PRESUVNÍK - VŠETKO O PRESUVNÍKU, RACHOTENIE PRI ŠTARTOCH

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Romča
Starting member
Příspěvky: 45
Registrován: pát úno 20, 2009 12:25

Re: PRESUVNÍK - VŠETKO O PRESUVNÍKU, RACHOTENIE PRI ŠTARTOCH

Příspěvek od Romča » pát kvě 22, 2015 08:12

onasek87 píše:No já to budu testovat,ale ona tvrdí,že to nechce nastartovat néé že zdechne ! a jak to chytne jezdí celý den vpohodě. že to prostě jen nechce chytit a musí zkoušet víckrát jako když je vadné čidlo na klice.
Ještě dotaz na scenicu II je ten motor dost schovaný je to tam složitější výměna než u třeba megana a laguny?
jo a prosím někdo psal,že používá olej 10W40,který v 90% případů nesplňuje normu Renault RN0700 / RN0710
tak jsem chtěl použít 5w40 na druhou stranu není to nějaký špičkový diesel s filtrem pevných částic, kde když dám špatný olej tak se něco posere snad že?
Jinak rozvodovou sadu koupím originál vychází na internetu nejlevněji i když dle obrázku tam nejsou ty víčka na vačky jako v náhradách,ale to snad není nutné měnit ne?
Patří tam 5w40,ale taky jsem zkoušel kvůli hlučnýmu přesuvníku 10w40, ale bez rozdílu. Takže při najetých 200 tis.km dávám 5w40
jezdím krátký trasy a hodně studených startů, takže 5w40 se dostane všude rychleji než 10w40.
Víčka vaček se musí vyměnit.

Jawák
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 09, 2014 08:08

Re: PRESUVNÍK - VŠETKO O PRESUVNÍKU, RACHOTENIE PRI ŠTARTOCH

Příspěvek od Jawák » ned kvě 24, 2015 20:45

Zdravim, ak by mi mohol niekto poradiť. Mám Lagunu II 2,0 99kw kod motora F4R Auto mám 2 dni. Motor má na voľnobeh a do 1200 ot. zvuk ako diesel, kolíšu otáčky a nemá taký výkon aký by mal mať. Bude treba vymeniť ten presuvník ?

peto 1
Experienced member
Příspěvky: 938
Registrován: sob lis 27, 2010 18:18
Kontaktovat uživatele:

Re: PRESUVNÍK - VŠETKO O PRESUVNÍKU, RACHOTENIE PRI ŠTARTOCH

Příspěvek od peto 1 » ned kvě 24, 2015 21:40

To asi nebude presuvníkom. Neviem ako dvojliter, ale 1,6-ka pokiaľ už naštartuje, tak nerobí problémy. Teda aspoň u mňa to tak bolo a odišli mi dva.
RENAULT MEGANE III 1,5 dCi Grandtour
RENAULT MEGANE II 1,4 16v 72 kW Grandtour
Obrázek

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: PRESUVNÍK - VŠETKO O PRESUVNÍKU, RACHOTENIE PRI ŠTARTOCH

Příspěvek od Zefek » ned kvě 24, 2015 22:41

Pro 2.0 je to typické, že při špatném přesuvníku to má zvuk jako nafta.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
cistyspek
Starting member
Příspěvky: 82
Registrován: čtv říj 23, 2014 15:24
Bydliště: Frýdecko-Místecko

Re: PRESUVNÍK - VŠETKO O PRESUVNÍKU, RACHOTENIE PRI ŠTARTOCH

Příspěvek od cistyspek » pon kvě 25, 2015 02:27

Zefek má pravdu, mluvím z vlastní zkušenosti. Mám čerstvě dva týdny vyměněny presuvnik a chrochtani je pryč. U 1,8 a 2,0 se to takhle projevuje, u 1,6 jen při startech.
Laguna II 1,8 16v 88kw rv.03 nyní
Peugeot 206 1,1i - největší chyba
Honda Civic 1,5 VTEC 84kw

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: PRESUVNÍK - VŠETKO O PRESUVNÍKU, RACHOTENIE PRI ŠTARTOCH

Příspěvek od Zefek » pon kvě 25, 2015 05:41

Slyšel jsem už i 1.6 v "naftě" :D
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
cistyspek
Starting member
Příspěvky: 82
Registrován: čtv říj 23, 2014 15:24
Bydliště: Frýdecko-Místecko

Re: PRESUVNÍK - VŠETKO O PRESUVNÍKU, RACHOTENIE PRI ŠTARTOCH

Příspěvek od cistyspek » pon kvě 25, 2015 16:15

Tak to musel mít majitel velkou radost ze svého auta :D
Laguna II 1,8 16v 88kw rv.03 nyní
Peugeot 206 1,1i - největší chyba
Honda Civic 1,5 VTEC 84kw

Uživatelský avatar
trichopter
Advanced member
Příspěvky: 480
Registrován: ned srp 05, 2007 12:52
Bydliště: SK/KNM

Re: PRESUVNÍK - VŠETKO O PRESUVNÍKU, RACHOTENIE PRI ŠTARTOCH

Příspěvek od trichopter » stř čer 03, 2015 07:58

Zdravým .presuvník mi začal rachtať už pravidelne aj v lete. Popritom aj auto skapíňa na prvý krát skoro vždy.

Pri druhom štarte už väčšinou naštartujem normálne.

Ked teraz nebudem meniť presuvník, ktorý už mal byť raz menený, može sa pri takomto opakovanom štarte poškodiť niečo na motore?
Vďaka.
Megane II sedane-02/2004; 1,6 16V.83kw;113ps
150 000km.Comfort Dynamique;

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: PRESUVNÍK - VŠETKO O PRESUVNÍKU, RACHOTENIE PRI ŠTARTOCH

Příspěvek od Zefek » stř čer 03, 2015 08:09

Jezdil jsem tak skoro dva roky.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Re: PRESUVNÍK - VŠETKO O PRESUVNÍKU, RACHOTENIE PRI ŠTARTOCH

Příspěvek od kmarty » stř čer 03, 2015 21:28

Ja jeste jezdim :-)
Ale zacina se mi stavat, ze to zdechava - idealne kdyz zrovna skace na semaforu zelena. A pak se mu chce nastartovat jak kdy. Nekdy hned, jindy treba az napotreti.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Sintom
Starting member
Příspěvky: 34
Registrován: pát dub 10, 2015 10:12

Re: PRESUVNÍK - VŠETKO O PRESUVNÍKU, RACHOTENIE PRI ŠTARTOCH

Příspěvek od Sintom » stř črc 01, 2015 14:34

Phoj, je tady napsáno tolik, že se to už nedá ani přečíst.

Po nastartování cca s 10 vteřinovou prodlevou to od motoru udelá takové ttttt spíše tiché ale slyšet to je. Jakoby abs ale pomaleji. jen jednou pak už je ticho a vždy jen u studeného motoru. Může to být přesuvník ? Pokud ano jak je urgentní výměna ? je to 2.0 16V
Tom Renault MeganeII 2.0 benzin poface 2006, jezdím za 7,5 litru :)
Dodělaný tempomet, HF bluetooth, USB převodník,

Uživatelský avatar
romikol
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 10, 2015 18:25

Re: PRESUVNÍK - VŠETKO O PRESUVNÍKU, RACHOTENIE PRI ŠTARTOCH

Příspěvek od romikol » sob zář 19, 2015 20:46

Zefek píše:Slyšel jsem už i 1.6 v "naftě" :D
já jsem toho též příkladem, tedy přesněji můj 82kW scenda, který má najeto 160k km, po prvním rozjetí na jednotku to po chvilce udělá tdddd /ne po nastartování/ a jakmile se motor zahřeje, tak na volnoběh to má zvuk jako diesel :smile16: příští rok to bude 5 let co byly měněny rozvody a tak si říkám, jestli to vydrží ještě ten rok, nebo raději to mám co nejdříve nechat udělat /najeto to má od r.2011 cca 60k km/. Zajímavé je, že po koupi to cca týden nedělalo /alespoň myslím :roll: / a jakmile jsem vyměnil olej ELF Evolution 900 SXR 5W-40 tak se to objevilo.
Renault Scenic II 1.6 16V 82kW 11/2006 (facelift) - dovoz DE

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: PRESUVNÍK - VŠETKO O PRESUVNÍKU, RACHOTENIE PRI ŠTARTOCH

Příspěvek od Zefek » sob zář 19, 2015 21:13

Otázkou je, jestli to nedělá hydroštel.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
romikol
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 10, 2015 18:25

Re: PRESUVNÍK - VŠETKO O PRESUVNÍKU, RACHOTENIE PRI ŠTARTOCH

Příspěvek od romikol » sob zář 19, 2015 21:31

Zefek píše:Otázkou je, jestli to nedělá hydroštel.
jde to více zleva od rozvodů /tam je to nejhlučnější/ a při studeném motoru to nedělá /celkově je motor tišší a neklape to, ale to se dá asi očekávat, když není olej ještě tak řídký, ovšem u toho studeného motoru jsem zaslechl též od rozvodů takový slabší nestálý kovovější zvuk/, až když se zahřeje tak to běží jen na volnoběh jak diesel.... no už jsem vše objednal na výměnu a ještě musím našetřit na servis /sám si na to už netroufnu - dříve jsem si dělal vše sám, když to šlo/ doufám tedy, že je to opravdu tím přesuvníkem, to by mě jinak asi trefil šlak... jinak mě prvně zarazilo i to, že je motor na tom silentbloku vlevo /vše z pohledu před motorem/ volnější a za jízdy při sešlápnutí plyn.pedálu a následném ubrání se trošku hýbe šaltrpáka....
p.s: jinak když jsem nedávno dával večer nový potah volantu, tak jsem si asi na půl hodiny nastartoval, protože jsem si na to už nějakou dobu svítil, tak abych moc nevybíjel baterii a zjistil jsem, že u toho volnoběhu vždy po určité řekl bych stejné době se jen velmi krátce snížili otáčky motoru jakoby to chtělo "zdechnout" a na to se to hned zase srovnalo a takhle se to během té cca půl hodiny asi 5 krát opakovalo.... /venku zrovna pršelo, ale to mít na to vliv asi nebude/, no a jak se teď ochladilo, tak se stává, že při prvním nastartování motor "zdechne" a musím to zopakovat, ovšem když si hned na to trochu přidám plyn tak samozřejmě ne. Pak už bez problému. Tak a "babo" raď... Díky za odezvy...
Renault Scenic II 1.6 16V 82kW 11/2006 (facelift) - dovoz DE

Uživatelský avatar
romikol
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 10, 2015 18:25

Re: PRESUVNÍK - VŠETKO O PRESUVNÍKU, RACHOTENIE PRI ŠTARTOCH

Příspěvek od romikol » úte lis 17, 2015 04:27

Zefek píše:Otázkou je, jestli to nedělá hydroštel.
tak mám po výměně rozvodů i přesuvníku a motor je nyní po zahřátí zatím celkem tichý a dieselový zvuk zmizel, ovšem stále přetrvává po prvním rozjezdu to tdddd, cítím to trochu i v plynovém pedálu a pak už je klid.....
Renault Scenic II 1.6 16V 82kW 11/2006 (facelift) - dovoz DE

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: PRESUVNÍK - VŠETKO O PRESUVNÍKU, RACHOTENIE PRI ŠTARTOCH

Příspěvek od Zefek » úte lis 17, 2015 09:11

To je test abs, s tím neuděláš nic. Dřív jsem si toho nevšímal/nevnímal, ale teď si toho všímám taky, je to jen první rozjezd. Abs si šáhne na všechny ventily, čerpadlo, ... a ověří, zda vše funguje správně.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
romikol
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 10, 2015 18:25

Re: PRESUVNÍK - VŠETKO O PRESUVNÍKU, RACHOTENIE PRI ŠTARTOCH

Příspěvek od romikol » úte lis 17, 2015 16:43

Zefek píše:To je test abs, s tím neuděláš nic. Dřív jsem si toho nevšímal/nevnímal, ale teď si toho všímám taky, je to jen první rozjezd. Abs si šáhne na všechny ventily, čerpadlo, ... a ověří, zda vše funguje správně.
No říkal jsem si že něco takového to asi bude, ale nikdy jsem se s tím nesetkal u žádného auta, tak snad to je v pohodě a díky za odpověď a trošku i uklidnění, pěkný den. Roman.
Renault Scenic II 1.6 16V 82kW 11/2006 (facelift) - dovoz DE

Uživatelský avatar
Dan Black
Člen RCČR
Příspěvky: 1830
Registrován: pát zář 14, 2007 14:40
Bydliště: Bílina

Re: PRESUVNÍK - VŠETKO O PRESUVNÍKU, RACHOTENIE PRI ŠTARTOCH

Příspěvek od Dan Black » pon pro 28, 2015 12:34

Hoj šikovní technici. 8)
Mám potíže s identifikací závady na motoru - podle zvuku to je přesuvník ("trrrt-trrrt" viz tytrubka), ale stává se mi to po větším zatížení (okolo 4tis. ot. - dálnice, intezivní předjíždění, etc.). Je to spojené s nepravidelným/koktavým (tříválcovým) chodem a po vychladnutí nebo opatrné jízdě to opět odezní.
V průběhu léta mi druhým válcem proběhly elektrody od svíčky (upálené špatnou cívkou, kdo neviděl neuvěří ) a od té doby začal tenhle problém.
Objevují se potíže se startováním (točí, ale nechytne), probudí se po cuknutí celým autem (jako když chci roztlačit) případně na několikátý pokus. A nejnovější poznatek, když to nechám po zastavení chviličku běžet na volnoběh chytá pak na první cvrnknutí.
Zkoumal jsem kabely, čidla (motýlek) a vše se zdá v pořádku.

Motor je K4M A 700... (Má vůbec přesuvník? Nikde to nemůžu najít jak náhradní díl. :oops: )

Díky za tipy kterým směrem pátrat.
Kia Rio 2017
Scenic 2001 1.6/16v
Vzpomínáme...Škoda 105 (s něčím se začít musí)...Twingo Helios (prosklená střecha, zdroj potěšení i vzteku)

Obrázek Obrázek

pogo
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: pon říj 08, 2007 07:58
Bydliště: LTM

Re: PRESUVNÍK - VŠETKO O PRESUVNÍKU, RACHOTENIE PRI ŠTARTOCH

Příspěvek od pogo » stř úno 03, 2016 21:16

Zdravím, řeším problém na svém Meganu II 1.6 2003 - občas při startu je slyšet to rachocení, jako ve videu výše. Nyní se přidal docela závažnější problém a to je, že auto občas nenastartuje. Vždycky to probíhá tak, že nastartuju, teď naposled jsem si všiml, že to zarachotilo, chvilku auto drží normální volnoběh, pak má tendenci zdechnout - drží se chviličku na cca 200ot., ať se snažím přidat plyn nebo ne, za chviličku zdechne. Následné startování už je naprázdno - točí se startér, auto ani neškytne - diagnostika čistá. Cítím nespálený benzín, takže čerpadlo asi OK - otázka, může tohle být přesuvníkem?
Renault Megane II Grandtour 1.6 16V 2006
Renault Megane II Grandtour 1.6 16V 2003

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: PRESUVNÍK - VŠETKO O PRESUVNÍKU, RACHOTENIE PRI ŠTARTOCH

Příspěvek od Zefek » pon úno 08, 2016 18:05

Vím, že to tady už někdo psal, že když dělal rozvody, tak přesuvník nedržel v nule a dalo se s ním hýbat. Přišel jsem na jednu zajímavost kolem elmagu. Elmag vypadá podobně jako na obrázku. Velký válec vpravo, do toho se připojuje konektor. Pak menší válec se třemi vývody. Uprostřed šoupě. To je udělané tak, že kolem prostředního otvoru má menší průměr, kolem krajních otvorů má průměr větší.
Obrázek
Elmag funguje takto. Pokud není napájen proudem, pružina zvedne šoupě nahoru. Uprostřed, kde je průměr šoupěte menší, se tlačí tlakový olej z čerpadla. Tím, že je šoupě nahoře, dostane se úžší část šoupěte do horního (pravého) otvoru. Tím vznikne díra, kterou se tlakový olej dostane z prostřední díry do horní (pravé). Odtud odchází do retard komor přesuvníku. Pokud začne být ventil napájen, pak se šoupě posune dolů (doleva) a do dolního (levého) otvoru se dostane úžší průměr šoupěte. To způsobí, že tlakový olej prochází spodní (levou) dírou do advanced komor.

Už dávno jsme tady dospěli k tomu, že pokud se mají plnit advanced komory, musí olej z retard komor ven a naopak. To se děje tak, že pokud je šoupě zvednuto pružinou spodní (levý) tlustý průměr šoupěte nebude díru překrývat úplně. Prostě se šoupě zvedne tak hodně, že se do díry dostane úžší průměr, který je úplně vlevo. V šoupěti je v tomto místě díra, kterou olej protéká pryč z ventilu. Tím se olej dostane z advanced komor. U retard komor je to stejně, jen díra je v horní části šoupěte.

Ventil je ale udělaný tak přesně, že šířka širších částí (většího průměru) přesně zapadá do šířky děr, ze kterých má proudit olej. Pokud se ventil zablokuje, nebo se začne pohybovat o něco méně tak, aby olej nemohl proudit dírama, bude celý systém přesuvníku nefunkční. Pokud zůstane nějaký olej v advanced komorách, zůstane i pod pístkem. To způsobí jeho nezaskočení a nezajištění přesuvníku. Pokud budete mít štěstí, nepoznáte to. Pokud štěstí nebudete mít (jako já) a ventil začne váznout, budete mít problémy se studeným startem.

Můj problém je v tom, že ventil chodí jen trošku a to takovým způsobem, že pouští olej do advanced komor, ale už ho nedokáže vypustit. Vlivem toho se pak stává, hlavně v nižších otáčkách a studenějším motoru, že přesuvník zůstává natočený a motor zhasíná. Posun není nikterak velký, proti klice je to cca 10° a přesto se studený motor neudrží v chodu. Po zahřátí motoru to už není tak kritické, což přisuzuji tomu, že je řidší olej a dokáže se lépe procpat těmi mezírkami, které ve ventilu vznikají tím menším pohybem. Tím padá i myšlenka na zablokování přesuvníku v nějakém natočeném stavu. 10° je příliš - je to proti klice, takže úhloměrem na přesuvníku je to 5°. Je to sice 1/4 polohy přesuvníku, ale je to celkem nic.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Robo91
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: pon říj 07, 2013 09:30

Re: PRESUVNÍK - VŠETKO O PRESUVNÍKU, RACHOTENIE PRI ŠTARTOCH

Příspěvek od Robo91 » ned dub 24, 2016 17:58

Zdar, dnes ranný štart- naštartujem a spod kapoty sa ozvalo veľmi hlasné rachotenie, znelo to fakt hrozivo, skoro ako keby sa stretli ventily s piestom. Motor som v momente vypol. Naštartoval znovu a potom ešte asi tri krát, ale rachot sa už neobjavil. Oleja je v motore dostatok, včera som s autom absolvoval trasu dlhú vyše 900 km bez jediného zaváhania. Nikdy sa podobné zvuky neobjavovali, len raz si spomínam na jemné zaklepanie presuvníku pri štartoch, ktoré ale zmizlo po doliatí oleja. Žiadne kontrolky sa na palubke nerozsvietili. Nejaké tipy, čo môže taký hlasný rachot z motora vydávať?
Renault Laguna III Grandtour 2,0 dci 96 kW 2013
Renault Megane II Grandtour 1,6 16v 83 kW 2004 LPG

Uživatelský avatar
trichopter
Advanced member
Příspěvky: 480
Registrován: ned srp 05, 2007 12:52
Bydliště: SK/KNM

Re: PRESUVNÍK - VŠETKO O PRESUVNÍKU, RACHOTENIE PRI ŠTARTOCH

Příspěvek od trichopter » ned dub 24, 2016 20:11

Mne rachtá zas teraz fakt ,málokedy.Neviem čím to je ...
Ale za studena pravidelne ,klesajú otáčky až skoro ku zdochnutiu motora po štarte.Niekedy skape ,all väčšinou sa po sekundách napraví okolo 1000 za min aa potom už jejj všetko normálne...
Megane II sedane-02/2004; 1,6 16V.83kw;113ps
150 000km.Comfort Dynamique;

lakinooo
Senior member
Příspěvky: 1035
Registrován: pon zář 27, 2004 09:33

Re: PRESUVNÍK - VŠETKO O PRESUVNÍKU, RACHOTENIE PRI ŠTARTOCH

Příspěvek od lakinooo » pon dub 25, 2016 19:51

By som to dal sem, možno to niekomu pomôže.

Tesnenie pod ventil ovládania predsuvníka:

Orignál číslo renault je 7700106385.

V obchode s guferami ho kúpiš za zlomok ceny, rozmer je: 30x38x6.

Napr.: http://www.dimensor.cz/produkty/gufera- ... 16842.html
http://www.e-simmering.pl/pl/p/Uszczeln ... 0493B/2666
Megane II 2.0 16V AT4, Eberspächer HYDRONIC B5WSC

Uživatelský avatar
elda
Experienced member
Příspěvky: 588
Registrován: pát lis 05, 2010 11:20
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: PRESUVNÍK - VŠETKO O PRESUVNÍKU, RACHOTENIE PRI ŠTARTOCH

Příspěvek od elda » úte kvě 24, 2016 10:52

Tak uz mi to rano zarachoti asi kazdy druhy den pri starte.Bude to ten presuvnik,menil ho niekto,aka je cena aby som sa pripravil, je nutne ho uz menit???Mam najazdenych iba 36500 km.Dik za info
Renault Fluence Privilege, 1,6 16V (110k), sivá platine D69,zadný spojler,tmavé fólie,dodaný 9.3.2011, 46600km

http://polda026.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
nomadm
Experienced member
Příspěvky: 587
Registrován: úte pro 20, 2011 22:34
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: PRESUVNÍK - VŠETKO O PRESUVNÍKU, RACHOTENIE PRI ŠTARTOCH

Příspěvek od nomadm » úte kvě 31, 2016 11:10

zdravím, taky by mě zajímalo jaká je cena výměny přesuvníku u megane II? Teď nic, ale v zimě mi motor semtam při startu zarachotí a zdechne, napodruhé ok...tak to přisuzuji přesuvníku.
Renault Megane II Sportway Grandtour 1.6, r.v.2009
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Renault Mégane II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů