SCENIC IV

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » stř úno 06, 2019 16:49

Tohle fakt není zadna sranda ale dost vazna věc!, do roku 2025 to nastane, potom budou nase vozidla které DAB nemaji mit celkem problem, protože, co si budem povídat, za volantem se radio posloucha nejvice.
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/po ... 590604f2e/
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: SCENIC IV

Příspěvek od kadliiik » stř úno 06, 2019 20:17

Já ten problém chápu, momentálně žiju v Německu, kde je DAB vysílání mnohem rozšířenější než v česku a jak doma na rádiu, tak v autě mám přepnuto na DAB, protože nabízí víc kanálů. Je jasné, že ani Česko tento trend nemine, protože volné frekvence jsou dnes nedostatkové zboží a digitalizace je jediná cesta jak tento problém řešit. Jestli se ovšem vláda rozhoupe až tak, že by analogové vysílání mělo skončit 2025 moc jasné není, ikdyž by to bylo jen dobře.
Každopádně to půjde řešit tím transmiterem, který přijme DAB a sám bude vysílat v FM pásmu. Samozřejmě ideální to není, ale plnohodnotné řešení bude vždy jen výměna komplet rádia za rádio s DAB tunerem. Věřím, že prodejci rozešlou "lákavé" nabídky na doinstalování toho transmiteru stejně jak když začlo platit denní svícení a rozesílali možnost dodatečné montáže světel pro denní svícení.
Jiná možnost než to brát s humorem mě nenapadá, když Renault vypustil Sceniky IV bez DAB tuneru, protože to mi taky připadne jako docela hloupý vtip.
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

neveceral
Advanced member
Příspěvky: 281
Registrován: ned črc 19, 2009 11:06

Re: SCENIC IV

Příspěvek od neveceral » stř úno 06, 2019 20:19

Není to tak vážná věc, určitě naštve koupit si nedávno nové auto bez DAB/DAB+, ale nebudeme první, kdo to bude muset řešit. Třeba Norsko už snad úplně FM vypnulo. Výrobci s tím samozřejmě počítají a existují řešení, lepší či horší, ale je to řešitelné.
Na první pokus viz třeba https://www.amazon.co.uk/FirstE-Transmi ... CDTPJKBVG9 a určitě se najde řada jiných, lepších, řešení.
Renault Scenic 1.4 TCe Privilege

Uživatelský avatar
Kolda1972
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pon úno 04, 2019 13:37

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Kolda1972 » stř úno 06, 2019 21:11

Dnes první delší jízda po dálnici OL-OV. Nastaveno 140km/h a hluk (aerodynamika) mě přišel normální. Ano jel jsem už v tišších vozech, ale toto je naprosto v "normě". A zpětná zrcátka to nedělají, když jsem je za jízdy sklopil, hluk stejný.
Spíš mě pozitivně překvapilo, jak ve Scenicu není cítit momentální rychlost - připadal jsem si, že jedu cca stovkou...
PS: spotřeba 7.8 L
Naposledy upravil(a) Kolda1972 dne čtv úno 07, 2019 06:49, celkem upraveno 1 x.
Scenic IV 140 TCe Intens

Vladik
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: úte led 01, 2019 20:34

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Vladik » stř úno 06, 2019 21:48

To je pravda, hodně klame tak bacha na pokuty za rychlost😁
Renault Scenic II 1.5 dCi 74kW 2005
VW Golf V 1.4 16V 2008
Renault Grand Scenic IV 1.6 dCi 2017

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » pát úno 08, 2019 16:08

Uz som zazil aj auta, co viac klamali o rychlosti :-) Lebo pri tom fukote si clovek uvedomi, ze uz ide rychlo. Inak co ste vyssie pisali tie senzory a odomykanie auta, tak vyzera, ze auto staci umyt (a nezaspinit) a odomykanie sa vratilo do normalu (raz, dvakrat klucku potiahnut).
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » pát úno 08, 2019 16:25

Já jezdím hodně v Německu, kde se příšerně solí a problém jsem s odemykáním neměl. Možná jinak nastavená cistlivost, případně jiný HW. Nevím.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: SCENIC IV

Příspěvek od kadliiik » pát úno 08, 2019 21:40

jaggerl píše:
pát úno 08, 2019 16:25
Já jezdím hodně v Německu, kde se příšerně solí a problém jsem s odemykáním neměl. Možná jinak nastavená cistlivost, případně jiný HW. Nevím.
S tou solí je to v Německu hrozné, ikdyž aspoň letošní zimu v Bavorku pochopitelné. Nicméně otevřel jsem předevčírem kapotu, abych zkontroloval olej a celé je to tam od soli, je všude vysrážená, v celém motorovém prostoru. Je možné/vhodné to nějak umýt?
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » ned úno 10, 2019 09:44

kadliiik píše:
pát úno 08, 2019 21:40
jaggerl píše:
pát úno 08, 2019 16:25
Já jezdím hodně v Německu, kde se příšerně solí a problém jsem s odemykáním neměl. Možná jinak nastavená cistlivost, případně jiný HW. Nevím.
S tou solí je to v Německu hrozné, ikdyž aspoň letošní zimu v Bavorku pochopitelné. Nicméně otevřel jsem předevčírem kapotu, abych zkontroloval olej a celé je to tam od soli, je všude vysrážená, v celém motorovém prostoru. Je možné/vhodné to nějak umýt?
Tak překvapivě v motorovém prostoru nemám nějak moc soli, ale čas od času alespoň otřu plasty kolem. JInak to solení je tady v Bovorsku každá rok šílené:), hlavu si s tím fakt nedělají. Čištění motorového prostoru je dobré nechat na specializované firmě, stojí to pár EUR a dělají to snad v každém AutoClean parku.

kadliiik
Experienced member
Příspěvky: 742
Registrován: úte črc 03, 2018 10:29

Re: SCENIC IV

Příspěvek od kadliiik » ned úno 10, 2019 11:30

Na jaře to asi nechám udělat, jsem ani nevěděl, že se něco takového dělá. Dřív jsem to neřešil, protože jsem předtím nikdy neměl nové auto. Teď mám v živé paměti jak to vypadalo, když jsem vyjel z autosalonu... :-D
Kadjar 1.2 TCe LIMITED, 6/2018, Modrá Cosmos

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » ned úno 10, 2019 17:48

Joo, to solení je tedy fakt masakr, když přijedu do ČR, tak mám auto po týdnu jen lehce osolené, jak se vrátím do DE, tak je řádně nasolené během 2 dnů.

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » ned úno 10, 2019 21:54

Tak se to rozbilo automaticke otvirani handsfree kartou, kdyz prijdu k vozu tak nic nereaguje, ani auto nejde klikou otevrit, jako by to vubec pritomnost karty neregistrovalo, jedine kdyz otevru tlacitkem na karte, tak se otevre.Ale kdyz odchazim, tak se zamkne v pohode😜
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » ned úno 10, 2019 22:16

Treba umyt auto :-)
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » pon úno 11, 2019 10:17

xxc píše:
ned úno 10, 2019 22:16
Treba umyt auto :-)
Nevim, auto je ale celkem ciste spis ☹️
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1137
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: SCENIC IV

Příspěvek od zdeno255 » pon úno 11, 2019 11:58

Stačí utrieť handrou pod kľučkou. Môže to blbnúť hlavne ak prší, je vlhko a pod.

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » pon úno 11, 2019 12:27

To mam ciste a ani to nereaguje na kliku, kdyz za ni vezmu 😟😟😟
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » pon úno 11, 2019 12:52

Mno, jsou to řádné křápy. Já se chystám na 10. reklamaci, s autem již fakt nemám trpělivost. V Dubnu asi půjde z domu.

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » pon úno 11, 2019 13:24

To je jasny, to je patecni auto, ja zatim jenom to zname kroupani predni napravy, to opravili ale kroupa min i ta zadni ale pouze teploty pod nulou a nez se auto rozehreje, takze to asi necham. A ted ten vypadek handsfree karty. Po 2 letech provozu, tak uvidim. Budu informovat po ocistne koupeli.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » pon úno 11, 2019 14:05

Po oteplení je u mne také naprava ticha, ale preci nekdo nemuze tvrdit, ze je to OK a že se nic nedeje:). Jak je pod nulou, tak to vrze stejne jako pred zakrokem. Vrzani celeho interieru je desne, muj GSIII nevrzal po 150 tis vubec, tohle ma najeto 16 tis, chrastění v oblasti rádia jsem si vyřešil sám. Blikání rádia Renault není schopen vyřešit a ani po urgencích se nikdo neozval. Dveře řidiče při přejezdu nerovnosti také chroupou dále i po několika pokusech o jejich srovnání. Reklamoval jsem mizející chladící kapalinu,prý nikde nic neuniká technik to přelil nad max. a dnes jsem opět pod minimem. Nemám čas jezdit pořád do servisu, není to můj sport:).

greggie
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 01, 2018 12:49

Re: SCENIC IV

Příspěvek od greggie » úte srp 13, 2019 14:01

zdravim, predvcerom sme sa vratili z roadtripu BE->SK->BE pocas ktoreho som nazbieral par poznatkov tak to hodim sem

Presli sme za 20 dni presne 4.100km, priemerna spotreba 6.1l s 500l kufrom na streche asi pocas 75% ciest (na vychod SK som z Bratislavy siel bez kufra). Cestovali sme v zostave my dvaja s manzelkou, 3.5 mesacne dieta a cca 20kg pes s budou v kufri. Mam kratkeho Scenica a tak som sa trochu obaval ci sa tam zmestime, no s tym kufrom na streche uplne v pohode. Pocas cesty sme sa museli na 2 dni zmestit do Skody Superb Kombi (viz udalost nizsie) a aj ked som si povodne myslel, ze Superb je stodola, tak som bol velmi prekvapeny ze som uplne rovnake veci v uplne rovnakom zlozeni do toho Superbu ledva naskladal - Scenic ma totiz vysoky kufor a tak sa objebme veci ako zlozena destka postielka a podvozok kocika da bez problemov dat na vysku, co do Superbu neslo.

Na vychode (Domasa) sa mi podarilo prerezat zadnu gumu na schodoch do penziona a kedze auto je od Belgickej leasingovky tak som mal tu cest riesit asistenciu na tomto divokom vychode. Problem samozrejme bol so specialnym rozmerom Scenicovych pneu - hned som obvolal vsetky Renault servisy PO/KE a pochopitelne nikto ich nemal na sklade, v Humennom nakoniec povedali, ze ich objednaju a pridu do 24h, takze odtahovka a nahradne vozidlo (viz Superb), gumy na druhy den prisli ako bolo slubene, ale aj tak je to vopruz.

Scenic inak hodnotim ako super dialnicne auto, hlavne na zapadnych dialniciach je pohodlne, bohuzial to uz nemozem povedat o Slovenskych cestach, ktore z vas vytrasu dusu, avsak je otazka ci je to problem Scenica, alebo stavu nasho statu.

BTW na problem s obtekanim vody na bocne sklad pri dazdi skvelo posluzia "tekute stierace", kvapky potom skupinovo rychlo prebehnu a nie je problem vidiet bocne zkradla aj v hustom dazdi, kedze sa na boku nestiera, vydrzi jeden nastrek aj par mesiacov. Nie ze by som chcel konstrukterov Renaultu obhajovat, ale zase taky kriticky problem to nie je a mal som ho aj na predoslej Octavke, aj ked nie az v takej intenzite.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » úte srp 13, 2019 14:13

Áno, problém je v slovenských cestách :-) Zaujímavé, že iné autá na slovenských cestách dušu nevytrasú :-) Nejaké tekuté stierače som skúšal, ale mne sa neosvedčili. Na bokoch sa voda víri v kruhu, čiže tam dosť pochybujem, že stierače pomôžu. Prečo sú potom zadné sklá čisté aj bez stieračov? A čo ten hluk? Nevadil?
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Banana
Experienced member
Příspěvky: 793
Registrován: stř úno 22, 2017 15:01

Re: SCENIC IV

Příspěvek od Banana » úte srp 13, 2019 16:34

Ja teda tekute sterace nepouzivam, ale kdyz je auto ciste navoskovane, tak se taky delaji ty kulicky a je to mnohem lepsi, takze predpokladam, ze tekuty sterac tento stav zlepsi ještě vice. Nicmene se daji namontovat ty bocni deflektory a je po problemu, pokud je na to někdo citlivy. Stav, který by byl kriticky jsem za hustého deste do rychlosti cca 110km nepozoroval, pokud někdo v takovem desti kuli 150km/h, tak si říká o jiny a vetsi pruser.
Superb, to je jinak delane auto, to je auto pro papalase. Ten potrebuje hodne miste v aute na zadnich sedadlech, ale kufr ma nic moc velky i když auto je o cca 20 cm delší.
Ty specialni rozmery pneu, to je blbe, pokud se stane nejake nehoda a kolo je K.O., tak je samozrejme nikde nemaji, aspoň je nutne mit to dojezdove kolo, bez toho je vazne o prusvih.
Renault Grand Scenic IV 1.2 Energy TCe 130, Premium Edition.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » stř srp 14, 2019 11:09

A nemáme náhodou náhradné koleso pod kufrom? Či krátky scénic nemá? 130 je normálna legálna rýchlosť na našich diaľniciach, čiže by som to nezvaľoval na ľudí. Pri 130 sa dá normálne jazdiť aj v daždi. Niekedy netreba ani dážď, ved len stačí umyť okno od nečistôt vo vyššej rýchlosti a už je na boku pred zrkadlami pena, ktorá znemožňuje výhľad.

Myslím do bose edícii rezervné koleso nešlo kvôli reprákom.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: SCENIC IV

Příspěvek od jaggerl » stř srp 14, 2019 11:15

Rezervu v krátkém Scenicu mám v zavazadlovém prostoru pod platem, v případě Bose je zde subwoofer, tedy tam je pouze dojezdová sada. Po instalaci deflektoru na predni okna je vse OK a jsem spokojen, v zime jsem musel casto zastavit a okna ocistit.

xxc
Advanced member
Příspěvky: 307
Registrován: pát srp 11, 2017 20:41

Re: SCENIC IV

Příspěvek od xxc » stř srp 14, 2019 12:09

Keby aspoň urobili zvolávačku a dali tam tie deflektory zadarmo, ale renault nič na to.
Nový Grand SCENIC Premiere Edition Energy dCi 110 EDC
Citroen C4 Picasso BlueHDI 120 EAT6
BMW X1 sDrive 18d
Škoda Citigoe iV

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti