Demontáž palubovky Scénic

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
paax
Junior member
Příspěvky: 129
Registrován: stř zář 22, 2004 08:36
Bydliště: Bogumin
Kontaktovat uživatele:

Demontáž palubovky Scénic

Příspěvek od paax » stř led 05, 2005 12:56

No, tak jsem postupoval podle toho slintu "Jak na to" a vůbec se mi nedaří sejmout ten vrchní kryt palubovky. Odpáčil jsem ty krytky na výškáče, odšrouboval 2 šroubky, ale neho se to ani o 5mm. Tak jsem povolil ještě 3 šroubky na tom díle, co je o něco výš a už se to trochu žačalo pohybovat, ale kýženého výsledku jsem se stejně depobral. Neznáte nějakou fintu, jak to sundat ? díky

markyz
Advanced member
Příspěvky: 491
Registrován: pon srp 02, 2004 11:31

Příspěvek od markyz » čtv led 06, 2005 07:18

A je nejaky rozdil u palubovky u scenica a u megane clasic?! U megana odsroubujes ty dva srouby na stranach a pak musis horni cast palubovky, nadzvednout nahoru a mirne tahnou k sobe, nekdy to jde lip, nekdy hur, ale fakt nevim jestli je to u scenica stejne...
Martin,
Renault Megane III 1,6 100k

Uživatelský avatar
paax
Junior member
Příspěvky: 129
Registrován: stř zář 22, 2004 08:36
Bydliště: Bogumin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paax » čtv led 06, 2005 16:32

Ty si nečetl, co jsem psal výše ? Já to vím, že se to tak má, ale u mě to prostě našlo. PS : dnes jsem se dozvěděl, že pokud to od výroby nikdo nedemontoval, jsou tam prý takové umělohmotné nýtky, které jsou teplem roztáhlé. Ta první demontáž je něco jako deflorace, prostě to musíš násilím odervat a pak už se tam pokaždé dostaneš bez problémů ... PRÝ, já to tedy zatím nezkoušel...

josef
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: pon kvě 24, 2004 20:34

Demontáž palubky

Příspěvek od josef » čtv led 06, 2005 17:21

Já ji u Scenicu sundaval několikrát a je to přesně tak, jak píše kolega. Po odšroubování dvou šroubů pod kryty reproduktorů táhnout nahoru a k sobě. Je částečně zaklapnutá a tak je nutné vynaložit trochu síly, ale podle mojich zkušeností nic moc velkou.

Uživatelský avatar
paax
Junior member
Příspěvky: 129
Registrován: stř zář 22, 2004 08:36
Bydliště: Bogumin
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž palubky

Příspěvek od paax » čtv led 06, 2005 17:34

josef píše:Já ji u Scenicu sundaval několikrát a je to přesně tak, jak píše kolega. Po odšroubování dvou šroubů pod kryty reproduktorů táhnout nahoru a k sobě. Je částečně zaklapnutá a tak je nutné vynaložit trochu síly, ale podle mojich zkušeností nic moc velkou.
No, možná že vám dvoum to šlo a jde to i ostatním, ale mě tedy ne... ta palubka opravdu držela a drží jak přibitá, nedá se s tím hnout a ani to nejeví známky pohybu. Krytky jsem sundal, šroubky jsem odšrouboval palubku jsem se snažil táhnout nahoru a k sobě ale marně, drží tam pořád jako čert.

pasand
Starting member
Příspěvky: 78
Registrován: ned kvě 23, 2004 22:10

Příspěvek od pasand » čtv led 20, 2005 21:55

Ja bych ji na Scenicu (fáze II) taky potřeboval rozdělat - chci vyměnit jednu z žároviček podsvícení displeje rádia, ale mám ten samý problém - sundám mřížky, povolím dva šrouby a ta bestie drží jako přibitá - nechci něco urvat, za to mi ta žárovička nestojí. Není tam ještě někde nějaký další šroub, šteft? Možná to u toho staršího typu jde snáz, protože na bráchově meganu to nebyl problém, ale tady fakt nevím.

lu2cz
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: úte říj 02, 2018 21:27

Re: Demontáž palubovky Scénic

Příspěvek od lu2cz » čtv bře 07, 2019 00:53

Pomohlo mi jednou rukou chytit za horni okraj a tahnout k sobe, druhou rukou chytnout z boku pod reprakem a zapacit smerem od palubovky. Potom zopakovat na druhe strane.
Scénic RX4 2.0 102 kW

Uživatelský avatar
IKO
Starting member
Příspěvky: 64
Registrován: pát kvě 22, 2009 22:54
Bydliště: Písek

Re: Demontáž palubovky Scénic

Příspěvek od IKO » pon bře 11, 2019 07:52

Renault Scenic 1.9dci 2003 Expression

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 19 hostů