Nestartuje...

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Nestartuje...

Příspěvek od Rado77 » stř bře 10, 2021 08:26

To si nemyslim. Teda takto - vies ze presuvnik rachta ked sa v nom vyderie ten piestik ze? Ak by boli zle spravene rozvody, tak by to cele rachtalo uz od vymeny rozvodov. Mohli zle nacasovat vacku sacich , trebars posunut o 1 zub, v pripade ak nepouzili fixacny tool co sa vklada na opacnom konci vaciek (pod gumovymi stuplami). Tie stuple maju vzdy uctovat aj na fakturu, stare sa daju vybrat jedine prerazenim srobovakom a vypacenim von. Ak mas fakturu, kuk ci su tam aj nacenene tie stuple (10 - 20 eur). Ak by ale bol posunuty rozvod o zub, urcite by to hned po vymene bolo pocut aj na inom zvuku volnobehu, aj za jazdy. Ja si nemyslim ze rozvod posunuty o zub ma vplyv na presuvnik...ten pokial ma piestik v poriadku je zacvaknuty v nule pri starte a na volnobehu a nie je dovod na rachot, lebo vodic nestlaca plynovy pedal a RJ nedava pokyn do el-mag ventilu na predstih casovania. Takze jeho rachotenie, vlastne to ani nieje ze jeho rachotenie ale hlavne rachotenie vacky sacich voci sile zdvihatok + trochu aj tukanie toho piestiku vydrateho nebude ovplyvnene rozvodmi si myslim. Ale opakujem - presuvnik co nema vydraty piestik je pri starte zacvaknuty v nule. Ak teda rachoti, vydraty piestik vyskakuje z jamky (vydratej objimky)
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
elda
Experienced member
Příspěvky: 588
Registrován: pát lis 05, 2010 11:20
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje...

Příspěvek od elda » stř bře 10, 2021 09:20

elda píše:
úte bře 09, 2021 22:10
Druhy presuvnik co mu teraz konci zaruka rachoce ako ten stary.Pocul som od servisaka,ze ak nie su dobre spravene rozvody/ktore som robil s vymenou presuvnika/,tak moze casom zacat rachotit znova presuvnik,aj ked je dobry,ze tam moze byt zle urobene rozvody a nejake nacasovanie presuvnika.Takze ak dam presuvnik na reklamaciu,tak mi ju nemusia uznat,lebo presuvnik nebude vadny aj ked rachoti.Co vy na to,vas nazor?
Renault Fluence Privilege, 1,6 16V (110k), sivá platine D69,zadný spojler,tmavé fólie,dodaný 9.3.2011, 46600km

http://polda026.rajce.idnes.cz/

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Nestartuje...

Příspěvek od Rado77 » pon bře 15, 2021 21:31

No ja sa zase vraciam k problemu startov - niekde som to tu spominal na fore ze sa mi posledneho pol roka stavalo (nahodne), ze motor tocil tocil, ale nenabehol , az na treti az stvrty pokus. V zime to bolo castejsie. Teraz bol napr 2 tyzdne klud, vsetky starty ok, rano, na obed, studeny, zahriaty. No a dnes na obed zase zrazu chytil az na 4-ty pokus. Myslim ze ak by to bolo to cerpadlo (gumicky), tak by tam bol unik stale a auto by malo problem s kazdym startom. Ale 2 tyzdne uplne ok, predtym v zime nahodne. Neviem co to moze byt, ale nejako to zrejme suvisi s teplotou. Pozeram ze som tu toto spominal pred par rokmi uz v tejto teme....potom po vymene baterie (asi?) bol klud 2 roky. Teraz ma baterka 2 roky, ale nou to asi nebude, a to som kupil silnejsiu nez origo. Ziadne kontrolky, ziadne hlasky. Diag nemam, klapku som pucol ale nepomohlo zjavne (inak bola vcelku cista), filter ok. Akurat co sviecky budu mat 4 roky...Ale motor ide hladucko. Menene aj rozvody, nepomohlo
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

zdeno255
Senior member
Příspěvky: 1137
Registrován: úte črc 21, 2015 13:37

Re: Nestartuje...

Příspěvek od zdeno255 » úte bře 16, 2021 09:58

Občas blbne elektromagnetické ovládanie presuvnika. Väčšinou stačí vybrať a vyčistiť. Žiadne rachotanie ani chyby na diagnostike. Ale či je to aj tvoj prípad neviem na isto.

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Nestartuje...

Příspěvek od Rado77 » stř bře 17, 2021 13:31

Toto pozriem, diki za tip ;-) Je to taka sranda ze napr dnes rano, studeny motor, chytil sice na brnk, ale otacky boli dakde okolo 1000 alebo 900, co je na studeny malo. Aj pri tych neuspesnych startoch ked sa aspon snazi motor nabehnut proste nevyskoci fo tych typickych 1400 ci kolko to byva, ale stale aj za studena sa to mota nizko. Ale teply startuje vzdy na brnk. Ten el-mag pozriem, precistim konektor a pozriem stav sitka. Olej meneny v maji minuly rok, predpisovy elf, hladina OK. Tento rok vymenim zase olej + nove sviecky, rozmyslam ze zhodim aj sacie konecne dole, pucnem motor zvrchu, typicky zaolejovany, kuknem vsetky cidla a tak no...klasicke vycistenicko po 7 rokoch
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Nestartuje...

Příspěvek od Rado77 » čtv bře 25, 2021 08:17

Tak na el- mag sitkach bol bordel. Nie vela, ale bol. Starty musim ale skumat dlhodobo, kedze je to nahodne, zatial od vycistenia startuje na brnk
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
Rado77
Moderátor
Příspěvky: 8003
Registrován: úte čer 03, 2008 21:37
Bydliště: Bratislava II

Re: Nestartuje...

Příspěvek od Rado77 » sob kvě 15, 2021 10:05

Tak ozivujem - starty boli ok, ale vcera zena ze zase neslo na prvy brnk. Zrovna som menil sviecky a na prvom valci bola zatecena - olej z odlucovaca (klasika) po veku natiekol aj cez tesnenie cievky dole a zatopil sviecku. Neviem kolko ho tam bolo , ale sviecka bola od oleja asi do polky jej hornej casti. Samozrejme ako som ju uvolnil tak olej stekal po zavite dole do valca, takze ju celu zasvinil. Na 4 valci bol stary olej zapeceny na sviecke, aj na plechovom "obale" cievky. Vsetko vycistene, uvidime. Ale starty posledny mesiac ok, od vycistenia toho sitka el-mag ventilu iba 1 nepodareny start. Ale zaroven sa aj oteplilo, takze tazko povedat...uvidim zase po jeseni ked bude chladno, ale vsetko je vypucovane, tento mesiac este vymenim olej. Ak sa to zaciatkom zimy objavi zase, uz to moze byt len presuvnik samotny
Momentalne Fluence 1.6 2013 + Grande Punto 1.4 8V 2013

Uživatelský avatar
duranduran
Advanced member
Příspěvky: 282
Registrován: čtv bře 02, 2006 09:31
Bydliště: Bohumín - práce, jak kdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje...

Příspěvek od duranduran » sob říj 28, 2023 21:30

Tak se přidávám do party.
Mám Renault Fluence 7 let, 3 roky LPG najeto 51 tisíc.
Auto garážuji. Zima tam není. Asi před 4 měsíci jsem si všiml, že mi auto startuje asi až po 3-4 vteřinách a to ještě musím přidat plyn. Před tím hned na první protočení bez plynu i když auto stálo i 4 dny. Pak mi odešel benzínový vstřik na 4 válci. V servise mi vyměnili všechny vstřiky, odčerpali benzín, vyčistili nádrž, vyměnili benzínové čerpadlo ( odčerpaly benzín mi dali do kanystru) načerpali 5 litru nového. Načerpal jsem plnou nádrž benzínu 98. Auto jelo na všechny válce a mělo i tah. Jenže problém se startem se nevyřešil. Když stojím i jeden den, tak potom mi motor točí zase 3-4 vteřiny, než mi chytne. Musím zase přidat plyn. Teplý chytne hned. Otáčky mám kolem 1300, pak spadnou pod 1000. Jinak tah jak na benzín i LPG je v pořádku. I zvuk motoru. Jen ten start mě štve. V servisu mi řekli, že mám slabý tlak, ale nevím.... když mi měnili čerpadlo? Co radíte, vyčistit klapku, podívat se na čerpadlo?
Dne 15.7.2015 zaregistrováno Renault Fluence Limited 1.6 benzín, barva béžová cendré, při koupi najeto 29 km.

Renault Megane classic,1.6RT,1997, najeto přes 200 000 km :( 15.7.2015 prodáno

Uživatelský avatar
duranduran
Advanced member
Příspěvky: 282
Registrován: čtv bře 02, 2006 09:31
Bydliště: Bohumín - práce, jak kdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje...

Příspěvek od duranduran » čtv lis 02, 2023 20:48

Tak klapa vyčištěná a dělá to pořád.
Dne 15.7.2015 zaregistrováno Renault Fluence Limited 1.6 benzín, barva béžová cendré, při koupi najeto 29 km.

Renault Megane classic,1.6RT,1997, najeto přes 200 000 km :( 15.7.2015 prodáno

Odpovědět

Zpět na „Renault Fluence“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů