Kúpili by ste si Fluence znovu?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět

Kúpili by ste si Fluence znovu?

Áno
79
75%
Nie
27
25%
 
Celkem hlasů: 106

Uživatelský avatar
Hounddog
Senior member
Příspěvky: 1935
Registrován: pát úno 22, 2008 14:14
Bydliště: Bratislava

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od Hounddog » stř lis 04, 2015 22:33

tak to neviem co su za fordy....v rodine sa vystriedali 3 konkretne mondea....a nevedia si tie auta vynachvalit.
Dovolim si tvrdit ze tie auta sluzili fakt v "bojových" podmiekach co sa tyka starostlivosti a nikdy nesklamali. ale to uz je vec pohladu.
Lada 1500s-OHC (1978) 57KW-->
Renault Thalia RN 1.4 8v (2001)-55KW-->
Renault Fluence Exception 1.6 16v (2010)- 81 KW 94 000 km, Mercedes E-klasse 220CDi Elegance (110KW) W211 (2004)
DRIVE THE CHANGE
http://www.facebook.com/RenaultFluenceCZ

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od Rado77 » čtv lis 19, 2015 13:09

Sorry za OT - ale akurat pozeram ze Flu 1,6 v druhej vybave stoji 11.490 Eur , a ked som nakonfiguroval Oktavku presne v tej vybave, vyplulo az 17.754 Eur ....nechapem kto si kupi Oktavku, sak to su total vyhodene peniaze :shock: To za ten rozdiel 6264 Eur si kupim dalsie auto mierne jazdene...
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
makkynka
Experienced member
Příspěvky: 705
Registrován: čtv srp 19, 2010 20:24

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od makkynka » pát lis 20, 2015 15:11

ja uz bych si renaulta nekoupil, skodovku mam fabii I 2003 to byla ještě dobra vyroba, ale ted je kvaita mizerna jako u rencku ale s vetsi cenou...
Renault Fluence (Agátka) - Comfort, 1.6 benzín , Modrá Crepuscule - najeto 125 000km

christonero
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: sob lis 28, 2009 19:42
Bydliště: Praha

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od christonero » pát pro 04, 2015 17:05

Tak po 4 měsících čekání je Flu doma. Intens, černá metalíza, benzin 1,6 , 84kw, Euro 6. Vybíral jsem ho , ne podle ceny, ale protože se mi líbil a s Renaulty mám dobré zkušenosti (6 roků Megane III). První dojmy jsou výborné. Interiér dobře sladěný-béžový, koberce do výše prahů tmavě šedé, dveře a přístrojovka kombinace béžové a tmavě hnědé, vypadá to moc pěkně. Snad jen co to mu řekne béžový volant po nějakém čase. V porovnání s Megane III......myslel jsem , že nepřežiji auto bez 6ky, ale zjišťuji, že ve městě a na okreskách stačí 5ka a je méně řazení. Bezkonkurenční je jízda po nerovnostech na silnici, motor má pěkný kultivovaný chod a je tišší, velký kufr, v zatáčkách se auto chová normálně, nemá tak ostré brzdy, madla dveří jsou pevná a ani nevrznou, je lepší výhled dozadu, lepší osvětlení přístrojovky v noci, na 17 kolech vypadá pěkně, diodové osvětlení zadních světel, směrovek, šikovné ztuhnutí řízení při vyšší rychlosti a další......celkový dojem pěkný a nelituji, že jsem ho koupil. I když si myslím jestli pracovníci Renaultu při plánování nebyli "pod vlivem" . Chtěl jsem vyhřívané sedačky, ale u Intens bych musel zaplatit dalších 33 000 kč a to je dost. Škoda, že nezůstli u dobrých věcí z roku 2009....plynová vzpěra kapoty, zavírání hrdla palivové nádrže , úplná automatika otevírání dveří. Jako úplně nejhorší považuji autorádio, bez výškových repro, není možné hlasové ovladání vytáčených čísel, vlastně volat za jízdy z auta nejde, klapat čísla kontaktu těžko, použít seznamu z telefonu taky , protože ne všechna čísla se zobrazí, tak využívám historie, nevím proč bylo upuštěno od rádia Arkamys, ....jinak velká spokojenost.

Uživatelský avatar
Concionator
Grafoman
Příspěvky: 2188
Registrován: pon kvě 31, 2010 13:14
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od Concionator » pát pro 04, 2015 23:01

Arkamys 3D byla pecka. Škoda ho!
* Bartík - Škoda Favorit 135 L, 43 kW, 1992
* Sáva - Trabant 601 Universal 12 V, 19,1 kW, 1990 (radůstka! ;))
* Jonáš - Renault Fluence 1,6 Exception, 81 kW, 2010, 59 800 km, popelavě béžová, 7,5 l/100 km (osobně zaběhnuto) [22. IX. 2014 odcizen]
http://moje.auto.cz/Psychobolos/jonas.html
http://www.facebook.com/RenaultFluenceCZ

Uživatelský avatar
duranduran
Advanced member
Příspěvky: 282
Registrován: čtv bře 02, 2006 09:31
Bydliště: Bohumín - práce, jak kdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od duranduran » ned pro 06, 2015 21:46

Chci se zeptat. Taky vám večer u potkávaček svítí i světla denního svícení? Onéhda mě večer stavěli policisté a říkali, že mi svítí světla denního svícení.
Potom, taky máte při nastupování do vozidla okopané dveře, jak je dole ta kapsa? Já vždycky při nastupování se o to otřu botou. Jinak auti zatím slouží a spotřebu mám
dle PP 7.0-7,1 l/100km.
Dne 15.7.2015 zaregistrováno Renault Fluence Limited 1.6 benzín, barva béžová cendré, při koupi najeto 29 km.

Renault Megane classic,1.6RT,1997, najeto přes 200 000 km :( 15.7.2015 prodáno

Uživatelský avatar
mudr.hematolog
Senior member
Příspěvky: 1024
Registrován: čtv zář 08, 2011 23:55
Bydliště: Košice

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od mudr.hematolog » ned pro 06, 2015 21:58

Denne svietenie moze svietit aj pocas stretavaciek avsak musi klesnut intenzita svietivosti.
Megane 1.6 100k, Advantage, Glacier, 16" disky.
Ex-Ford Focus II 1.6 100k Trend-X, Aquarius, 15" disky.

christonero
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: sob lis 28, 2009 19:42
Bydliště: Praha

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od christonero » pon pro 07, 2015 16:50

Motorová vozidla musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla NEBO světla pro denní svícení. Tato povinnost vyplývá ze zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů. Konkrétně je tato povinnost obsažena v § 32 odstavci 1. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od Zefek » pon pro 07, 2015 16:58

Ale tady nikdo neřeší co se děje za jízdy, ale co večer, že svítí tlumené i denní světla. A je to tak v pořádku, protože denní světla plní zároveň funkci parkovaček, jen musí mít s tlumenými světly nižší intenzitu.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od Novotka » pon pro 07, 2015 17:58

Kdyz jsou svetla originál a mají pohasnuti denního svícení tak je to správně.

Ale kdyz tam jsou denní blikatka dobastlena tak pohasinat určitě nesmí ,v noci nesmí svítit vubec.

Kdo jezdí hodne tak těch trotlů se špatným denním svícením potká plno. Druha sorta jsou ty co nesvítej ani za šera nebo v dešti.
Proste bez světelného senzoru zakázat a kontrolovat funkčnost na STK.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Uživatelský avatar
duranduran
Advanced member
Příspěvky: 282
Registrován: čtv bře 02, 2006 09:31
Bydliště: Bohumín - práce, jak kdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od duranduran » pon pro 07, 2015 18:27

No, ale tady se jedná o originál namontované světla pro denní svícení. Když jsem se podíval večer na světla, nepřipadalo mi, že by denní světla měla menší intenzitu svícení.
Dne 15.7.2015 zaregistrováno Renault Fluence Limited 1.6 benzín, barva béžová cendré, při koupi najeto 29 km.

Renault Megane classic,1.6RT,1997, najeto přes 200 000 km :( 15.7.2015 prodáno

Uživatelský avatar
Radek H
Advanced member
Příspěvky: 286
Registrován: sob srp 14, 2004 21:23
Bydliště: Tišnov

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od Radek H » pon pro 07, 2015 20:30

Jak psal už Zefek, denní světla plní zároveň funkci parkovaček. Zkus nastartovat a potom ať ti někdo rosvítí tlumená světla, jas denních/parkovaček musí klesnout, tak je to v pořádku. Funguje to tak i na jiných autech, např. Audi.
Megane III 1,4 TCE 96kW Obrázek

hnup
Junior member
Příspěvky: 132
Registrován: ned pro 23, 2012 15:56
Bydliště: BB

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od hnup » pon pro 07, 2015 20:56

Ide tu len o spravne pojmy - je to reflektor homologovany ako denne svietenie aj ako obrysove svetlo. Daju sa kupit podobne svetla aj na "dobastlenie", homologovane, avsak pokial ma auto obrysove svetla v hlavnych reflektorch, tak sa musia pouzivat len tie.
Novy Fluence s DLR nema obrysove svetla v hlavnych reflektoroch, ale prave v tych LEDkovych svetlach zdruzenych s dennym svietenim.
Evidentne " policisté" poznaju predpisy a vyhlasku, potom to tak aj na cestach vyzera.
Fluence Techno Feel 1,6 82kW, 12/2012, biela Glacier
Obrázek

christonero
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: sob lis 28, 2009 19:42
Bydliště: Praha

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od christonero » stř pro 09, 2015 16:20

Moc jsem snížení svítivosti světel nevěřil, šel jsem se tedy podívat a má pravdu ten, kdo říká, že svítivost (u Fluence) po rozsvícení potkávacích světel poklesne......

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od Rado77 » čtv pro 10, 2015 11:34

Jo jo, ja som o tom systeme LED do Flu ani nevedel ako funguje, a ked som Flu dostal a babral sa s nim, stal som oproti brane so sklom, kde som si v odraze hned vsimol ze LED pohasnu po prepnuti na packe
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

erinno
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: ned led 17, 2016 11:14

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od erinno » ned led 17, 2016 17:21

christonero píše:Tak po 4 měsících čekání je Flu doma. Intens, černá metalíza, benzin 1,6 , 84kw, Euro 6. Vybíral jsem ho , ne podle ceny, ale protože se mi líbil a s Renaulty mám dobré zkušenosti (6 roků Megane III). První dojmy jsou výborné. Interiér dobře sladěný-béžový, koberce do výše prahů tmavě šedé, dveře a přístrojovka kombinace béžové a tmavě hnědé, vypadá to moc pěkně. Snad jen co to mu řekne béžový volant po nějakém čase. V porovnání s Megane III......myslel jsem , že nepřežiji auto bez 6ky, ale zjišťuji, že ve městě a na okreskách stačí 5ka a je méně řazení. Bezkonkurenční je jízda po nerovnostech na silnici, motor má pěkný kultivovaný chod a je tišší, velký kufr, v zatáčkách se auto chová normálně, nemá tak ostré brzdy, madla dveří jsou pevná a ani nevrznou, je lepší výhled dozadu, lepší osvětlení přístrojovky v noci, na 17 kolech vypadá pěkně, diodové osvětlení zadních světel, směrovek, šikovné ztuhnutí řízení při vyšší rychlosti a další......celkový dojem pěkný a nelituji, že jsem ho koupil. I když si myslím jestli pracovníci Renaultu při plánování nebyli "pod vlivem" . Chtěl jsem vyhřívané sedačky, ale u Intens bych musel zaplatit dalších 33 000 kč a to je dost. Škoda, že nezůstli u dobrých věcí z roku 2009....plynová vzpěra kapoty, zavírání hrdla palivové nádrže , úplná automatika otevírání dveří. Jako úplně nejhorší považuji autorádio, bez výškových repro, není možné hlasové ovladání vytáčených čísel, vlastně volat za jízdy z auta nejde, klapat čísla kontaktu těžko, použít seznamu z telefonu taky , protože ne všechna čísla se zobrazí, tak využívám historie, nevím proč bylo upuštěno od rádia Arkamys, ....jinak velká spokojenost.
christonero ... Prosím ťa denné svietenie s hmlovkami máš olemované striebornou lištou alebo čiernym plastom?
Odkladacia SKRINKA pred spolujazdcom má po otvorení dvierok brzdu alebo sa otvoria len samospádom?
Kozmetické zrkadielka máš s osvetlením na oboch stranách?
Dvere otváraš na automatiku respektíve na senzory za kľučkami alebo vraj po novom je odomykanie dverí na tlačítko na kľučkách?
Opierky hlavy sú nastaviteľné respektíve výklopné aj pozdĺžne?
A senzory sa dajú aj vypnúť nejakým tlačidlom? lebo dám namontovať na auto aj ťažné, tak dúfam že to majú z výroby nejako ošetrené.
Pýtam sa to preto lebo mám Fluenca s týmto všetkým čo som popísal a chceme do rodiny kúpiť ešte jedného, ale Renault porobil zase nejaké zmeny a nevedia mi s istotou odpovedať na tieto otázky ani v predajni Renault.
Vopred dík za odpovede.

christonero
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: sob lis 28, 2009 19:42
Bydliště: Praha

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od christonero » sob led 23, 2016 16:51

Zdravím...odpovědi
1) stříbrné rámečky, 2)samospádem, 3)světla na clonách jsou po obou stranách, 4)otevírání dveří tlačítky na 4 klikách , opěrky hlavy jen výškově, 5)senzory, přední i zadní se dají ztišit nebo vypnout v palubním počítači

erinno
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: ned led 17, 2016 11:14

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od erinno » stř led 27, 2016 12:01

Kód: Vybrat vše

http://www.fotoalbum.cz/nezarazene-fotky/a1f0o1910453/#3555229
Díkes christonero potešil si ma... :)
A ešte jedna otázka ohľadne vypnutia parkovacích senzorov.
Teraz som si stiahol knižku ku Fluence a tam je popísané aj krátkodobé vypnutie parkovacích senzorov tlačítkom.
Máš tam pravdepodobne aj toto tlačítko pod volantom vľavo pri Vypnutí funkcie ASR? :!: Viď príloha...
...Prílohu mi nechcelo zobrať aj po zmenšení. Tak jedine cez link.
Vo februári chcem objednať... :rolling: už sa nevieme dočkať čakačka až 3 mesiace. Ale to vyhovuje.

christonero
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: sob lis 28, 2009 19:42
Bydliště: Praha

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od christonero » stř led 27, 2016 16:51

Tak tlačítko na vypnutí senzorů tam nemám. Zatím necítím potřebu je vypínat, zvyknul jsem si na rozdíný tón předních a zadních senzorů a mám věší klid při vyjíždění nebo zajíždění do řady. Co dále oceňuji je vniřní samonáklapěcí zpětné zrcádko, při jízdě v noci je to výborné.Teprve nyní jsem si všiml velmi pěkné zadní skupinové svítilny při nočním osvětlení. Diody a dále světla po obvodě-pěkný. Tolik kritizované držáky víka kufru jsou přikryté plastickou hmotou, která pevně přiléhá. Mrzí mne, že mi nido neporadil s autorádiem s přenesením kontaktů (viz výše), to jsem jediný kdo má toto rádio? Dále bych se chtěl zeptat zda má někdo zkušenosti s aktualizací systému autorádia ? Podle vyjádřená techniků Renault ČR to může provádět pouze servis Renault. Jinak po 2000 km naprostá spokojenost a za ty peníze bych neměnil. Dík za případnou pomoc.

christonero
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: sob lis 28, 2009 19:42
Bydliště: Praha

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od christonero » stř led 27, 2016 16:54

Omlouvám se , tuto prosbu jsem měl v jiné části....... Hledal jsem v příspěvcích případnou odpověď na můj problém. Mám u nového FLU autorádio R-plug Radio +. V jednom modu nabízí "Add contacts". U rádia Arkamys to znamenalo, že je možné přetahnout určitý počet kontaktů z telefonu do paměti autorádia ( v malém počtu kontaktů se lépe hledalo).Tady po zmačknutí této nabídky se objeví prosba o přetažní kontaktů a dál nic. Má prosím s tímto někdo zkušenosti?

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od Novotka » stř led 27, 2016 18:08

Nejsem obdivovatel Fluence ale občas v něm musim jet.
Někdy jedu taxíkem ma výbavu Privileg světly interiér úplně ten první,ze vnitř pěkné auto.
Teď si znamej koupil výbavu Limited, fakt hrůza připadal sem si v tom jak v Thalii a to je fakt socialov.Chci vidět jak dlouho vydržel ty tlačítka na klikach,to je taky hnus i na pohled.
Nejdřív to byla opravdova limuzína teď je to .....
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od Zefek » stř led 27, 2016 18:18

Nevím, ale když si vezmu slovo limited a vezmu z toho kořen = limit, tak dostanu asi název výbavy (omezený). Leda, že by to byla limitovaná edice, ale to je většinou značeno jinak.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

hnup
Junior member
Příspěvky: 132
Registrován: ned pro 23, 2012 15:56
Bydliště: BB

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od hnup » stř led 27, 2016 19:26

Novotka píše:Nejdřív to byla opravdova limuzína teď je to .....
A v čom je rozdiel okrem farby a tlačidiel na kľučkách?
Fluence Techno Feel 1,6 82kW, 12/2012, biela Glacier
Obrázek

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od Novotka » stř led 27, 2016 22:55

Me ten Limited proste uvnitř přišel strašně lacinej osizenej. Ten znamej měl předním Mégane II sedan v max výbavě světlej interiér a to auto mi připadalo uvnitř proste kvalitnější příjemnější než ta černá hrůza.
Jak píše Zefek něco přidají,na něčem uberou,pak je z toho příšera.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

hnup
Junior member
Příspěvky: 132
Registrován: ned pro 23, 2012 15:56
Bydliště: BB

Re: Kúpili by ste si Fluence znovu?

Příspěvek od hnup » pát led 29, 2016 22:48

Lenže keď nenapíšeš konkrétne, na čom ubrali, okrem farby...
Limited má viac chrómu na volante (aj lepší materiál na volante), radiacej páke, ručnej brzde - tam, kde bol predtým len "strieborný" plast. OK, sedačky textilné (ale slušné), ale inak okrem farby nevidím, že by to bolo nejako hrozne ošizené. Mäkčené plasty vo dverách nemala ani dvojková oktavia, o rapide ani nehovorím. Stále je to za svoju cenu veľmi dobre vybavené auto.
Fluence Techno Feel 1,6 82kW, 12/2012, biela Glacier
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Fluence“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů