AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
sedlik18
Advanced member
Příspěvky: 252
Registrován: stř dub 13, 2011 19:04
Bydliště: Plzeň

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od sedlik18 » stř srp 22, 2018 13:11

Je třeba jednotku vyměnit - pohlídej si pouze, aby to bylo z auta se stejným počtem airbagů. Motorizaci neřešíš a rok výroby, nebo druh karoserie by také neměl rozhodovat. Nejlepší bude, když ji vytáhneš - stejně už je nefunkční a porovnáš

Vulcan
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: ned úno 02, 2014 22:47

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od Vulcan » stř srp 29, 2018 13:54

Zdravim. Aj ja patrim k tym stastlivcom ktory maju problemy s airbagom na megane II. Nastastie mam aj diagnostiku Renault Can Clip. Takze poruchu som rychlo indetifikoval. Islo o DF072 rozpojenie obvodu 1 u predneho airbagu sofera. Poruchu neslo vymazat, takze som sa pustil do opravy bieleho pasika. V podstate som len vsetko demontoval trocha ocistil a poskladal ... A hopsa prestala svietit kontrolka airbagu. Avsak vzdy svietil kluc (service). Vysvetlil som si to tym ze potrebujem vymazat chybu z RJ air
bagu. Takze som opat pripojil diagnostiku a skusil zmazat avsak bez uspechu. Stale to vypisuje nieco ako "neboli splnene vsetky podmienky". Tak som skusil zablokovat a odblokovat RJ airbagov. Zablokovat to slo ihned ale odblokovat uz nie. Zaroven sa opat rozsvietila kontrolka airbagu (samozrejme kedze je teraz system akokeby vypnuty). Problem je ze neviem cez diagnostiku Can Clip vymazat poruchy v jednoke a tiez ju opatovne odomknut. Bol som s tym na dalsich diagnostikach ako delphi a este nejaka ale bez uspechu tak isto to neslo vymazat. Pritom jednotka podla mna je v poriadku kedze citat ju ide pekne a reagovala aj na povel zablokovania. V podstate sprava sa ako jednocestna t.j. ukazuje vsetko aj namerane hodnoty odporu v realnom case ide ju aj konfigurovat napr. Zmena airbagov, phase 1-2 a tak ale nejde mazat poruchy. Existuje nejaky iny postup pre mazanie poruch s tejto jednotky oproti napr. jednotke ECU kde mi to funguje s tou istou diagnostikou bez problemov. Dakujem vopred za akukolvek odpoved ktora ma posunie dalej. Jedine riesenie ktore ma napada je reset tejto jednotky ale to by som musel ist do original servisu a kto vie ci by to vobec urobili alebo by povedali ze musime vymenit za uplne novu jednotku cca 350 euro. Este doplnim ze auto nebolo burane a ze v pameti jednotky nie je ziaden zapis o nehode, napriek tomu neviem vymazat uz odstranene poruchy standartnym sposobom cez can clip diagnostiku.

sedlik18
Advanced member
Příspěvky: 252
Registrován: stř dub 13, 2011 19:04
Bydliště: Plzeň

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od sedlik18 » stř srp 29, 2018 14:26

Předně měj clip 1.6 nebo nižší - aby nepotřeboval externí napájení...
Nasledně najeď na jednotku airbagů, do virtuální mechaniky přidej ReProg DVD - tam je jedno jaká verze a pak jen dáš automatickou konfiguraci a o zbytek se postará clip.
Co se týče kroužku, pokud to ukazuje stále vadu u airbagu řidiče, podívej se na pásek, jestli není zlomený - kdekoliv. To už je jediné na výměnu pásku. Co se týče kontrolky SERVIS, pokud svítila bez kontrolky airbagu, neměl s tím airbag pravděpodobně co dělat - přijel mi pán na výměnu kroužku a zůstal mu tam svítit servis, diagnostika byla čistá bez chyb a byla to nakonec chyba automatického rozsvěcování světel, stačilo to vypnout páčkou.

Vulcan
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: ned úno 02, 2014 22:47

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od Vulcan » čtv srp 30, 2018 10:12

Ahoj. Neviem presne ci tento predchadzajuci prispevok bol mysleny mne? Ale potrebujem zodpovedat otazku ci ma ten Renault ReProg moznost aj reprogramovat jednotku Airbagu? pretoze co som zatial pozeral screeniy z uvodnej obrazovky ReProg softwaru tak jedine asi jednotka Airbagu tam na vyber nebola. Vdaka.

sedlik18
Advanced member
Příspěvky: 252
Registrován: stř dub 13, 2011 19:04
Bydliště: Plzeň

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od sedlik18 » čtv srp 30, 2018 11:39

Ano - bylo to tobě. ReProg není program ale pouze software jednotek a můžeš s ním dávat nové aktualizace do jednotek, přizpůsobovat jednotky atd - vše se ale dělá přes Renault Clip.
Musíš si v Clipu najít ty airbagy a pustit automatickou konfiguraci

Vulcan
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: ned úno 02, 2014 22:47

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od Vulcan » čtv srp 30, 2018 12:00

Co pozeram tak v menu toho Clip-reprograming takato jednotka vsak nie je. Su tam jednotky ako vstrekovanie, autom. prevod, posil. riadenia, radio, gas inu, parkovacka. Hlada sa to niekde inde alebo to nedokaze tento ReProg? Pomohol by nejaky strucny navodik. :D

Vulcan
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: ned úno 02, 2014 22:47

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od Vulcan » čtv srp 30, 2018 22:33

Takze som na to pozrel poriadne a naozaj cez Clip a RePROG nejde programovat jednotku airbagu. Napada este niekoho preco mi diagnostika pri mazani poruch z airbag modulu vypisuje hlasku ze na zmazanie nie su vykonane vsetky podmienky? Pripadne co este je potrebne vykonat? Vsimol som si ze nie som uplne sam komu to vypisuje. Nasiel som jedno starsie polske video kde mu tiez neslo mazat poruchy a vypisalo tu istu hlasku len v polstine a tiez nasemu kolegovi

viteslav3 píše: ↑stř srp 22, 2018 19:45
Ahoj.
Neporadí někdo. Mám zakoupenou diagnostiku clip verze 172. Instalace proběhla normálně. Připojím se k autu a načtu řídící jednotky a chyby v řídících jednotkách. Pokud je chci ale smazat ,napíše to hlášku že"nejsou splněny podmínky pro provedení".Zkoušel jsem mazat při vypnutém i zapnutém motoru.Zkoušel jsem jít na mazání i přes symbol klíče a potom smazat. Nic nepomáhá. Auto je Megane II 1.4 2004. Vstřikování jde diagnostikovat jen při nastartovaném motoru. Jak tedy mazat chyby? Kde dělám chybu? Poradí někdo? Předem díky


Uz som ho kontaktoval ci to vyriesil. Cakam na odpoved.

sedlik18
Advanced member
Příspěvky: 252
Registrován: stř dub 13, 2011 19:04
Bydliště: Plzeň

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od sedlik18 » čtv srp 30, 2018 23:46

Ty ale nepotřebuješ přeprogramovat jednotku...
Klasicky načti auto, jdi do jednotky airbagu k chybám, tam si otevři postup u chyb - v napovedách nebo tak a bude tam příkaz jak postupovat když... bude tam u toho příkaz Automatická konfigurace a ten jen spustíš. Vyžádá si to vložit so mechaniky ReProg dvd a to uděláš/načteš... zbytek dojede sám.
jak přistupuješ k jednotkám? Zařaď rychlost, nešlapej na spojku a s kartou ve čtečce zmáčkni start/stop. Tím probudíš jednotky, pak je načti... jakou máš verzi Clipu?

Vulcan
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: ned úno 02, 2014 22:47

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od Vulcan » pát srp 31, 2018 00:05

sedlik18 píše:
čtv srp 30, 2018 23:46
Ty ale nepotřebuješ přeprogramovat jednotku...
Klasicky načti auto, jdi do jednotky airbagu k chybám, tam si otevři postup u chyb - v napovedách nebo tak a bude tam příkaz jak postupovat když... bude tam u toho příkaz Automatická konfigurace a ten jen spustíš. Vyžádá si to vložit so mechaniky ReProg dvd a to uděláš/načteš... zbytek dojede sám.
jak přistupuješ k jednotkám? Zařaď rychlost, nešlapej na spojku a s kartou ve čtečce zmáčkni start/stop. Tím probudíš jednotky, pak je načti... jakou máš verzi Clipu?
Nazdar. Mam v 1.72 a viem sa dostat k jednotke aj ku chybam pri zapnutom zapalovani bez chodu motora. Avsak pri chybach nemam ziadne postupy a ani prikaz automatickej konfiguracie. Posielam foto ako to vyzera.

Vulcan
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: ned úno 02, 2014 22:47

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od Vulcan » pát srp 31, 2018 00:10

Napis mi mail do SS lebo fotky to tu nechce nahrat v dostacujucej kvalite.

b.m
Starting member
Příspěvky: 92
Registrován: čtv pro 10, 2015 03:39

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od b.m » sob říj 12, 2019 16:53

Zdravim,

svítí mi kontrolka airbagu a servis. Pásek ve volantu opravenej i s vymezovacim kroužkem. Na páčkách všechno ok (tempomat...).

Diag. mi ukazuje v závadach "přední airbag řidiče" a "horní boční airbag řidiče", mám ale akorát airbag z boku na sedačce, tak nevim, jestli to myslí tenhle.

Mám teda hledat problém v konektoru pod sedačkou? Viděl bych to tak. Díky.

sedlik18
Advanced member
Příspěvky: 252
Registrován: stř dub 13, 2011 19:04
Bydliště: Plzeň

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od sedlik18 » sob říj 12, 2019 17:28

Nech si na diag ukázat odpory (impedanci) vše okolo řidiče.
Airbagy a patrony mají 2-3ohmy. V případě rozpojeného obvodu 18ohmů.
To by tě mělo nasměrovat lépe

b.m
Starting member
Příspěvky: 92
Registrován: čtv pro 10, 2015 03:39

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od b.m » sob říj 12, 2019 20:55

Díky, teď jsem koukal:

přední airbag řidiče obvod 2 - 100ohmů
snímač sedadla řidiče (nebo tak nějak) - 110-120ohmů
boční airbag řidiče - 2,4ohmy (to jediný vypadá ok teda)

sedlik18
Advanced member
Příspěvky: 252
Registrován: stř dub 13, 2011 19:04
Bydliště: Plzeň

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od sedlik18 » sob říj 12, 2019 21:09

Musí tam toho být více - sedadlo má patronu pro spodní uchycení pásu, druhou pro předpínač pásu, další je ten snímač (to je takovej bazmek na kolejničce zezadu pod sedačkou) - má být zacvaklej v pojezdu a vypne se, když je sedačka moc vepředu. Pak i airbag v sedačce zboku..

Jakou máš diag? Ty hodnoty co sem psal mám z Delphi - zrovinka ve čtvrtek jsem se s tím bavil.

Posuň si sedačku úplně dopředu a co nejvýš. Zezadu koukni na kolejničku jestli tam není černej malinkej spínač s 2 drátkama "ve vzduchu" - kolejnička ke středovýmu tunelu.
Pak zkus rozpojit konektor sedačky, 2-3x rozpoj a spoj a stáhni k sobě páskou.

b.m
Starting member
Příspěvky: 92
Registrován: čtv pro 10, 2015 03:39

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od b.m » sob říj 12, 2019 21:49

Mám ten Clip "PyClip-2.1.apk with database 182" v tabletu, co je tady vedle v tématu.

Zejtra na to kouknu. Někdo už s tim dřív asi něco dělal, ten konektor pod sedačkou je už zpevněnej stahovačkou.

b.m
Starting member
Příspěvky: 92
Registrován: čtv pro 10, 2015 03:39

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od b.m » ned říj 13, 2019 16:22

Tak jsem to měl rozebraný. Proštříkal jsem konektor pod sedačkou i oba co jsou na držáku pod kobercem. Několikrát jsem to rozpojil/zapojil.
Žádná změna.

Zůstaly chyby 2, co nejdou smazat:
DF071 obvod 2 předního airbagu řidiče CO ALIVE (PR110 - impedace vedení 6 - 99.9 Ohm)
DF070 obvod horního bočního airbagu řidiče 1.DEF ALIVE (PR111 - impedance vedení 7 - 2.43 Ohm)

Dál pak měří:
PR 104 - impedance snímače sedadla řidiče - 100.45 Ohm (když zmáčknu ten snímač jakoby byla sedačka úplně vepředu tak je 380 Ohm)

Žádný další info/údaje jsem nenašel. Nebo nevim, kde to hledat.

DF071 CO - by mělo znamenat přerušený obvod.

Nevim, jestli by nemohl bejt problém pořád v tom pásku nebo mám hledat jinde.

sedlik18
Advanced member
Příspěvky: 252
Registrován: stř dub 13, 2011 19:04
Bydliště: Plzeň

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od sedlik18 » ned říj 13, 2019 18:43

pásek nějak nevím, ten byl jinak ;) můžeš ho ale vyzkoušet a vyloučit.

sežeň 2 odpory 2-3 ohmy (já davál 2.3 na zkoušku, 0,5w stačÍ). Pak sundáš na deklu pod volantem spodní kryt - 3x torx20 a vytáhnout a ten druhej je tuším 2xtorx20.
Zespod uvidíš černej konektor, půjde do něj 5 vodičů v jedné řadě a ve druhé buďto nic a nebo 2vodiče (jestli je tempomat připravenej nebo ne). Vysuň ho, bude mít oranžovej horejšek.
Jak ho vysuneš a bude 5 vodičů v řadě, tak ty dva krajní je jeden obvod, další dva krajní druhej obvod. Strč do nich odpory. Pokud i tak chyby zůstanou, pásek to není a musí to být sedačka a nebo spojení řj/sedačka.


Odsuneš sedačku, konektor rozpojíš a uvidíš 3x vedle sebe kovovej plíšek - zkratovačku na ty piny. To jsou 3 obvody airbagu pro sedačku. Vytáhni je a zkus do nich z druhé strany nastrkat právě po těch párech odpor. Pokud ti to pak půjde smazat - zjistil jsi kde je problém.
Já pak připojil zpátky konektor sedačky a zkusil jen jeden odpor napřed do jednoho - zkusit smazat, pak do druheho a pak do tretiho... zjistíš, kde je to přerušene.


https://sedlik18.rajce.idnes.cz/DP0/#49 ... F3C212.jpg

b.m
Starting member
Příspěvky: 92
Registrován: čtv pro 10, 2015 03:39

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od b.m » ned říj 13, 2019 19:36

Ok, díky. Zkusim. Dostanu se k tomu až příští vikend.

Zajda11
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: úte lis 13, 2018 20:39

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od Zajda11 » čtv říj 17, 2019 13:52

Ahoj,

prosím o radu

V pondělí jsem musel shazovat palubní desku kvůli výměně ventilátoru. Bohužel mi od té doby svítí chyba airbagu a ikonka service. Všechno jsem to ještě zkontroval a prostříkal sprejem na kontakty. Bohužel to furt svítí a já už nevím co s tím. Nebo neměl bystě někdo nějaký tipy ?

Chyba na diagnostice.
9005 Obvod předního airbagu spolujezdce 1
Umístění - Místní
Stav - Přítomen
Charakterizace - Neznáma hodnota
Kód metody : p49

Díky za pomoc.
Reanult Megane II 1,5 dCi 2004 automat

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od Rado77 » pon říj 21, 2019 09:38

Mal si pri demontazi odpojenu bateriu? Alebo nezapajal si bateriu pocas montaze na skusku noveho ventilatoru, ked boli airbag moduly odpojene? Ak je vsetko zapojene naspet OK, tak asi bude stacit zmazat docasnu chybu z RJ
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Zajda11
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: úte lis 13, 2018 20:39

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od Zajda11 » pon říj 21, 2019 17:07

Všechno bylo odpojené a chyba smazat nešla. Dnes jsem byl za místním autoelektrikářem který už věděl. Údajně je to běžná věc u Meganů 2. Prý tam byl zničený jeden konektor pyropatrony a tak to předělal. Měl to za 10 minut... Jen si říkam jestli tam spíš jen nebyla nějaká nezapojená kravina a on si vzal 500kč za nic. Každopádně airbag už nevyhazuje chybu.
Reanult Megane II 1,5 dCi 2004 automat

lublublub
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv lis 21, 2019 22:04

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od lublublub » čtv lis 21, 2019 22:16

Prosím o radu. Svítí mi kontrolka airbagu a diagnostika píše
B 1014 OZ přit.zám.pásu vpř. Přerušení
Nevíte o co jde?
Předem dík za rady.

FerdaMrowka
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 28, 2022 13:23

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od FerdaMrowka » stř pro 28, 2022 13:33

Dobrý den, je tu někdo z Moravskoslezskeho nebo Olomouckého kraje kdo by uměl za úplatu nakonfigurovat airbagy?
Mám závadu "konfigurace airbagu"
Děkuji Jirka

Uživatelský avatar
ZDENECEKCZ
Grafoman
Příspěvky: 3289
Registrován: pon pro 27, 2010 19:59
Bydliště: Krnov sev. mor.
Kontaktovat uživatele:

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od ZDENECEKCZ » stř pro 28, 2022 15:00

Jaka diagnostika to napsala??? Protoze na renault funguje bud windowsacky Clip, popripade PyRen a pres android apk PyClip
Moje rajče: https://zdenecekcz.rajce.idnes.cz/
Jawa pionýr rv58(asi)
ČZ 175 rv72
Škoda 1000MB rv67
Škoda 120 M rv89
Škoda Favorit 135LX rv93
Yamaha XJ-600S rv93
Suzuki GSF 600 S Bandit rv98
SUZUKI GSF 600 S Bandit rv00
Renault Laguna 2,2dt rv2000 naj-108250 až 177tis km- recyklace
Yamaha FZ 6 S Fazer 2005
Renault Mégane Grand Tour 1.9dci 88kw rv04 naj-272tis až 299,5tis km
teď:
Renault LAGUNA III 2.0dci 96kw kombi rv10/2008 naj 330400...nyní již přes 367tis
Honda CB 600 S Hornet 2001 červená s najezdem 54180km

FerdaMrowka
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 28, 2022 13:23

Re: AIRBAG - KONTROLKA, VŠETKO O AIRBAGOCH

Příspěvek od FerdaMrowka » stř pro 28, 2022 15:10

Opcom. Jedna se o Opel Vivaro 2002 coz je vlastne Trafic. Bohuzel neznam nikoho s Clipem. A tak zkousim tady.
Dekuji

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů