Osetrenie podvozku, napravy a vyfuku

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Grexa
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: pon črc 13, 2015 14:07

Osetrenie podvozku, napravy a vyfuku

Příspěvek od Grexa » pon črc 13, 2015 14:47

Zdravim som majitelom Renaultu Fluence asi 8 mesiacov konkretne 1.6 benzin 16V 82kW Techno Feel, bolo kupovane od predosleho majitela po dvoch rokoch a 20 000 km, najazdil som 10 000 km, je to moje prve auto a som snim zatial nadmieru spokojny. Mam par otazok s ktorymi potrebujem pomoct kedze som laik do aut vseobecne :D prikladam foto toho co ma trapi ked som si lahol pod auto. Vsimol som si hrdzu alebo koroziu neviem presne co to je urcitich casti vid prilozene foto na zadnej naprave a na vyfuku.
Je mozme to nejako osetrit? Zoskrabat drotenou kefou, prebrusit brusnim papierom a niecim nastriekat pripadne natriet? Momentalne maju v lidli dake pripravky prikladam foto, co z toho by pomohlo? alebo by ste odporucili? alebo nieco co sa stim da robit?

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Priklad co ztoho by som mohol pouzit?
Obrázek

Vdaka za pomoc

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Osetrenie podvozku, napravy a vyfuku

Příspěvek od Rado77 » pon črc 13, 2015 15:18

Ahoj, vobec to nemusis riesit. Tie vyfuky takto proste vyzeraju, ale je to len povrchova korozia. Dalsich 6 rokov sa to uz vyrazne nezmeni :wink: U Rencek vyfukov vseobecne este z cias Megane2 problemy moc nebyvaju. Vyfuk by mal v pohode vydrzat 8 rokov. Megane2 som mal tiez po 2 rokoch kupeny a tiez som sa najprv zarazil ze ako to vyzera. Najazdil som dalsich 6 rokov a vyfuk vyzeral stale rovnako. Moj FLU bude mat o chvilu 2 roky a vyfuk vyzera podobne. Takze ho nemusis riesit :wink:
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Osetrenie podvozku, napravy a vyfuku

Příspěvek od Zefek » pon črc 13, 2015 15:33

U některých materiálů jako je třeba měď, může koroze sloužit jako konzervace povrchu před další koroze. Takže určitá koroze je pak vlastně žádoucí.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Grexa
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: pon črc 13, 2015 14:07

Re: Osetrenie podvozku, napravy a vyfuku

Příspěvek od Grexa » úte črc 14, 2015 13:52

Aha oki teda :) takze nemusim nic riesit ? a je to normalka nemusim sa bat ze mi nieco odpadne :D
Vdaka

Kacnip
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pát lis 03, 2017 20:46

Re: Osetrenie podvozku, napravy a vyfuku

Příspěvek od Kacnip » sob lis 04, 2017 15:27

Postaci nastříkat sprejem body 950 výfuk ošetřit sprejem na výfuky já to dělám každý rok a je to v pohodě

Odpovědět

Zpět na „Renault Fluence“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 9 hostů