jde prověřit i bez diagnostiky. Je nutno ovšem podotknout, že jde o risk. Toto se musí zvážit. Pokud kontrolka ABS nesvítí rozjeď vůz (stačí např. na 30 až 40 km/h) poté prudce, ale hodně prudce sundej nohu z plynu a sešlápni prudce brzdu. Systém tvé počínání vyhodnotí jako nebezpečné zpomalení a systém ABS sám přitáhne pedál brzdy až úplně k podlaze (bez vůle) řidiče. Pedál se poté musí nadzvednout, nevrátí se sám. Tím odzkoušíš, zda elektromotor ABS pracuje. Ještě jednou ale apeluji na bezpečnost před vozem, ale i za vozem

Pomocí diagnostiky jde prověrka motoru vyzkoušet jednoduše pomocí zkoušky akčních členů. ABS jde povětšinou prověřit jakoukoliv diagnostikou, nemusí to být je Clip.
Propadání pedálu je způsobeno: netěsností systému nebo zavzdušněním. Netěsnost systému neznamená, že ze systému vytéká kapalina. Píst je v hlavním brzdovém válci utěsněn pomocí o kroužků. Někdy pomůže jen vyměnit toto těsnění, většinou je však brzdový válec vydřený a přetěsnění nepomůže (pedál se propadá).
Nevím jak se měnila brzdová kapalina, ale pokud vytekla je nezbytně nutné odvzdušnit i vlastní ventilový blok ABS pomocí diagnostiky, jinak to nejde.
Pokud ale systém vykazoval závadu propadání pedálu již před výměnou kotoučů, závada může být jinde, každopádně pedál se propadat nesmí.
Určité problémy může způsobovat i elektrická parkovací brzda.
K ESP- motor nesmí vykazovat závodu, jinak se rozsvítí.
ABS + ESP -musí být v pořádku i napětí v palubní síti, alternátor musí dobíjet.
Před jakoukoliv výměnou postupujte selským rozumem, v systému brzd nehledejte žádnou záludnost, není tam.
Zbyněk
Espace V, 1.6dci, 2018, plná výbava
Grand ESPACE IV, 3.0dci (P9X 701), 2004, plná výbava mimo kůže

PetrB78
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř bře 13, 2019 09:13

Re: kostka ABS

Příspěvek od PetrB78 » stř bře 13, 2019 20:16

No uvidíme, co řeknou zítra v autorizovaném servisu po diagnostice.

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: kostka ABS

Příspěvek od Šamša » čtv bře 14, 2019 09:35

K tomu odvzdušnění se přikláním, nebylo to pravidlem, ale třeba u LII. po výměně destiček a zatlačením pístků, se též mohl začít propadat pedál. Zřejmě způsobeno bublinkou ve třmenu, která zatlačením docestovala do kostky ABS a je vymalováno. Klasickým odvzdušněním se ji nelze zbavit a musí se otevřít ventily pomocí diagnostiky a odvzdušňovat, dle postupu.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
cespa
Experienced member
Příspěvky: 888
Registrován: pát bře 14, 2008 17:37
Bydliště: praha

Re: kostka ABS

Příspěvek od cespa » pon bře 18, 2019 19:19

PetrB78 : Ahoj, já to mel celé vyrezlé, takze to nefungovalo, ale taky na palubce nic nesvétilo, když jsem to rozebral, tak z motoru vytekla voda a pri spátecné montazi se skratovali piny do motoru a rosvitilo se ABS+ESP+SERVIS. To uz jsem z vrakoviste mel nahradní kostku doma a jak se oteplilo, tak vymenil tu mechanickou část. Odpojené brzd, trubicky, vyměna kostky a nasledné ovzdušnění pomodí Clipu.
Renault Megane II 1.6 Cabrio
Renault ESPACE IV 2,0T Dynamique
Renault ESPACE IV 2,0T Privileg
Opel Tigra 2000
Honda CR-V CDTi 4x4
HPI E-Savage 4x4

Mila65
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: ned led 13, 2019 09:20

Re: kostka ABS

Příspěvek od Mila65 » pon dub 08, 2019 15:56

Mam podobny problem na Espace IV.Protoze mi stale sviti servis,check ESP,nechal jsem zkontrolovat brzdy,mechanik mi rekl,ze brzdy maji dobry tlak,dolil mi brzdovku,ale mam pocit ze se mi pedal propada.byl jsem ve v esrvisu Renault na diagnostice a vyslo mi,ze mam vadny blok ABS a ze ho doporucuji vymenit.|cena 35 000 kc.Tolik se mi davat rozhodne nechce.Ani chyba mi nejde vymazat.kdyz jedu po meste,pomalu,brzdi to dobre,ale na dalnici pri vetsi rychlosti uz to tak dobry neni.A co ted???sehnat levne blok ABS,nebo hlavni brzdovy valec???

Uživatelský avatar
EfineSS
Grafoman
Příspěvky: 3113
Registrován: úte led 10, 2006 12:05
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: kostka ABS

Příspěvek od EfineSS » pon dub 08, 2019 16:20

Můžeš poptat i opravu té tvé nefunkční. https://ecude.cz/hlavn-strana-4.htm

Na těch jednotkách byl vadný snímač tlaku. Koupíš použitou a za chvíli se to může stát znova.
Laguna III Grandtour 2013, BOSE, 4Control, 2.0 dCi 131 kW

Diagnostika vozidel Renault a Dacia (Renault Clip, Dialogys, VISU schémata)

ex Laguna II Grandtour 2005, Dynamique, 2.0 dCi 110 kW
ex Laguna I 2000, 1.9 dCi 79 kW
ex R19 1994, 1.8S, 66 kW

houba.126
Starting member
Příspěvky: 84
Registrován: sob bře 18, 2017 19:27

Re: kostka ABS

Příspěvek od houba.126 » pon kvě 13, 2019 08:04

cespa píše:
pon bře 18, 2019 19:19
PetrB78 : Ahoj, já to mel celé vyrezlé, takze to nefungovalo, ale taky na palubce nic nesvétilo, když jsem to rozebral, tak z motoru vytekla voda a pri spátecné montazi se skratovali piny do motoru a rosvitilo se ABS+ESP+SERVIS. To uz jsem z vrakoviste mel nahradní kostku doma a jak se oteplilo, tak vymenil tu mechanickou část. Odpojené brzd, trubicky, vyměna kostky a nasledné ovzdušnění pomodí Clipu.
... nevím jak to je u Espace, ale u Megana III by měla být celá jednotka (pumpa + řídící jednotka ABS) jako jeden kus. Pak je prý nutno přizpůsobit (naprogramovat) jednotku. To jsi nemusel?
RN Megane III Grandtour, 1.6 16v 74KW, rv 2011

Uživatelský avatar
cespa
Experienced member
Příspěvky: 888
Registrován: pát bře 14, 2008 17:37
Bydliště: praha

Re: kostka ABS

Příspěvek od cespa » pon kvě 13, 2019 10:37

AHOJ, nemusel. Elektronike je přišroubována dvěmi šrouby ke kostce......
Renault Megane II 1.6 Cabrio
Renault ESPACE IV 2,0T Dynamique
Renault ESPACE IV 2,0T Privileg
Opel Tigra 2000
Honda CR-V CDTi 4x4
HPI E-Savage 4x4

DavdiK
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 21, 2019 10:33

Re: kostka ABS

Příspěvek od DavdiK » pát čer 21, 2019 11:05

Já sehnal kostku na sbazar...ale dle mechanika může vzniknout problém s programováním jednotky...musí být z auta, které má totožnou výbavu, jinak je prý potřeba jednotku přeprogramovat, což stojí údajně cca 5 tis...

Uživatelský avatar
cespa
Experienced member
Příspěvky: 888
Registrován: pát bře 14, 2008 17:37
Bydliště: praha

Re: kostka ABS

Příspěvek od cespa » pát čer 21, 2019 22:05

vyměn jen tu mechanickou čast a elektroniku nech puvodni......
Renault Megane II 1.6 Cabrio
Renault ESPACE IV 2,0T Dynamique
Renault ESPACE IV 2,0T Privileg
Opel Tigra 2000
Honda CR-V CDTi 4x4
HPI E-Savage 4x4

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: kostka ABS

Příspěvek od Šamša » pát čer 21, 2019 22:18

Jde o to jakou chybu vyhazuje. Pokud sežene duplikát, kde se budou shodovat čísla, tak programovat nic nemusí.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

PetrEsp
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: ned kvě 19, 2019 06:42

Re: kostka ABS

Příspěvek od PetrEsp » pát říj 04, 2019 20:58

Zdravím,
Mohl bych se zeptat zda-li jsi přišel na to jak sundat ten motorek z kostky? Také nechci rozpojit celé brzdy .. díky moc. Petr
cespa píše:
stř led 23, 2019 19:10
Ahoj, využiji tohoto téma a přidám můj dotaz. Nedávno jsem koupil Espica 08, zkušební jízda byla při plusových teplotách a vše fungovalo. Ted, jak začalo mrznout, tak mi začalo svítit ABS i ESP. Nevíte, jak poznám, že mám ABS kostku z poruchové série, která se měnila na záruku v Renaultu?
Pak mi to taky nedalo a pustil jsem se do "očichávání" ABS systému a při povolení dvou šroubů na motorku mi vytekla z motorku voda, takže je to jasný, voda v motorku zmrzne,ten se netočí a hodí chybu. Zkoušel jsem motorek demontovat, abych ho vyčistil a nakonzervoval, jenže to se mi nepovedlo, nevíte jaký se používá fígl, bez demontáže bloku od brzdových trubiček??? Pak bych rád ABS uplně odpojil, než motorek vyčisím, jaké rele mám vyndat,Díky za posun v mé problematice. Čespa

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů