Dodělání el.zadních oken Renault Grand Modus

Galerie naší i cizí pitomosti :-)

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
renault841
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: úte lis 03, 2015 17:13

Dodělání el.zadních oken Renault Grand Modus

Příspěvek od renault841 » úte črc 24, 2018 16:06

Část 1/2
Je to takový delší, teď už úsměvný příběh, nicméně v průběhu skládání, několika předělávání a nejednoho "rage quitu".

Tak kde bych začal? No asi tady... nevím asi jsem divný, ale prostě se mi nelíbí kličky vzadu, rozhodl jsem se proto, že to hodím do "elektriky". Už asi rok zpět, jsem si studoval, co a jak, kolik to asi bude stát a kolik práce to dá. Jelikož mě auta baví a různé tyto objevování mě taktéž baví, jak co funguje, tak jsem si i řekl, že se i něco přiučím.

Tedy asi po roce došlo k rozhodnutí, že si buď já koupím ojeté auto, od kdo ví koho, nebo odkoupím auto od otce a on si koupí nové. Nakonec jsme se shodli, že je lepší koupit auto, o kterém vím, co s ním je a bylo.

A jelikož u našeho Modusu jsou...no vlastně byly kličky vzadu, tak jsem se rozhodl, že to zkusím.
Objednal stahovačky. Trochu jsem se bál, aby vše dobře sedlo, ale dveře jsou univerzální, jenom aby se tam vše ve fabrice naházelo podle konfigurace, takže manuální ven, el. dovnitř. "Tak to by bylo," pomyslel jsem si, okna zavřel přes přivedené napětí od akumulátoru. A teď "už" jenom kabeláž...

A tady nastal největší problém, moje představa byla...objednat ovladač, sehnat konektory, ty si napinovat podle schémat VISU a zapojit a už jenom zapojit do průchodky mezi dveřmi... Zde jsem narazil na problém, specifické konektroy v propojce, asi jsem byl dost naivní, že by tam mohly pasovat jakkékoliv, co se dají sehnat. (Jestli se někde sehnat dají, tak rozhodně nevím, kde.) :D

No horší bylo, že já si vše vyrobil a pak až toto zjistil, tak pár hodin a docela velký svazek úplně k... víme k čemu. No takže co teď? Začalo shánění po internetu, sháněl jsem piny, svazky...nevýhoda auto, které není moc typické a bouraček...těch je jak toho šafránu.

Tak jsem se rozhodl, že když už tak koupím originální svazek, zajel jsem si do Renaultu, mezitím jezdil s rozdělanými dveřmi, samozřejmě v tu dobu, pršelo, co to šlo->přes dveře teče voda->ta se pak jednoduše dostane i dovnitř.

Dojedu do Renaultu, vzal jsem si VINko z Modusu, který měl zadní el, okna a podobnou výbavu, takže aby všechno pasovalo, pán svazek našel velmi rychle, říkám si, tak teď už to bude hračka, objednám je a do týdne auto mám složený a vyhráno...no jenže když jsme došli k ceně, myslel jsem si, že snad kupuji pozlacený svazek... Nějak jsem přeslechl cenu, tak se ptám znovu,

Já: "Kolik prosím?"
Prodejce: "No tady ten přední levý za 4499Kč."
Já: "Hmmm, ještě jednou prosím? A to je opravdu jenom ten svazek?"
Prodejce: "Ano."
Já: "A ten zadní?"
Prodejce: "Ten je o něco levnější 4399Kč."
V moji hlavě->( :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :rolling: :rolling: :rocking: :rocking: :smajl10: )

Jestli se bude líbit, napíšu i druhou část.

Berte to prosím na pobavení i já se nad tím směju, jaký jsem idiot. Ale zase z chyb se člověk učí, ale za celou dobu jsem to ani jednou nevzdal a za každou cenu to chtěl dotáhnout do konce :D :D
<> Renault Laguna III 4Control 2.0dCi - M9R - ESM - 110 kW |
Obrázek
<> Renault Megane 1.4e - E7J - 55 kW
<> Renault Laguna 2 3.0 V6 - L7X - 152 kW
V údržbě:
<> Renault Laguna III Grandtour 2.0dCi - M9R - ENERGY - 127 kW - AT6
<> Renault Grand Modus 1.2TCe - D4Ft - 74 kW | LPG demontováno |

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Dodělání el.zadních oken Renault Grand Modus

Příspěvek od Šamša » úte črc 24, 2018 22:28

Teoreticky můžeš pátrat i po vrakáčích Nisanu, protože Note bylo genetické dvojče. Doporučuji pátrat na Allegro.pl nebo Otomoto.pl, Poláci jsou kšefmani a lecos co nelze zde v Polsku najdeš, přeci je to 4x větší trh než u nás.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
renault841
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: úte lis 03, 2015 17:13

Re: Dodělání el.zadních oken Renault Grand Modus

Příspěvek od renault841 » úte črc 24, 2018 23:40

Zvolil jsem nakonec cestu si všechny konektory nakrimpovat, protahat dovnitř a dobře všechno zaizolovat. Vzal jsem si svazek z Clia III, to mělo všechno velmi podobné a nahradil poškozené kabely, těmi z Clia. Jelikož dveře byly měněny a očividně se někde svazek stejně poškodil, protože po jednom rozdělání se zlomily kabely a přestalo stahovat okno. Nový svazek bych stejně mohl použít jenom vepředu, jelikož vzadu, jak už jsem tu kdysi psal bylo objednáno lepší rádio, s mp3 které mělo mít i 4x reproduktory...to nějak paní špatně zadala do výroby a auto přišlo bez toho, reproduktory v Renault servisu dodělány byly, jenže servisák provrtal pruchodku mezi dveřmi, protáhl kabely a tak nakonec by ta jiný svazek stejně nepasoval. Na druhé straně dokonce bylo vrtnuté špatně a tak by nedošlo ani ke spojení jednoho z konektorů.
<> Renault Laguna III 4Control 2.0dCi - M9R - ESM - 110 kW |
Obrázek
<> Renault Megane 1.4e - E7J - 55 kW
<> Renault Laguna 2 3.0 V6 - L7X - 152 kW
V údržbě:
<> Renault Laguna III Grandtour 2.0dCi - M9R - ENERGY - 127 kW - AT6
<> Renault Grand Modus 1.2TCe - D4Ft - 74 kW | LPG demontováno |

Uživatelský avatar
renault841
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: úte lis 03, 2015 17:13

Re: Dodělání el.zadních oken Renault Grand Modus

Příspěvek od renault841 » úte črc 24, 2018 23:41

A ano, v Polsku toho je hodně. Až jsem se divil, co se tam všechno dá i na Moduse sehnat.
<> Renault Laguna III 4Control 2.0dCi - M9R - ESM - 110 kW |
Obrázek
<> Renault Megane 1.4e - E7J - 55 kW
<> Renault Laguna 2 3.0 V6 - L7X - 152 kW
V údržbě:
<> Renault Laguna III Grandtour 2.0dCi - M9R - ENERGY - 127 kW - AT6
<> Renault Grand Modus 1.2TCe - D4Ft - 74 kW | LPG demontováno |

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Dodělání el.zadních oken Renault Grand Modus

Příspěvek od Šamša » stř črc 25, 2018 09:05

Ten trh aut je tam velmi rozmělněný, oni nejsou Škodovkářští patrioti, jako my tady.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
renault841
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: úte lis 03, 2015 17:13

Re: Dodělání el.zadních oken Renault Grand Modus

Příspěvek od renault841 » stř črc 25, 2018 15:51

No právě to mě překvapilo, já ze začátku čekal, že to bude takové větší aukro, pár dílů navíc, ale krásně se tam dají sehnat i různé barevné kombinace interiéru, které jsem ani nevěděl, že se dělají a hlavně ceny jsou dost slušné. Ale tak je pravda, že oni se toho opravdu nebojí, dodnes si pamatuji, jak se tam dala koupit celá náprava s 4controlem z Talismana a to snad nebylo ani rok, co se začal prodávat.
<> Renault Laguna III 4Control 2.0dCi - M9R - ESM - 110 kW |
Obrázek
<> Renault Megane 1.4e - E7J - 55 kW
<> Renault Laguna 2 3.0 V6 - L7X - 152 kW
V údržbě:
<> Renault Laguna III Grandtour 2.0dCi - M9R - ENERGY - 127 kW - AT6
<> Renault Grand Modus 1.2TCe - D4Ft - 74 kW | LPG demontováno |

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Dodělání el.zadních oken Renault Grand Modus

Příspěvek od Šamša » stř črc 25, 2018 21:59

Oni stahují bouračky z celé západní evropy ze shromaždišť pojišťoven po totálních likvidacích. Oni mají kšeftování v krvi a i malý kšeft je kšeft. Což se o některých vrakáčích v CZ nedá ani mluvit, pálí to kolikrát za nesmysl.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
renault841
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: úte lis 03, 2015 17:13

Re: Dodělání el.zadních oken Renault Grand Modus

Příspěvek od renault841 » stř črc 25, 2018 23:02

Dělal jsem s jedním polákem a je fakt, že kšefty To bylo jeho. Byl schopný sehnat všechno. A k těm českým vrakáčům... Občas škoda mluvit. Za některé věci chtějí takové nesmysly, že si to může jít člověk koupit nové.
<> Renault Laguna III 4Control 2.0dCi - M9R - ESM - 110 kW |
Obrázek
<> Renault Megane 1.4e - E7J - 55 kW
<> Renault Laguna 2 3.0 V6 - L7X - 152 kW
V údržbě:
<> Renault Laguna III Grandtour 2.0dCi - M9R - ENERGY - 127 kW - AT6
<> Renault Grand Modus 1.2TCe - D4Ft - 74 kW | LPG demontováno |

Odpovědět

Zpět na „Jakou největší kravinu jsem při opravování auta udělal....“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů