Uzamčená kapota

Galerie naší i cizí pitomosti :-)

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
JanFogas
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: pon bře 24, 2008 08:18

Uzamčená kapota

Příspěvek od JanFogas » pon bře 24, 2008 08:27

Koupil jsem si starší Lagunu a byl tam jeden zámek kapoty odšroubovaný a zapadlý. Zajel jsem tedy do G*obusu a koupil dva šroubky. Přišrouboval jsem zámek kapoty a aniž bych vyzkoušel funkčnost a zda tam je natáhlý lanko. Zacvakl jsem kapotu a jak myslíte, že to dopadlo??? :lol:

Boboof
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: pát dub 07, 2006 22:37
Bydliště: HRADEC KRÁLOVÉ

Příspěvek od Boboof » úte bře 25, 2008 15:02

Tak vám jednou v neděli sedím doma, dělám něco do práce na PC.Žena s dětmi venku myjí auto,Espace 98,no takový nedělní kídek.Akorát se mi zdálo že ho myjí nějak dlouho.No tak se jdu podívat.
Obraz asi takový.Žena chodí okolo auta se svojí kámoškou co bydlí vedle u tchýně v podnájmu a koukají po mne nějak divně.No hned mi docvaklo že zamkly auto a klíčky jsou určitě vevnitř.A taky byli.Děti si hrály v autě a starší dcera zmáčkla tlačítko centrálu na panelu.No a pak už stačilo jen zavřít dveře a.... No a teď řešení,samozřejmě mám jen jeden klíč,po chvíli dumání jsem vymyslel to to.Začal jsem páčit zadní boční okénko za C sloupkem.Všiml jsem si už kdysi,že když se úplně nedovře páčka tak to lze otevřít.Jako na potvoru jsou obě perfektně zavřené.Co teď ?
Tak jinak holt to zkusím jinak.Z drátu dělám očko,okýnko se dá docela dobře nahoře odpáčit,a z pomocí oné kámošky která páčí jdu na to.Chvíle napětí a vzteku ale dobrá věc se podaří.Je to otevřené.Teď přichzí ke slovu druhá část.Beru dlouhou tyčku a zkouším s vidinou odemčeného auta stisknout tlačítko centrálu.Mačkám a nic.Klíčky jsou povytažené o centimetr ze zapalování.Grrrhhrhrhr............ děti.Co dál?Jednoduché řešení.Beru kus dřeva na konec připevním hák na uzení a po chíli provlíkání za páčku zadních dveří se to povedlo auto odemčeno.
Žena byla ráda že to šlo a nemusela schánět někoho na odemčení buhví za kolik peněz,jelikož jsem prohlásil žě si to zařídí sama protože já za vola nebudu, a byla mi zbytek dne neskonale vděčná :D
Renault Espace III 2.0 98

lakinooo
Senior member
Příspěvky: 1035
Registrován: pon zář 27, 2004 09:33

Příspěvek od lakinooo » čtv čer 19, 2008 19:52

Ako mozte mat vsetci iba jededn kluc? Ja mam 3 a dva z toho spolu doma..... Auto zabuchnem vzdy tak min 300 km od domu....
Megane II 2.0 16V AT4, Eberspächer HYDRONIC B5WSC

Dávid Wilimský
Člen RCČR
Příspěvky: 503
Registrován: čtv úno 15, 2007 07:13
Bydliště: Brno

Příspěvek od Dávid Wilimský » pát čer 20, 2008 08:19

lakinooo píše:Ako mozte mat vsetci iba jededn kluc? .....
To vieš, k jazdeným autám nie vždy dostaneš všetky. Márne som presviedčal bazaristu o tom, že mám dostať tri, dva od auta a jeden od skrinky pred spolujazdcom. Nemyslým si, že by prvý majitelia tak húfne strácali kľúče, radšej nechcem vedieť čo tým sledujú.
ex: Laguna Grandtour, 1.6 16V, Concorde, 5. 11. 1998; 01:36 CET; pohodlná, prostorná, stále krásná...., byla prostě výborná.
nyní: Laguna Grandtour II, 2.0T GT, 2006; taková tichá, přemotorovaná raketa:-)

Uživatelský avatar
Václav Sedlář
Experienced member
Příspěvky: 938
Registrován: pát črc 06, 2007 09:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Václav Sedlář » pát čer 20, 2008 12:28

JJ, já mám taky jeden-je to z bazaru a předemnou to měli 3češi a němka
Renault R19 Chamade,r.v.1994,1794ccm,65kw.
Renault Laguna Grandtour (Concorde), r.v. 1998,1598ccm/79kw.
Renault Laguna III Grandtour, r.v. 2010,1995ccm/110kw.

Uživatelský avatar
JOE_Cik
Experienced member
Příspěvky: 683
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:33
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JOE_Cik » úte črc 01, 2008 10:27

taky kdyz sem kupoval auto dostal sem jeden klíč.....druhý den si si dalši nechal přidelat :D
Renault Clio 1,2 i ... rv 97 - prodáno
Renault Clio 1,8 16V .... letadlo :D - prodáno a zbořeno
Renault Clio 1,2 i 16V ....rv 07 - prodáno
Renault Megane Combi 1,6 16V ...rv01 - prodáno a už nikdy více:-D
Renault Clio 1,2 16V ...rv 12 - voňaFFka :-D
Renault Clio SPORT 172 PH2 ...rv02 - letadlo :-D
Škoda Fabia Combi 1,9 TDi s čipem kámo - familywagen :-D
služebáček - Logan DCI, A8 4,2 TDI Quattro :-D

Uživatelský avatar
ATZE
Starting member
Příspěvky: 81
Registrován: ned črc 09, 2006 14:27
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ATZE » pát srp 21, 2009 19:54

jen jeden klíč :-d chtěl bych aspoň ten jeden,já si milý clio přivezl z francie uplně bez klíčů...nechával jsem si dělat novej...
Tomáš "KOBLIH" Koblížek
Clio 1.2 "Žluťásek"
bývalo:R19 1.8
phase I,předek po nehodě phase II

Uživatelský avatar
nomadik
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 03, 2016 20:28

Re: Uzamčená kapota

Příspěvek od nomadik » pon říj 24, 2016 10:52

Ahoj taky sem přihodím jednu historku :D . Tak jsem si před pár měsíci koupil Lagunu 1 RN 1.8 1994 . V bazaru nablískaná hezká motor přede jako kočka . po 5000 km přestala startovat a já neznal důvod . Servis na mne drahý a tak jsem se v tom začal hrabat a zjišťovat závadu :D Několikrát mi to chcíplo v půlce cesty do práce a už jsem nenatočil nechal jsem se tedy odtáhnout a u domu jako zázrakem otočím klíčem a na drb to chytlo. Po čase jsem zjistil že je baterka K.o. Vzhledem k tomu že mi vůz opět klekl ale tentokrát 100m od domu tak jsem otevřel kapotu zamknul centrálem a vymontoval baterku klasicky jsem pustil kapotu z 20 cm aby se řádně zavřela :D a ouha .... jak pak odemknu ? klasický zámek nefunkční ... a začala operace otvírání vozu za pomocí šroubováků a páčidla zničený lak kolem dveří . Po půl noci kdy se dostavil několikátý neůspěchu jsem se na to vykašlal. Ráno jsem ohl drát sundal lištu u okna spolujezdce a jako za starých časů vyhákl zámek . během dvou vteřin . :D zjistil jsem navíc že mi to nechtělo nastartovat díky imo. a baterka tedy byla k.o. výměna baterky a podomácku oprava plováku a uvědomění si imobilizeru vše vyřešilo Laguna opět šlape jak hodinky :D

Odpovědět

Zpět na „Jakou největší kravinu jsem při opravování auta udělal....“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů