Vypadávajúci Xenon

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
mafuko
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned lis 20, 2016 11:06
Bydliště: Nitra

Vypadávajúci Xenon

Příspěvek od mafuko » ned lis 20, 2016 11:52

Zdravím,
mám taký otravný problém s pravým xenónovým svetlom na mojej Lagune. S počiatku sa to prejavovalo tak, že mi počas dlhšej jazdy (40min+) za mokrého počasia prestalo svietiť. Opraviť sa to dalo tak, že som zastavil, zhasol motor a znova naštartoval. Svetlo začalo svietiť ... Keďže to bolo na jar a začal som chodiť do/z práce po svetle tak som to neriešil a svietil som s dennými svetlami.

Teraz na zimu sa chyba začala prejavovať tak, že svetlo zhaslo úplne a vypnutie/naštartovanie už nepomohlo.
- skúsil som vymeniť výbojku, konkrétne tam je jedna D1S (nechápem ako to funguje, že ta istá výbojka je pre stretávacie aj diaľkové svetlá...), nepomohlo, dal som naspať originálnu
- skúsil som vyčistiť všetky konektory čo som na svetle našiel kontoxom, nepomohlo (všetky konektory vyzerali čisto, bez známok oxidácie alebo vody)
- skúsil som prehodiť medzi sebou tú striebornú skrinku namontovanú pod svetlom ballast ? Nepomohlo

Jediné čo aktuálne pomôže sprovozniť na chvíľu to pravé svetlo je odpojenie baterky na par sekúnd. Svetlo potom svieti, aj niekoľko dní až pokým nezačne pršať. Keď som mal vonku svetlomet, ballast, konektory nikde nebolo vidieť, že by tam bola natečená voda - toto sa rozoberalo už v jednej téme pre LII.

Našiel som tam ešte jednu skrinku, z ktorej idú káble do svetlometov (riadiaca jednotka ?), nedá sa rozobrať bez poškodenia. Konkrétne vyzerá takto - http://podpivniky.sk/files/skatulka.jpg

Vedeli by ste mi prosím Vás poradiť v čom môže byť chyba ? Nerád by som začal meniť veci za 100eur a zistil, že problém bude v dakom zašitom relé za 2eurá ...

Vopred ďakujem za rady
Laguna III Grandtour r.v. 2011 2,0 dCi 127kW automat (170 000+ km)

Uživatelský avatar
Jirke
Grafoman
Příspěvky: 2425
Registrován: stř pro 21, 2005 23:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypadávajúci Xenon

Příspěvek od Jirke » ned lis 20, 2016 13:32

Zda se, ze bude lepsi jako prvni udelat diagnostiku auta, nemyslis?
aktuálně: BMW F11+F20
exRenaulty: 2xClio, 2xR19, 4xLaguna I., 3xLaguna II., 3xLaguna III., 1xScenic I., 2xScenic II., 1xEspace IV., 1xMegane II. RSdCi, 1xMegane III. RS, 1xCaptur, 2xKadjar, XxMegane III. ...

mafuko
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned lis 20, 2016 11:06
Bydliště: Nitra

Re: Vypadávajúci Xenon

Příspěvek od mafuko » ned lis 20, 2016 14:28

Ked som mal dake chyby tak to auto signalizovalo klucikom a odpojenie baterky nepomohlo (chybny spinac na brzdovom pedaly, snimac dpf...). Pockam kym mi to vypadne a skusim, skusal som iba taku shitnu diagnostiku cez bluetoth + mobil... Dik
Laguna III Grandtour r.v. 2011 2,0 dCi 127kW automat (170 000+ km)

vampi
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: čtv črc 31, 2008 07:53

Re: Vypadávajúci Xenon

Příspěvek od vampi » ned pro 04, 2016 21:26

Zdravím, ja mám podobný problém s pravým xenónom. Stále som neprišiel na to prečo preblikáva počas jazdy a dnes sa mi stalo, že vypadol úplne. Keď naštartujem xenónové svetlomety fungujú normálne. Pri jazde dlhšej ako 30 min. (ako kedy) začne pravý xenónový svetlomet preblikávať, na chvíľku prestane a opäť začne. Najprv som si myslel, že to bude kontaktom, keďže sa to dialo aj pri prejdení nerovnosťou na vozovke. Pred prejazdom svietil normálne po prejazde nerovnosťou začal blikať potom sa to dalo do normálu a zasa začal preblikávať. Dnes dokonca pri vonkajšej teplote -9 mi úplne vypadol, tváril sa ako keby bol K.O. Po 4 hod. od zastavenia som šiel vyskúšať či nabehnú oba xenónové svetlomety, keď ich aktivujem stlačením tlačidlá na štartovacej karte. A čuduj sa svete nabehli oba bez problémov. Pravý ani nepreblikol :)
Budem povďační za každú dobrú radu.
new Renault Laguna III Grandtour GT, 4Control 2.0 dCi, 131 kw (180 ps), r.v. 2009
old Renault Laguna I 1.8 16V Privilege, 88 kw (120 ps), r.v 2000
Obrázek

magadafagada
Experienced member
Příspěvky: 850
Registrován: pon led 29, 2007 07:22
Bydliště: staňkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypadávajúci Xenon

Příspěvek od magadafagada » úte lis 14, 2017 08:24

Už jste někdo vyřešil problém s blikáním?mě se to neděje tak dramaticky, ale občas si taky blikne a občas se to světlo chvěje(rozuměj ne mechanicky) a je to vidět, když svítím na zeď. Tipnul bych si na balast. Sice do něj třeba nezatéká, ale může tam být studeňák, nebo nějaká horší součástka.
Laguna GT III 2.0dCi 110 kW, 4control, střešní okno
Megane 4, 1.5dCi, 85kW. člověka to aspoň nenutí jezdit rychle :wink:

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 6 hostů