VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

tabrex
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pon pro 19, 2016 15:31

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od tabrex » stř srp 16, 2017 13:20

U superbu tak kapota bohužel musí být - jelikož díky její konstrukci se nezvedá čistě nahoru, ale víceméně se posune dopředu a zvedne - jen ty panty jsou raketová věda. Táta má trojkového Superba a je to tam úplně stejně, taky jsem si myslel, že nemá dovřenou kapotu a když jsem mu to říkal, tak že prý si toho všiml už dřív a ptal se ve třech různých servisech a všude mu řekli, že to tak musí být právě kvůli konstrukci kapoty, která zasahuje až do blatníků a pod čelní sklo.
Megane Grandtour 1,6 SCe 84kW, Zen + pack klimatizace a pack Design 16

Uživatelský avatar
megi66
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: úte črc 25, 2017 14:06

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od megi66 » stř srp 16, 2017 13:21

No vidíš, jak to může vůbec projít výstupní kontrolou. Přitom ty auta stojí takový prachy a pak s tím máš takový starosti a dohadování se v servisech. Ať jdou do háje, kanci :roll: .
Megane IV TCe 1,2 130 Berline 5P 2016

tabrex
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pon pro 19, 2016 15:31

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od tabrex » stř srp 16, 2017 13:27

To není o výstupní kontrole, mají to tak všechny trojkové Superby, je to ústupek designu (aneb musíme mít originálně řešenou kapotu - protože přece běžnej lehce tvarovanej kus plechu co se otvírá nahoru a dolu musíme vymejšlet zase od začátku - tak to celý sprasíme ať se to nedá slícovat).
Megane Grandtour 1,6 SCe 84kW, Zen + pack klimatizace a pack Design 16

Uživatelský avatar
megi66
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: úte črc 25, 2017 14:06

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od megi66 » stř srp 16, 2017 13:42

Máš pravdu. Já ale hlavně myslel to lícování u meganů. Už jsem se s tím natrápil dost a dost. A stejně 5 dveře pořád nelícují, hrůza!!!
Megane IV TCe 1,2 130 Berline 5P 2016

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od jaggerl » stř srp 16, 2017 14:00

To megi66: No ani se už ničemu nedivím, Nejdl nestojí za nic. Když se tam tátovi opakovaně pokoušeli účtovat poplatky na načtení ventilků a ještě mu chtěli dát jiný olej než je předepsaný, tak už tam nejezdí. Bohužel úroveň autorizovaných servisů v ČR je příšerná. Pokud to neumí odstranit, ať ti to napíší, také jsem se se servisem dohadoval. V mém případě však bylo vyřešeno totální škodou na autě:)).

Uživatelský avatar
megi66
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: úte črc 25, 2017 14:06

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od megi66 » stř srp 16, 2017 14:18

Tak to je my líto!!!
Už mě tam nikdo neuvidí. Budu jezdit zase do Nebřehovic u Strakonic. Tam jsem byl vždy spokojen. Akorát že jsem Musel do Klatov kvůli lakování, v Nebřehovicích nelakují. Napadlo mě, že to někdy zkusím s těmi 5 dveřmi v Nebřehovicích jestli by to dokázaly srovnat, no uvidíme.
Megane IV TCe 1,2 130 Berline 5P 2016

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od jaggerl » stř srp 16, 2017 15:07

Díky, už se čeká na náhradu. Tak snad bude vše OK, dostal jsem místo toho půjčeného nového Scenica, to auto mne tak chytlo, že jsem objednal skladovkou. Vše sedí jak má, nikde nic nevrže. Snad bude takový i skladový kus:)). Táta jezdí na servis do DE, je to kousek za hranicemi ve Furth im Waldu http://www.autohaus-traurig.de/cms/ , moc si je chválí, do konce tam platí za garančku méně než u Nejdla:). Je to fakt ostuda, v Praze je také problém najít schopný servis.

Uživatelský avatar
megi66
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: úte črc 25, 2017 14:06

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od megi66 » stř srp 16, 2017 16:13

Tak ať ti Scénic slouží tak jak by nové auto mělo - bez reklamací. Do Německa jezdit se mi nechce a nato ještě neumím německy. Já to zkusím v těch Nebřehovicích HS Auto Staněk s. r. o. Byl jsem u nich na výměnu oleje a výměnu tlakové hadice od turba (překousala mi ji kuna :oops: ). Bylo s nimi vše OK.
Megane IV TCe 1,2 130 Berline 5P 2016

jaggerl
Experienced member
Příspěvky: 698
Registrován: stř bře 26, 2014 16:56

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od jaggerl » stř srp 16, 2017 16:41

Moc díky, snad to bude OK, Talisman byl první Renault, kde jsem musel vícekrát auto reklamovat, jinak jsem nikdy neměl problém. Ještě stále vzpomínám na mou srdcovou Lagunu III, jezdí ještě teď u nového majitele a má již téměř 450 tis najeto, bez jediného problému. Tedy krom spotřebky. Na HS Auto jsem také slyšel dobré reference, jen táta bydlí v Nýrsku, tak to má drobet z ruky.

minno77
Advanced member
Příspěvky: 475
Registrován: ned dub 22, 2012 00:43

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od minno77 » pon srp 21, 2017 22:36

ahojte, ja som si tiez vsimol licovanie az ked som mal auto doma a nakladal som detsky kocik do kufra.. mam combi a tie piate dvere som pomocou tych stelovacich dorazov ako tak dorovnal a ostatne da sa povedat v norme aj ked mohlo by to byt lepsie. mal som aj feldu a popravde bolo to lepsie ..skary rovnako velke a dvere v jednej rovine.. u tohto megana predne a zadne dvere nie su uplne v rovine.. predne su zabuchute trosku hlbie mozno o 0,5 az 1 mm.. nic co by som riesil..ale predsa...no ale k veci.. kde mate auto vyrobene ? podla VIN je moje vyrobene v TURECKU !!! mozno je tam pes zakopany.. proste kvalita tam nieje ako u VW v Bratislave..
Renault Megane IV Grandtour 2017 Sce 115k 1.6 16V

Uživatelský avatar
Burghud
Starting member
Příspěvky: 50
Registrován: ned srp 20, 2017 19:15

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od Burghud » pon srp 21, 2017 23:23

minno77 píše:
pon srp 21, 2017 22:36
.. kde mate auto vyrobene ? podla VIN je moje vyrobene v TURECKU !!! mozno je tam pes zakopany..
Ahoj, možno sa mýlim, ale zdá sa, že life & zen varianty sa vyrábajú v tureckej fabrike.

edit: tak som trochu popátral a tu ( https://tinyurl.com/ybj8mblj ) tvrdia, že v turecku sa robí len GrandCoupe :shock:
Ale dnes je to asi aj trochu lotéria, akú smenu chytí tvoja objednávka. Je to stále v norme a ide to von :|

tabrex
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pon pro 19, 2016 15:31

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od tabrex » stř srp 23, 2017 08:14

Ahoj všichni, tak už mám Rendu taky doma - Grandtour, Zen, 1,6 SCe a co se týče lícování, tak si nemůžu stěžovat, všechno sedí krásně, páté dveře, boční dveře, kapota. Asi mám štěstí na kus, nebo na prodejce :D Auto jsem kupoval v Mělníku v M+K Rent (nabídli lepší cenu než v Ústí a v Praze) a byl jsem neskutečně spokojen - komunikace super, do ničeho mě netlačili a zároveň ochotně všechno zodpověděli, ukázali. Když jsem si byl vyzvednout auto, tak i když jsem dorazil o cca půl hodiny dřív než jsme byli domluvení, tak auto stálo uprostřed autosalonu pod plachtou (příjemný detail, člověk má prostě pocit, že je to něco výjimečnýho, že myslí na to, že auto nekupujete každej den). No a po dořešení posledních papírů se mnou prodejce kompletně auto prošel, od základního ovládání, přes tempomat, rádio (včetně spárování telefonu a odzkoušení volání) až po servisní polohu stěračů nebo umístění a vyndání rezervy (což asi každej ví, ale i tak je fajn, když to ukáže všechno) - celé to trvalo víc než hodinu a prodejce byl celou dobu příjemný a ochotný, to se dnes už moc nevidí. Omlouvám se, pokud to píšu do špatné kategorie, chtěl jsem jen napsat o lícování a nějak jsem se rozvášnil :D

P.S. Jak poznám z VINu, kde bylo auto vyrobené?
Megane Grandtour 1,6 SCe 84kW, Zen + pack klimatizace a pack Design 16

Uživatelský avatar
maydayanthem
Advanced member
Příspěvky: 456
Registrován: úte srp 18, 2009 22:53

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od maydayanthem » stř srp 23, 2017 09:51

mozes prihodit par fotiek - detailov z toho licovania + prip. detail pantov 5-tych dveri? ...nějak se to člověku až nechce věřit ;-)
grandtour a HB su spanieli....
M IV 1,2 130 hp 6 st. manual

tabrex
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pon pro 19, 2016 15:31

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od tabrex » stř srp 23, 2017 10:21

Jasně, dneska to nafotím a pak to sem hodím ;-)
Megane Grandtour 1,6 SCe 84kW, Zen + pack klimatizace a pack Design 16

tabrex
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pon pro 19, 2016 15:31

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od tabrex » stř srp 23, 2017 19:10

Tak tady jsou fotky, co jsem v rychlosti na parkovišti nafotil mobilem. Dveře, kapota, páté dveře včetně zadních světel, vždy z obou stran.http://slaviczech.rajce.idnes.cz/Auto/

Panty pátých dveří ještě nafotím.
Megane Grandtour 1,6 SCe 84kW, Zen + pack klimatizace a pack Design 16

softouch
Advanced member
Příspěvky: 426
Registrován: čtv črc 23, 2009 20:54

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od softouch » stř srp 23, 2017 19:41

Ak som nepisal, tak k licovanu za svoje grandcoupe mozem povedať, ze všetko licuje podobne, ako na fotkach od tabrexa. Takze spokojnost. Aj veko kufra je rovno.
GC skladaju v Burse v Turecku.
Renault Megane IV GrandCoupe Intens 1.5dCi110 EDC r.v. 08/2017
ObrázekDetail spotreby tu.
Renault New Fluence Limited 1.5dCi95 r.v. 05/2015
Obrázek Detail spotreby tu.
ex: Renault New Thalia Privilége r.v. 07/2009 1,2 16V po 189.500km pri spotrebe 5,71l/100km Detail spotreby tu.

minno77
Advanced member
Příspěvky: 475
Registrován: ned dub 22, 2012 00:43

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od minno77 » stř srp 23, 2017 20:18

ako vidim biela farba vládne.. no, je bez príplatku a je pekná :)
Renault Megane IV Grandtour 2017 Sce 115k 1.6 16V

tabrex
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pon pro 19, 2016 15:31

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od tabrex » stř srp 23, 2017 21:55

Přesně tak, bez příplatku a v kombinaci s černými detaily (zadní sloupek, linka na předním blatníku, atd.) vypadá fakt pěkně, nemluvě o ceně případných (nedejbože) oprav.
Megane Grandtour 1,6 SCe 84kW, Zen + pack klimatizace a pack Design 16

softouch
Advanced member
Příspěvky: 426
Registrován: čtv črc 23, 2009 20:54

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od softouch » čtv srp 24, 2017 08:43

Ja som radsej dal 550eur do vybavy ako do farby ;-)
Renault Megane IV GrandCoupe Intens 1.5dCi110 EDC r.v. 08/2017
ObrázekDetail spotreby tu.
Renault New Fluence Limited 1.5dCi95 r.v. 05/2015
Obrázek Detail spotreby tu.
ex: Renault New Thalia Privilége r.v. 07/2009 1,2 16V po 189.500km pri spotrebe 5,71l/100km Detail spotreby tu.

Uživatelský avatar
cing-ti
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: ned zář 24, 2017 20:22
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: VIBRACE OD PODVOZKU + licovani

Příspěvek od cing-ti » úte zář 26, 2017 23:45

Ahoj, ja přebíral novy grandtour v září a potom co jsem tu viděl foto jsem se rozhodnut auto take trosku zblízka omrknout. Zjistil jsem ze za me je vsechno v poradku az na dvere řidiče kde je pri určitém pohledu videt ze spodní hrana nelicuje dokonale s blatnikem. Na prvni pohled to neni uplne videt, ale uplne koser to neni. Nicméně nijak me to neomezuje a neni to na prvni pohled prakticky videt pokud se na to nezamerim a tak to budu resit az na prvnim servisu. Predpokladam ze nebude problem to srovnat. Co se tyce podvozku tak ticho jak v kostele, nezkoumal jsem presne datum výroby, ale jelikoz jsem se výběrem trefil do auta co jelo akorat prodejci na sklad z výroby tak asi moc staré nebude. Jinak co jsem tu viděl za některé obrázky je to smutné co dokážou zákazníkovi dodat. Hlavne myslim zcela zbytečná chyba která tomu jen pokazí pověst. Na závěr musim rict, ze me nenapadlo pri převzetí vubec kontrolovat slicovani dílu karoserie. Přeci jen jsem přebíral nové auto po dlouhých čtrnácti letech a tak jsem mel jine starosti :)
Renault Mégane Grandtour IV Limited
1.5 dci 81kw
červená Flamme
(Octavia 1 Tour, Fabia 1 combi, 2x Felicia, Forman a Favorit)

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů