Trafic II 2006 plynový pedál

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.
Odpovědět
marga
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: sob led 07, 2012 16:42

Trafic II 2006 plynový pedál

Příspěvek od marga » čtv zář 14, 2017 14:18

Při zahřátém motoru mi po nastartování nereaguje plynový pedál. Start je dobrrý, po cca 15 sekundách malinko zakolísá volnoběh a pak už je pedál OK. Diagnostika nic nepíše. Prosím o radu. Marek

speeedi
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: pát čer 29, 2012 21:27

Re: Trafic II 2006 plynový pedál

Příspěvek od speeedi » čtv črc 19, 2018 14:23

Ahoj. Mam stejný problém na co jsi přišel?

adamcikp
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned lis 11, 2018 19:49

Re: Trafic II 2006 plynový pedál

Příspěvek od adamcikp » ned lis 11, 2018 20:09

Měl jsem podobný problém. Naprosto náhodně, někdy pokaždé - jindy třeba jednou za měsíc či týden (studený/teplý motor, zima, teplo, sucho, vlhko...) - už jsem sledoval snad kde co, po nastartování spadl ihned motor do nouzového režimu (mírně trhaný běh, nižší otáčky než normálně) a nereagoval na plynový pedál.. Kupodivu vypozorováno, že pomohlo stát z kopce, po samovolném rozjetí zařadit dvojku pak trojku, a donutit tím motor se více roztočit. Najednou pak zabral a pedál plynu už reagoval až do vypnutí naprosto normálně..
Nalezeny 2 související příčiny- po dvou letech.. Náhodně při výměně turba a demontáži všech krytů motoru zjištěno, že v pancéřované plastové trubce, v níž vedou kabely ke vstřikům, jsou tyto kabely okousané.. Občas tak asi došlo k dotyku jejich obnažených částí. Závada po jejich opravě v podstatě přestala. Ale když se přesto pak objevila ještě dvakrát, ale jen tak, že do 20 vteřin od startu už pedál reagoval - tak při připojení diagnostiky, se projevilo, že je ještě navíc ochozený (vydřený) potenciometr v plynovém pedálu. Při nastartování pak stačilo, tento mít mírně sešlápnutý a motor startoval normálně. Teď mi stačí jen sehnat nějaký zánovní a mám to vyřešeno...

Odpovědět

Zpět na „Renault Master / Trafic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 4 hosti