Smazání zprávy "Baterie karte leer"

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Idefix
Starting member
Příspěvky: 74
Registrován: pát pro 01, 2017 08:44

Smazání zprávy "Baterie karte leer"

Příspěvek od Idefix » sob srp 11, 2018 10:14

Zpráva se objevuje po zasunutí jedné karty, i když je v ní nová baterie. Auto jde s kartou nastartovat, DO funguje taky normálně. Jednu chvíli jsem k tomu našel na netu výklad zhruba v tom smyslu, že pokud se jednou vybije baterie v kartě, uloží se to jako závada do ŘJ a samotná výměna baterie za novou ji nevymaže, je navíc potřeba zmáčknout nějakou kombinaci tlačítek na kartě a možná i spouštěcího tlačítka nebo tlačítka na přepínání displeje.
Nedaří se mi ten návod najít podruhé, nevěděl by někdo, jak na to?
Díky.
Megane II kombi 1,6 16V 2003
"Messieurs, salut la voiture horrible!"

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Smazání zprávy "Baterie karte leer"

Příspěvek od Šamša » čtv srp 16, 2018 22:50

Zkus se dostat do servisní úrovně přístrojovky, např. u LII. podržíš tlačítko palubáku a zasuneš kartu, pak lítají rafičky sem a tam a přepínáš se displejem a zobrazují se zaznamenané poruchy a mažeš tlačítkem nulování.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Idefix
Starting member
Příspěvky: 74
Registrován: pát pro 01, 2017 08:44

Re: Smazání zprávy "Baterie karte leer"

Příspěvek od Idefix » úte zář 25, 2018 20:43

Řešení: zkontrolovat spoje indukční cívky v kartě, případně cívku vyměnit za novou.
Auto včera kartu nerozpoznalo ("Karte nich erkannt"), takže mi nezbylo než kartu rozpůlit. Jedna packa cívky byla úplně uvolněná od desky, krom toho bylo přerušené vinutí cívky. Nezdá se ale, že bych ho přetrhl při půlení karty, protože konce drátů byly trochu do kuličky, spíš to vypadalo na přerušení zkratem.
Cena cívky na aliexpress je asi 2-2,50 USD, ale čekal bych na to dva až tři týdny. Místní "Klíčové centrum" se mi pokusilo prodat novou kartu a pak se tvářilo, jako by mi poskytovalo ukrutnou laskavost, když mi samotnou cívku prodá za 500.
Následovala myšlenka "vola ze mě dělat nebudete, soudruzi" a cesta k člověku, který má cívky za 135 Kč. I s připájením a novým futrálem to stálo necelých 600, což mi připadá velmi rozumné.
Hláška "Baterie karte leer" se od výměny cívky ani jednou nezobrazila.
Postup pájení a kontroly nové cívky je zde: https://www.youtube.com/watch?v=XX9In1g_JvY
Megane II kombi 1,6 16V 2003
"Messieurs, salut la voiture horrible!"

Idefix
Starting member
Příspěvky: 74
Registrován: pát pro 01, 2017 08:44

Re: Smazání zprávy "Baterie karte leer"

Příspěvek od Idefix » úte říj 02, 2018 23:25

Tak jsem jásal předčasně, hláška se zobrazila znovu. Pokrok je, že se už nezobrazuje pokaždé, ale navždy nezmizela :(
Megane II kombi 1,6 16V 2003
"Messieurs, salut la voiture horrible!"

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů